Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dva maturanta iz Surdulice poginula u saobraćajnoj nesreći  (Pročitano 7656 puta)
01. Jun 2006, 14:07:12
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
U teškoj saobraćajnoj nesreći na izlazu iz Vladičinog Hana jutros su poginuli maturanti poljoprivredne škole 'Josif Pančić' iz Surdulice Milan Stanojev i Ivan Mitrović.

Prema rečima istražnog sudije Opštinskog suda u Vladičinom Hanu Gorice Stojčić, koja je izvršila uviđaj, Stanojev je preminuo na licu mesta, a Mitrović na putu za vranjsku bolnicu. Ona je dodala da su u nesreći, koja se dogodila rano jutros oko tri sata na izlazu iz Vladičinog Hana prema Surdulici, teške povrede zadobili Miodrag Cvetković i Dušan Cekić, takođe maturanti, i oni su smešteni na hiruško odeljenje zdravstvenog centra u Vranju. Sa lakšim povredama prošao je Nikola Mitrović, koji je pušten kući.

Prema nezvaničnim informacijama, petorica maturanata su se vraćala automobilom marke 'lada samara' u Surdulicu sa proslave maturske večeri u Vranju, ali istražni sudija nije mogla da saopšti uzrok i okolnosti teške saobraćajne nesreće.


Izvor: RTS
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Udes kod Vladičinog Hana

Poginuli maturanti

VLADIČIN HAN - Milan Stanojev (19) iz Surdulice i Ivan Mitrović (19) iz sela Suvojnica kod Surdulice, maturanti Poljoprivredne škole „Josif Pančić“ iz tog grada, poginuli su juče oko tri časa ujutru u saobraćajnoj nesreći kod Vladičinog Hana.

Teže povrede zadobili su Dušan Cekić (19) iz Boljara kod Vlasotinca i Miodrag Cvetković (22) iz Surdulice i nalaze se na hirurgiji vranjske bolnice. U sudaru „lade samare“ i „citroena ksara“ lakše povrede zadobio je školski drug poginulih maturanata Nikola Mitrović (19) iz Babušnice koji je posle medicinske pomoći pušten kući. Posle uviđaja istražni sudija Opštinskog suda u Vladičinom Hanu Gorica Stojičić izjavila je da je na licu mesta poginuo Stanojev, a na putu za vranjsku bolnicu preminuo je Mitrović. Dežurni hirurg dr Saša Đorđević rekao je da je zdravstveno stanje Cekića i Cvetkovića stabilno. Vozilom „lada samara“, u kojem su se nalazili Stanojev, N. Mitrović i Cekić, upravljao je Ivan Mitrović. Za volanom „citroena ksara“ sedeo je Miodrag Cvetković. Gorica Stojičić, istražni sudija, izjavila je i to da još nije utvrđen uzrok nesreće koja je uznemirila žitelje obližnjih varošica Vladičinog Hana i Surdulice. Prednji levi kraj „lade samare“ potpuno je uništen. Nezvanično saznajemo da su sigurne smrti vozača „citroena“ Miodraga Cvetkovića spasili sigurnosni jastuci. U školi „Josif Pančić“ na svakom koraku muk, neverica i tuga. Smrt Mitrovića i Stanojeva teško je pogodila drugove iz odeljenja. Maturanti Ivan Mitrović, Milan Stanojev, Dušan Cekić i Nikola Mitrović bili su u istom razredu i četiri godine bili su nerazdvojni. Direktor škole Ljubiša Ranđelović kaže da su Mitrović i Stanojev slovili za dobre đake. - Teško nas je pogodila vest o tragičnoj saobraćajnoj nesreći. Ovih dana bili smo zaokupljeni organizacijom maturske večeri koja treba da se održi 7. juna. Vest o pogibiji Mitrovića i Stanojeva pogodila me kao malj - kaže skrušeno direktor Ranđelović.



Izvor: Blic \ Veselin Pešić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Настрадала два младића


ВЛАДИЧИН ХАН – У тешкој саобраћајној несрећи која се догодила између Прекодолца и Владичиног Хана, око три сата изјутра, двојица младића из Сурдулице су настрадала, а тројица задобила тешке и лакше повреде. Како нам је саопштила Гордана Стоичић, истражни судија Општинског суда у Владичином Хану, Милан Станојев (19), ученик пољопривредне школе „Јосиф Панчић” из Сурдулице, на лицу места је погинуо, а на путу до врањске болнице преминуо је Иван Митровић (19) из Сувојнице код Сурдулице, ученик исте школе, који је управљао „ладом самаром” регистарских таблица ВР 757-50. Теже повреде задобили су Миодраг Цветковић (22) који је био за воланом „ситроена” ВР 867-50 из Сурдулице и Душан Цекић (19) из власотиначког села Бољаре, такође ученик пољопривредне школе „Јосиф Панчић” из Сурдулице. Они се налазе на одељењу хирургије у Врању. Лакше је повређен Никола Митровић (19), њихов школски друг из Бабушнице који је након пружања лекарске помоћи пуштен кући.

Истрага ће утврдити ко је крив за несрећу.


Izvor: Politika / В. З.
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Nisu dočekali matursko veče
D. MILjKOVIĆ -M. RISTOVIĆ, 1. jun 2006

SURDULICA - Maturanti šumarskog smera ovdašnje Poljoprivredne škole umesto da s trubačima proslavljaju poslednji dan školovanja su uplakani, obučeni u crninu, obilazili porodice svojih drugova Milana Stanojeva i Ivana Mitrovića, koji su preksinoć nastradali u saobraćajnoj nesreći. Dvojica mladića biće sahranjeni danas, Stanojev u Surdulici, a Mitrović na seoskom groblju u obližnjem selu Suvojnicima.

U Surdulici vlada neopisiva žalost i niko ne može da veruje da su dva primerena mladića izgubili život, a da su još trojica njihovih drugova koji su bili u "ladi samari" teško povređeni. Automobilom je upravljao nastradali Ivan Mitrović, a povređeni su Miodrag Cvetković i Dušan Cekić, dok je lakše povrede dobio njihov drug Nikola Mitrović.

Slobodan Stanojev nema reči da uteši sebe, ali ni suprugu Ljiljanu i 17-godišnju ćerku Milenu. U jednom trenu ostali su bez miljenika porodice.

- Moj zvezdaš je trebalo da kupuje danas odelo za maturu. Gde ga sad šaljem? - jeca otac pored odra sina. - Kupio je knjige, spremao se da upiše ekologiju...


Slobodan se priseća da su mladići bili u njihovoj kući u nedelju, u 22 časa, kada je neko od njih predložio da odu na jedno piće u Vladičin Han, pet kilometara udaljen od Surdulice.

- Poslednje reči su mu bile" "Ćale, imaš li da mi daš neki dinar?" - kaže otac.

Mladići su nastradali prilikom povratka iz Vladičinog Hana četiri časa kasnije. Vozili su polako, jer je iza "samare" išao za njima još jedan njihov drug na motociklu. Vozač "sitroena" je, iz zasada nepoznatih razloga, prešao na njihovu stranu kolovoza i izazvao direktni sudar. Katastrofalne posledice vidljive su na "samari", koja je kompletno smrskana.
- Nikada sa njim nismo imali problema. U svako doba sam mu davao ključeve "samare", jer je bio odgovoran mladić i pažljiv vozač - jeca Zoran Mitrović. - Uplašio sam se kada sam u četiri časa ujutru video da mu je krevet prazan. To nije ličilo na njega, uvek je dolazio do ponoći kući. Zvao sam ga na mobilni, ali se dugo niko nije javljao. Posle nekog vremena javio se muški glas, i rekao mi da dođem u vranjsku bolnicu i da je stvar ozbiljna.


NIJE NAM BILO SPASA

DEŽURNI hirurg vranjskog Zdravstvenog centra dr Saša Đorđević izjavio je da se povređeni mladići nalaze van životne opasnosti i da je Miodrag Cvetković i dalje na odeljenju intenzivne nege.
Povređeni Dušan Cekić je izjavio da je sa trojicom najboljih drugova iz Surdulice pretprošle večeri bio u jednom kafiću u Vranju do dva časa iza ponoći, kada su se zaputili prema Vladičinom Hanu. Rekao je da se seća da je Ivan Mitrović vozio lagano i su se kretali uz desnu ivicu puta. Odjednom, samo su primetili jaka svetla iz automobila koji se kretao iz suprotnog smera.
- Nije nam bilo spasa i nikako nismo mogli da izbegnemo tragediju - kaže Cekić.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Teška saobraćajna nesreća kod Vladičinog Hana

Poginula dvojica maturanata

Život izgubili Ivan Mitrović (19) i Milan Stanojev (19), a lakše i teže povređeni Nikola Mitrović (19), Dušan Cekić (19) i Miodrag Cvetković (22)

VLADIČIN HAN - Na izlazu iz Vladičinog Hana prema Surdulici juče oko 3 časa u direktnom sudaru dva putnička vozila poginule dve osobe, a lakše i teže su povređena tri lica. Prema rečima istražnog sudije Opštinskog suda u Vladičinom Hanu Gorice Stojičić, do nesreće je došlo kada su se direktno sudarili "lada samara" i "citroen ksara".

U "ladi samari" poginuli su vozač Ivan Mitrović (19) i Milan Stanojev (19), obojica maturanti Poljoprivredne škole "Josif Pančić" u Surdulici. Lakše povrede zadobio je školski drug poginulih maturanata Nikola Mitrović (19) iz Babušnice, koji je posle ukazane pomoći pušten kući. Teže povrede zadobili su maturant poljoprivredne škole Dušan Cekić (19) iz Boljara kod Vlasotinca i Miodrag Cvetković (22) iz Surdulice, koji se nalaze na hirurgiji vranjske bolnice. U "citroenu ksara" sam se nalazio Miodrag Cvetković, koji je upravljao vozilom. On se nalazi na intenzivnoj nezi vranjske hirurgije.
      

POVREĐENI MLADIĆI VAN ŽIVOTNE OPASNOSTI

Devetnaestogodišnjaci Miodrag Cvetković i Nikola Mitrović, koji su zadobili teške telesne povrede u saobraćajnoj nesreći, nisu u životnoj opasnosti, potvrđeno je Beti u bolnici u Vranju. - Obojica su van životne opasnosti, s tim što je Miodrag Cvetković još na intenzivnoj nezi", potvrdio je Beti dežurni hirurg Zdravstvenog centra u Vranju Saša Đorđević, koji je primio teško povređene mladiće iz Surdulice.
      
   
   

U "ladi samari" nalazili su se pomenuti maturanti surduličke Poljoprivredne škole, koji su dobili diplomu šumarskog tehničara. Istraga je još u toku i zasada se ne saopštavaju uzroci ove saobraćajne nesreće. Do stravičnog sudara dva putnička vozila došlo je u Ulici Gradimira Mihajlovića u Vladičinom Hanu. Automobil u kojem su se nalazili surdulički maturanti je smrskan i pravo je čudo kako su Nikola Mitrović i Dušan Cekić ostali živi.

Maturant Dušan Cekić zasada se uspešno oporavlja od stravičnog sudara, u kojem je zadobio teške povrede. Kobne večeri četiri najbolja druga i učenika istog četvrtog razreda poljoprivredne škole otišli su u Vladičin Han da se provedu i zabave. Nekoliko časova proveli su u jednom od hanskih kafića.

- Automobilom smo prema Surdulici krenuli posle dva sata. Ivan je vozio polako. U jednom trenutku samo smo primetili jaka svetla iz vozila koje se kretalo prema Vladičinom Hanu. Nije bilo vremena i mogućnosti da izbegnemo direktan sudar. Srećom ostao sam živ, ali nikako ne mogu da prebolim smrt svojih školskih drugova, s kojima se družim četiri godine, rekao je Cekić.

U Poljoprivrednoj školi "Josif Pančić" ističu da su šokirani saznanjem o pogibiji dvojice maturanata. Đaci šumarskog smera treba da na matursko veče odu 7. juna. Umesto na matursko veče, njihovi drugovi, primerni đaci i momci, umesto na matursko veče, otišli su u večnost.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: B. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjena dvojica maturanata
Oprostili se od školskih drugova

SURDULICA - Surdulica je juče bila najtužnija varoš u Srbiji zbog pogibije dvojice maturanata Poljoprivredne škole „Josif Pančić“, koji su stradali u četvrtak u tri časa u direktnom sudaru „lade samare“ i „sitroena“ u Vladičinom Hanu.

Na gradskom groblju najpre je sahranjen poginuli maturant Milan Stanojev (19). Sa surduličkog groblja Milanovi školski drugovi zaputili su se u selo Suvojnicu, gde su na večni počinak ispratili Ivana Mitrovića (19).

U dvorištu Ivana Mitrovića muk i tuga. Dolaze komšije, poznanici i rodbina da izraze saučešće. Uplakan, obučen u crninu, Zoran Mitrović, Ivanov otac, ne može da uteši sebe, ali pribrano priča.

- Kobne večeri sin je prvi put zakasnio. Pozvao sam ga oko 4.30, ali se nije javio. Ubrzo se javio lekar iz vranjske bolnice i rekao mi da dođem, jer je situacija sa mojim sinom ozbiljna. Nije mi rekao da je poginuo, što je učinio tek kada sam došao u bolnicu. Ivana su svi voleli u selu. Saznao sam da su on i četvorica njegovih drugara otišli u jednu kafanu u Vladičinom Hanu da bi proslavili poslednji dan srednje škole. Sada više nemam ništa - priča neutešni Zoran Mitrović, radnik surduličke firme „Zastava promet“.

U jednu od hanskih kafana kobne večeri „ladom samarom“ otišli su vozač Ivan Mitrović, Milan Stanojev, Dušan Cekić i Nikola Mitrović. Nešto posle dva sata pošli su kolima za Surdulicu. Ivan Mitrović je vozio sporo, jer se iza „lade samare“ nalazio njihov drug sa kojim su bili u kafani. Na izlazu iz Vladičinog Hana, na levu stranu, kojom se kretala „lada samara“, prešao je „sitroenom“ Miodrag Cvetković i došlo je do direktnog sudara.

Ivanova majka Vesna i brat Marjan, srednjoškolac, nemi su od bola. U crno je zavijena i porodica poginulog maturanta Milana Stanojeva, majka Ljiljana, otac Slobodan i sestra Milena. Lelek i kuknjava odzvanjaju dvorištem prepunim rođaka, prijatelja i poznanika.

- Svi su oni u našoj kući bili do 22 časa, a onda su odlučili da odu u Vladičin Han, gde je u jednoj kafani bila živa muzika. Milan mi je dobacio: „Ćale, daj neku paru da imam za pivo“. Godinama sam se mučio, a sada sam sve izgubio. Milan je planirao da studira ekologiju i već je nabavio neke knjige i počeo da se priprema za prijemni ispit - kaže Slobodan Stanojev.

Na Milanovom odru leži diploma o završenoj poljoprivrednoj školi. Sve same petice. Kraj cveća je i lenta, kojom članovi KUD „Vlasina“ upućuju poslednji pozdrav svom dugogodišnjem članu Milanu Stanojevu. Na dan pogibije Milan je planirao da kupi odelo za matursko veče, koje je bilo zakazano za 7. jun.



Izvor: Blic \ V. Pešić
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Sahranjeni maturanti Milan Stanojev (19) i Ivan Mitrović (19)

U smrt umesto na matursko veče


SUP Vranje saopštio da je prekjučerašnju saobraćajnu nesreću kod Vladičinog Hana izazvao Miodrag Cvetković (22), vozač "sitroena", koji je prešavši na drugu stranu puta naleteo na "ladu samaru" i tada usmrtio dvojicu od četvorice mladića

SURDULICA - U Surdulici i u obližnjem selu Suvojnici juče su sahranjeni maturanti Poljoprivredne škole "Josif Pančić" Milan Stanojev (19) i Ivan Mitrović (19), koji su 1. juna u tri časa smrtno stradali u direktnom sudaru putničkih vozila, na izlazu iz Vladičinog Hana. U sudaru "lade samare" i "sitroena" teže lakše su povređeni maturanti Nikola Mitrović (19) i Dušan Cekić (19), kao i Miodrag Cvetković (22), vozač "sitroena". Do nesreće je došlo kada je Cvetković "sitroenom" prešao na levu stranu i direktno se sudario sa "ladom samarom", kojom je upravljao Mitrović. U "ladi " su se nalazila četiri maturanta, koji su u jednoj kafani u Vladičinom Hanu do dva časa ujutru proslavili završetak školovanja u Surdulici. Sa maturantima je bio i jedan njihov drug, koji se motorom kretao iza "lade".

Selo zavijeno u crno
U crno je juče bila zavijena i Suvojnica. I staro i mlado od ranih jutarnjih časova dolazilo je u porodični dom nastradalog Ivana, za koga svi kažu da je bio miljenik celog sela. Seljani su ga poštovali i voleli zbog dobrote i druželjubivosti. Otac poginulog maturanta Zoran Mitrović pokušava da zaustavi suze, primiri, sabere, ali ruka i glas zadrhtaše.

- Ivan je bio izuzetno dobro dete. S njim nikada nisam imao problema. Uvek je na vreme dolazio kući. Uvek sam mu davao ključeve automobila jer je bio pažljiv vozač, bolji i od mene. Uhvatila me je panika kada sam u četiri sata video da mu je krevet prazan. Odmah sam ga zvao na mobilni, ali se nije javljao. Posle izvesnog vremena javio mi se muškarac i rekao da odmah dođem u vranjsku bolnicu i da je stvar sa Ivanom veoma ozbiljna. U selu su ga svi voleli i divili su se njegovoj dobroti i lepoti. NJegovom pogibijom sve sam izgubio - kaže neutešni Zoran Mitrović. Lelek i kuknjava i u dvorištu poginulog Milana Stanojeva. Nekoliko stotina đaka ne može suze da zaustavi. Čuje se jecaj i naricanje.

Kupio odelo za matursko veče
- Milan i njegovi drugari kod nas su bili do 22 časa. Moj Milan trebalo je 1. juna da kupi odelo za matursko veče. Gde ga sada šaljem? Kupio je knjige i pripremao se za prijemni ispit za studije ekologije. Pošli su u Vladičin Han posle 22 časa u kafanu gde je bilo muzike. Upozoravao sam ih da polako voze i tako redom. Pred polazak, rekao mi je: "Ćale, daj mi neki dinar za pivo". Imao sam dete za primer, sada više nemam ništa. Nekoliko godina bio je član KUD-a "Vlasina". Bio je odličan učenik. Čuo sam da su se u povratku vozili lagano jer se iza njih nalazio jedan njihov drug na motoru - rekao je Slobodan Stanojev. U prisustvu velikog broja đaka surduličkih srednjih škola, poznanika, rodbine i prijatelja, najpre je sahranjen Milan Stanojev. Većina ljudi potom se zaputila u Suvojnicu, gde je na seoskom groblju sahranjen i Ivan Mitrović.

SUP Vranje saopštio je da je prekjučerašnju saobraćajnu nesreću kod Vladičinog Hana izazvao Miodrag Cvetković (22), vozač "sitroena", koji je prešavši na drugu stranu puta naleteo na "ladu samaru" i tada usmrtio dvojicu od četvorice mladića koji su se nalazili u tom automobilu.


Izvor: Glas Javnosti \ Tekst i foto: B. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.54
Kolima u smrt
Maturanti Poljoprivredne škole u Surdulici Ivan Mitrović i Milan Stanojev poginuli u stravičnoj saobraćajnoj nesreći na izlasku iz Vladičinog Hana

VRANJE - U stravičnoj nesreći koja se dogodila juče oko tri sata ujutru poginuli su maturanti Poljoprivredne škole iz Surdulice Ivan Mitrović iz sela Suvojnica (19) i Milan Stanojev (19). U kolima su pored poginulih bili i Dušan Cekić (19) iz sela Boljare kod Vlasotinca i Nikola Mitrović (19) iz Babušnice. Oni su posle nesreće prebačeni na hirurško odeljenje vranjske bolnice.

Do nesreće je došlo kada su se direktno sudarili putnički automobili "lada samara", u kojoj su bili nesrećni mladići, i "sitroen ksara" kojim je upravljao Miodrag Cvetković (22). Sve se to odigralo na blagoj krivini na izlasku iz Vladičinog Hana. Cvetković je sa teškim povredama smešten na intenzivnu negu, a Cekić ima povrede na glavi, rukama i rebrima. Nikola Mitrović je posle ukazane pomoći pušten na kućno lečenje.

U momentu nesreće povređeni Cekić bio je iza suvozača. Kako kaže, seća se samo jakog bljeska farova i strahovitog praska.
- Bili smo u Hanu, u jednom kafiću. Oko dva sata posle ponoći krenuli smo kući, u Surdulicu. Na izlasku iz Vladičinog Hana, na blagoj krivini, iz pravca Surdulice naišao je "sitroen". Osvetlio nas je toliko da ništa nismo videli, a onda se svom silinom se zakucao u našu "ladu". Potom je prešao na stranu i udario u deo auta gde je bio vozač, Ivan Mitrović. Iza njega je sedeo Stanojev. Udarac je bio toliko snažan da su njih dvojica stradali na licu mesta - priseća se povređeni Dušan Cekić.

On kaže da se jedva izvukao iz smrskanih kola. Sa njim je izašao i Nikola Mitrović, a onda su počeli da izvlače mrtve drugove.
- Prizor je bio više nego strašan kada smo ugledali beživotna krvava lica poginulih drugara... Svi smo maturanti Poljoprivredne škole u Surdulici. Izašli smo u Han u kafić i cele večeri pričali smo o narednoj sredi i maturskoj večeri. Radovali smo se rastanku sa školom. Stalno smo ponavljali da će biti ludo i nezaboravno, a evo, desila se tragedija - priča potišteno Cekić.

U Poljoprivrednoj školi u Surdulici vladaju muk i neverica. Okupljaju se drugovi drugarice, svi u suzama, ne verujući šta se dogodilo.
- Strašno. Divna su to deca, primerni đaci, dobri učenici. Svi u školi su ih voleli obožavali - ističe Jordan Tašić, direktor škole.


Izvor: Kurir / D. ĐORĐEVIĆ
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.