Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: "Друга страна" историје Другог светског рата  (Pročitano 84574 puta)
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Slagvort, pa ne odredjuju nasusne potrebe coveka njegovo delovanje. Covek je iracionalna zivotinja.
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
mob
Nokia 950
Belfagor, o kakvim ti rasama pričaš  Smile

To je propagandni dio ideologije. Suština je u ekonomiji i geopolitici.

Sigurno se jedan državnik nije stvarno vodio time "kakvi su Sloveni" nego stanjem terenu, brojkama i mogućnostima.

Te generalizacije o rasama su priče za mase. Kao Đinđićeva klackalica i debelo dijete za ekonomiju Srbije.

Oduvijek se primjenjivala realna politika, odnosi između naroda se mjenjaju od vladara do vladara.

Ne postoje vječiti saveznici ni vječiti neprijatelji.


Upravo sam na to i mislio samo sto nisam zeleo da dublje obrazlazem.

Vidi,postavimo stvari logicno ako je Hitler stvarao Nemacku nacionalnu svest propagirajuci Nemce kao visu rasu nije to radio zato sto mu je bilo dosadno.Danasnji ratovi su nesto drugo ali tada se oslanjalo na ljudstvo ali i ono sto je u njemu tj. u coveku.Da bi se jedan Nemac borio svim srcem Hitler je morao da mu izmisli razlog zbog koga ce poginuti ali kao sto rekoh nije to radio iz dosade.Radio je to zbog toga sto je bio svstan da ce ratovati protiv naroda koji imaju takvu istu svest ako ne i jacu ali uredjenu.
Pokazalo se na kraju posebno na Istocnom frontu da ludost,pozrtvovanost,hrabrost dobija rat koja i dolazi iz samosvesnosti da branis ono sto je vekovima tvoje.

Hitler i Gering ili znajuci danasnje istoriske cinjenice samo Gering bio je majstor propagande koja je Nemacku vojsku i vodila do Moskve a da je sve bila laz potvrdilo se brzinom raspada iste kada su pocele prve nevolje a tu laz je i Nemacki narod poprilicno skupo platio.

Naravno,smatram da se na oba rata treba gledati iskljucivo iz ekonomskig ugla,posebno drugi svetski rat.Iz nekih Kitanovicevih knjiga pohvatao sam kompanije finansere nacista i njihovo poreklo.Zaprepastio sam se gde su te iste kompanije danas i koje kompanije su nastale parcanjem tih kompanija.

Mislim da svako ko se interesuje za WW2 i svako ko zeli da skapira ili bar priblizno objasni kako je sve pocelo mora se vratiti na istoriju pre 1938-39 nekih deset godina unazad.
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Vise od deset. Na prvi svetski rat.. A neke stvari su i starije
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
ne postoje rase u smislu da su to neki drugi ljudi...

ali postoje karakteristike koje se razlikuju od naroda do naroda...

najverovatnije da to ima veze i sa elektromagnetnim poljem zemlje...

a i genetika...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
ne postoje rase u smislu da su to neki drugi ljudi...

ali postoje karakteristike koje se razlikuju od naroda do naroda...

najverovatnije da to ima veze i sa elektromagnetnim poljem zemlje...

a i genetika...

postoje rase. rase se toliko razlikuju da bi cak mogle kao razlicite vrste da se klasifikuju. ja jedino belce vidim kao svoje, ostale rase smatram strannim i potpuno me ne interesuju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Y Tu Mamá También

Zodijak
Pol
Poruke 502
Zastava
ja svoj narod vidim kao svoje, ostali belci su isto sto i afrikanci sto se mene tice, stanci.
IP sačuvana
social share
lalalala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
ja svoj narod vidim kao svoje, ostali belci su isto sto i afrikanci sto se mene tice, stanci.
Pa naravno da tvoj narod dolazi pre svih. Ali bliski smo ostalim Evropljanima. Pogotovo kad se svi zajedno nadjemo na udaru muslimana i crnaca. Njima smo svi mi belci isti, i isto ce nas tretirati, a mi ako se ne branimo zajedno, stradacemo.
« Poslednja izmena: 21. Jan 2019, 22:38:58 od andypip »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
Slagvort, pa ne odredjuju nasusne potrebe coveka njegovo delovanje. Covek je iracionalna zivotinja.


Pa baš i ne.

Temellj čovjeka su bazični nagoni a potom i više potrebe -poštovanje, sigurnost, moć, koji i određuju emocije i postupke. To će ti svaki psiholog reć.

A tačno je da čovjek ima racionalni i iracionalni dio. 

Međutim i iracionalni dio čovjeka se uvjek ravna prema nagonima, neće niko zdrav baš da ne jede i ne pije, kolko god da je blesav.
Tek kad iracionalna komponenta čovjeka utiče na nagone, da ne može da spava, jede, čovjek je psihički bolesan.

Inače očigledna iracionalnost većine ljudi i ne šteti njihovom zdravlju baš.
« Poslednja izmena: 21. Jan 2019, 23:14:24 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
ja svoj narod vidim kao svoje, ostali belci su isto sto i afrikanci sto se mene tice, stanci.
Pa naravno da tvoj narod dolazi pre svih. Ali bliski smo ostalim Evropljanima. Pogotovo kad se svi zajedno nadjemo na udaru muslimana i crnaca. Njima smo svi mi belci isti, i isto ce nas tretirati, a mi ako se ne branimo zajedno, stradacemo.

Ako ce ostali Evropljani da stradaju sa nama...pa i nije neka steta ako i nas oduvaju
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1209
ja svoj narod vidim kao svoje, ostali belci su isto sto i afrikanci sto se mene tice, stanci.
Pa naravno da tvoj narod dolazi pre svih. Ali bliski smo ostalim Evropljanima. Pogotovo kad se svi zajedno nadjemo na udaru muslimana i crnaca. Njima smo svi mi belci isti, i isto ce nas tretirati, a mi ako se ne branimo zajedno, stradacemo.

Ako ce ostali Evropljani da stradaju sa nama...pa i nije neka steta ako i nas oduvaju

pa ti se preseli u afriku. ili posalji cerku tamo. cujem da tamo vole glave da odsecaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7 8 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: quot

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.15 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.