Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dobrivoje Budimirović Bidža- Rak na plucima demokratske Srbije  (Pročitano 16315 puta)
Veteran foruma
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Bidža i dalje predsednik
G. M. Z., 3. septembar 2007

Dobrivoje Budimirović Bidža ostao je u sedlu i posle nedeljnog “političkog rodea” na koji ga je stavila opozicija! Tako je "svilajnački šerif", kako ga zovu, nastavio svoju skoro 16 godina dugu vladavinu u ovom gradu.
Novi vetar u leđa i svoju pobedu Budimirović, za “Novosti”, objašnjava time da je “narod prepoznao šta je istina, a šta su laži i falsifikati”.
- Nije im pomoglo ni što su dovozili autobuse iz Beograda, Niša, Kragujevca, Ćuprije, Jagodine, a za mene su glasali moji sugrađani - objašnjava Budimirović.
I pored toga što su mu u “srpskom Las Vegasu”, kako nazivaju ovaj gradić na Moravi, organizovali “politički rulet”, Budimirović veli da nema nameru da im se na bilo koji način sveti:
- Nisam na njihovom nivou da bih im pretio hapšenjima i proterivanjem. Nastavljam da radim kao i do sada. Grad ću da vodim domaćinski. A, formula glasi - nikog ne slagati, nikome ništa ne ukrasti i zajednički stvarati materijalna dobra za čitav grad.
Bidža ističe da ne bi imao ništa protiv da sarađuje sa svojim političkim protivnicima, ali samo ukoliko bi to bilo u interesu razvoja čitave opštine. I pored pretnji opozicije da investicija za Bidžinog mandata neće biti, svilajnački suveren poručuje da su trenutno u toj opštini u toku radovi vredni 30 miliona evra.
Na opasku da će mu opozicija sledeću “zamku” postaviti na lokalnim izborima, Bidža kaže:
- Još nisam odlučio hoću li da se kandidujem na sledećim lokalnim izborima. To zavisi od novog izbornog zakona - ako narod bude birao direktno, sigurno im stajem na crtu, a ako se predsednik opštine bude birao posredno, još ću da razmislim.



SELO PREVAGNULO


OPŠTINSKA izborna komisija nezvanično je saopštila da je, od upisanih 26.232 birača, na referendum izašlo 11.892 ili 45,33 odsto. Za opoziv Budimirovića glasalo je 5.668 ili 47,66 odsto birača, dok je protiv bilo 5.940, odnosno 49,55 odsto. U tri okolna sela Bidža je dobio više od 70 odsto glasova. Bila su 284 nevažeća listića, što, ipak, neće uticati na konačne rezultate.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
mogu svi da bleje koliko hoce,ali bidza je tata-mata za ove sabane iz ds-a....kao sto rekoh vec jednom,kakav god da je bidza,onaj potez sto je skinuo ime zorana djindjica sa naziva ulice...svaka mu cast! Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Stami-Baš zato što hejtuješ protiv "žutih"-za tvoje opcije nikad ne bi glasao..
Ne bih da mnogo sirim pricu. Ali vidi sta uradise  ovi iz DS ( jer ti smeta sto kazem zuti).
Kada je bio 5. oktobar mislio sam bice bolje. Smenice Slobu i otici cer SPS-krali su mnogo i ojadili narod.
A sta se sada radi?
Kazi mi ali posteno - da li partije DOS-a generealno nisu izneverile narod za ovih 7 godina od 5. oktobra.?
Ajde da su im trebale dve godine da stanu na noge pa da nam bude bolje. I to je proslo ali sada je samo pukla borba za fotelje,ko ce sto vise love da nakrade i narod opet pusi lusu( ako shavats sta sam u oblandama rekao).

Inace proictao sam skoro komentar jednog politickog analiticara koji je svim srcem mrzep SPS i Milosevica- DS nije pravi naslednik Djindjicevih ideja i vizija.
Kada je on to rekao sto je bio relativno blizak Djindjicu sta onda mi obcni smrtnici koji se ne bavimo politikom da kazemo.
Zar nije sramota da sa platom od 300 evra-330 evra - kolika je prosecna plata u Srbiji - narod ne moze samo dazbine da poplaca i da se ishrani???
E pa ako su to vizije DS onda ja nikada necu a ni narod nece na to pristati. Zbog takvog stava mnogih celnika DS da su oni elitisticka stranka obice im se o glavu na sledecim izborima- lokalnim pogotovu. Dzaba im i Tadic kao Predsednik Srbije i mnogo toga kada na lokalu nemaju vlast. A to da ce moci beskonacno da zajebavaju i ucenjuju gradove u kojima nisu na vlasti,.................
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Stami-Baš zato što hejtuješ protiv "žutih"-za tvoje opcije nikad ne bi glasao..
Ne bih da mnogo sirim pricu. Ali vidi sta uradise  ovi iz DS ( jer ti smeta sto kazem zuti).
Kada je bio 5. oktobar mislio sam bice bolje. Smenice Slobu i otici cer SPS-krali su mnogo i ojadili narod.
A sta se sada radi?
Kazi mi ali posteno - da li partije DOS-a generealno nisu izneverile narod za ovih 7 godina od 5. oktobra.?
Ajde da su im trebale dve godine da stanu na noge pa da nam bude bolje. I to je proslo ali sada je samo pukla borba za fotelje,ko ce sto vise love da nakrade i narod opet pusi lusu( ako shavats sta sam u oblandama rekao).

Inace proictao sam skoro komentar jednog politickog analiticara koji je svim srcem mrzep SPS i Milosevica- DS nije pravi naslednik Djindjicevih ideja i vizija.
Kada je on to rekao sto je bio relativno blizak Djindjicu sta onda mi obcni smrtnici koji se ne bavimo politikom da kazemo.
Zar nije sramota da sa platom od 300 evra-330 evra - kolika je prosecna plata u Srbiji - narod ne moze samo dazbine da poplaca i da se ishrani???
E pa ako su to vizije DS onda ja nikada necu a ni narod nece na to pristati. Zbog takvog stava mnogih celnika DS da su oni elitisticka stranka obice im se o glavu na sledecim izborima- lokalnim pogotovu. Dzaba im i Tadic kao Predsednik Srbije i mnogo toga kada na lokalu nemaju vlast. A to da ce moci beskonacno da zajebavaju i ucenjuju gradove u kojima nisu na vlasti,.................

Već drugi mandat za redom premijer Srbije je Vojislav Koštunica. A plate su pomenutih 330 evra. O čemu bre ti pričaš?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Bidža: Neće biti revanšizma !!!
Još aktuelni predsednik opštine kaže da će raditi kao i dosad, dok opozicija najavljuje da će pratiti njegov rad i upozoravati na neispunjena obećanja
 
 
Svilajnac – Dobrivoje Budimirović Bidža, nekada jedan od najbližih Miloševićevih saradnika, čovek koji već 16 godina, sa kraćom pauzom, neprikosnoveno vlada malim okrugom na desnoj obali Velike Morave, pokazao je da je neuništiv i nakon sedam godina od oktobarskih promena i pobede demokratije u Srbiji.

Umesto da ga na referendumu opozovu sa mesta predsednika opštine, kako je priželjkivala opozicija okupljena oko DS-a, meštani Svilajnca i okolnih sela još jednom su mu dali podršku.

Nakon pobede, Bidža je prošetao gradom, a pratila ga je bleh muzika, sa svim mogućim instrumentima koji staju u jedan mali lokalni orkestar. Drugi dan septembra, kada se glasalo, proveo je u društvu supruge Zorke, s kojom ima dve ćerke.

Dan posle pobede, Bidža je, govoreći o svojim namerama i prvim sledećim potezima, za „Politiku” izjavio: „Ništa naročito, nastaviću da radim normalno, kao i dosad”. Nije zaboravio ni svoje političke protivnike: „Ništa neću da im radim, nikakvog revanšizma neće biti s moje strane. Ti mufljuzi i neradnici su sami sebi dovoljni. Njima ni Bog ne može da pomogne”.

Ovaj jezik Svilajnčani su, očigledno, razumeli bolje nego poruke opozicije, koja se tokom čitave kampanje trudila da promeni odnos snaga. Izjave poput: „Predsednik opštine Svilajnac se služi retorikom devedesetih”, „Ne borimo se protiv njega, već za budućnost Svilajnca”, „Želimo da na vlast dođe mlada, efikasna i proevropska ekipa”, izgleda, nisu bile dovoljno uverljive.

Izjašnjavanje građana, rezultat referenduma i budućnost Svilajnca sa Bidžom, lider DS u ovom mestu Predrag Milanović ovako je ocenio: „Moramo da poštujemo volju naroda, koja je ovog puta bila na strani Bidže, SPS, SRS, stranke penzionera i ’narodnjaka’. Ono što su Koštunica i Tadić potpisali u Beogradu, ne važi za Svilajnac”.

U opozicionim redovima se, tvrdi lider DS u Svilajncu, ne razmišlja o ostavkama, već o „narednoj borbi”, koja će uslediti na predstojećim lokalnim izborima. Do tada će, kako kaže Milanović, opozicija pratiti rad predsednika opštine i upozoravati građane na sve što je „Bidža obećao, a nije ispunio”.

--------------------------------------------------------------------------

Šta će biti s mostom

Tokom „prepucavanja” Budimirovića i njegovih oponenata moglo se čuti i da od toga ko će biti na vlasti u Svilajncu zavisi i izgradnja novog mosta na Moravi, na samom ulazu u to mesto.

Juče je na naše pitanje da li veruje da će taj most biti izgrađen iako Budimirović ostaje na vlasti, odgovorio da taj projekat najverovatnije neće biti realizovan.

Politika
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 1636
Zastava Belgrade
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.1
mob
Nokia 6120
E ja sam glasac DSa, pa mi nije jasno sto nisu cekali lokalne izbore. Nego sad nasli da se prave pametni. Obrazlozenje im je da bidza koci reforme u svilajncu. Pa sa tim obrazlozenjem ne mozes da nateras ljude na lokalu da glasaju  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Gospodo iz DS. Ja sam rodjeni Svilajncanin i vrlo sam srecan sto je Bidza pobedio ove gnjide.
Moje misljenje je
Najvece zlo za Srbiju ikada - Demokratska stranka


Што рече Теодора - лепо име Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Stami,što se tiče toga ko je zjbao stvari nakon petog oktobra samo se seti Koštunice i njegovog "legalizma" kad se sa Djindjićem pokačio u startu-6.okt.kad je ovaj hteo da smenjuje sve režimske novinare i kad je tražio da skinu Radomira Markovića-Koštunica nije dao jer "nije leglno"(legalnu mu kevu ngzm)i kad je Djindjić rekao da će to db-u dati vremena da uništi tone dokumenata o svakakvom zlu -ovaj se pozvao na legalizam.Podelio ljude,odma se ogradio i tu je počeo razdor-tu je sve počelo..Ono sa Slobom(hapšenje i cela frka)-dolazi mnogo kasnije.Znači ko ima problem sa 5 oktobrom nek se javi kiselom.
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
„Želimo da na vlast dođe mlada, efikasna i proevropska ekipa” - DS u Svilajncu ne zna sta je to i o cemu pricaju. Ta efikasna i proevropska ekipa moze se videti na "DELU" svake veceri i svakog vikenda u kaficima i diskotekama sa "belim" oko nosa i sa koktelima u rukama. Toliko o toj ekipi. A pare lokalnih "biznismena" koje su utrosene na kampanju za opoziv bi dobro dosle nekim gladnim i porodicama bez krova nad glavom. A suma o kojoj se spekulise je oko 250.000 eura. Samo bina na kojoj su imali zavrsnu rec u Svilajncu je kostala ni manje ni vise nego 15.000 eura. Scenario koji je trebalo da se dogodi da je Bidza pao je taj da je bio spremljen i buldozer da razrusi fontanu i park ispred Opstine koji je predsednik podigao, bila su spremljena mrtvacka (pogrebna) kola koja bi figurativno "sahranila" Bidzu i naravno automobili pokriveni zastavama koji bi voznjom po gradu proslavili pad Bidze. Iz ovoga mozete videti do kojih granica su oni (DS) spremni da idu. Oni i dalje misle da je sada 5. oktobar 2000. godine i da jos uvek treba na silu da se resavaju neke stvari.
DS - kuga novog vremena...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Samo sport spaja ljude a politika ih razdvaja

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 10646
Zastava Srbija, svemir
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 2610
Stami,što se tiče toga ko je zjbao stvari nakon petog oktobra samo se seti Koštunice i njegovog "legalizma" kad se sa Djindjićem pokačio u startu-6.okt.kad je ovaj hteo da smenjuje sve režimske novinare i kad je tražio da skinu Radomira Markovića-Koštunica nije dao jer "nije leglno"(legalnu mu kevu ngzm)i kad je Djindjić rekao da će to db-u dati vremena da uništi tone dokumenata o svakakvom zlu -ovaj se pozvao na legalizam.Podelio ljude,odma se ogradio i tu je počeo razdor-tu je sve počelo..Ono sa Slobom(hapšenje i cela frka)-dolazi mnogo kasnije.Znači ko ima problem sa 5 oktobrom nek se javi kiselom.

Ali DOS je isturio Kostunicu kao svog kandidata na izbore 200.-te godine. Ako je Djindjic to sve znao zasto je to dozvolio dase uradi??Inace sukob Djindjica i Kostunice - ako se ja dobro secam - poceo je kada si "mladi lavovi" ( akko su ih u to verem nazivali) poceli borbu za Micunovo mesto u jednistvenoj DS. Onda jer doslo do sukobe koji je trajao i tinjao a Kostunica je osnovao DSS.
I u vreme 5  oktobra dOS nije mogao da pobedi SPS i Milosevica da je bilo ko bio isturen sem Kostunice.
|Zasto su onda pre toga stvari ostale nedefinisane vec se ovako uslo u otvorene sukobe izmedju DS i DS???
Govoriti o demokratskom bloku Srbije je utopije- tom bloku naginju eventualno DS i po nea satelit stranka a DSS je posebna prica i ona je demokratska ali sloge i jednistvenog demokratskog bloka sem na papiru i u glavama zapadnih politicara u Srbiji u ovom trenutku nema.

@simijon
Pominjes mi drugi mandat Kostunice i plate od 330 evra i pitas e o cemu pricam. Idemo redom-
DS je bila na vlasti stalno preko Djindjica, Zivkovica, Joivanovica, tadica na vlasti u Srbiji od 5. oktobra 2000. godine. Zato dobrano znam sta pricam. debelo su odlucicvali o svemu i davali Kostunici podrsku i kao manjisnakoj vladi i ,...
A TAdic je za to vreme vodio, kao i sto sada vodi neku drugu politiku u odnosu na Premijera i Vladu. Zar u Ustavu Srbije ne pise lepom da Predsednik nema ovolika ovlascenja koja je prigrabio sebi Tadic ???
To zaista znaci da je DS stalno bila na vlasti i iucestvovala u vlasti
Plata od 27.600 dinara-kolika je prosecna plata u Srbiji u ovom trenutku je -345 evra tacnije. Uzmi koliko prosecno domacinstvo placa struju, vodu, komunalije,telefone, a koliko stvarno ostaje za hranu i koliko za "normalan" zivot ????
da li me secanje vara ili je bas DS pokrenula kampanju jedno vreme u proslom sazivu Skupstine da poslanici zive od prosecne plate??
Ne varma se i svi su se zalili da ne mogu da prezive 10-tak dana a svi znamo da je prosecna poslanicka plata bez dnevnica i putnih troskova 3 puta veca od prosecne plate u Srbiji !!!!


Pricam o toem da su skoro sve ili cak sve stranke koje su cinile DOS 5. oktobra iznevrerile narod u Srbiji a vecina njih je bila u vlasti ili uz vladajuce koalicije.
Za mene najvece razocaranje je sto je SPS vracen u zivot raznoraznim dogovorima i koalicijama.
Ali lepo nas narod kaze-politika je kurva  apoliticari us najvece kurve kojima ne treba verovati !!!!!!
IP sačuvana
social share
"Ne vredi se nama boriti,mi isterasmo Turke, a nase nam age i begovi zasedose za vrat .Pobedismo i Nemce i Bugare, a nase nam ulizice slobodu opogane. Nista nam ne vredi kada mi sami dusmane radjamo-ne treba nam neprijatelj sa strane, lakeji ce upropastiti i opoganiti sve . "  Danko Popovic -Knjiga o Milutinu
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 6 7 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.