Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dr­ža­va le­či i le­u­ke­mi­ju  (Pročitano 1172 puta)
18. Avg 2006, 22:41:25
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
S. MI­RO­SA­VLjE­VIĆ, 18. avgust 2006

BE­O­GRAD - Od­lu­kom Re­pu­blič­kog za­vo­da za zdrav­stve­no osi­gu­ra­nje od 1. sep­tem­bra na re­cept "idu" i le­ko­vi naj­sa­vre­me­ni­je ge­ne­ra­ci­je za vi­še vr­sta bo­le­sti, ko­je su pa­ci­jen­ti do sa­da pla­ća­li. Par­ti­ci­pa­ci­ja će ubu­du­će va­ži­ti za "pri­la­zid plus" pro­tiv po­vi­še­nog krv­nog pri­ti­ska, za "ari­cept" ta­be­le za le­če­nje Al­chaj­me­ro­ve bo­le­sti, ko­je su za me­seč­nu te­ra­pi­ju ko­šta­le 7.200 di­na­ra, osi­gu­ra­ni­ci će od 1. sep­tem­bra pla­ća­ti sa­mo 1.800 di­na­ra uče­šća.
O tro­šku osi­gu­ra­nja bi­će i "Li­tak" am­pu­le za le­če­nje le­u­ke­mi­je, "par­tu­si­sten" ta­ble­te za odr­ža­va­nje trud­no­će, an­ti­de­pre­si­vi "ci­pra­leks", "se­rok­sat", za­tim me­di­ka­men­ti za le­če­nje bo­le­sti plu­ća - "se­ri­te­de", "sim­bi­kort", "pul­mi­kort", "sin­gu­lar" - "eli­del" krem za le­če­nje ko­žnog obo­lje­nja auto­pij­skog der­ma­ti­ti­sa.

PLU­ĆA
NO­VA li­sta le­ko­va uvo­di, ta­ko­đe, no­vu naj­sa­vre­me­ni­ju te­ra­pi­ju u le­če­nju Par­kin­so­no­ve bo­le­sti, no­vu ge­ne­ra­ci­ju an­ti­de­pre­si­va, sa­vre­me­ne ci­to­sta­ti­ke za le­če­nje kar­ci­no­ma, bo­le­sti plu­ća. Po­zi­tiv­na li­sta le­ko­va ko­ji se pro­pi­su­ju i iz­da­ju na re­cept fon­da pro­ši­re­na je za no­vih 158 me­di­ka­me­na­ta. Na njoj su i 102 pot­pu­no no­va pre­pa­ra­ta ko­ei su gra­đa­ni do sa­da mo­ra­li da ku­pu­ju.
- S ob­zi­rom na to da par­ti­ci­pa­ci­ju od 20 di­na­ra pla­ća­ju i pen­zi­o­ne­ri i HiV po­zi­tiv­ni pa­ci­jen­ti i da se u Sr­bi­ji go­di­šnje na re­cept iz­da vi­še od sto mi­li­o­na ku­ti­ja le­ko­va, bi­će pro­sto­ra da se na li­stu do­da ne­ki no­vi me­di­ka­ment, ali se mo­ra vo­di­ti ra­ču­na o fi­nan­si­ja­ma i o to­me da u sva­kom tre­nut­ku ima svih neo­p­hod­nih le­ko­va za osi­gu­ra­ni­ke - is­ti­ču u RZ­ZO.
CI­TO­STA­TI­CI
SA­MO za pr­vih pet me­se­ci ove go­di­ne, fond je za le­ko­ve po­tro­šio šest mi­li­jar­di di­na­ra. Od to­ga je 2,2 mi­li­jar­de ili 36 od­sto "oti­šlo" na kar­di­o­lo­ške me­di­ka­men­te. Le­ko­vi za di­ja­be­tes i ga­stro­in­te­sti­nal­ne po­re­me­ća­je ko­šta­li su mi­li­jar­du di­na­ra, psi­hi­ja­trij­ski 800 mi­li­o­na di­na­ra, a an­ti­bi­o­ti­ci i le­ko­vi za obo­le­le od si­de 750 mi­li­o­na di­na­ra.
Ka­ko nam je po­tvr­đe­no u fon­du, sa­da se o tro­šku osi­gu­ra­nja iz­da­je vi­še od 60 ci­to­sta­ti­ka, ina­če naj­sku­plji. Na po­zi­tiv­noj li­sti su "ana­stro­zol" i "li­pro­zol" za kar­ci­nom doj­ke ko­ji za me­seč­nu te­ra­pi­ju ko­šta 120.000 di­na­ra. Za te­ra­pi­ju Hoč­kin­so­ve bo­le­sti bes­plat­ni su "mab­te­ra" (me­seč­no ko­šta 110.000 di­na­ra) i "flu­da­ra­bin" za ko­ji se pla­ća­lo 70.000 di­na­ra me­seč­no. No­voj po­zi­tiv­noj li­sti "pri­do­da­ti" su i imu­no­su­pre­si­vi za pre­ven­ci­ju od­ba­ci­va­nja pre­sa­đe­nog or­ga­na "ci­klo­spo­rin", "tar­ko­li­mus" i "si­ro­li­mus" za ko­je se po pa­ci­jen­tu iz­dva­ja 300.000 di­na­ra. O tro­šku osi­gu­ra­nja je i "eri­tro­po­e­tin" za pa­ci­jen­te na di­ja­li­zi sa lo­šom krv­nom sli­kom, a na ko­ji se po­je­di­nač­no tro­ši 250.000 di­na­ra me­seč­no.


Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.