Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:50:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Draza Mihailovic-izdajnik ili patriota?  (Pročitano 102276 puta)

Kroz vatru i vodu dignute glave

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
Citat: kmilos992 link=topic=14738. msg7872955#msg7872955 date=1260189256
osecam se duznim da se javim. . . .
mozda iz mene govori neisksutvo,al ja cu vremenom stici to isksutvo. . . al ti si se nacitao losih knjiga (ako si uopste citao) ili ti je neko napunio glavu raznim glupostima,tesko da ti ima spasa. . . al dobro zaveden si oprosticu ti.

znas li sta su pasija groblja?
odakle potice taj izraz. . . itd

Pasja groblja su nastala 1942 u Crnoj Gori kada su komunisti ubili viđenije ljude iz Kolašina i bacili ih u jednu jamu iznad koje su stavili Krst sa razapetim psom,pisalo je ,,pasje groblje,,.

O tome pišu i sami partizani,Savo Skoko recimo u delu ,,Krvavo kolo Hercegovačko,,.
IP sačuvana
social share
Nasa Vera to je Vasa Snaga
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
na forumu godine nisu bitne.....

a iance jaku skolu je imao,koliko ja znam od je zavrsio nizu vojnu akademiju...ta njegova skola je mnogo jaka,ih niza vojna akademija kraljevine jugoslavije... Smile
a sva zvanja je dragi moj dobio tokom rata,od te njegove skole on nikakve vajde nije imao...
neosporavam ja njegov uspeh,ipak je on zasluzio mnogo orednja, najodlikovaniji nas oficir....
Samo nisi mi odgovorio sta su pasija groblja?


partizani nisu komunisti,oni su narodna vojksa,koliko si imao seljaka,bivsih gardista koji nisu predali puske pa su ih krili po stalama,jaslama...tavanima....i 43 krenuli sa partizanima?

evo i jedna slicica,ide uz temu....general mihajlovic na solunskom frontu,kleci...jeste bio smekercina hahaha
znate li sta o njegovom privatnom zivotu?kolko je dece imao,kolko zena...sa kim se svalerisao itd xD

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

3V.jpg
(169.14 KB, 500x412)
« Poslednja izmena: 07. Dec 2009, 20:41:00 od kmilos992 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
izvinjavam se na duplom postu....

gde mogu nabaviti tu savinu knjigu???

i objasni ovom urosu da nepostoje pasija groblja svugde po srbiji
« Poslednja izmena: 07. Dec 2009, 20:40:12 od kmilos992 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple 
http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%94%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D1%99%D1%83%D0%B1_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%9B#.D0.91.D0.B8.D0.BE.D0.B3.D1.80.D0.B0.D1.84.D0.B8.D1.98.D0.B0

Evo ti kmilose992.. prochitaj, razmisli pa onda napisi nesto o Dragoljubu Mihailovicu.

Partizani jesu komunisti, a te seljake koje pominjes koji su pristupili komunistima mozes da podvedes pod one izlagane i izmanipulisane kojima nije predocena nacionalizacija, komasacija i sve ono sto se desilo po kraju gradjanskog rata koji je vodjen pod okrivljem IIWW.

kmilose992.. da nazalost postoje "pasija" (neobelezena i prikrivena) groblja po celoj Srbiji.. 

Jeli kmilose992, da ti deda nije bilo neka komunjara, baba nosilac "rate spomenica" ili sl? Nenormalno je koliko si toliko bezobrazan i neobrazovan i da  zastupas stav koji nema veze sa mozgom.. to moze samo kod "deke" u krilu da se formira.. ili su ti prichali basne o drugu Titu pred spavanje? o chemu se tu radi? 
« Poslednja izmena: 08. Dec 2009, 10:52:24 od uros80bgd »
IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Jel ja tripujem,ili je ovde tema general mihajlovic?
hoces za 2 minuta da na wiki pise da je draza najveci izddajnik,iranski spijun......inace poreklom sa plutona...jeb es wiki.......

da da 80% partizana bilo izmanipulisano....pa ako je komunizam bio tako slab zasto niko nedize bunu?

bolje da nenabrajam junacka imena mojih slavnih dedova koji su casno dali zivot za ovu otadzbinu!verovatno si i sam za neke cuo. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple 
da da 80% partizana bilo izmanipulisano....pa ako je komunizam bio tako slab zasto niko nedize bunu?

zato sto je bas pred kraj rata i posle rata ubijeno Srba toliko da je to monstruozno.. svi oni koji su se pobunili su ili ubijeni ili zatovreni ili pravac goli otok..

Jutros je u Dizanju na B92 bio kordinator koji je zaduzen za istrazivanje "pasijih grobalja" po Srbiji.. izneo je podatak da su slovenci na njihovoj teritoriji nasli 60 grobalja sa kako se procenjuje u proseku 10.000 ostataka, po jami..

Sto se tiche Srbije nije izneo podatke al je isla animacija karte Srbije (poput one sa vremenske prognoze) sa oznachenim mestima.. za sad ih ima nekolicina.. a verujem da ce ih biti vise nego u Sloveniji.

Nedela komunistichke bagre ce kad tad isplivati na videlo!

Kmilose992.. ajde napisi te junake.. da im se kosti isprevrcu sta im sve  potomak lupa po istorijskom delu foruma.. (osim ako nisu nosioci partizanskih komunistichkih spomenica)
« Poslednja izmena: 09. Dec 2009, 11:19:22 od uros80bgd »
IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Ko uci znace,ko krade imace.

Zodijak Leo
Pol
Poruke 4294
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5
mob
Nokia N70
Citat
Nenormalno je koliko si toliko bezobrazan i neobrazovan i da  zastupas stav koji nema veze sa mozgom..

Kako mrzim ljude koji koriste ovo.Je li bre...Sta ti znas o Drazinoj politici?N I S T A ! ! ! !Samo te slusam kako lupetas,baljezgas,a nemas pojma.Furas neku teoriju,kojiu si cuo od nekog,pa sad ti ovde prepricavas,kao da si svu pamet sveta popio!!

Ni sam Dragoljub Mihailovic nije znao sta je hteo.Pa je zato surovao sa svima,i sa svabama,rusima,bugarima,partizanima,ma sa kim je stigao.Surovao bi i sa samim Titom,samo da bi Tita sjebao.

Citat
Nedela komunistichke bagre ce kad tad isplivati na videlo!

Ovo je tipican A R G U M E N T   (!?)

 jedna osobe koja o politici ne zna bas nista sem onoo sto joj serviraju na nacionalnom dnevniku,dnevniku 1,i po kojekakvim dnevnicima.Sada Tita razzapinju kao besni psi.Pa sto Urose tvoj deda nije izasao na trg i rekao da mrzi tita,i bla,bla,bla????Zato sto je pi**a.E pa,kad tada nije on sme,nemoj ni ti sada.....lako je sad srati i lupati gluposti.Sto tada svi vi koji sad serete kao maroti,sto tada niste izasli i rekli sve sto mislite???Aaaaaaaa...Prpa,a!??

Toliko o tome.Licemerje na nivou.Visokom! Smile Smile Smile


Kad oces da drobis.Cetrnici su nabili na kolac Zivana Djurdjevica,zivot,a u usta mu stavili srce njegovog sina,i njega tako nabijenog na kolac,sa srcem u ustima,su pekli na raznju!!!
Jel se ponosis sto si cetnik!??????!

Samo nemoj da mi kazes da Dragoljub Mihailovic nije mogao da kontrolise sve cetnike,i sva ta sranja koja si namerio da kazes,posto je ta prica,toliko suplja,kao rupa bez dna!!!!!
Svi cetnici koriste taj izgovor,pa ces verovatno  i ti!tako da.Bolje nemoj!


Citat
da im se kosti isprevrcu sta im sve  potomak lupa po istorijskom delu foruma.. (osim ako nisu nosioci partizanskih komunistichkih spomenica)

Koje proseravanje,qq majko.Spasavaj se ko moze!!! Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 09. Dec 2009, 15:17:13 od sasa92 »
IP sačuvana
social share
Ljudska glupost nema granice!

Na svedskoj motornoj testeri:
"Ne pokusavajte da zaustavite testeru rukama ili genitalijama."

-Na decijem kostimu "Supermen":
"Nosenje ovog kostima vam ne daje moc da letite.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
[
Citat
zato sto je bas pred kraj rata i posle rata ubijeno Srba toliko da je to monstruozno.. svi oni koji su se pobunili su ili ubijeni ili zatovreni ili pravac goli otok..
ti verujes u to?

ja neporicem da su komunisti ubijali.....ali preterujes....
svaki rezim vuce zrtve kao i ovi danasnji.



Citat
Jutros je u Dizanju na B92 bio kordinator koji je zaduzen za istrazivanje "pasijih grobalja" po Srbiji.. izneo je podatak da su slovenci na njihovoj teritoriji nasli 60 grobalja sa kako se procenjuje u proseku 10.000 ostataka, po jami..
cim je na Blj92 to je pouzdano xaxaxa
al ne bitno,sumnjam,znas li koliko je 60 x 10,000 ?
al cekacemo da vidimo zvanicne rezultate pa DNK,ko kaze da to nisu italijani,nemci,ustase i ostali mnogobrojni neprijatelji??
A motda su to i kosti ljudi koji su stradali od nacisticke cizme ?
mnogo si ogranicen


Citat
Sto se tiche Srbije nije izneo podatke al je isla animacija karte Srbije (poput one sa vremenske prognoze) sa oznachenim mestima.. za sad ih ima nekolicina.. a verujem da ce ih biti vise nego u Sloveniji.
a skoro si me ubedjivao da ima 80k leseva po srbiji,a sad ima samo nekolicina grobnica.
mislim uz duzno postovanje prema nastradalima,ali nemoj gledati tako usko na svet.....
evo ja sad odem preko neke veze u jutarnji program, i ovako ne znaju sta ce da pustaju xD
i kazem da je general mihajlovic spijun sa marsa,i da je izvrsio genocid na jupiteru xD

Citat
Nedela komunistichke bagre ce kad tad isplivati na videlo!
da kao i sva druga nedela,istoriaj mora da se zna!!!
kad si toliko pametan,aj mi reci koliko je srba stradalo od cetnicke kame?

Citat
Kmilose992.. ajde napisi te junake.. da im se kosti isprevrcu sta im sve  potomak lupa po istorijskom delu foruma.. (osim ako nisu nosioci partizanskih komunistichkih spomenica)
hahaha......bolje da se necudis xD
ne bih da ulazim u off,
imao sam ja i vojvoda,i komadanata partizana,i jednog koamdanta partizanskog iz cg,na kog se bas i nedicim a dosta se proziva po ovom forumu xexe
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto se grbo rodi, vrijeme ne ispravi!

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1427
Zastava ~/Belgrade\Serbia\Europe\Earth
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Apple 
ovako...

@sasa92 (gluplji momak)

Sta ti znas o Drazinoj politici?N I S T A ! ! ! !Samo te slusam kako lupetas,baljezgas,a nemas pojma.Furas neku teoriju,kojiu si cuo od nekog,pa sad ti ovde prepricavas,kao da si svu pamet sveta popio!!

Decko.. ti o samoj drzavi ne znas nista.. a kamoli o drzavnoj politici. Ajde iskoj po netu sta cini jednu drzavu pa copy/paste kasnije. 

Ni sam Dragoljub Mihailovic nije znao sta je hteo.Pa je zato surovao sa svima...

Draza je bio prvi borac protiv okupatora, pre Staljina i pre komunista koji su se pojavili da bi preuzeli vlast a ne da bi se borili protiv okupatora, "borbu" su iskoristili da bi dobili pomoc sa strane..

Pa sto Urose tvoj deda nije izasao na trg i rekao da mrzi tita,i bla,bla,bla????Zato sto je pi**a.E pa,kad tada nije on sme,nemoj ni ti sada.....

Ko si ti mala bagro da mog dedu nazivas pogrdnim imenima.. ? Moji su konfiskovani od strane komunista, i deda i baba.. oteto im je na konto maximuma zemlje 20 hektara a pradedi mlin.. a ta imovina je nasledjivana i uvecavana kroz 3 generacije. Pradeda mi je pre rata bio konjanik u kraljevoj gardi na Topchideru i odmah su ga strpali u zatvor, samo zvog toga.. smradovi crveni!


A komunjarama koji su bacili bombu na voz sa nemachkim ranjenicima i naravno pobili ih, pa nemci zaredjali i streljali neduzne seljake u okolini Leshnice kod Loznice, Macvanskog Prnjavora.. ti isti su heroji???
U mestu Bogatic pored Sapca su hteli isto to da urade, pa je narod chuo i sva sreca stigao pre Nemaca i pobio crvenu bagru inache bi im se isto desilo!
Primera im koliko hoces..

Mali idi igraj Medal of Honer i ubijaj nemce.. oslobadjaj Saljingrad..

@Kmilos992 (inteligentniji momak)

Vidi, chim si  rekao da su ubijali, da je drzava koristila "chelichnu pesnicu komunizma" ili ti UDBU za masakr nad sopstvenim narodom koji ne misli isto sto i oni.. samim tim smo se slozili

Goli otok je bio instrument za muchenje pre svega onih koji su verovali u komunizam a i ostalih. Mislim da je rezimu  bilo frka od iskrenih komunista isto kao i od onih koji su bili protiv, tj za kraljevinu..

Sto se tiche vesti sa B92.. ne verujem naravno u ono sto oni kazu 100%.. nek je tachno 30%.. koliko verujem da jeste.. i opet je katastrofa.
Prochitajte biografiju Nikole Kavaje i sve ce vam biti jasno kad je Slovenija u pitanju.

Kao sto predpostavih.. bili su crveni..




IP sačuvana
social share
.: nema granica ljudskoj gluposti :.
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


''Ništa se ne dešava slučajno''

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1832
OS
Linux
Browser
Mozilla (karmic)
Citat

@sasa92 (gluplji momak)
a ti ces nekome da kazes da je gluplji?
samo pokazuje koliko si uskih razmisljanja i shvatanja.

a i draza je bio nikakav politicar,on je bio vojnik.

Citat
Draza je bio prvi borac protiv okupatora, pre Staljina i pre komunista koji su se pojavili da bi preuzeli vlast a ne da bi se borili protiv okupatora, "borbu" su iskoristili da bi dobili pomoc sa strane..
tacno,samo je zbog lose politike popusio i morao da se prikloni pogresnoj strani.






Citat
Primera im koliko hoces..
jedan primer je i vranic?debelo brdo?orahovica?
ima dosta primera.....da...

Citat
Vidi, chim si  rekao da su ubijali, da je drzava koristila "chelichnu pesnicu komunizma" ili ti UDBU za masakr nad sopstvenim narodom koji ne misli isto sto i oni.. samim tim smo se slozili
izvini molim te, UDBA je bila polunezavisna od drzave....po meni je i rankovic ok lik,zbog toga je i smenjen.
Znaci ta UDBA na celu sa rankvoicem je zahtevala vojnu intervenciju na metohiji i proterivanje siptara.

Citat
Goli otok je bio instrument za muchenje pre svega onih koji su verovali u komunizam a i ostalih. Mislim da je rezimu  bilo frka od iskrenih komunista isto kao i od onih koji su bili protiv, tj za kraljevinu..
vrlo malo je bilo pravih komunista posle filipa filipovic.


Citat
Prochitajte biografiju Nikole Kavaje i sve ce vam biti jasno kad je Slovenija u pitanju.
procitacu kad budem bio slobodan,imao sam odavno tu ideju,al uvek zaboravim.....

Citat
Kao sto predpostavih.. bili su crveni..
nisu svi,mali broj jeste....imamo i nekoliko narodnih heroja xexe,jedan je dobio i neko rusko ordenje xD
al bilo je medju mojim precima i vojvoda.....

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 06:50:41
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.13 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.