Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:53:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dokle, bre  (Pročitano 11540 puta)
05. Apr 2010, 18:03:18
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Pošto teme:
Apel za pomoć - ne radi
Stop nasilju - niko nije postovao duže od 6 meseci

a u skladu sa "Cilj Burek Foruma je širenje znanja i iskustava, prevazilaženje kulturnih i istorijskih barijera, pomoć onima kojima je pomoć neophodna....

postavljam ovu temu i molim za pomoć.

Od kako sam nažalost kupio lokal u naselju Bele vode u Beogradu od dečijih "nestašluka", sitnih krađa, huliganstva, pa da spomenem mada mnogo nije važno ogovaranja (da komšiji crkne krava), od precenjivanja svog rada (mislim uglavnom na majstore) i potcenjivanja tuđeg rada (mog) ne mogu da živim.
Da pitam da li dečiji neštašluk ako dete od jedanaest godina ubaci petardu u poštansko sanduče ili u lokal kroz vrata koja su otvorena zbog luftiranja.

Samo što sam se uselio u decembru 2000. godine i uneo robu (knjižara-papirnica je u pitanju) sam zatekao maloletnika da pokušava da ubaci petardu kroz leptir staklo na izlogu.

Sedmak je 05. 03. 2002. godine. oko 9,40 (vreme velikog odmora znači samo da ispadne mangup) jajima gađao lokal i pogodio mog radnika i robu na polici. Prijavljeno policiji i školi, komentar direktorke škole je da dete igra fudbal za školu i vrlo je dobar fudbaler. A što je poznat po sitnim krađama to nikom ništa. Danas je šaner (usput pitanje šta to znači, ja sam razumeo lopov koji preprodaje, a onda su mi rekli da nije to to) patika Nike, AirMax, Rebook.

Na ulaznim vratima pošto sam primao Privredni savetnik koji je A4 formata sam stavio poštansko sanduče tog formata da poštar može nesmetano obaviti svoj posao. U njega je ubačeno više puta petarda da bi zadnji put odletela vratanca a onda jedno veče kada nisam zatvorio rešetke neko ga je nogom ulubio. Kupujem drugo isto takvo sanduče (cena 1800,00 dinara) u koje su u više navrata ubacivane petarde, da bi zadnji put za doček nove 2009. godine neko ubacio bugarku (tip malo veće i jače petarde) od čega su vratanca odletela i puklo staklo na vratima na kojima je ovo sanduče bilo pričvršćeno.

Radnja je pre toga promenila namenu u igraonicu-internet klub (negde 2005 godine).

Od 05. 04. 2009. godine ne mogu da živim od lokalnih huligana koji su poznati policiji, pa čak ima i sinova supovaca: krađa originalnih igrica, slušalica, digitalnog aparata, krađe pečata iz zatvorene fioke i njegovo vraćanja u slomljenom stanju, okretanju kamere od video-nadzora, prskanja po meni sa sredstvom za pranje prozora, ne plaćanja usluga, pretnji fizičkim obračunom, lomljenja sata, nazivanja "debeli gmazu".

Ovde prenosim deo dopisa koji sutra predajem u policijskoj stanici Čukarica:

"Po preporuci zamenika komandira Bogevskog da u jednom podnesku iznesem zbirno probleme koje imam u nesmetanom obavljanju zakonom odobrene delatnosti – igraonica PC servis „kvalitet“ podnosim ovu

ZBIRNU PRIJAVU

i to:

1.   Dana 04. 04. 2010. godine u 3,54 sati n.n. lice je razbilo gornje staklo na ulaznim vratima u lokal. Obaveštena je dežurna služba i patrola je izašla na lice mesta i utvrdila činjenično stanje. Ja sam u suterenu lokala dremao, jer noću dežuram u lokalu. Sumnjam na jedno od sledećih lica:
...... nepotrebno izostavljeno

Dodatni komentar: Hteo bih da se zahvatim onome ko je ovo uradio što mi je na ovaj način čestitio Uskrs.

2.   Dana 14. 03. 2010 godine (nedelja) oko 23,55 časova (dežurna služba pozvana u 00,00 časova) dok sam ja u lokalu radio za računarom n.n. lice je kamenom razbilo gornje staklo na ulaznim vratima dimenzije cca 60 x 110 cm. Patrola je izašla na lice mesta u uverila se u činjenično stanje. Nijedno lice ja nisam video da gađa kamenom, nisam odmah ni reagovao kada sam čuo prasak stakla, a ovde mogu navesti lica na koja sumnjam (pored lica navedenih u tački 1):
... nepotrebno izostavljeno

3.   Podnosim prijavu protiv n. n. lica koje je dana 28. 03. 2010. godine u 3,34 časova nogom udarilo u prednja i bočna rolo vrata. O ovom slučaju je obaveštena dežurna službu sutradan oko 10,00 časova, jer mi mobilni trenutno nije radio, i služba je zvana iz telefonske govornice u neposrednoj blizini i zatraženo izlaženje forenzitičarske ekipe pošto su tragovi stopala ostali na vratima što je prećutno odbijeno – pravljenjem da se nije čulo i prebacivanjem razgovora na drugu temu. Prvo se javio ženski glas koji me je prebacio na kolegu.

4.   Urgiram za odgovor po prijavi od 26. februara 2010. godine kod Vas zavedena pod brojem 214-3-81/10"

Želim o ovome da obavestim sredstva javnog informisanja jer su i  legalitet i legitimitet na mojoj strani
ali ne znam kako se to radi. Probao sam preko googla - interneta da nađem direktan telefon ili email B-92 nisam uspeo, danas sam ih zvao telefonom centralu i preporučili su mi da zovem gradsku televiziju. Pošto sam ja pitao da li imaju telefon ili email, odgovorio mi je glas sa druge strane da je to Studio B. Sajt Studio B nađen preko Googla ne radi. Juče sam obavio telefonski razgovor sa redakcijom Blica ostavio osnovne podatke ali se ne javljaju. Verovatno nisu zainteresovani. Email redakcije 24 sata ne radi probao i preko Outlook Expresa i preko msn-a (hotmaila).

Da li neko može da mi pomogne kako se to radi? Možda preuveličavam ali ovo je po mome slično "Pokušaj otmice devojčice iz autobusa" jer se ovde radi o non-stop psihičkoj torturi. Šta hoće da se iselim? Neka kupe lokal po tržišnoj ceni, pevajući ću da se odselim od ove bagre. Lokal je osiguran ali nije osiguran od dela sitne krađe, non-stop nerviranja. U ovaj lokal sam se uselio kad potpuno zdrav čovek (na sistematskom pregledu sem povišenog holesterola, starog krivljenja kičme i gojaznosti nikakvih problema). Sada se tresem kada pričam sa policijom ili njima i pokušavam da problem rešim mirnim putem. Sinoć prolazi grupica, okrenut sam bio leđima i na razbijeno staklo komentarišu "dobro ti staklo".
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 22:09:20 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Zao mi je da prolazite kroz torturu i svakog ko prolazi kroz ovakve stvari mi je zaista zao. Ali obzirom da i sama imam problem sa huliganima i narkomanima koji mi se skupljaju ispod prozora 3 godine, otkad je Zelenilo obnovilo parkic i postavile dve betonske ukopane klupe ispod mog prozora, pa ne mogu da spavam sa otvorenim prozorom od aprila do novembra ... a policija ni jednom nije intervenisala iako imam cak i fotografije lica koja konzumiraju drogu na toj bizarnoj klupici.

U principu mislim da vam je jedino resenje da se odatle odselite, ma koliko to uzasno zvucalo. Podizanjem prijava protiv sitnih huligana iz kraja samo povecavate rizik da vam razbiju nesto vise od stakla.. na primer glavu. U ovoj drzavi nema pravde, a mi pravdoljubivi smo izgleda neki otpadak drustva koji se nada da ce se nesto promeniti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
 Smile
axaxaxa, izvini prijatelju, ali priznaćeš da je smešno, tj. tragikomično...

elem, deca do navršene četrnaeste godine života ne mogu krivično da odgovaraju, tako da apel policiji ti neće doneti ništa. S druge strane, postoji mogućnost da tužiš roditelje tih kretena za naknadu štete... Opet, pitanje je kolika je šteta, ipak 1800 dinara i nije neka cifretina... Za naknadu nematerijalne štete, opet, najbolje je da konsultuješ advokata...
Postoje i neke, ne tako legalne metode, ali ti ih ja u skladu sa svojim uverenjima, ne smem preporučiti (bar javno).
Od medija, najbolje je studio B i Kurir (Kurir će pisati bilo šta) ali pitanje je šta ćeš time postići...
Gledaj ujutru jutarnji program na Studiu b pa ćeš videti informacije za kontakt.

ukoliko se pak radi o starijim izgrednicima, kjoji su navršili četrnaest godina, možeš da podneseš krivičnu prijavu javnom tužiocu za maloletnike (ako je u pitanju maloletnik), ali kvalifikacija dela mi je klimava... možda "Oštećenje tuđe stvari"...
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 18:24:53 od Дулаћ »
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Da li neko može da mi pomogne kako se to radi?

пазариш бејзболку и решиш проблеме...не заборави рукавице и фантомку
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Citat
Postoje i neke, ne tako legalne metode, ali ti ih ja u skladu sa svojim uverenjima, ne smem preporučiti (bar javno).


Citat
Da li neko može da mi pomogne kako se to radi?

пазариш бејзболку и решиш проблеме...не заборави рукавице и фантомку

sreća, ima ko hoće  Smile
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Jel i ja da pazarim bejzbolku i rukavice i fantomku?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
ili besnog rotvajlera ?
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Smile
axaxaxa, izvini prijatelju, ali priznaćeš da je smešno, tj. tragikomično...

elem, deca do navršene četrnaeste godine života ne mogu krivično da odgovaraju, tako da apel policiji ti neće doneti ništa. S druge strane, postoji mogućnost da tužiš roditelje tih kretena za naknadu štete... Opet, pitanje je kolika je šteta, ipak 1800 dinara i nije neka cifretina... Za naknadu nematerijalne štete, opet, najbolje je da konsultuješ advokata...
Postoje i neke, ne tako legalne metode, ali ti ih ja u skladu sa svojim uverenjima, ne smem preporučiti (bar javno).
Od medija, najbolje je studio B i Kurir (Kurir će pisati bilo šta) ali pitanje je šta ćeš time postići...
Gledaj ujutru jutarnji program na Studiu b pa ćeš videti informacije za kontakt.

ukoliko se pak radi o starijim izgrednicima, kjoji su navršili četrnaest godina, možeš da podneseš krivičnu prijavu javnom tužiocu za maloletnike (ako je u pitanju maloletnik), ali kvalifikacija dela mi je klimava... možda "Oštećenje tuđe stvari"...

Mislim da dobro znam propise odnosno Zakon o maloletnicima. Nije šteta samo 1800,00 dinara, staklo je razbijano više puta ovo konkretno razbijeno na Uskrs košta 3356,00 dinara. Zbog lomljave većih stakala - na izlogu sam morao da stavim rolo vrata. Ta stakla su zadnji put - da ne tražim fakturu - koštala oko 10.000,00 dinara.

Takođe nije samo oštećenje tuđe stvari, već je i uznemiravanje, narušavanje javnog reda i mira, jedan od patroldžija mi je i rekao da kontaktiram policijskom inspektora jer konkretno zašto je izašao na teren ima elemente krivičnog dela, ako sam ga dobro razumeo u sticaju. Ukradene originalne igrice znaš pošto su. Slušalice su Logitech plaćeno u Metro-u oko 2300,00 dinara itd.

Ima raznih počinioca. Od učenika osmog razreda, preko onih od 15. godina do onih od 20 godina.

Pustim ih da igraju (te od 20 godina, da se ne svađam) a oni iz fioke ukradu pečat i kada sam pozvao policiju kada je patrola otišla vraćaju mi slomljeni pečat.

Tu ima i krivičnog dela pretnje - fizičkim obračunom.

Tako, druže nije ovo uopšte bezazleno kao što deluje.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
a, izvini, nisi rekao da si pravnik (ili imaš veze sa pravom).

drugo, ako ti prete, to je već krivično delo "Ugrožavanje sigurnosti", što je već ozbiljnije. O oštećenju da ne govorim ako je šteta tolika.
posebno ako poznaješ ZOMUKD, ne znam šta čekaš, lepo se obrati javnom tužiocu, navataj par klinaca iz kraja, saznaj ko ti je razbio prozore, i tuži njihove roditelje ili njih za naknadu štete.
ako ne možeš tačno da saznaš ko su učinioci, stavi video-nadzor, snimi ih. U krajnjem slučaju, par večeri dežuraj majku mu .
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Citat
Ima raznih počinioca. Od učenika osmog razreda, preko onih od 15. godina do onih od 20 godina.

њима кости брзо зарастају тако да....

тужно али истинито...сила све решава...доказало се милион пута у пракси
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:53:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.