Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:26:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Druga strana novčića  (Pročitano 8124 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Pa zar ekonomisti to nisu davno izracunali?
Treba ti ravno 50 mil evra.
Onda za te pare kupis sebi pristojan stan u evropskoj ili ne evropskoj zemlji po izboru, a ostatak od oko 48 miliona stavis na banku, orocis na 40 godina i mjesecno dobijas od 3000 do 5 000 evra.

E upravo ta cifra, od 3-5 iljada je ekonomska cijena srece. Vecina ljudi ima problem da se brinu, trose, razmisljaju o velikim sumama novca i njihovim pravilnim ulaganjem. Zato vise preferiraju da im kaplje po malo cijeli mjesec, svaki mjesec.

I tako dodjemo na sumu od 3-5 iljada. To je dovoljno da se u vecini zemalja sasvim normalno zivi + moze da se i u stedi za ljetovanja, zimovanja i nova kola.
I to je sve sto ljudima treba.

Ono sto je interesantno je da vecina ljudi koja je uspjela da ostane srecna i normalna nakon velikih dobitaka na lotu su oni koji su napravili minimalne izmjene u svojoj rutini - nastavili su da rade, zive u istom gradu, druze se sa istim ljudima i sl.
Tako da
IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
novac i nije za svakoga...
treba se znati ponasati sa lovom... Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2011, 12:11:43 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
OS
Windows XP
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Samsung 111111
Cin 1 :

Kao mali..sam dozivljavao novac..kao neku vrstu cokolade  Smile ili nesto cime mogu da imam nesto.
Nikad nisam stedeo,ne stedim ni sada..to je za mene umobolna pojava stedeti novac,a i odakle da stedis u Srbiji ?
Lupam neko ko ima platu 30 000 on ne moze da stedi !? Stedi onaj koji ima platu soma eura ili dva.
Ovaj ne stedi nego trpi da bi prejebo na more ili nesto tako.
Dakle sam pojam "STEDNJA" nema ama bas nikakvog smisla u nasoj zemlji.Hvala bogu zivim lepo,imam za zivot,naravno izdrzavaju me moji..placaju mi skolarinu,ne teraju me da radim..Sve uzimam od njih..Jebeno uzivam.A kad uzivam,mogu i da filozofiram.

Drugo .. da robujemo novcu.To je barem ociglena pojava na kugli zemaljskoj.
Niko ne zavrsava faks zato sto voli da uci,niti se ko bavi necim zato sto voli time da se bavi.Ustvari niko ne radi nista zato sto to nesto voli ili ne voli nego zato sto mora.
Stvara se pojam ELITA upravo zbog novca,stvara se pojam PLJACKA upravo zbog novca.Politicari ne vode zemlju nego se bave politikom zbog NOVCA...Ljudi gube zivote zbog cega ? Zbog demokratije i slobode ?

Cin 2

Zemljani se upravo zbog nikad glupljih ili ti bar lose izmisljenih nauka "Prava" i "Ekonomija" vracaju periodu majmuna.
Samo u tim naukama..ono sto vazi danas ne vazi sutra,a ono sto vazi sutra mozemo da se dogovorimo da ne vazi u petak.A to u petak..to je crni petak jebes to sto smo se dogovorili.
Vise sam vezan za prirodne nauke i ako ih mnogo ne razumem pouzdanije su..
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 15.0.874.121
mob
Apple iPhone SE 2020
Volim da imam para u dzepu...

Ne verujem da bih bila srecna sa milionima...

Dovoljno mi je da jednom sazidam svoju kucu... i to je to...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Jaca nego ikad! ;-)

Zodijak
Pol Žena
Poruke 258
OS
Linux
Browser
Chrome 15.0.874.120
novac i nije za svakoga...
treba se znati ponasati sa lovom... Smile

Imao pa ne umeo i nemao a umeo, isto ti je... Smile
IP sačuvana
social share
"Sve ce to narod pozlatiti." L.Lazarevic
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
pa i nije bas  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 8.0
mob
Nokia N97
koji bre evri ? njih će inflacija da pojede ... ne vredi ni 50 miliona na gomili  Smile

malo zlato, malo looney, malo švajcarci, džak soli u podrum i tako to  Smile

šta ja kenjam kad spiskam platu za 3 nedelje  Smile
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
novac i nije za svakoga...
treba se znati ponasati sa lovom... Smile

Imao pa ne umeo i nemao a umeo, isto ti je... Smile
[
pa i nije bas  Smile
/quote]


tacno...onaj ko nikad nije imao ni ne zna kako je imati...

na pare sam uvijek gledao kao na jedno od osnovnih sredstava za " prezivljavanje"...
(cak i u svojim sk-ima imam nesto malo novca Smile)

o milionima nisam nikad ni mastao a kamoli ih zelio.....meni ne trebaju tolike pare... Smile
dovoljno mi je ovoliko koliko imam..da budem dovoljno sretan da nisam zeljan nicega...
ako kane koja parica vishe - bolje je..ako ne  - ne bunim se...
znam da ima mnogo onih koji ni to nemaju..

u poslednje vreme se bash trudim da se na taj nacin odnosim prema novcu...
i kad mogu ne bahanalisem...osjecam se na tren... nekako ...ruzno...
cak sam prestao i "vishak novca" trositi na neke svoje "fetishe".... Smile
kad dam 50 - 100 evra za noz ili bilo sta od tih svojih slabosti...
budem sretan kao dijete....ali ubrzo pomislim da bi neko sa tim prezivjeo skoro pola mjeseca...
i onda kako vec rekoh ... ni taj nozic ne gledam...kao sto sam ga gledao pre par godina kad ga kupim... Smile

sve u svemu..bez para se ne moze...i daleko ih je bolje imati nego nemati... Smile
« Poslednja izmena: 24. Nov 2011, 22:01:34 od bobaK_bl »
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0.1
šta ja kenjam kad spiskam platu za 3 nedelje  Smile
ti si amater  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


The worst vice is advice

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 9076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0
Pare su precenjena stvar. Najbolji primer su Amerikanci, koji se uveliko spremaju za selidbu iz svojih luksuznih vila u ranceve i drvene vikendice po sumama i okolinama njihovih predivnih jezera.

Naime, svi mi bismo voleli luksuz, a zna se kako se do luksuza uglavnom stize, uz ogromnu dozu uglavnom neisplativog rizika. Poenta je u racionalnom raspolaganju tog osnovnog sredstva za zivot, i teznji ka ostvarenju ciljeva vezanih za isti, koji bi doprineli sto stabilnijem, ali nikako i luksuznijem zivotu. U suprotnom, covek je dozivotno osudjen da nesto zeli, a kao takav nikada ne moze da bude srecan.

Sjajna izreka, koja bi mogla da ide kao attachment uz ovu pricu je: "The happiest people don't have the best of everything...they make the best of everything they have."
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 21:26:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.