Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dulićev sajt košta 25.000 evra  (Pročitano 15060 puta)
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy IIs
Vidi, ono što ja znam je da je za moju bivšu firmu, jedna agencija iz Novog Sada napravila vrhunski sajt za 9 000 evra, u roku od mesec dana.

Da ali ovo, nije "samo" sajt. Niko ne uzima u obzir da firma mora da:

plati licence
plati doprinose
plati iznajmljene  prostorije
odrzava periodično opremu
plati plate
plati poreze

tako da ovo nije uopste mnogo.
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia ispo iz modu
станиславе не лупај глупости. Много људи у овој Србији има фирме из те области и много њих се разуме у ту област. И нико сем жутих педера није рекао да то говно вреди више од максимално 5-6к евра.

Тендер ко тендер се намести без проблема. Распишеш га и у услове ставиш да фирма мора да има нпр. 20 запослених и којекакве курце палце што је реално потпуно беспотребно. Онда још из 2-3 фантомске фирме пошаљеш понуду на цифру од 40-50к и после обмањујеш народ како си још и јефтино нашао програмера. Толике су тендере наместили и сјебали фирме за милионске износе, а да неће тендер за усрани сајт.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
Vidi, ono što ja znam je da je za moju bivšu firmu, jedna agencija iz Novog Sada napravila vrhunski sajt za 9 000 evra, u roku od mesec dana.

Da ali ovo, nije "samo" sajt. Niko ne uzima u obzir da firma mora da:

plati licence
plati doprinose
plati iznajmljene  prostorije
odrzava periodično opremu
plati plate
plati poreze

tako da ovo nije uopste mnogo.

Sve ja to znam...ali takođe pričam o ozbiljnoj agenciji i ozbiljnoj firmi za koju je izrađen i odličnom sajtu koji takođe ima bazu podataka u vidu kataloga proizvoda, cenovniika, itd.itd.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2011, 21:40:43 od Brana.M »
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy IIs
станиславе не лупај глупости. Много људи у овој Србији има фирме из те области и много њих се разуме у ту област. И нико сем жутих педера није рекао да то говно вреди више од максимално 5-6к евра.

Тендер ко тендер се намести без проблема. Распишеш га и у услове ставиш да фирма мора да има нпр. 20 запослених и којекакве курце палце што је реално потпуно беспотребно. Онда још из 2-3 фантомске фирме пошаљеш понуду на цифру од 40-50к и после обмањујеш народ како си још и јефтино нашао програмера. Толике су тендере наместили и сјебали фирме за милионске износе, а да неће тендер за усрани сајт.

Nisi pročitao tekst. Nije u pitanju samo sajt. Da li je pošten ili ne, neznam.

Ali na osnovu cene i onoga što se u textu pominje ispada da jeste.


@Brana.M pa tako su ga procenili. To je bilo 9000, da je baza bila kompleksnija, zahtevala bi vise rada i sl. i cena bi bila veca. Nikome se ne isplati da ide u minus.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2011, 21:43:49 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Ma daj, koliko moze da bude zajebana aplikacija koja se bavi djubretom i otpadima. Te dve baze ukupno nece imati vise od 10 tabela. I koji se to projekti rade dva i po meseca. Moja slobodna procena je da izrada projekta za ovo sto su oni opisali traje mozda par nedenja do mesec dana, a da jedan programer to moze da isprogramira poslei za par dana i jos par dana da se testira i onda jos par dana da se isprave greske i to je to.
Nece programeri 2 meseca da se bave programiranjem samo ovog sajta nego i gomilom drugih. Ja koliko sam upucen mislim da izrada najnadrkanije aplikacije u Srbiji ne kosta vise od par hiljada evra. Nema ko da plati vise, osim drzave naravno.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2011, 21:44:26 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia ispo iz modu
станиславе 25.000 евра за сајт у Србији... иди на било који сајт који је објавио ту вест и читај коментаре. поред оних који га пљују да је лопов само због цифре има и много оних који објашњавају зашто је лопов и колико то реално вреди.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy IIs
Ma daj, koliko moze da bude zajebana aplikacija koja se bavi djubretom i otpadima. Te dve baze ukupno nece imati vise od 10 tabela. I koji se to projekti rade dva i po meseca. Moja slobodna procena je da izrada projekta za ovo sto su oni opisali traje mozda par nedenje do mesec dana, a da jedan programer to moze da odradi za par dana i jos par dana da se testira i onda jos par dana da se isprave greske i to je to.
Nece programeri 2 meseca da se bave programiranjem samo ovog sajta nego i gomilom drugih. Ja koliko sam upucen mislim da izrada najnadrkanije aplikacije u Srbiji ne kosta vise od par hiljada evra. Nema ko da plati vise, osim drzave naravno.

Sa deset tabela ne mozes da napraviš baš nista ozbiljno. Najmanji projekat na kojem sam ja ikada radio, imao je  pa 50-tak tabela.


станиславе 25.000 евра за сајт у Србији... иди на било који сајт који је објавио ту вест и читај коментаре. поред оних који га пљују да је лопов само због цифре има и много оних који објашњавају зашто је лопов и колико то реално вреди.

Ti , a ni oni neznate STA ide uz sajt.
« Poslednja izmena: 29. Jan 2011, 21:46:29 od system_V_r4 »
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia ispo iz modu
Citat
I ja sam jedan od programera. Elem ovi što pominju Joomla-u, Drupal i ostale besplatne CMS-ove. Samo da ih podsjetim da su svi mahom vezani GPL licencom. Za laike to znači da ukoliko koristite besplatni CMS i vaš finalni proizvod mora da bude besplatan i u vlasništvu zajednice, što u ovom slučaju nije izvodljivo, nego firma koja radi sajt mora da ima CMS čija je licenca u njihovom vlasništvu. Elem, nisam upoznat sa detaljima specifikacije samog sajta da bih se gađao ciframa, mada se slažem sa mnogima da ovo ne bi smjelo da pređe 10000e ni ukom slučaju.

E sad i glavni razlog zašto pišem ovaj komentar. Kakav je to tender bio kada je posao dobila firma (može se provjeriti na [link]) koja postoji godinu dana i u toj jedinoj godini postojanja ima promet koji je jednak vrijednosti ovog posla?

I ja imam takvu firmu, naravno da bih se prijavio na tender, da sam znao za njega. Sad gledam sajt ministarstva, nigdje se ovaj tender ne pominje iako ima drugih iz tog perioda.

Možda bi bilo bolje te pare iskoristiti za sajt na kome će biti svi tenderi, pa makar da se mi jeftiniji imamo gdje prijaviti.



Ево о чему човек говори (коментар је иначе копиран са у92)

http://fi.apr.gov.rs/prijemFI/Cir/podaci.asp?strSearch=20511176&kod=3d7bbd735ffffe26f596f01a8dc6dec59fddb24d&godina=2009
« Poslednja izmena: 29. Jan 2011, 21:53:22 od twice »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 8.0.552.237
mob
Nokia 
Ma jasno je ko dan da neko hteo malo da progura novu firmu, a da su usput podelili i malo para.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
их...булмасофт би ово одрадио за 25 евра Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.