Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:25:44
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Double-engine car  (Pročitano 5246 puta)
31. Mar 2007, 14:34:56
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
(ako moderatori misle da temi nije mjesto ovde, neka premjeste)

Nasao sam na netu (a gledao sam i ranije nesto na tv-u) automobile sa 2 motora. Jedan motor za prednju i jedan za zadnju osovinu.
Ne znam kako je to izvodljivo po pitanju mjenjaca i mijenjanja brzina.
Postoji firma u UK koja radi vozila ali sa motorima od motocikala. Jedan od tih je Tiger z100wr koji ima 2 motora, cini mi se da su od yamahe r1 kod kojih se brzine mogu mijenjati zasebno za svaki motor i istovremeno oba motora.
E sada, da li je neko upucen vise u ovu tematiku pa moze da objasni kako  je to izvodljivo, na koji nacin se izvodi prenos snage i mijenjanje brzina? Jedino ako nisu u pianju automatski mjenjaci, ali ne vjerujem da bi tako dobili puno na performansama.

Evo i nekih linkova:

http://videos.streetfire.net/Player.aspx?fileid=4273818B-CF9F-4963-9A2E-DF223CEFA020&p=0
http://www.ultimatecarpage.com/frame.php?file=car.php&carnum=5

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

2001_tiger_z100-3.jpg
(98.28 KB, 800x600)
tiger-z100-mk2.jpg
(22.26 KB, 400x263)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6681-7710
alfa romeo bi motore je bio prvi automobil sa dva motora,i to 1935 godine,postigao je brzinu od 336 km/h tadasnji rekord,imao je 6000 i nesto kubika,i posle je bio prvak formule jedan

to je to vise neznam  Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Da, o toj alfi nesto malo pise (i imaju i slike) na drugom linku koji sam postavio. Kod tog auta su oba motora su bila vezana za zadnju osovinu.

http://www.brooklandstrack.co.uk/Carslist/bimotore.htm
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1467
Zastava sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Nokia 5800xpress
posto je ova tematika duble motor vec odavno poznata,teoretski ima dosta tu podjela i td.evo npr. jedan yugo sa lancinim v6 3.0 motorom,nezavisno pogonjem na 2 osovine.vlasnik je mislim iz zagreba,auto je unikat.najveci problem kod ovih automobila je sinhronizovanje 2 motora preko jednom mjenjackog sklopa,pa se podvrgava smjestanjem jos jednog mjenjaca i td. tehnicki mozemo pricati u nedogled.za sad samo slike:)

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

yugo vr.jpg
(245.38 KB, 1278x959)
yugo vrr.jpg
(177.89 KB, 959x719)
IP sačuvana
social share
kad jedan papak umre,rode se dva!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6681-7710
 Smile Smile Smile Smile

kako ce ovaj jugo izdrzati velike brzine  Smile Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 16030
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
vidis da ima vise varova nego tenk Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
Bio je na drag trkama neki lotus sa dva motora od yamahe r1 i dva menjača,video sam slike,ali ne znam kako
funkcioniše sa dva menjača,verovatno oba rade kao jedan ili nešto slično.
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Live free or die like a rabbit!

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 13279
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Nokia 6681-7710
pa lakse je staviti jedan v18 i gotovo  Smile
IP sačuvana
social share
They shouldn't have put me in the water,if they didn't want me to make waves!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 131
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Bio je na drag trkama neki lotus sa dva motora od yamahe r1 i dva menjača,video sam slike,ali ne znam kako
funkcioniše sa dva menjača,verovatno oba rade kao jedan ili nešto slično.

Za lotus ne znam, ali sto se tice ovog gore navedenog modela Tiger Z100wr, gledao sam neki test na tv (emisija Fifth Gear) koji je vozio voditelj. Ovaj auto je imao 2 motora, ne znam tacno da li su od yamahe ili neki drugi, uglavnom sa dva mjenjaca gdje se brzine mogu mijenjati nezavisno za pojedinacan motor ili isotvremeno za oba motora. Mada, mislim da su bili u pitanju sekvencijalni mjenjaci.
Kod ovog automobila korisceni su potpuno isti motori, tako da sinhronizovanje mozda i nije komplikovano (komplikovano je u svakom slucaju  Smile ) kao kod potpuno razlicitih motora kao sto je gore naveo  hupajupa.

evo link za ovaj tiger
http://www.tigerracing.com/cars/tiger-z100-main.php

hupajupa, ako imas jos nekih zanimljivh slika ili linkova, slobodno postuj  Smile
« Poslednja izmena: 01. Apr 2007, 17:04:16 od maksimrs »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8705
OS
Nepoznat
Browser
Netscape 4.0
mob
HTC Tattoo
pa lakse je staviti jedan v18 i gotovo  Smile
Pa,možda ,ali nešto mi logičnije zvuči da je bolje dva motora zbog rasporeda težine na vozilu.
           
IP sačuvana
social share
"Bogu hvala vek i po proživeh u zdravlju i radu,slutim da mi je vreme umirati,te ove reči govorim u pero
prijatelju advokatu Miliću,jer u vas deco sve zajedno nemam ni malo poverenja.Žao mi je što ste moji
a ne deca nekog mog neprijatelja.Ko je vas poznavao,ni pakao mu neće teško pasti.
Što se tiče moje imovine,aaa to vas najviše zanima,mogu vam saopštiti sledeće:Sve što imam ostavljam samom sebi."
                                                                                                        
                                                                                                                          PANTELIJA
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Mar 2024, 20:25:44
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.241 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.