Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Домаћи репери, некад и сад  (Pročitano 148156 puta)
Clan u razvoju


nevidjeno kuliram

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 20
Zastava Slunj
OS
Windows XP
Browser
Chrome 14.0.835.202
mob
Nokia 1100
ma ja kapiram da juice ovo radi samo zbog kinte i zbog veceg publiciteta,igra igru i uzima shke.... ful mun,witb i robin hud su 3 nase najjace grupe po mom misljenju,e sad i u ovom novom talasu ima dosta vrhunskih emsijeva, producenata,di dzejeva...od novog,najvise gotivim rep koji radi ekipa iz brigade i ltdfm,ali su tu i 43-23 pucachi sa bvanom i baucima,thc i vip naravno,carski rez je skroz bardo,ekipa sa juga(markonjero,3iper...)... dosta razlichitih pravaca repa i hip hopa i mislim da nam je "scena" jako kvalitetna i raznovrsna,sto je bitno jako! ponavljam opet,moje licno misljenje....
IP sačuvana
social share
nisam nikakav huligan,samo mrzim policajce
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Reper Vudu Popaj napisao knjigu

Autobiografski roman repera Vudu Popaja "Ledena zavesa" ustvari predstavlja priču o o Zemunu iz ugla ovog umetnika.



- „Ledena zavesa“ je autobiografska knjiga. Ona govori o mom odrastanju, o tome kako je izgledao život u Zemunu tih godina - priča Vudu i dodaje:

- Priča o tom periodu mog života i o svemu sa čim sam se susretao će najverovatnije biti najzanimljivija čitaocima.
 
Bez obzira na angažman oko novog romana, Vudu Popaj nije odustao od muzike.
- Nastupao sam skoro u Sloveniji i po Srbiji. I da, spremam novi album, ali je još uvek rano da o njemu govorim - rekao je Vudu Popaj.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.24
mob
HTC Smart
Đus i Kid Pex osvojili dvorac austrijske carice Marije Terezije

Beogradski reper Đus snimio je spot za pesmu Viteška klasa koju je uradio u novoj saradnji sa bečkim reperom hrvatskog porekla Kid Pexom, u poznatom austrijskom dvorcu Laxenburg blizu Beča, bivšem sedištu famozne austrijske dinastije Habsburg i austrijske carice Marije Terezije

Poslednja saradnja Đusa i Kid Pexa privukla je veliku pažnju cele balkanske hip hop scene, a njihov video Kako je u Beču iz 2010. danas ima preko milion pregleda na YouTube-u, čime je postao jedan od najgledanijih rep spotova na celom Balkanu. U novom spotu reperi su u viteškim odorama, a za svrhe snimanja austrijska filmska kuća L.T. Productions specijalno je angažovala i mnogobrojne statiste, koji u spotu nose odeću iz srednjeg veka.

- Hteli smo da ubijemo dosadu od uobičajenih, tipičnih forma u hip hop spotovima i napravimo nešto stvarno specijalno. Želeli smo da pesmi Viteška klasa damo i pravu optičku komponentu, uključujući velik angažman dobrih poznavatelja i stručnjaka za srednji vek – objavljeno je danas iz najpoznatije austrijske izdavačke kuće za hip hop, Deine Mutter Records, koja je ponovo izdavački nosilac ove saradnje.



Izvor: Story
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.60
Бадвајзер ...

прва хипхоп пјесмица у бившој СФРЈ, снимљена 1987



па још мало ...



и Груова обрада ...



Распали су се дефинитивно 1994 ... ово им је од једног члана који их је напустио 1991



Citat
ovo je jedan covek Bus 47, a inace zove se Dusan, Dule i bio je clan cuvene grupe Badvajzer prve hip-hop grupe na prostorima SFRJ. A grupa se raspala jos 1994 zbog mnogo razloga, a Dule je zapalio jos 1991 za London gde i danas zivi, snimio je tamo dve pesme 94-95 i napravio dva spota 96 za te pesme Smiley Jedini aktivni clanovi su jos Aleks koji zivi u Holandiji, gitarista, ima svoj bend sada i Pedja Cerovic Cera bubnjar koji tu i tamo pravi old zurke po BGu Smiley


IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
mob
HTC Smart
“Bed kopi” ponovo na okupu!

Legendarni srpski hip-hop trio “Bed kopi” se vraća na veliku scenu! Skaj Vikler, Ajs Nigrutin, Timbe, članovi ovog benda odlučili su da nastave tamo gde su stali. Hitovi poput “Uno, Due , Tre”, “Žurka”, “Idemo Odma”, kao i mnogi drugi, ponovo će biti aktuelni, a kako saznaje Telegraf, u pripremi je i novi materijal.

- Da! BAD COPY ponovo jašu, za sada na oko pola puta do vaših ušiju! – napisao je na svom Fejsbuk nalogu Skaj Vikler, potvrdivši spekulacije oko ponovnog zajedničkog rada sa Ajsom i Timbetom.

Ovo će sigurno obradovati obožavatelje kultnog rep benda.  Da podsetimo, “Bed kopi” je prestao da funkcioniše 2008. godine, kada su se reperi posvetili solo karijerama.

Izvor: Telegraf

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Bed-kopi.jpg
(73.31 KB, 680x504)
« Poslednja izmena: 18. Apr 2012, 13:18:52 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.27
mob
HTC Smart
Sanšajn: Premijera na MTV

Beogradski bend „Sanšajn“, koji uveliko radi na novom - sedmom po redu studijskom albumu, premijerno će u ponedeljak uveče na MTV predstaviti spot za pesmu „San“, koji će besplatno moći da se preuzme sa sajta ove muzičke televizije. Prošlogodišnji hit grupe „Nina-nana“, koji su takođe prvi videli gledaoci MTV, najavio je singl-trilogiju i pokazao u kom pravcu ide rad benda i njihov novi album. Grupu „Sanšajn“ su 1994. godine osnovali Bane Bojović i Đorđe Radivojević, a kao treći član pridružio im se Nenad Bogojević Bogi.

Izvor: Novosti

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

spek--Sansajn.jpg
(105.62 KB, 800x566)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 12.0
mob
Qtek 小米
Мики Бој (Милан Шапоња) је чинио прву поставу групе Бад Копи заједно са Ајс Нигрутином 1996. (тада Ајс Нигга Дез). У том саставу издали су само један албум "Орбодмебеј". 1999. Мики Бој је погинуо током НАТО бомбардовања на Косову у саобрацајки.
*са фејсбук профила

Пошто сам познавао Микија, права истина је да он био добровољац и да је погинуо на ратишту на Косову.
П.У.М.




IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 7
OS
Windows XP
Browser
Chrome 37.0.2062.94
Pozdrav svima Smiley Nije mi žao da dignem temu posle toliko vremena, vidim da je Srbija danas puna klinaca koji se lože na rap i hip hop i voleo bih da podelim sa njima viđenje scene od pre 20 godina, kada je sve nekako i krenulo.

Tih devedestih rap i hip hop su nekima od nas bili jedini beg od opšteg sivila i turbo folka koji je bio prisutan u aposlutno svakom aspektu života. Svi mi koji razmišljamo drugačije okupljali smo se na Trgu i bukvalno živeli u svom mikro svetu, daleko od mediokriteta. Spomenik i stepenice ispred muzeja bile su mesto gde ste mogli da vidite sve marginalce zajedno, pomešane u prkosu prema tada aktuelnim društvenim vrednostima.
Što se nas koji smo preferirali rep i hip hop tiče, bilo je svakavih ljudi iz svih delova grada. Tu ste mogli da vidite prve beogradske reperke, Sandru, Anju i Kristinu. Danas to nije ništa čudno ali tada je bilo prosto neverovatno biti žensko i biti u tom fazonu Smiley Izlazili smo u Industriju gde su rep večeri organizovane nekim off danom (tipa četvrtak) ali svaki put bi bilo puno pozitivnih ljudi koji su čitavu noć skakali i đuskali uz omiljene strane i domaće hitove. Osim Indrustrije, popularan je bio i Padrino, gde su organizovane demo večeri, kao i Džungla. Generalno, jednom nedeljno se moglo izaći i uživati u hip hopu.

Što se same scene tiče, ne bih se složio sa nekim činjenicama ovde iznesenim. Emisija Ghetto, kao i momci koji su je radili učinilu su mnogo toga pozitivnog za demo. Međutim, svojim kasnijim potezima potpuno su uništili sve vezano za demo scenu devedesetih.  Prvo, svi smo očekivali da će WITB biti prvi koji će izdati album, da će probity led i svojim primerom pokazati drugima kako se to radi. Iako su počeli da rade kad i bane Sanšajn i Kiza Robin Hood, poslednji su izdali album a imali su mnogo vise sulova za izdavanje od svih tadašnjih demo bendova. Drugo, kada bi ste slali svoj demo snimak da ga puste u emisiji, morali ste jednu pesmu da snimite na jednu kasetu, koja je obavezno morala da bude kvalitetna (čita skupa). Kasnije bi oni tu kasetu presnimavali sa aktuelnim albumima koje bi dovlačili iz inostranstva i to prodavali. Time je brdo pesama iz tog vremena uništeno zarad nečije pohlepe za novcem ( tada nimalo nije bilo jednostavno kupiti vise kaseta i praviti vise snimaka). Treće, ako ste znali nekog od njih, vaš demo je puštan, medjutim, bilo je onih čije pesme nikad nisu bile puštene ali su zato kasete uredno presnimljene i prodane. Iluzorno je sada govoriti o kvalitetu materijala jer je sa tehničkog aspekta sve bilo podjednako loše. Za mene će WITB uvek ostati primer našeg bolesnog mentaliteta.
Osim radio Politike, demo grupe ste mogli da čujete i na Yu Radiju kod Sonje i na još jednom radiju čije sam ime zaboravio (takvo je vreme bilo da su se radio stanice teško hvatale i slušale). Sonja je bila super lik, demo bendovi su gostovali u emisiji i svako je mogao da kaže šta ima.
Kada je Gru 1995. Godine izdao album, to je bila ludnica. Još kada je snimljen i spot, pa to je bilo za nepoverovati. Mislim da je njegov koncert u Domu Omladine bio najposećeniji rep koncert ikada. Za one koje to interesuje, Maja Nikolić je pevala back vokale  na koncertu i bila je extra riba  Posle albume izdaju Robin Hood i CYA. Za mene su to dva najbolja albuma rep muzike kod nas ikada. Možda sam previse subjektivan ali tu energiju koju su momci prenosili preko pesama nikada kasnije nisam osetio ni kod jednog izvođača. Uopšte, oni su, po meni najbolje grupe ikada na ovim prostorima.

Što se tiče demo grupa koje su kasnije postale popularne, mogu samo da pričam o tome kako je zajednica gledala na njih. Ila je bio smešan, uvek u vrhunskoj garderobi, uvek prepun keša, uvek najnoviji diskovi ali rime katastrofa. I dan danas kad ga čujem, kao i onog Ša, umrem od smeha. Loši tekstovi, loš beat, loša dikcija. I bio je strahovito arogantan tip, ono, iznad svih. Zato ga niko nije ni voleo. Juice je bio dete ali je grizao mnogo da postane neko i nešto u tom svetu. On je baš produkt ulice, bez kućnog vaspitanja, po meni nešto kao Džej hip hop sveta. Tada se grozio tog diesel sveta i fazona ali sad mlati keš na tome, tako da ne bih ni sam znao šta da kažem. Svako bira svoj put i svoja verovanja. U Full Moonu je radio sa Borisom, koji je po meni najjači vokal kod nas ikada.  Žobla i ekipa sa Nbgda su bili potpuno ludi, ekstremni obožavaoci WuTang Klana. Žobla se pojavljivao u svim mogućim varijantama oblačenja, samo da što vise liči na Wu Tang. Sećam se jednom da je stavio onaj staniol iz čokolade na zube jer su američki reperi tada stavljali skupe proteze da bi svima pokazivali koliko su bogati. Da li treba govoriti uopšte o tome kako je to izgledalo ?Smile White Niggaz su bili momci iz centra grada, pravili su dobre rime ali osim te jedne pesme ništa drugo od njih nismo čuli. Ne znam šta se desilo sa njima ali tada se činilo da imaju sjajnu perspektivu. Bad Copy, tada Ice i Miki, pravili su pesme na najgori mogući način. Uzeli bi neki sempl iz poznate strane stvari, doneli u studio i pustili na loop. Preko toga bi bacali rime i to bi bilo to. Maksimalno 2 sata u studiju, što u novcu iznosi nekih 10 nemačkih maraka. Ovo znam iz prve ruke jer smo tada svoj demo snimali u istom prostoru pa nam je dečko koji radi to ispričao. Inače, verzija price o Mikijevoj smrti je da se ubio na straži, ovde prvi put čujem da je poginuo. 

Kao i danas, i tada je postojao prezir prema svemu komercijalnom pa se takav stav zauzeo prema svima koji su se, zaboga, komercijalizovali. Gru je bio seljak, CYA i Robin Hood prodane duše i slično. Međutim, dovoljno je znati da je album Tical Method Mana proglašen za najkomercijalniji hip hop album te ’95, čak je bio negde pri vrhu na Bilbordovoj listi, a takvu boleštinu i danas je teško čuti. U svetu se radilo na tome da rap i hip hop postanu što komercijalniji dok je kod nas komercijala bila nešto strahovito loše. Takođe su mnogi osuđivani jer su bili u dizel fazonu, pogotovo momci iz CYAe. Ne znam da li je današnjim klincima to uopšte shvatljivo ali biti reperau MOCu bez posledica tih godina je bilo nemoguće;) Dizel je za neke, pogotovo sa Nbgda i Zemuna, bio jedini način da prežive.

Taj drugi talas doneo je određenu svežinu na scenu, ali je ona nekako kasnijih godina potpuno izgubljena. Do nečega što se naziva treći talas prilično smo nazadovali. Tada sam i prestao da se bavim domaćom scenom i trenutno nemam pojma šta se dešava. Drago mi je što sam bio aktivni učesnik u nečemu što je dovelo do toga da se danas veliki broj mladih bavi ovom vrstom izraza 

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows 7
Browser
Chrome 36.0.1985.143
mob
Qtek 小米
ljubiteljzena на тренутак си ме вратио у деведесете  Smile на једино што је ваљало тада.
Заборавио си још да додаш да се излазило и у клубове као што је Дом омладине, КСТ, СКЦ и Бус.
Додуше ја се сећам своје прве реп журке 1994 у клубу Простор (у Милоша Поцерца мислим да се данас зове GUN), то је био демо наступ, где је Гру наступао последњи као једини који је имао неко издање.

Што се тиче реперки, било је њих, али прва реп група за коју сам чуо мислим да се звала Силвестери, касније су се појавиле Bloody sisters. Не сећам се те три да ли су биле у тим групама.

Емисија Гето поред промовисања демо група, заслужна је и за промовисање џи фанка, јер је Џанкић приватно слушао тај поджанр, а из Атланте је добијао само џи фанк издања.
Он је баш ретко пуштао своје песме, а што се демо група тиче, постојао је неки минимум квалитета продукције који је тражио и мислим да је био у праву. Рецимо знам да су неки снимали у кућној крш продукцији и то стварно није било за емитовање.

Поред њега и Соње, касније се појавио Скар на радио Вожу, who is in the house.

Што се тиче Мики Боја сигуран сам да је погинуо, јер добровољци су били на првој линији, где је најгоре, познавао сам још једог момка из краја који је погинуо као добровољац ... мислим да су ипак редовне војнике колико толико чували и држали даље од ватре.
Како год нека почива у миру.

п.с. како се звала твоја група ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4 5 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.086 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.