Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:14:58
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobro i Zlo  (Pročitano 6730 puta)
Svedok stvaranja istorije


Otaku koji jede burek kod Trpkovica

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 23325
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
mob
Sendo 
Upravo = tako je, slažem se
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
U krajnjoj liniji dobro i zlo svodi se na subjektivne percepcije koje izviru iz našeg ega.
Nema tu ničeg mističnog.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@markos

To je teorija. Praksa je nesto sasvim drugo. Sociologija je samo teoretska disciplina. Informacije dobijene na osnovu prikupljenih podataka. Da li mislis da je to dovoljno za razumijevanje svijeta? Ne bih rekao.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Naše poimanje dobra i zla više govori o nama nego o svetu oko nas. One stvari koje nas se tiču mi svrstavamo u neku od ove dve kategorije. Druge nam nisu interesantne.
U jednoj situaciji  neku stvar ćemo doživeti kao dobru u drugoj istu tu stvar kao veliko zlo. Sve zavisi od toga kako one nas pogađaju.
Isto važi i za ljude. One postupke koji nas ugrožavaju ćemo satanizovati druge ćemo slaviti.
Nije ovo nebitna podela, naprotiv jako značajna. Pojava ega a sa njim i razlikovanje dobra i zla je možda najznačajnija stvar koja se desila čoveku.
Zahvaljujući tome možemo da učimo i napredujemo, individualno i kao vrsta.
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Pozdrav svima.

Treba mi pomoc u trazenju jedne teme,u kojoj jeneko postavio tekst o praroditeljskom grijehu Adama i Eve. Radi se o tome kako je doslo do izdaje od strane Adama i Eve i kako su se bojali Arhandjela Mihajla kad je dolazio sa Andjeoskom vojskom. I kako su tad bjezali na zabranjeno drvo priliko cega su ubili cuvara drveta,jer su ga prevarom nagovorili da im dopusti da se popnu na drvo zabranjenog voca. I bilo je u tom tekstu price i borbi na nebu izmedju Andjela i demona.

Bilo je u tom tekstu dosta napisano jer je bio u dva,tri posta. Nadam se da neko zna za tu temu i kako se zove. A ako je obrisana,zanima me gdje bih mogao naci tekst na tu temu.

Unapred hvala.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Bosch ima centrifugu
Pozdrav svima.

Treba mi pomoc u trazenju jedne teme,u kojoj jeneko postavio tekst o praroditeljskom grijehu Adama i Eve. Radi se o tome kako je doslo do izdaje od strane Adama i Eve i kako su se bojali Arhandjela Mihajla kad je dolazio sa Andjeoskom vojskom. I kako su tad bjezali na zabranjeno drvo priliko cega su ubili cuvara drveta,jer su ga prevarom nagovorili da im dopusti da se popnu na drvo zabranjenog voca. I bilo je u tom tekstu price i borbi na nebu izmedju Andjela i demona.

Bilo je u tom tekstu dosta napisano jer je bio u dva,tri posta. Nadam se da neko zna za tu temu i kako se zove. A ako je obrisana,zanima me gdje bih mogao naci tekst na tu temu.

Unapred hvala.

I jel krevet opet bio mokar kad si se probudio ...?
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2823
OS
Windows 7
Browser
Internet Explorer 8.0
Makros,
jel to znači pojednostavljeno ako su  bijelci uništavali Indijance da se men ne tiče, nije zlo.
Ako mi je otac bija oficir OZNE sve ono što je ozna radila trebam proglasiti dobrim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nepoznat -
mob
Samsung 
Ljudi se indetifikuju sa drugim ljudima, tako da njihov bol delom osete kao svoj. Tako da nas te stvari dotiču, i dobro je što je tako. To je jedna od stvari koja nas čini ljudima.
« Poslednja izmena: 14. Feb 2011, 19:49:47 od Makros_Crni »
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 2
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.16
Citat: decky999 link=topic=534141. msg9338347#msg9338347 date=1297650799
Citat: tigar-t link=topic=534141. msg9333120#msg9333120 date=1297547145
Pozdrav svima.  

Treba mi pomoc u trazenju jedne teme,u kojoj jeneko postavio tekst o praroditeljskom grijehu Adama i Eve.  Radi se o tome kako je doslo do izdaje od strane Adama i Eve i kako su se bojali Arhandjela Mihajla kad je dolazio sa Andjeoskom vojskom.  I kako su tad bjezali na zabranjeno drvo priliko cega su ubili cuvara drveta,jer su ga prevarom nagovorili da im dopusti da se popnu na drvo zabranjenog voca.  I bilo je u tom tekstu price i borbi na nebu izmedju Andjela i demona.  

Bilo je u tom tekstu dosta napisano jer je bio u dva,tri posta.  Nadam se da neko zna za tu temu i kako se zove.  A ako je obrisana,zanima me gdje bih mogao naci tekst na tu temu.  

Unapred hvala.  

I jel krevet opet bio mokar kad si se probudio . . . ?
:

Nije i nece biti. Nisam plasljiv. Samo sam pitao. Ne znam odkud ti takav utisak. Taj tekst je bio postavljen na nekoj temi,koja je izgleda obrisana.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
mob
Nokia 
Ja imam svoju ideju da je čovek kao biće osujećen u korišćenju svojih punih kapaciteta tokom faze "larve" odnosno telesnog života upravo da bi uspeo da stvori odnos odgovornosti i empatije prema slabijim bićima od sebe i da oni koji uspeju da dosegnu tu vrstu zrelosti posle smrti dobijaju neograničene ili mnogo manje ograničene sposobnosti.

Sad se postavlja pitanje a zašto nam je potrebna ta empatija, zašto nismo stvoreni moćni kao anđeli. Zato što bez empatije oni moraju da budu ograničeni u svojoj slobodi volje dok posle škole života čovek zadržava slobodnu volju. I upravo u tom jeste bio sukob između anđela koji su se odmetnuli sa Sotonom na čelu jer su oni zahtevali oslobađanje od stega koje im ograničavaju slobodnu volju kao što je dobio čovek, ali ta beneficija nije mogla da im se da dok ne prođu i sami kroz patnju.

Zato i imamo osećaj dobra i zla koji je daleko širi od prostog dobro je hrana, odeća, toplota, udobnost a zlo je glad, bol, hladnoća... Zato je ljudski osećaj za dobro proširen na ljubav, istinu, poverenje, solidarnost, pohvale i mnoge druge apstraktne pojmove koji su dobro u svim civilizacijama. Takođe i za osećaj zla kao laži, izdaje, sebičnosti, ponižavanja.
« Poslednja izmena: 16. Feb 2011, 01:45:10 od simijon »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 11:14:58
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.