Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dosije zbunjenof HDD-a i njegovog vlasnika...  (Pročitano 5882 puta)
30. Sep 2011, 19:40:23
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
E pa doktori ajd sad pomazite  Smile
boljka je sledeca, instaliran Win7, solidno jaka mashina, standardno dobra, bez ikakvih smetnji u radu...
Ali, ali...Recimo, sada sam na desktopu i ne radim nista, pozelim da udjem na hard disk u neki folder, kliknem na My Computer, pa na neku particiju i djednom "ccccck, vrrrrrrrrr", kompjuter se na par sekundi zamrzne (my computer), mis se pomera normalno, sve radi normalno, a hard disk eto tako cvrcne i zavrti kao da se sad probudio...
Nakon par sec, sve je normalno.
Uredno se defragmentise, uredni diskovi, svi imaju po 20+30% slobodno, sto je oko 25-50 gb po particiji slobode dakle...
Nije click of death, ne preskace, ne udara glava, ali ovo iritira.Desava se povremeno ne utvrdih razlog skroz.
Ima li neko neki savet kako da resim ovo?

P.S-poslednji driveri instalirani za sve bukvalno, Win updateovan....
Od diskova imam WD Caviar Blue(sistemski) 640GB
                        WD Caviar Green 1TB, interni backup...

O i da, nema greksi na sectorima itd, to sam skenirao vec...
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 19:41:31 od ikarus214 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0a2
E pa doktori ajd sad pomazite  Smile
boljka je sledeca, instaliran Win7, solidno jaka mashina, standardno dobra, bez ikakvih smetnji u radu...
Ali, ali...Recimo, sada sam na desktopu i ne radim nista, pozelim da udjem na hard disk u neki folder, kliknem na My Computer, pa na neku particiju i djednom "ccccck, vrrrrrrrrr", kompjuter se na par sekundi zamrzne (my computer), mis se pomera normalno, sve radi normalno, a hard disk eto tako cvrcne i zavrti kao da se sad probudio...
Nakon par sec, sve je normalno.
Uredno se defragmentise, uredni diskovi, svi imaju po 20+30% slobodno, sto je oko 25-50 gb po particiji slobode dakle...
Nije click of death, ne preskace, ne udara glava, ali ovo iritira.Desava se povremeno ne utvrdih razlog skroz.
Ima li neko neki savet kako da resim ovo?

P.S-poslednji driveri instalirani za sve bukvalno, Win updateovan....
Od diskova imam WD Caviar Blue(sistemski) 640GB
                        WD Caviar Green 1TB, interni backup...

O i da, nema greksi na sectorima itd, to sam skenirao vec...
Crci ce ti za par meseci. Meni je tako jedan crk'o, a ja idiot mislio ma nije mu nista, i odose svi podaci.
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung SGH-E630
Da nisi rekao da nema grešaka pomislio bih da ima loših sektora  Smile Čime si proveravao?

Ne mora da znači da će da crkne. Meni se jedno vreme slično dešavalo sa jednim HDD-om i evo ga radi i danas, 5-6 godina kasnije  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Da nije to normalno ponasanje harda? Stedi energiju kad mu se duze vreme ne pristupa tako sto zaspi i aktivira se tek kad pozelis da pristupis podacima.

Ako je u tome stvar onda negde u power options mozes da iskljucis tu opciju "turn of hard drives after..."

edit: sad sam proverio i kod mene je na win 7 namesteno (default jer nisam nista menjao) da se hard gasi posle 20 minuta

seagate od 160 giga na kom mi je sistem mi nikad nije zaspao jer valjda win konstantno nesto drlja po njemu dok je komp upaljen (ako vec ne drljam ja  Smile) ali mi zato storage Samsung od 1.5 TB to redovno radi i ponasa se upravo onako kako si upisao kad se budi.


edit 2: sa tom razlikom sto se meni komp ne zamrzne za to vreme dok se hard budi. Kada mu pristupim posle duzeg vremena neaktivnosti dobijem spisak foldera na njemu i nista se ne desava dok ne udjem u neki od foldera. kako udjem u neki folder pocinje vrtenje koje traje 2-3 sekunde da bi se u jednom trenutku culo "cak" i posle toga hard normalno radi. 
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 20:18:03 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Out of Space and Time

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 10499
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 8.0a2
Cekaj pobratime jel ti se cuje ovako : piii, pii... ckkkk


 Smile Smile Mislim ne znam kako da objasnim drugacije Smile

Ako je tako crci ce ti  Smile 

Citat
Da nije to normalno ponasanje harda? Stedi energiju kad mu se duze vreme ne pristupa tako sto zaspi i aktivira se tek kad pozelis da pristupis podacima.



Mislim da nije jer  ja imam kao on, WD Caviar Blue(sistemski) 640GB i nikad nisam cuo ovakve zvukove. A ne radim non stop za racunarom.
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 20:33:36 od diarno »
IP sačuvana
social share
I like to pretend I'm alone. Completely alone. Maybe post-apocalypse or plague... Whatever. No-one left to act normal for. No need to hide who I really am. It would be... freeing.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1362
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
Nokia c6
ako se cuje  to nikad nije dobro bekap bi bio i vise nego pozeljan, pa sta god da mu se desi ali losa iskustva imam  sa tim ako krci i cuje se glasno moze da mu je doslo krajnje vreme
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Prvo, hvala svima na odgovorima i ucestvovanju u resavanju oovga  Smile

E sada ovako, ne znam koji od ova dva koja imam u kucistu zahebava, ali:

-to mi se desilo kada sam instalirao windows 7 pre godinu dana, trajalo je malo pa nekako prestalo...
Pre 15 dana sam opet reinstalirao sistem pa se opet pojavljuje..
Ako nije crkao od pre godinu dana, ne znam zasto bi sada...Dakle ne negiram vase tvrdnje vec se pitam .
Dalje, kompjuter mi se u tim trenucima ne zamrzne, vec npr udjem u my computer, on izlista sve drajvove, onda udjem npr u neki, i tada CkK, par sec pauze na tom disku(ali zeleni status bar se puni u vrhu prozora, ucitava) i show go on, sve je normalno...
Ne skripi, ne krci, ne zapinje, cuje se kao kad podizem sistem neposredno posle Power dugmeta na racunaru.


I da, stajalo mi je tur off HDD after 20minutes, prebacih na 0 (never)...Sad cekam...
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 21:14:22 od ikarus214 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1940
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 4.0.1
Idi u power options i iskljuci gasenje harda posle odredjenog vremena pa vidi da li ti se to i dalje desava.

Kao sto sam vec rekao i moj storage disk potpuno isto tako radi i kad se budi ne cuje se nikakvo krcanje (to bi i mene debelo zabrinulo Smile)  vec zvuk necega sto hvata brzinu (ne znam bolje da opisem) da bi se posle par sekundi culo cak i hard normalno radi. I kod mene se tako ponasa jako dugo vremena ali ne mogu dan se zakunem da je tako bilo od pocetka.
« Poslednja izmena: 30. Sep 2011, 21:18:56 od katamaran »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
@ Katamaran, hvala , uradio pa cemo da vidimo.Da ga ne malerisem.
Evo odradioa sam merenja za oba HDD-a u HD tune Pro i postavljam rezultate merenja.
Za caviar blue se u dijagnostici health pojavljuju neke zute loshe stavke, a vi recite sta moze da bude lose ako znate i sta to prakticno znaci...
nadam se da vam ove tabele poamzu nesto...  Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Caviar Blue.gif
(352.35 KB, 670x3300)
Caviar Green.gif
(348.65 KB, 670x3300)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0
mob
LG T385
postavi ovu trecu sliku malo vecu..ne vidi se a moze da posluzi Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.163 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.