Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 36 37 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dokazi o nepostojanju (hriscanskog) Boga  (Pročitano 56423 puta)
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.59
Dok sam isao u srednju skolu, na zameni mi je cesto dolazio jedan profesor matematike, vrlo cudan (bar je tada tako delovao  Smile ). U svakom slucaju, kada dodje kontrolna provera znanja, niko nikad nije dobio vise od 2. Govorio je "vi znate za 1 eventualno 2, ja za 3, knjiga za 4, a Bog za 5". Tada smo hteli da ga bijemo zbog jebavanja djaka i ocena koje su se kretale aproksimativno 99,9% razreda za ocenu 1. Kasnije, kada pocnes da se malo vise bavis matematikom shvatis koliko te njegove reci imaju smisla. Matematika mozda i jeste Bozija nauka, jer nikad nece biti otkrivena do kraja i ako dam sebi za pravo da govorim o ne/postojanju Boga, neka ovo bude moj adut (za ili protiv, ne bih se izjasnjavao  Smile ).

Naravno, na kraju godine tu budu sve ocene, od 1-5. Steta sto takvih ljudi vise nema po skolama.  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia

Ogranicenja ne znace i nesavrsenost. U svim svojim ogranicenjima, Univerzum je savrseno onakav kakav bi trebao biti da bi postojao ovakav kakav je. Bilo koji od parametra da je malo drugaciji, ne bi ni postojao.

 Smile


pod nesavrshenostima se misli pre svega na postojanje zla , koje je navodni tvorac dopustio , iako je savrsheno dobar i savrsheno mocan (svemocan)  . ochigledno je dakle da jedan od ova dva atributa otpada , shto onda invalidira hriscansku teologiju .
Jasno mi je na sta si mislio.

PicaMan bogme nema grada u kome nema po neki profa koji to kaze.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.59
PicaMan bogme nema grada u kome nema po neki profa koji to kaze.
Vidis, ne znam za to  Smile Ima smisla, zar ne?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: lightsoft
Ogranicenja ne znace i nesavrsenost. U svim svojim ogranicenjima, Univerzum je savrseno onakav kakav bi trebao biti da bi postojao ovakav kakav je. Bilo koji od parametra da je malo drugaciji, ne bi ni postojao.

 Smile
A koje je to savrsenstvo sa ogranicenjem ? Cak i u zloupotrebi reci savrsenstvo, kada govorimo o subjektivnom misljenju ljudi ne nalaze ogranicenje u onome sto smatraju "savrsenstvom".
 Univerzum kao celina nema ogranicenja ali se on konstantno menja tako sto njegovi delovi konstantno nastaju i nestaju. Naravno da je morao da bude ovakav kakav je, i savrsenim ga cini ono sto postoji tako da se i u slucaju Univerzuma jasno vidi da savrsenstvo moze da bude samo ono sto postoji i sto nece prestati da postoji.
Pa tako i kod coveka, ne postoji savrseni covek koji vise ne postoji i ako se pojavi covek koji nece prestati da postoji onda se on nece moci nazvati nesavrsenim od strane onih koji ce da omaste zemlju.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Sony xperia
Mislim da sam razlozno napisao:
Citat
U svim svojim ogranicenjima, Univerzum je savrseno onakav kakav bi trebao biti da bi postojao ovakav kakav je.
Ako je to tesko shvatiti, onda nema se sta dalje polemisati.

Citat
Univerzum kao celina nema ogranicenja ali se on konstantno menja tako sto njegovi delovi konstantno nastaju i nestaju. Naravno da je morao da bude ovakav kakav je, i savrsenim ga cini ono sto postoji tako da se i u slucaju Univerzuma jasno vidi da savrsenstvo moze da bude samo ono sto postoji i sto nece prestati da postoji.
Ima.
Nije morao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia Luvmya 520
Mislim da sam razlozno napisao:
Citat
U svim svojim ogranicenjima, Univerzum je savrseno onakav kakav bi trebao biti da bi postojao ovakav kakav je.
Ako je to tesko shvatiti, onda nema se sta dalje polemisati.
Jako lako sam shvatio da to sto kazes nema smisao, zato sam i komentarisao.
Kakav smisao ima nastavak recenice - "da bi postojao ovakav kakav je" kada Univerzum vec postoji "kakav bi trebao biti"

Citat
Ima.
Nije morao.
Koja su to "ogranicenja Univerzuma" ?
Kako to nesto sto postoji "nije moralo" da postoji ?!?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
@eyepheelYU

Ovako izgleda većina tvojih rečenica , citiram:

Pa tako i kod coveka, ne postoji savrseni covek koji vise ne postoji i ako se pojavi covek koji nece prestati da postoji onda se on nece moci nazvati nesavrsenim od strane onih koji ce da omaste zemlju.


Ako te ne mrzi pročitaj: http://hr.wikipedia.org/wiki/Tautologija , čisto da saznaš nešto novo.

« Poslednja izmena: 19. Sep 2010, 18:28:06 od sova9072 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.59
Treba da pusti vodu, posle svakog teksta koji napise!  Smile
Jeste da ne citam, 98% poruka na forumu, ali njegove citam koliko-toliko i svaki put se uradim  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia Luvmya 520
@eyepheelYU

Ovako izgleda većina tvojih rečenica , citiram:

Pa tako i kod coveka, ne postoji savrseni covek koji vise ne postoji i ako se pojavi covek koji nece prestati da postoji onda se on nece moci nazvati nesavrsenim od strane onih koji ce da omaste zemlju.


Ako te ne mrzi pročitaj: http://sr.wikipedia.org/sr-el/Таутологија , čisto da saznaš nešto novo.
Govorio sam da ne moze da bude savrseno nesto cemu sledi nestanak i za to sam uzeo primer coveka koji ne moze da bude savrsen ako ga ceka smrt.
Posto je ovo tema koja se odnosi na on o sto pise u bibliji, u njoj pise da ce se pojaviti Bog ( koji je covek ) i koji ce ukinuti smrt odredjenom broju ljudi.
AKO se to desi ONDA ce taj covek biti savrsen posto mu nista ne moze naneti bilo kakvu stetu, odnosno bice neunistiv.

Pokusavam da objasnim ono sto znam i nikoga ne ubedjujem u nista. I takodje bi voleo da cujem koje su to lazi koje ja ponavljam ?
Treba da pusti vodu, posle svakog teksta koji napise!  Smile
Jeste da ne citam, 98% poruka na forumu, ali njegove citam koliko-toliko i svaki put se uradim  Smile
Da bi to sto ti govoris imalo bilo kakvog smisla potrebno je jasno objasnjenje koje ono sto ja kazem to klasifikuje tako kako ti to osudjujes.
Zeleo bih da se ogradim od odgovornosti za drogiranje na koje te navodno navode moji postovi.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2051
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
eyepheelYU , ta rečenica gde si napisao da "ne postoji da više ne postoji" znači da postoji , zato sam ti i poslao onaj link o tautologiji da pročitaš. Ne kažem ja da ti lažeš , nego su ti neke rečenice konstruisane tako da nemaju smisla  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 36 37 39
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.