Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: dva racunara, jedan stampac, kako umreziti  (Pročitano 18598 puta)
29. Jul 2010, 10:42:13
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.11
za ovo mi nije potrebna mrezna oprema, ethernet kablo, svic i ostalo, moze da se spoji preko usb, kako sam shvatio. E sad, sta mi konkretno treba, kakav usb kabal, mrezne kartice vec imaju, ako mogu neki osnovni koraci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
Stampac spajas na jedan kompjuter ovakvim usbom, ima ga u svakoj prodavnici:



Ako nije mrezni stampac, tj nema svoju mrezu, onda moras povezati jedan komp a drugi komp na taj prvi komp, ne na stampac direktno.
Ako jeste mrezni stampac (obicno dosta skuplji modeli) onda ima svoje lan portove, i samo povezes mrezne sa kompova na stampac...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
stampac nema svoju mrezu.
znaci hocu da umrezim dva racunara da dijele podatke izmedju sebe, samim tim da mogu da dijele i stampac.
usb om povezem dva racunara, stampac mi je vec povezan sa jednim racunarom.

Koji USB kabal mi je potreban da bih umrezio dva racunara, to me zanima?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
LG Nexus 5
Najlaksa i najosnovnija varijanta:

Umrezis dva racunara UTP crossover kablom (ukrsteni LAN).

Podesavanja za prvi komp:

IP: 192.168.1.1
SM:255.255.255.0

Podesavanja za drugi komp:

IP: 192.168.1.2
SM:255.255.255.0
DG:192.168.1.1

Na prvi komp instaliras drajvere stampaca, povezes ga i onda idi do drugog kompa:

Start>Run> kucaj ovo:\\192.168.1.1

Ako je sve u redu, otvorice ti se prozor u kome ces videti ikonicu stampaca, desni klik na nju i klikni na connect. Ako ti izadje neki dijalog idi na yes ili ok i to bi bilo to.

Na tom drugom kompu, otkucaj nesto u word-u i odstampaj.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
e hvala, to cu da probam u ponedeljak pa cu da javim ako budem uspjeo!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
da li ima neka skica, sema kako da napravim crossover kabal? Je li na njega idu RJ-45 konektori?
Kod postavljanja IP adrese, da li uvijek polazi od ovoga broja 192.168.1.1 ili kako, pokusavam to da shvatim? Hvala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Da bi napravio ukrsteni ili ravni , kabal trebaju ti klesta za krimpovanje, da idu RJ45 konektori. Lakse ti je da kupis gotov kabal. Ako imas klesta evo ti sema za raspored zica

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

straight.gif
(3.55 KB, 420x200)
cross.gif
(4.07 KB, 420x200)
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
LG Nexus 5
da li ima neka skica, sema kako da napravim crossover kabal? Je li na njega idu RJ-45 konektori?
Kod postavljanja IP adrese, da li uvijek polazi od ovoga broja 192.168.1.1 ili kako, pokusavam to da shvatim? Hvala

Semu ti je ostavio zamlata.

Sto se tice IP, samo ti tako postavi, jer tvoje pitanje konkretno nema veze sa ovom temom. Ako ti nesto znaci, stavi ti i ovu IP: 10.10.10.1, ali kao sto sam napisao, odradi oonako, pa posle postavljaj pitanja o brojevima...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 232
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
e ovako, ja sam juce napravio crossover kabal, a kako gledam ovu semu moguce je da sam pogrijesio.
Na oba kraja kabla sam ukrstio zice kao na slici jedan, znaci isti raspored.

Da ponovim, zelim da uvezem dva racunara zbog dijeljenja fajlova i stampaca, ne zbog djeljenja internet konekcije, da li sam pogrijesio sa pravljenjem kabla? I onda se pitam, zasto ce meni postavljanje IP adresa ako necu serovati internet?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 585
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Nokia 
Bez obzira sta serujes moras da podesis ip adrese. Da bi napravaio ukrsteni kabal treba da ukrstis zice kao sto su na slici br. 2. Da bi mogao da koristis printer sa drugog racunara mora ti uvek biti upaljen racunar koji je povezan sa stampacem, ako hoces to da izbegnes onda kupi ruter. U tom slucaju pravis straight kabal (slika 1)
IP sačuvana
social share
Edit by crni scorpion: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.213 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.