Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:57:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Droga upravlja životima miliona  (Pročitano 3567 puta)
29. Jun 2009, 10:23:20
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Međunarodni dan borbe protiv droge, 26. jun, obeležava se i ove godine pod sloganom "Da li droga upravlja tvojim životom?", a cilj kampanje je širenje svesti o štetnosti narkomanije i potrebi suzbijanja kriminalnih aktivnosti u vezi s drogom.

Države članice UN, ustanovile su ovaj dan pre 11 godina, suočene sa ozbiljnim globalnim problemom zloupotrebe i krijumčarenja droge, i obavezale se na energičnu saradnju u naporima da se smanji šteta koju droga nanosi pojedincima, njihovim porodicama i zajednicama.

Tada su se saglasile da osobama koje se bore sa ovom bolešću, država treba da obezbedi jednak pristup zdravstvu i socijalnim službama i da niko ne sme biti diskriminisan, niti žigosan, zbog zavisnosti od droga.

Pored toga, odgovarajućom zakonskom regulativom treba da budu zaštićena prava zatvorenika koji su zavisnici od droge ili su u pritvoru zbog krivičnog dela vezanog za droge, uključujući zaštitu prava na život i pristup sudu.

Prema globalnim procenama droge širom sveta koristi oko 200 miliona ljudi, s tim što 162 miliona koristi marihuanu i hašis, a 35 miliona stimulanse tipa amfetamina, metamfetamina, ekstazija i metkationina.

Procene takođe govore da oko 16 miliona ljudi u svetu koristi opijate - opijum, morfijum, heroin, sintetičke opijate, a oko 13 miliona kokain, dok stručnjaci upozoravaju da je upotreba opasnog "belog praha" u zemljama zapadne Evrope dostigla alarmantan nivo.

Potencijal kanabisa, koji se uzgaja i koristi širom sveta, poslednjih godina se povećao, dok su rizici ove droge po mentalno zdravlje potcenjeni, ocenjeno je u globalnom godišnjem izveštaju Kancelarije UN za drogu i kriminal (UNODC).

Veća tržišta kokaina, opijata i kanabisa su stabilna ili u padu, dok postoje indicije da je u porastu proizvodnja i upotreba sintetičkih droga u zemljama u razvoju.

Upotreba opijata najveća je duž puteva krijumčarenja iz Avganistana, koji je s 93 odsto i najveći proizvođač opijuma u svetu, dok u Aziji veliki problem predstavlja povećana upotreba stimulansa amfetaminskog tipa.

Povodom svetskog dana borbe protiv droge, izvršni direktor UNDOC-a, Antonio Maria Kosta, apelovalo je na veća ulaganja u borbu protiv zloupotrebe droga i nelegalne trgovine narkoticima.

Cilj međunarodne kampanje je povećanje svesti o tome da droge uništavaju zdravlje i živote ljudi, podstiču kriminal i prete održivom razvoju i zato države sprovode nacionalne strategije i razvijaju saradnju i tehničku pomoć u borbi protiv ovog zla.

U preporukama UN istaknuto je da vlade u borbi protiv zloupotrebe droge treba da unaprede zakonodavni sistem, povećaju sposobnost kriminalističkih službi, osnaže fondove za smanjenje siromaštva i ojačaju kapacitete za prevenciju i lečenje zavisnika od droge.

Borba protiv zloupotrebe psihoaktivnih supstanci usmerena je na smanjenje dostupnosti droga kroz zabranu proizvodnje, distribucije i krijumčarenja, kao i suzbijanje svih oblika kriminala u vezi sa drogom.



Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Citat
Droga upravlja životima miliona
Naravno da upravlja, kada se vlade najmoćnijih država bave prodajom droge, a svi ti ''dani protiv suzbijanja narkomanije'', pa i dela DEA u SAD su samo jedna šarena laža, fino upakovana za konzumente televizije.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Citat
Droga upravlja životima miliona
Naravno da upravlja, kada se vlade najmocnijih država bave prodajom droge, a svi ti ''dani protiv suzbijanja narkomanije'', pa i dela DEA u SAD su samo jedna šarena laža, fino upakovana za konzumente televizije.
"Čak ni najzagriženiji zaštitnici životne sredine ne žele, u stvari, da zaustave zagadivanje. Mi ne možemo sebi da priuštimo da je eleminišemo. Štos je u tome da dozvolimo samo ono zagađivanje koje vredi onoliko koliko košta njegovo zaustavljanje, a da zabranimo ono koje je skuplje"

Milton Fridmen


Jebiga, mora od nečeg da se živi. Smiley
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



Svakodnevno gledam nasmrkane klince i pitam se gde su roditelji pogresili ,da i ja ne omanem!
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
Nemaju roditelji više sa tim toliko ni veze; ali to pre važi za Zapad, nego za nas.

IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1842
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ljudi koriste opijate hiljadam godina, velik broj njih raste u prirodi, e sad to sto ljudski organizam ne reaguje isto na bananu ili npr. meksicki kaktus to je iskljucivo problem ljudskog organizma, pa prema tome legalizacija ili zabrana bilo cega takvog je totalna besmislenost

ako nista drugo mladima treba objasniti neke stvari, pokazati i jednu i drugu stranu, jer mislim da vecina trenutnih edukacija, koje se uglavnom baziraju na zastrasivanju, jako lose funkcionise
IP sačuvana
social share
So I say live and let live. That's my motto. Live and let live. Anyone who can't go along with that, take him outside and shoot the motherfucker. It's a simple philosophy, but it's always worked in our family...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Statistike su prilicno porazavajuce i sto se naseg podneblja tice. Prosto ne mogu da verujem da se deca u OS drogiraju!? Kuda ide ovaj svet...?!  Smile

Nikada necu prihvatiti da roditelji nisu krivi, odnosno necu prihvatiti da je sistem/drustvo glavni krivac za sve sto se lose desava. Cinjenica jeste da smo prolazili kroz teske momente, osecamo to jos uvek, ali kucno vaspitanje je = kucno vaspitanje, odnosno sve polazi/dolazi od kuce.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung S8
Citat
Statistike su prilicno porazavajuce i sto se naseg podneblja tice. Prosto ne mogu da verujem da se deca u OS drogiraju!? Kuda ide ovaj svet...?!  Smile

Bilo i kada sam ja bio osnovna, pa normalno da ima i sada. Inace maruhana nije droga. Ne mozes da kazes da je isto fiksati se i pusiti wu.

Citat
Nikada necu prihvatiti da roditelji nisu krivi, odnosno necu prihvatiti da je sistem/drustvo glavni krivac za sve sto se lose desava. Cinjenica jeste da smo prolazili kroz teske momente, osecamo to jos uvek, ali kucno vaspitanje je = kucno vaspitanje, odnosno sve polazi/dolazi od kuce.

Sto naravno nije istina. Smile
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Droga je droga, bez obzira na vrstu i nacin. Trava je nekome uvertira za iglu.

Hajde onda da okrivimo sistem/drustvo za ovo lose vreme koje se provlaci danima uz grmljavinu i pljuskove... ili jos bolje prethodnu vlast! Tacno, oni su nam poremetili i godisnja doba! Ma daj... Smile Roditelji su jedini odgovorni za svoje dete.

Primer: pre neki dan sedim u basti jednog kafica sa prijateljicom, caskamo i pijemo kafu. Do nas za stolom sedi bracni par sa detetom od 2-3 godine. Zamajali se ljudi, pricali telefonima, zverali okolo... dete se vrtelo po stolici sve dok nije zviznulo sa pomenute pravo na glavu. Da li je sistem/drustvo trebalo da vodi racuna o detetu?  Smile Jadno dete, doslo mi je da zaplacem, a roditelje da isamaram. Deca su odgovornost! Neces odgovornost - nemoj imati decu... bolje i tako nego da budu prepustena sama sebi, odnosno ulici.


Mislim da je krajnje vreme da pocnemo krivca za sve i svasta traziti u nama samima.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Samsung S8
Taj primer koji si navela, nema veze sa temom. Ako neko dete zna da su mu matorci narkomani celog zivota, a primer da je on\ona primoran da zivi kod babe ili tetke zbog toga, ne mora da znaci da ce i on postati narkoman.

Kriva je drzava za sve. Jedna kostrukcija, panel ploca i obruc koji treba da stoje u parku, danas ne postoje, jer nasa drzava !nema pare?! za to? Zato mladi sami sebi finansiraju zabavu po parkovima...spricevi su mnogo jeftnija investicija... i nazalost danas svima dostupna.
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 02:57:42
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.073 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.