Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:33:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dok jos imamo vremena - Time management  (Pročitano 6927 puta)
17. Sep 2008, 13:38:03
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
Vreme je vrednije od novca, jer je jedina apsolutno nenadoknadiva stvar u životu, stoga je nužno sa životnim vremenom postupati mnogo odgovornije, jer na kraju krajeva, nikada necemo biti mladji nego danas.

Postoji nekoliko načina-pristupa kako da oblast time menadžmenta uvedemo u svoj život:

1. Ignorišite temu!
- dizajnirajte svoj lični život
- budite student, a ne pratilac
- "be yourself, no matter what they say!" - Sting

2. Pređite na lakši "tempo"
- Vaš je život je samo Vaš, i budite to što želite.
- Napravite promenu u životu ako to želite ili nemojte praviti promene, ako baš to želite.
- Uspeh nije šablon. Uspeh nije BMW, nije jakuzzi, i nije novac u banki.Uspeh je živeti dobar, kvalitetan život.
- Sva živa bića osim ljudi funkcionišu po instiktu i genetskom kodu - ptice selice moraju da odlete baš na jug, za razliku od ljudi koji mogu da biraju gde žele da idu. Ali sva bića, zahvaljujući tom "daru" imaju mogućnost da, za razliku od drugih živih bića se nerazviju do maksimuma svojim mogućnosti - drvo nikada neće izrasti samo do pola ukoliko ima uslova za bolje, već uvek teži da dostigne
maksimalnu visinu.
- Uspeti u onom što ste zacrtali. Ako zacrtate da želite samo da živite u kolibi i pecate u svom životu, i uspete u tome, Vi ste veoma uspešni !
- neke stvari deluju slatko u ustima, ali stvore kasnije kiselinu u želucu ! … stoga imate dve alternative: da se disciplinujete ili da jednoga dana žalite za nečim.
- Možete odlučiti usporiti, i manje zaradjivati …. ili platiti cenu - izazovi !!

A ukoliko ipak želite da svoje vreme organizujete i upravljate njime, slede saveti za uspešnije upravljanje vremenom:

1. Učini sebe vrednijim - tako će i Vaše vreme biti vrednije.

Kako:
- Poslušati savete drugih, a ne njihova naređenja.
- čitati 30 minuta svako jutro pre odlaska na posao.
- naučite što više "veština"
- radite više na sebi nego što radite na poslu !

2. Ukoliko ti ne upravljaš danom, dan će upravljati tobom! (česta pojava kod privatnika!)
- stvari koje kradu vreme
- nisu bitne sati koje ulažemo u projekte i stvari, već šta ulažemo u sate !
- šta radite ?! - ako niste zadovoljni sa tim što radite, nemojte to više da radite !

3. Ne započinji dan pre nego što ga završiš!

4. Nikada nećete imati vremena da uradite sve što želite u životu!
Stoga je nužno odrediti šta želite u životu, staviti to na papir, odrediti šta je kritično a šta ne, i početi sa činjenjem nužnih stvari.
Tada ukoliko ne budete imali vremena za stvari koje ste ocenili kao manje bitne, manje će Vam i biti žao.
- izanalizirajte svoj dan i analizirajte sebe! (dnevni i noćni tipovi)

5. Gde god da si, budi tamo!
- fokusirajte se na jednu stvar u jednom trenutku !
- kad doručkujete doručkujte, kada radite, radite !
- kada se igrate, igrajte se, a kada radite, onda radite !! I ne mešajte ta dva !!!
- primer sa farmerom i familijom.

6. Naučite reći ne! (just say no)
- ne dozvolite da vaša "usta" pretovare vaša "leđa"

7. Čuvajte se telefona!
- naučite da "ugasite svet" kada osetite potrebu - slobodno je - ne boli 

8. Primenite nove tehnologije koje vam mogu ubrzati određene poslovne operacije.

9. Pazite da Vam nove tehnologije ne odvuku vreme!

10. naučite postavljati pitanja - rešavati i napadati probleme i uzroke, a ne ljude !
(primeri sa decom i doktorom)

11. Razmišljajte na papiru!
- vodite rokovnik - žurnal - leksikon
- papirići
- projekti
- "brifing" knjige - za ozbiljne "igrače"
- godišnji plan (da li imate plan, i gde je šta u Vašem planu: zdravlje, deca …)
- Vaši ciljevi i Vaš plan kako realizovati te ciljeve
- zašto ? Zato što je glava puna dobrih namera !!!

Tri bogatstva koja treba ostaviti u nasleđe:
- fotografije,
- biblioteka - knjige (bolje nego automobil),
- rokovnici.

(Autor teksta je Aleksandar Vugdelija)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.52
mob
Apple iPhone 6s
1. Set the table – definiši šta je STVARNI cilj u poslu i životu
2. Think on paperplanirati svaki dan unapred – misliti na papiru
3. Primeniti “pareto” princip 80:20 - na sve u životu
4. Uzeti u obzir posledice – najvažniji zadatak je onaj koji ima najveće posledice pozitivne ili negativne
5. Primeniti A,B,C,D,E sistem kategorisanja obaveza – cilj je da radiš upravo na najbitnijim aktivnostima
6. Fokusiraj energiju tamo gde ces imati najbolji rezultat
7. Nikada nema vremena da se uradi sve, ali ima dovoljno vremena da se uradi najbitnije !
8. Priprema - Proper Prior Preparation Prevents Poor Performance (dobra priprema sprečava loš nastup)
9. Radi kod kuće – što više znanja u ključnim oblastima
10. Definiši u čemu si najbolji - i radi na tome da ga usavršiš
11. Pronađi svoje slabe tačke - one su graničnik tvoje brzine napredovanja !
12. Radi fazu po fazu - čak iako ne vidiš mogući krajnji ishod
13. Stavi sebe pod pritisak - tempo
14. Pronađi u koje sate imaš maksimalnu ličnu snagu - i u to vreme usmeri najbitnije zadatke
15. Nađi motivaciju po svaku cenu - traži uvek rešenje a ne problem,
16. Uvežbaj odlaganje nebitnih poslova
17. Uradi prvo najteže zadatke !
18. Usitni velike zadatke u više sitnijih
19. Organizuj velike blokove slobodnog vremena
20. Razvij osećaj hitnosti - postani osoba koja brzo radi poslove
21. Uradi sam svaki zadatak - definiši jasne prioritete, počni odmah raditi na svom najbitnijem zadatku, i radi bez zaustavljanja sve dok posao nije 100% završen.

(Brian Tracy - “21 Great Ways To Manage Your Time And Double Your Productivity”, preveo i prilagodio Aleksandar Vugdelija)
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Lepo je videti da ovde bas niko nema problema sa organizacijom vremena Smiley Smile
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sve odluke donosim u minut do 12 i ne mislim da je to lose. Vremena imam i nemam, zavisi kad mi sta treba/ne treba  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Nokia N97
Evo, ja imam problem ... i mislim da bi samo intenzivna psihoterapija mogla da ga reshi. Funkcionishem samo kad sam u cajtnotu i srecom dajem dobre rezultate. Jedino shto ce zhivci da mi odu u majchinu.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Funkcionishem samo kad sam u cajtnotu i srecom dajem dobre rezultate.
Tada mi mozak radi 100 na sat. Volim uzbudjenje i zivahnost. Na zalost, u Srbiji mi postaje suvise dosadno i malo, skuceno ... radim i na tome.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.60
mob
Apple iPhone 6s
Time managment – ustanovite na šta gubite najviše vremena!

Izvor BC Bilten, 06. 05. 2005.

Posle sedmodnevnog mini odmora sačekala vas je gomila nesređenih papira, novih mejlova, započetih i odlaganih poslova “za posle praznika”. Pravo je vreme za nekoliko trikova iz veštine upravljanja vremenom. „Najveća greška koju ljudi prave na poslu je što ne shvataju koliko vremena beskorisno troše. Ne možemo da utičemo na vreme koje prolazi, ali možemo na sebe. Možemo da organizujemo ono što radimo sa vremenom koje imamo“ - kaže dugogodišnji time menadžment savetnik i predavač Pegi Dankan. Dezorganizacija, loše isplanirani ciljevi, previše privatnih poziva, nedostatak rutine, nepotrebni e-mailovi, besciljno surfovanje potrošiće vaše vreme za tili čas. Radom sa malo učinka gubi se fokus. A tako počinje stres na poslu.

„Jedan od mojih starijih klijenata dopuštao je danima da mu se nagomilavaju koverte sa poslom. Svakog dana kada bi mu asistent pridodao nekoliko koverti na već formiranu gomilu on je postajao sve nervozniji. Isti osećaj imao je i asistent koji nije mogao da bude u toku sa informacijama. Ovaj problem rešili smo sa improvizovanim folderima tako da su na stolu pisma i materijali bili organizovani po prioritetu i važnosti. Svakog jutra asistent i direktor odvojili bi po 20 minuta za prolaženje kroz poštu. Na ovaj način promenili smo proces i ustanovili rutinu. Problem drugog klijenta bio je u tome što nikada na vreme nije dolazio na posao. Prvo je trebalo ustanoviti razlog kašnjenja. Otkrila sam da ta osoba nikada ništa ne planira pred spavanje kao da joj je i plakar u spavaćoj sobi nesređen i neorganizovan. Za ovog klijenta jutarnje oblačenje je bilo je noćna mora. Kada bi ljudi obratili pažnju na stvari na koje troše najviše vremena uz nekoliko malih korekcija bili bi u stanju da se bolje organizuju.

Zaista je jednostavno, ali je potrebno uložiti malo vremena“ – smatra Dankanova. Ona kaže da ipak najčešće pitanje zaposlenih glasi: „Kako da organizujem svoje vreme ukoliko ono ne zavisi od mene već od šefa koji uvek menja raspored, planove i u poslednjoj sekundi daje nove zadatke?“ To je zaista težak zadatak. Postarajte se prvo da vaš lični sistem bude uredu. Što ste više vi organizovaniji i efikasniji, to će vam biti lakše da izađete na kraj sa onima koji to nisu. Zapamtite da i šef verovatno pati od istih nedostataka kao i vi. Možda je u tom trenutku imao problema sa sinom jer nije uspeo da stigne na njegovu važnu utakmicu. Na sledećem sastanku pokušajte da saznate na koji način bi vaš šef iskoristio slobodno vreme koje ima. Kako bi i vi i on stigli do tog ekstra slobodnog vremena, počnite zajedno da praktikujete osnovna pravila savremenog time menadžmenta.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia 
Svoje vreme odlično organizujem od kad sam naučila da nekim ljudima mogu da kažem neću i da neke obaveze ne moram da primim na sebe.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Žena
Poruke 25336
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Stvarno nemam problema sa organizacijom vremena, pogotovo za vrijeme trajanja predavanja i ispita. Ucim i radim svaki dan, ali zato zavrsim sve u decembru, odnosno junu i onda masem usima tri mjeseca.
IP sačuvana
social share

*Most gods throw dice, but Fate plays chess, and you don't find out til too late that She's been playing with two queens all along. *
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia 



 mislim da sam jako zahvalna svom ocu sto me je od malih nogu ucio da nista ne ostavljam za sobom , pocevsi od stvari preko stolice pa do
 domaceg zadatka u nedelju vece . misim da od tih sitnih , da ne kazem nebitnih stavri u detinjstvu , dosta zavisi i karakter osobe kad odraste
 (ne vazi za one sto nikad ne odrastu  Smile). u sustini , jako sam organizovana i brza, mislim da poticajno uticem na ljude oko sebe , mada
 znam i da konstantno odlazem neke bitne stavri u zivotu
   Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 16. Apr 2024, 18:33:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.