Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dugorocna meteoroloska prognoza po Borisu Koljcickom  (Pročitano 35019 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Pa ili je uklonjeno ili mozda nikad nije ni uploadovano, mada sumnjam da niko ne bi takvo nesto uploadovao da postoji.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Covek je bio srecan sto se prognoze tice. Jednostavno receno, nemoguce je predvideti meteoroloske promene. U sat vremena se sve promeni.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Bio je srecan 365 dana uzastopce? Pa jos vise godina 'u cugu' odnosno za redom? Dobra neka sreca! Sto se onda nije bacio na loto, rulet, poker... Ajde molim te kakva sreca, srecu koriste ovi sadasnji meteorolozi koji kisu najavljuju 14 dana, i kad konacno padne kazu 'pa eto jel vidis da smo rekli da ce pasti kisa'!
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
Bio je srecan 365 dana uzastopce? Pa jos vise godina 'u cugu' odnosno za redom? Dobra neka sreca! Sto se onda nije bacio na loto, rulet, poker... Ajde molim te kakva sreca, srecu koriste ovi sadasnji meteorolozi koji kisu najavljuju 14 dana, i kad konacno padne kazu 'pa eto jel vidis da smo rekli da ce pasti kisa'!


Ajde mi ti objasni, ako se nije sluzio klasicnim "alatima" za odredjivanje prognoze cime se to koristio pa je predvideo nepredvidivo?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Otkud znam?!? To je ono sto i sAm pokusavam da doznam! Mozda nije koristio klasican meteoroloski pristup i merenja, mozda je koristio ranije podatke iz proslih perioda, pa matematikom radio statisticku analizu, mozda uopste nije merio temperaturu termometrom nego imao matematicku formulu, mozda je imao metalnu plocicu u glavi, mozda je bio vidovit! Ali ako je imao matematicki pristup ovoj stvari (a ja mislim da jeste!) voleo bi da ga znam.
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
A znaci dosli smo do onog dela razgovora kad matematicar tvrdi da se matematikom objasnjava sve. Slazem se da je matematika izuzetno precizna nauka, ali me iznad svega zanima kako je dosao do te prognoze za 365 dana. Zanimaju me i alati koje je koristio, kako je tacno merio. Da li je koristio barometar, termometar, higrometar? Zakone termodinamike?
Inace metod mu je demantovan xy puta do sada. Meteorolozi ce ti lepse objasniti od mene kako i zasto. To je cista lutrija.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
ja i dalje mislim ( sta napisah  Smile) da je prognoziranje vremena ...
isto kao kladionica...moze bit kec, a moze i dvica...al' nesto mi govori da ce biti x...
sta je vama...jel vidite da se sedam puta dnevno  izredaju sve cetiri godisnja doba... Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Koliko se ja sećam, Koljčicki nije ni bio meteorolog, već amater i koristio je sopstvenu metodu prognoze koja se idanas delimično koristi.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2366
OS
Nepoznat
Browser
Opera Mini 4.2.21665
Ima li je igde? (njegove metode prognoze). Neka je bio i sto puta amater, zivo me zanima!
IP sačuvana
social share
::: BulmaSoft - dokazana TuziBaba Burek Foruma! ::::
: Mislite o tome pre nego sto pocnete da vredjate! :
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
Ja je nisam našla. U nedostatku iste evo jednog vica o dugoročnoj prognozi.

Došli indijanci da pitaju vrača kakva će biti zima.A on im odgovara: pa secite još drva,ona lanska što ostala neće biti dovoljno..!Došla zima a ko da nije,ko proleće..Dolazi sledeća zima,vrac se misli....pa JBG dve godine nema zime,ova ima da bude..I kad ga pitali indijanci kaže im :ma skupljajte jos neće nam stići i one od dve prošle godine...E zima došsla ali opet toplo,nema snega...počeli indijanci da okreću glave,zagledaju vrača!A on siromah razmišlja..ako i sledeće zime ne pogodim ima da me proteraju...da idem ja ipak do grada kod one bledolike da pitam? imaju one metrologe...Ode tako vrač kod ''bledolike metrologe'' i pita ih kakva će biti zima?? A one svi u glas:Zima..pa biće neviđena zima...eno indijaci već tri godine se spremaju..skupljaju drva za ovu zimu..!!
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.