Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dom za stare kao kuća užasa  (Pročitano 1067 puta)
03. Sep 2013, 09:54:57
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
Browser
Chrome 29.0.1547.62
Beograd -- Inspekcija socijalne zaštite naredila da se iz centra za stara lica u Kumodražu u roku od tri dana isele svi stanari. Slučaj će biti predat tužilaštvu. 

Pažnju na dom u ulici Donja broj 1 skrenula potresna svedočenja korisnika.

Posle potresnih svedočenja u medijima štićenika neregistrovanog staračkog doma na Voždovcu, Inspekcija socijalne zaštite naredila je da se iz tog centra isele sva stara lica u roku od tri dana, a slučaj će biti predat tužilaštvu.

Na adresi Donja broj 1 u Kumodražu, 2003. godine otvoren je prvi privatni dom za stare u Srbiji. Na spisku onih kojima je zabranjen rad, nalazi se od marta 2010. godine.

Pošto je priča Dragana Momčilovića, stanovnika ovog doma, o nehumanim uslovima, nehigijeni i izgladnjivanju dospela u javnost, u objekat se uputila inspekcija. U neprihvatljvim uslovima zatečeno je šest korisnika, koji će po nalogu inspektorke biti iseljeni.

Inspektorka za socijalni rad i zaštitu Ana Vukmirović upozorava da dom nema stručna lica koja bi brinula o korisnicima, i da su samo dve žene radile u centru, vlasnica i njena majka. Njih dve nisu bile raspoložene za razgovor sa medijima, a ekipi RTS-a ulazak u dom nije bio dozvoljen. Izjavu su obećale drugom prilikom.

Sa Draganom Momčilovićem razgovarali su inspektori.

"Stupili smo u kontakt sa gospodinom Momčilovićem i razgovarali smo sa vlasnicama. Pošto postoji mogućnost zloupotrebe kontaktirali smo Centar za socijalni rad", rekla je Vukmirovićeva.

Ni na prozorima i terasama niko se nije pojavljivao, kao da tu niko ne živi. U dvorištu stari nameštaj i, kako komšije kažu, večito prazna žica za sušenje veša. Komšije kažu i da se deo kuće u kojoj se nalazi dom, iznajmljuje, a da u drugoj polovini, na broju 1a, žive vlasnici kuće koji, takođe, nisu želeli pred kamere.

U Ministarstvu rada i socijalne politike apeluju da se ovakvi slučajevi prijavljuju, jer zbog nedovoljnog broja inspektora stalna kontrola nije moguća.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Sony xperia
STARAČKI DOM: Tužilaštvo pokrenulo istragu protiv vlasnica

Prvo osnovno tužilaštvo poslalo policiji nalog da prikupi informacije o nelegalnom domu za stare u Kumodražu, u kome su Nevena i Gordana Jončić godinama držale i mučile nemoćne starce. Juče vrata doma nisu otvarale



BEOGRAD - Kao u horor filmovima!

Prvo osnovno tužilaštvo u Beogradu poslalo je policiji nalog da prikupi sve informacije o nelegalnom staračkom domu u Kumodražu, kao i o vlasnicama, majci i ćerki Gordani i Neveni Jončić, koje su u njemu godinama držale i mučile nemoćne starce.

- Formirali smo predmet i poslali smo policiji nalog da prikupi sve informacije. Posle toga će se znati da li će i protiv koga će biti pokrenut krivični postupak - saznaje Kurir u Tužilaštvu. Pored toga što su Jončićeve držale bespomoćne pacijente u katastrofalnim uslovima, one su potencijalne kupce nekretnina lagale da je slikar koji je godinama zatočen kod njih Dragan Momčilović (61) umro i da zbog toga prodaju njegov stan na Zelenom vencu, saznaje Kurir.

Njih dve su od Dragana dobile stan, ali pod uslovom da o njemu brinu dok je živ. Iako nisu ispunile uslove, Draganov stan su prisvojile i htele da ga prodaju govoreći da je on umro. Za to vreme nesrećni starac je bio zaključan, izgladneo i sakriven od javnosti. Posle naših tekstova javio nam se Dragan Korać iz Herceg Novog, kome su Nevena Jončić i njen dečko V. Č. (ime poznato redakciji) na prevaru pokušali da prodaju Draganov stan.

Stan za 23.000 evra

- Neveninog dečka sam upoznao u Herceg Novom, gde je došao s grupom radnika da kao moler radi kod mene. Imali smo neke probleme jer mi je ostao dužan, zbog čega je rešio da mi za smešne pare proda stan na Zelenom vencu u Beogradu. Rekao mi je da će me koštati 23.000 evra, ali samo ako mu odmah isplatim 6.000 evra, koliko mu je bilo neophodno da bi isplatio neki kredit i dugove.

Pokazao mi je kupoprodajni ugovor i ugovor o poklonu overen između Dragana Momčilovića i Nevene Jončić. Išao sam da pogledam stan i tad su mi rekli da taj čovek više nije živ - priča vidno uznemireni Dragan Korać i naglašava da mu je čitava priča bila izrazito sumnjiva, zbog čega je odustao od kupovine nekretnine u Beogradu.

Ne puštaju nikoga

Posle našeg pisanja na teren je izašla inspekcija Ministarstva rada i socijalne politike, koja je ustanovila da dom nema dozvolu za rad i vlasnicama je naložila da u roku od tri dana isele sve pacijente, a da će se o Momčiloviću pobrinuti Gradski centar za socijalni rad. Kurir je juče ponovo pokušao da obiđe Dragana, ali Jončićeve nisu htele da otključaju, iako se kroz staklo videlo da su obe unutra.



Treba da raskine ugovor!

Kurir je pozvao advokata Mirka Mirkovića i pitao kakva su Momčilovićeva prava i da li se ugovor može raskinuti ako jedna strana ne ispunjava uslove iz njega.
- Svaki ugovor se može raskinuti. Momčilović bi trebalo da pokrene postupak za raskid ugovora i da podnese tužbu protiv takvih vlasnica. Jedan od argumenata, da mu nije pružena adekvatna briga, bila bi njegova telesna težina. Uz tužbu se može priložiti novinski članak iz Kurira, a svakako treba obaviti i uviđaj na licu mesta - kaže Mirković.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.