Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:27:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dodir - što češće  (Pročitano 850 puta)
13. Feb 2009, 09:45:14
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0


Dodir je jedan od načina da se razvije bliskost s dragim osobama, računajući i partnera ili partnerku. Postoje različiti načini da se razvije bliskost s voljenom osobom, ali neretko na njih, pod pritiskom svakodnevnih osoba, zaboravimo ili jednostavno nemamo energije za to. Za običan dodir nije neophodna energija, a može puno da znači.

Kakav dodir? Maltene šta god vam padne na pamet. Zagrlite voljenu osobu s leđa. Bez nekog posebnog razloga je poljubite. Dodirnete njenu ruku svojom. Dodirnete rame voljene osobe dok sedi, bilo da sedi na kauču i gleda televiziju, bilo da sedi u fotelji ili za kuhinjskim stolom. "Slučajno" se očešete o nju dok prolazite pored nje. A može i nešto "bezobraznije", kao što je hvatanje za guzu (ne na javnom mestu, naravno).

Dodir je divan način da bez reči pokažete ljubav. Nespretni ste s rečima, nelagodno se osećate kad poželite da kažete nešto nežno voljenoj osobi? Recite joj to dodirom. Dodirom joj govorite da je volite, da je prihvatate takvu kakva je (ne biste dodirnuli nešto što vam je gadno, zar ne?), da želite da ste u njenoj blizini. Sve to mnogo znači - a vas ne košta ništa da to uradite, niti je to nešto fizički teško za šta u tom trenutku jednostavno nemate snage.

Nekada, takav dodir odvede u uzajamno maženje. Nekada dođe i do vođenja ljubavi - zašto da ne? Odrasli ste ljudi, to je ono što odrasle osobe u ljubavnoj vezi rade. Nekada dodir dovede samo do osmeha - još jedna potvrda da je ono što ste uradili dobro, da i voljena osoba vas voli i uživa u vašem dodiru. Tako malo napora, a oboje se lepše osećate.

Naravno, postoje i situacije kada voljenoj osobi nije do dodirivanja, kada je baš nervozna i u potpunosti usredsređena na nešto drugo, i kada samo želi da bude ostavljena na miru. Takve situacije je, srećom, lako prepoznati, i tada je najbolje voljenoj osobi pružiti mir koji joj je neophodan i ne shvatati njenu povučenost lično, kao da vas za nešto krivi (najverovatnije je da njena nervoza nema nikakve veze s vama). Proći će i to, a onda ćete moći da se vratite razmeni nežnosti, nekada dužoj, nekada sasvim kratkoj, a uvek divnoj.


Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:27:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.111 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.