Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dojadilo mi je da neko ruši moj rodni grad  (Pročitano 18953 puta)
13. Okt 2010, 12:22:20
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Apple iPhone SE 2020
SAŠA ČORDIĆ, POLICAJAC KOJI JE ODUŠEVIO GRAĐANE
Dojadilo mi je da neko ruši moj rodni grad

A. Ž. Adžić    | 13. 10. 2010. - 00:02h | Foto: P. Petrović    | Komentara: 165
„Beži, bre! Moj Beograd si doš‘o da lomiš!” izgovorio sam u stanju afekta. Kroz tu rečenicu sam se bukvalno ispraznio, delovalo je na mene jače nego da sam nekoliko puta udario tog huligana - priča za „Blic” policajac Saša Čordić (26) koji je tim gestom u nedelju pobrao sve simpatije građana prestonice i svih onih koji se protive divljanju vandala i rušenju grada.




Video-snimak Čordića postavljen je na „Jutjubu” u nedelju po podne i ubrzo je postao apsolutni hit na internetu. Samo na sajtu „Blica” pogledan je više od 130.000 puta.

Čordić se priseća da je u nedelju sa kolegama bio u Krunskoj ulici, blizu centrale Demokratske stranke. Trebalo je huligane potisnu, ali i obezbede okolne ulice. Sa nekoliko kolega je ušao u jednu od tih bočnih ulica gde je video huligana kome je bila povređena glava.

- Rekao sam mu: „Beži odatle”, na šta je on odgovorio drčno: „Pusti me, povređen sam”. Pričao je kao da je sa juga države. Nemam ništa protiv bilo koga, ali sam onda u afektu rekao tu rečenicu, jer mi je dojadilo da stalno neko ruši grad u kome sam rođen, odrastao, živim. Više nisam ni gledao u tog huligana jer je nekoliko kolega bilo povređeno, pa sam, kao i ostali, razmišljao kako da njima pomognem - navodi Čordić i dodaje da je „u nedelju kompletna policija lavovski obavila svoj posao”.

Snimak koji ga je proslavio u javnosti video je kada se situacija smirila, pa je sa kolegama bio u autobusu.

- Neko je uključio internet i tada smo videli taj snimak. Nisam ni znao ko ga je pustio. Mislio sam da je kamerman koji je išao iza nas, ali nije on. Posle sam saznao da je sve to snimio jedan poznanik moje supruge, koji inače živi u tom delu grada - kaže mladi policajac.

Prema rečima ovog mladog čoveka, koji već sedam godina radi u policiji, najvažnije je da u nedelju nije bilo žrtava.

- Izlog se lako zameni, ali povređena glava ne. Žao mi je što je toliko kolega povređeno, ali se nadam da će se svi oporaviti - smatra Čordić.

Sašin otac, Zlatan, policajac u penziji, ponosan je na sina. Saša, njegov osmomesečni sin i supruga Kaća žive sa Sašinim roditeljima i sestrom.

- Valjda mu je dojadilo da neko lomi i pali Beograd. Sigurno je iz njega govorio bes, ponos, jer mi, osim Beograda, gde smo rođeni, nemamo drugo selo. A to što je tako reagovao i ukazao da mu je dosta nereda, divljanja, lomljenja i paljenja, odraz je i kulture koju je poneo iz porodice i svog policijskog obrazovanja - kaže Zlatan Čordić koji je u nedelju, kao i svi roditelji policajaca, preživljavao teške trenutke jer se stalno povećavao broj povređenih pripadnika MUP-a. Najvažnije je, kaže Zlatan, da su Saša kao i sve njegove kolege dobro. Inače, on je rečenicu po kojoj je njegov sin postao poznat u celoj Srbiji, čuo tek preksinoć na internetu.
 
U podne kafa sa ministrom
Kolegijum MUP-a je gest Čordića oduševio, i odlučili su da mladi policajac bude nagrađen. Ministar policije Ivica Dačić treba danas u podne da se susretne sa Čordićem, ali u opuštenoj atmosferi, na kafi u jednom lokalu u centru grada.
- Pa, ne spremam se ništa posebno za tu kafu. Ali nije svejedno. Ne pije se svaki dan kafa sa ministrom - kratko nam je rekao Čordić o predstojećem susretu sa ministrom.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia ispo iz modu
Па зашто није ухапсио тог човека са снимка на кога урла ако је већ у питању хулиган који је дошао да руши ''његов'' град?

Јој бре људи како сте наивни.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Па зашто није ухапсио тог човека са снимка на кога урла ако је већ у питању хулиган који је дошао да руши ''његов'' град?

Јој бре људи како сте наивни.

Jer ne mozes da napustas kordon da bi uhapsio jednog coveka kada na tebe juri jos 300?
Mnogo sam naivan. Smile
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

нећу жваку 'оћу кусур!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 17546
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
Nokia ispo iz modu
Па зашто није ухапсио тог човека са снимка на кога урла ако је већ у питању хулиган који је дошао да руши ''његов'' град?

Јој бре људи како сте наивни.

Jer ne mozes da napustas kordon da bi uhapsio jednog coveka kada na tebe juri jos 300?
Mnogo sam naivan. Smile


Али можеш да напушташ кордон да би мало викао на њега?  Smile

Иначе на снимку се баш види како 300 људи јури на кордон, а кордон шта ради? Трчи њима у загрљај?

Знам да јеси.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
Apple iPhone 3Gs
Па зашто није ухапсио тог човека са снимка на кога урла ако је већ у питању хулиган који је дошао да руши ''његов'' град?

Јој бре људи како сте наивни.

Jer ne mozes da napustas kordon da bi uhapsio jednog coveka kada na tebe juri jos 300?
Mnogo sam naivan. Smile


Али можеш да напушташ кордон да би мало викао на њега?  Smile

Иначе на снимку се баш види како 300 људи јури на кордон, а кордон шта ради? Трчи њима у загрљај?

Знам да јеси.

Da, obzirom da vikanje traje 15 sekundi, a hapsenje sa odvodjenjem u stanicu par sati.

Na snimku se ne vidi sta se desava iza zida, niti je bitno. U takvoj situaciji se svakako ne hapse pojedinci.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Nokia 
Citat
Dojadilo mi je da neko ruši moj rodni grad
Heroj, junak ovih demonstracija. Pravi evropejac sa parolom "Beograd beogradjanima", samo me ta parola podseca na neke druge al dobro. Nadam se da ce sada ostatku Srbije biti jasno da Beograd nije njihov glavni grad i da samo beogradjani smeju da ruse Beograd.
U kom ja to gradu zivim kad je Beograd srusen toliko puta.
Povraca mi se kada vidim koliko su neki ljudi sposobni da se iskenjaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Nokia 
licno mislim da im jeste dojadilo .
Novosadjane su povukli sa godinjeg , slobodnih dana , cak su i sluzbenici morali da budu na poslu i u stanju pripravnosti .
svaka mu cast sto je to rekao . to je za mene jedan pametan covek koji ima porodicu i kojem je vise dosta da gleda kako se pojedine grupe nasilnika i huligana rusilacki odnose prema gradu koji smo izgradili mi , i za ciju popravku cemo isto platiti mi .

svaka im cast sto su predstavljali , po sluzbenoj duznosti , zivi zid izmedju pedera i huligana . treba to , brate progutati .

ko zna kako bih ja postupila da sam na njihovom mestu . davno bi me otpustili sa radnog mesta . stoka ne razume nista drugo osim batina i lupanja glave .
ali , nisu imali takva naredjenja .

IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 245
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Amin   


Citat
Heroj, junak ovih demonstracija. Pravi evropejac sa parolom "Beograd beogradjanima", samo me ta parola podseca na neke druge al dobro. Nadam se da ce sada ostatku Srbije biti jasno da Beograd nije njihov glavni grad i da samo beogradjani smeju da ruse Beograd.
U kom ja to gradu zivim kad je Beograd srusen toliko puta.
Povraca mi se kada vidim koliko su neki ljudi sposobni da se iskenjaju.
« Poslednja izmena: 13. Okt 2010, 12:39:34 od asatuser2 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


In the Beginning was the Command Line

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6758
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung Galaxy IIs
Steta sto im nisu bila data malo sira ovlascenja, onako u stilu 90-tih (udri dok mrda).
IP sačuvana
social share
Vi mora da ste od baba culi o kuratosti Rusa, cim ih ne vadite iz usta...

Sumnjivo je to...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 6.0.472.63
Sramotno je to što se herojem predstavlja čovek koji je postupio onako kako bi svaki normalan Srbin trebalo da postupi.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 16
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.