Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:13:04
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Djukanović u "duvanskoj mafiji"?  (Pročitano 8261 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Kad i sazivu aktuelne skupstine CG.
@update
Mandat aktuelnom sazivu skupstine Crne Gore istice 2010. godine.
« Poslednja izmena: 23. Jun 2007, 12:39:06 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
damn... Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Parlamentarni izbori su bili prosle godine nakon referenduma i cim sam video Mila na listi poslanika znao sam da je tu samo zbog imuniteta. Mada cak i da nije poslanik, zar neko stvarno misli da bi ga crnogorska policija uhapsila dok je na vlasti partija na cijem je on celu?
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Brat broj 666

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2806
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6630
Uhapsiće ga crnogorska policija , samo ona koju ne bude vodial njegova stranka i to naravno ako u međuvremenu ne pobenge negde na neko ostrvo i zatraži politički azil .
IP sačuvana
social share
Pol Pot , Idi Amin , Robert Mugabe , Avgusto Pinoče , Anastazio Somoza , Mao Cedung , Enver Hodža ...Svi se rađaju samo jednom al umiru mnogo puta .



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Kako trenutno stvari stoje njegov DPS jos dugo nece niko ugroziti. Eventualno u daljoj buducnosti Medojevicev PZP. SNP je davno ispusena mustikla.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Ako zelite da umrete od pasivnog pusenje, vas izbor je sigurno Crna Gora. Ljudi su prosvercovali cigara u vrijednosti 543 budzeta Crne Gore....
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Pa, druga verijanta je ulazak CG u EU...
U tom slucaju, morace da saradjuju sa EUROPOL-om  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2990
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Samsung Galaxy S9+
Ma koje hapsenje Mila. Smile Nema teorije njega da uhapse  Smile Smile Protiv njega ima vec tona dokaza pa ga niko ne hapsi
 Smile Italijani imaju vec spremne lisice za Mila samo sto veliki CG junak ne sme da ode u posetu Rimu  Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
nema  vise s tobom price prebicu te lice imam iza sebe vojsku Srbija mi klice na mobilnom telefonu obrisi njen broj ako zelim da postedim bedni zivot tvoj.ej riki martine brate shvati me dobices batine

 
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
mob
Nokia E50
Sudski proces protiv Djukanovića u Italiji
Subota, 23. jun 2007. 13:13

Italijansko tužilaštvo u Bariju završilo je istragu o velikom švercu cigareta u toku prošle decenije i odlučilo da pokrene sudski proces protiv bivšeg crnogorskog premijera i predsednika Mila Djukanovića, tadašnjeg ministra finansija Miroslava Ivaniševića i trgovinskog predstavnika Crne Gore u Italiji Dušanke Pešić-Jeknić, preneli su u subotu crnogorski mediji.

Tužioci u Bariju Eugenija Pontasulja i Djuzepe Šelzi optužili su ih za "mafijaško udruživanje radi šverca cigareta i pranja novca" od 1994. do 2002. godine, a optužnicom je obuhvaćeno još deset osoba, javila je italijanska novinska agencija Ansa.

Navodi se da je pranje novca od šverca cigareta obavljano preko računa u Švajcarskoj, sa kojih je novac upućivan u Crnu Goru, a zatim na Kipar, a prosledjivan u kneževinu Lihtenštajn.

Tvrdi se da je na računu broj 03854109703948 u Kiparskoj banci otkriveno 500 miliona evra, a taj novac je navodno korišćen za investiranja u Crnoj Gori.

Pominje se i suma od još 100 miliona evra, koliko je prikupljeno od 1997. do 2000. godine od krijumčarenja cigareta, što je takodje kako se navodi plasirano za investicije u Crnoj Gori.

Optuženima je odredjen rok od 20 dana da zatraže da budu saslušani, ili da predstave svoju odbranu po isteku roka, jer je gotovo sigurno da će biti podnet zahtev za pokretanje postupka, prenose mediji.

Djukanović se tereti da je bio vodja mafijaskog udruženja, koje su činili i članovi mafije iz Pulje i dvojica biznismena sa švajcarskim drzavljanstvom, Franko dela Tore i Djerardo Kuomo, protiv kojih se vodi odvojen proces.

Prema istrazi tuzilaštva u Bariju, za pranje novca je bio zadužen Stanko Subotić Cane, koji je navodno u švajcarsku banku uplaćivao novac, koji je zatim prebacivan u Crnu Goru, a odatle na Kipar.

To se, kako se tvrdi, radilo sa tri privatna aviona, od kojih je jedan kupljen upravo novcem dobijenim od "poreza na tranzit" kroz Crnu Goru, koji je crnogorska vlada u tom periodu uvela krijumčarima.

Djukanović je optužen da je Dela Toreu dao dozvolu da mesečno u Crnu Goru uvozi hiljadu tona cigareta, koje su kasnije krijumcarskim kanalima, odnosno gliserima unošene u Italiju.

Optužen je i da je pomogao ilegalnu prodaju preko preduzeća "Zetatrans", da je preko vrha crnogorske policije omogućio da krijumčari gliserima uplovljavaju u luke Zeleniku i Bar, kao i da je obezbedio zastitu italijanskim beguncima - kriminalcima, koji su se krili u Crnoj Gori.

Pešić-Jeknić optužena je da je bila posrednik izmedu predstavnika mafije iz Pulje i vrha crnogorske vlade, pre svega, kako su naveli istražitelji, s tadašnjim predsednikom Djukanovićem, kao i Brankom Vujoševicem i Veselinom Barovićem, optuženim u istom procesu.

Prema optužnici, Pešićeva je bila zadužena za novac koji su krjumčcari isplaćivali direktno njoj i zvaničnicima crnogorske vlade i da je 2001. godine, uz pristanak Djukanovića, pomogla u pribavljanju lažne dokumentacije koju je Dela Tore podneo svajcarskim istraziteljima, na zahtev tužilaštva u Bariju.

Istragom iz 1999. godine utvrdjeno je i da je postojao dogovor mafije iz Crne Gore i iz Pulje o kontroli i upravljanju ilegalnom trgovinom.

Taj dogovor su, prema tužilastvu u Bariju, italijanski mafijaši sklopili sa Andrijom Draškovićem, kojeg istrazitelji smatraju jednim od glavnih mafijaskih vodja na prostoru bivše Jugoslavije.

Drašković je, u zamenu za monopol u nabavci heroina i kokaina, italijanskim beguncima, koji su se krili u Crnoj Gori, obezbedjivao zaštitu. On je nedavno uhapšen u Nemackoj i izručen Italiji.

Optužen je i Branislav Mićunović, koga istrazitelji takode smatraju jednim od mafijaških bosova sa teritorije bivše Jugoslavije. Njemu se stavlja na teret da je obezbedjivao zaštitu italijanskim beguncima, a da je u zamenu za to dobijao deo prihoda od ilegalne trgovine cigaretama, prenose crnogorski mediji.


Izvor: MTS-Mondo

Koja ekipa je...sve junak do junaka... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Клупко се размотава...
Многи дукљани ће да беже у Естонију Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 10:13:04
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.084 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.