Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:31:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dokle, bre  (Pročitano 11546 puta)
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
hm...ako javni tužilac odustane od krivičnog gonjenja maloletnika, ne možeš da podneseš supsijdijarnu optužnicu, već samo da se obratiš veću za maloletnike okružnog suda (sada: višeg)... Smile stvarno mi nije jasno kako si stigao do Vrhovnog, ali nije ni bitno...


Prijatelju, ti toliko tu imaš problema, da bih ja odavno zapalio odatle pa kud puklo... razumem ja da bi morao da prodaš lokal u bescenje, ali možda bi bilo bolje sačuvati živce... ako se svaki dan budiš sa strepnjom kakva ti je šteta napravljena, čemu to ?
Tražim registrator u kome su mi predmeti. Uopšte mi treba, ne samo zbog ovde.

Malo razvodnjavamo diskusiju - strašno sam pogrešio što sam ovde kupio lokal. Več sam se bavio poslom i imao sam firme koje sam snabdevan kancelarijskim materijalom, pa sam mislio od firmi za plaćanje robe, poreze i doprinose, komunalne troškove, a od đaka iz osnovne škole u blizini ono što se kaže LD.

Ovaj lokal je kupljen tako što je majka sa njenim bratom prodala kuću u Lazarevcu dala mi deo para, a ja sam prodao zidanu garažu u stambenoj zgradi koju sam pretvorio u garsonjeru. Dodatno roba (imao sam već robe) je nabavljena od prodaje očevog stana u Boru. Da bi izmirio zaostale plate i neke sitnije dugove prodajem moj stan od 57 kvadrata legalan samo neuknjižen i kupujem polulegalan stan od 47 kvadrata. Od strica dobijam nasledstvo od 7000 evra koje umesto, makar deo da dajem na kamatu, ulažem u posao.  Opet za izmirivanje zaostalih plata prodajem stan od 47 kvadrata i sada stanujem u suterenu lokala. Nemam gde, osim na ulicu ako ga ne prodam po realnoj ceni. I na sve to, imam problema sa budalama.

Zato sam i rekao da me ne diraju, nemam mnogo šta da izgubim. Nisam izbeglica, ali me pošten rad i ove demokratske promene mnogo koštaju. I finansijski i zdravstveno.
« Poslednja izmena: 05. Apr 2010, 23:20:23 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
au jbt....  Smile

ne znam šta da kažem...
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 8.0
mob
VIP VIBE C
Grrr, to je kada se nešto ne stavi na mesto. Ali nađeno je.

Sudska praksa

Sledi odgovor Vrhovnog suda Srbije po mojoj krivičnoj prijavi protiv četvorice maloletnika koji su snimljeni u krađi jer su mislili da kamere ne rade. Smejurija. Šta da nisam imao kamere? A uostalom nisu sve ni vratili. I to će biti budući savesni građani. Jedan od njih je i uhvaćen prilikom pokušaja pljačke menjačnice. A jedan od njih je počeo da me smara što sam ga prijavio. Ne nego ću da ćutim.

Zbog Pravilnika ovog Foruma umesto mog imena su ..., a zbog Zakona o maloletnim učiniocima krivičnih dela takođe umesto njihovih imena su ...

"Kžm. II 102/08

Vrhovni sud Srbije u Beogradu, u veću za maloletnike sastavljenom od sudija: Slobodana Gazivode, predsednika veća, Nikole Mićunovića i Zorana Savića, članova veća, sa savetnikom Marijom Vuković-Stanković, zapisničarem, u krivičnom predmetu maloletnih ... i dr. zbog krivičnog dela sitna krađa iz člana 210. stav 1. Krivičnog zakonika, odlučujući o zahtevu oštećenog za pokretanje postupka u smislu člana 57. stav 3. Zakona o maloletnim učiniocima krivčnih dela i krivičnopravnoj zaštiti maloletnih lica, u sednici veća održanoj dana 23. 02. 2009. godine, doneo je

REŠENJE

Nema mesta pokretanju postupka prema maloletnicima ..., ..., ... i ..., zbog krivičnog dela sitna krađa iz člana 210. stav 1. Krivičnog zakonika po zahtevu oštećenog ...

Protiv ovog rešenja žalba nije dozvoljena.

Obrazloženje

Nakon odbacivanja krivične prijave, Okružno javno tužilaštvo iz Beograda obavestilo je oštećenog ... da može zahtevati da o pokretanju postupka prema maloletnima ..., ...., ... i ..., zbog krivičnog dela sitna krađa iz člana 210. stav 1. KZ, odluči veće za maloletnike Vrhovnog suda Srbije.

Koristeći to zakonsko pravo oštećeni .... podneo je ovome sudu takav zahtev.

Vrhovni sud Srbije pribavio je spise Okružnog javnog tužilaštva iz Beograd Ktr.495/08, te je održao sednicu veća na kojoj je, u odsustvu uredno pozvanog Republičkog javnog tužioca, razmotrio pribavljene spise zajedno sa zahtevom oštećenog, pa je imajući u vidu i mišljenje Republičkog javnog tužioca iz podneska Ktr-1-419/09  od 06. 02. 2009. godine, da pokretanje postupka nije celishodno, našao:

Zahtev je neosnovan.

Imajući u vidu sadržinu podataka koje proizilaze iz spisa Okružnog javnog tužilaštva u Beogradu, prvenstveno prirodu predstavljenog krivičnog dela, uzrast maloletnika i samim tim stepen njihove zrelosti, kao i činjenicu da su neke od oduzetih stvari vraćene, Vrhovni sud je našao da u konkretnom slučaju nema mesta pokretanju krivičnog postupka.

Sa iznetih razloga, a na osnovu odredbe člana 59. stav 1. i 2. ZM, doneta je odluka kao u izreci.

Zapisničar,
Marija Vuković.Stanković, s.r.
Predsednik veća sudija
Slobodan Gazivoda, s.r.
Za tačnost otpravka
Upravitelj pisarnice
Mirjana Vojvodić"

Ja mislim da je neko od njih imao vezu i da je zato to tako završeno. Garantujem za svu četvoricu sa neće biti pošteni građani, odnosno da će svi završiti u zatvoru zbog težih krivičnih dela. Jedan je već bacao dimnu bombu u školu. Ovakvim sudskim postupcima se stvaraju budući kriminalci: ja sam uvek u pravu.
« Poslednja izmena: 06. Apr 2010, 18:26:54 od megasoft »
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4960
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
hm... i nije iznenađujuće...

posebno ako su neki predmeti vraćeni...
ma ne  mora da znači da su imali vezu, opet, vrhovni sud rešava u veću, ne mogu ni da zamislim kakva bi veza morala da bude da utiče na veće VS. Posebno zbog lekšeg krivičnog dela...
To je praksa kod nas da se gonjenje maksimalno izbegava, kao i da se izriču blage sankcije. Zato i živimo u takvom društvu.
Naravno da je trebalo da dozvole postupak, baš da bi se delovalo preventivno, pa makar svi završili samo sa sudskim opomenama  Smile

samo ako učine npr. tešku krađu ili drugo delo za koje je zaprećena kazna preko 5 godina... ali opet, nadam se da neće
« Poslednja izmena: 06. Apr 2010, 17:57:42 od Дулаћ »
IP sačuvana
social share
NAPUŠTEN PROFIL
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
Nokia 
Olos mali, sljam, sa retardiranim roditeljima. Roditeljima sa takvom decom ne bi dao ni kera da mi setaju a ne da imaju decu. Samo mi je drago sto ce svi oni za jendo 10 god zavrsiti kao fizicki radnici
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
Čitam, i ne mogu da se načudim ... kreteni .... a još kad vide da se nerviraš, e tek onda si najebao ... onda su kao životinje ... a jedino rešenje je da budeš veća životinja .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1361
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
VIP VIBE C
Čitam, i ne mogu da se načudim ... kreteni .... a još kad vide da se nerviraš, e tek onda si najebao ... onda su kao životinje ... a jedino rešenje je da budeš veća životinja .....

To si potpuno upravo. Moje nerviranje im je umesto užine.
IP sačuvana
social share
Pazi da je legalno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1369
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
@megasoft
Kako tece situacija? Jesi li uspeo da se izboris?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 4.1.249.1045
mob
HTC One
Kod mene ispred zgrade konj prodaje alkohol (najvise pivo 00-24). Radnja pored radi do 22h. Kada se majmuni zapiju, milion puta se desilo da obiju frizidere. Od kada je stavljen metsalni okov oko frizidera milion puta su pokusavali da izvale pa su cak i rusili iz besa sto ne mogu, jel te, da dodju do pica obijanjem.

Na stranu to sto kada je lepo vreme po celu noc urlaju i smetaju bar 200 ljudi posto su sve zgrade i sve jako odzvanja.

Preksinoc su se opet ponapijali, padali po ulici, oborili ljudima frizider, polomili svetla ispred radnje a onda se konj zaleteo, sutnuo staklo sa strane i slomio prozor koji preko ima zastitnu zicu.

Dolazila je policija, jurila se sa njima, likovi su sve vreme bezali pesaka kroz zgrade a 2 oandura koji su stigli patrolnim kolima nisu imali sanse.

I na sve, pandur je dao sasvim jednostavan odgovor - majmun prodaje alkohol, cim stupi zakon na snagu o prodaji do 22h, zovite nas da ga zatvaramo.

U kraju nema druge radnje koja radi 00-24 a da prodaje alkohol. Naravoucenije - pohlepa jednog majmuna kosta bar 200 ljudi mira a neke i imovine.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 4025
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Pa kako ce da zatvore Maxi koji radi 00-24?
IP sačuvana
social share
Edit by cg_ac: Potpis uklonjen zbog uvredljive sadrzine!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 18:31:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.