Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

 Napomena: Za sva pitanja u vezi kupovine novog hardware-a ili procene vrednosti i preporuke koristite - ovu temu

Spyware,sta je,kako radi,kako se zastititi? :: Kako rade mreze :: Burek Anti-virus software review :: Index tema koje ne treba propustiti

Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dosije zbunjenof HDD-a i njegovog vlasnika...  (Pročitano 5881 puta)
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Da, imam 3 particije na 640Gb i 4 particije na 1TB.
Do sada u zivotu niakd nisam imao frku sa HDD.Neki dan je nestajala struja vise puta da!  Smile Smile Smile
Skenirah, evo reporta Hd tune-a na greshke

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

01-October-2011_04-07.png
(59.28 KB, 594x521)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 166
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 6.0.2
mob
Samsung D510
Zatvori sve fajlove, programe itd.
Idi na (My) Computer, desno dugme na C, Properties, Tools, Check Now, Start...
Ako ti kaze da ne moze da radi, kazi mu OK, i restartuj racunar. Kad te nesto tekstualno pita pre nego sto podigne Windows, NE PIPAJ nista! i pusti ga da odradi. Ako ni to ne pomogne, a trebalo bi, skini Hirens i narezi CD, butuj i pokreni HDAT2 iz Hard Disk Tools.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Rezime danasnje situacije.
Od kada sam iskljucio power management opciju gasenja HDD-a nakon 20 min u Power Management, problema nema.
Skinuo sam SMART software sa Western Digital sajta, uradio in depth analysis diska, i rekao mi je da je passed, da je sve ok.
@13.prase, uradio sam disc check kako si mi rekao,  startovao vindows napravio je diskcheck schedule odradio posao i sve je ok.
I pored svega, u HD une pro stoje i dalje one tri greske, d akao postoje losi sektori, a ja i dalje ne vidim zasto ej to tako....
Plasim se da ne otkaze hdd a trenutno mogucnost backupa nemam..ali..software kaze da je sve ok...Jedino HD Tune pro prijavljuje taj warning...
P.S- i WD diagnostic tool je prijavio isti broj problema kao i HD tune pro, ali kaze da je sve to ok...
Sta da radim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 500
Zastava Kula
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
LG T385
Probaj da sadašnji SATA kablić, kojim je disk povezan za matičnu ploču, utikneš u drugi sata port. Ako to ne pomogne, kupi novi SATA kabl, jeftini su, 150-200 din.
Ako ni to ne pomogne, onda ti možda otkazuje SATA kontroler u čipsetu, na ploči. Ili kontroler na disku. Jer te UDMA CRC greške nastaju na relaciji ta dva kontrolera, koja su povezana SATA kablom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
Rezime Vol.2

Od zadnjeg javljanja je sve ok nema freeza racunara niti tog zvuka vise...
Ipak, informisuci se, shvatio sam sledece.
Pored gresaka u komuniakciji koju je izazvao kabl (promenicu sve sata kablove) problem predstavljaju i 4 zamenjena losa sektora.
Koliko znam HDD ima rezervne sektore u shteku za zamenu, ali kada i to istroshi, ude sve u propast>Sto u prevodu znaci,
ovo je pocetak jednog kraja za moj plavi HDD, i mogu da ocekujem u skorije vreme da ce ukoliko se greske u sektorima povecaju riknuti, te je najbolje da planiram polako zamenu...
Sta vi kazete???   Smile  Smile
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 03:22:17 od ikarus214 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Koliko se ja razumem u nacrtnu geometriju, situacija bi trebalo da je sledeca... Zvukovi koje hard disk ispusta nemaju veze sa testovima, particijama, losim sektorima, kablovima, kontrolerima, plocama (ni maticnim, a ni gramofonskim Smile)... Te zvukove pravi mehanika hard diska. Uspeo si problem da zaobidjes tako sto si sistemu zabranio da se igra igre: hard ima struje, hard nema struje, hard ima struje, hard nema struje... To sto hard lupa ne znaci da ce da rikne. Ja sam imao Quantuma jednog koji je lupao godinama i tako mi je zamrzavao sistem cak i u sred koriscenja, i nije mi nikada riknuo. A dobijao je sljage (zatvorenom sakom - citaj: pesnicom) zbog ovoga, ali nije hteo da rikne. Dok mi je moj prvi Fireball riknuo bez ikakvog razloga i sa sobom odneo sve podatke koje ja, ofc, nisam bekapovao. Zakljucak: nikada se ne zna... A bed sektori ne moraju da se sire. Ni to ne znaci da ces disk morati da menjas.
Ali mozda se geometrija danas drugacije crta... Mozda ja moram da bazdarim sestar, a da tvoj hdd ima jedan od u ovoj temi navedenih problema... Istina je tamo negde...  Smile
« Poslednja izmena: 02. Okt 2011, 08:38:35 od savage »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung SGH-E630
Nailazak na loše sektore može da prouzrokuje kratkotrajno isključenje i ponovno uključenje HDD-a, imao sam takav problem svaki put kad je bilo i loših sektora  Smile
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1718
Zastava Vršac
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.50
mob
HTC Sensation
Moze sistem da se pogubi kada ne uspe da procita nesto usled bed dektora, ali to mu dodje onako kao random event. Ovde je ocigledno da decko ima konstantan problem koji se javlja uvek u odredjenoj situaciji. Zato ja cenim da mu nijedan od ovih saveta nece pomoci.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


"Imamo li dovoljno municije???"-Imamo,zasto pitas?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 259
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia C5
@savage, upravo je random efect ono sto ovde pravi frku jer se ne zna u kojoj situaciji ce da zajebaje//
Evo jos nije od pre neki dan kada sam javio...

@enab, da li ovo znaci da je pametno zameniti HDD, jer ce pre ili kasnije da ode sigurno kako je krenuo...

Sta mislis o WD diskovima a sta o Samsung???Posto sam cuo dosta lepih stvari i o Samsungu...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Ko zadnji, ćelava mu keva!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 13104
Zastava Batajnica
OS
Linux
Browser
Opera 11.51
mob
Samsung SGH-E630
Pa ti reče da više nemaš problem sa tim, a loših sektora isto nema. Da sam na tvom mestu ja bih sačekao da vidim kako će da se razvija situacija, a ti kako hoćeš Smile Smiley
IP sačuvana
social share
                                       
enaB <=> Bane, "Ena" nije moje ime                    f -1(Smile)= Smiley

Don't watch it, because we all know that a watched pot does not boil, and watched cake does not bake.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.159 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.