Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Djeca se rađaju sa osjećajem za dobro i zlo !?  (Pročitano 16681 puta)
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Citat
Ali niko ne moze stvarno da te zaustavi ako se odlucis

Moze .
Neko ko te mnogo voli .

Ima istine u tome ,definitivno ovo je tema za novi post
« Poslednja izmena: 07. Sep 2009, 22:29:33 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
A sta je sa genetskim secanjem?? DNK sadrzi mnogo toga u sebi, izgleda da nismo jos ni svesni njenih mogucnosti.
I ja smatram da se te "bazicne pretpostavke" o svetu kriju u genima. Dakle to sto su naucnici pokazali se moze objasniti pomocu ovoga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 43
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
SonyEricsson k800i
Ako ne znamo ni sta je genetika, niti imamo predstavu o dobru i zlu, cemu sluzi to genetsko secanje?
Sta tek rodjenom bicu znaci genetsko secanje? Ono je tu samo da pomogne da neku informaciju lakse primimo i naucimo. Inace, besmisleno je izraziti  nesto sto nikada u zivotu nismo imali prilike da iskusimo, vidimo, cujemo... to je kao da ste rekli "rodjeni smo pametni i nema potrebe uciti" ... Znaci, sve sto su moji roditelji naucili, nalazi se u genetskom secanju i to mi je dovoljno..? To nema smisla i nikada nece biti tako. Evo kako ja vidim genetsko secanje:
Recimo moja mama je ucila i odlicno znala biologiju ili hemiju, fiziku... nije ni bitno sta... taj genetski materijal je prenela meni, ali i pored toga ja ne znam ni delic toga sto ona zna kada se rodim... Genetski materijal mi jedino omogucava da to lakse naucim nego nesto drugo cemu ona za zivota nije posvecivala dovoljno paznje...
Isto vazi i za dobro i zlo... Ukoliko mi je genetika dobrih i plemenitih roditelja verovatno je da cu i ja biti plemenita...ali ne mora da znaci. Ukoliko se bude desavalo previse losih stvari i previse losih ljudi bude oko mene mozda i ja budem losa... To je kao kad zdrava i lepa jabuka u korpi losih istruli....
IP sačuvana
social share
Kada stignete na ivicu svetla pod kojim vam je sve poznato
i kada samo što niste napravili korak u tamu nepoznatog,
vera zna da će se dogoditi jedna od dve stvari:
Biće nešto čvrsto na šta ćete stati
ili ćete naučiti da letite.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Не мора осећај да се објасни речима да би постојао. То што беба не зна шта значе неки термини добро и зло и осећај, не значи да беба не осећа позитивну (добро) и негативну (зло) енергију. А ако осећа, онда је и свесна. Да ли је то ДНК или чуло душе или нешто треће, можда је битно генетичарима, али по мени не мења суштину да се деца рађају са осећајем за добро и зло. Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Kad pomenuste urodjena osecanja,..
Interesantno je da su svi pre ili kasnije sanjali da lete jos od malih nogu cak i ako nisu imali to zivotno iskustvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
SonyEricsson k530i
Znaci, sve sto su moji roditelji naucili, nalazi se u genetskom secanju i to mi je dovoljno..? To nema smisla i nikada nece biti tako. Evo kako ja vidim genetsko secanje:
Recimo moja mama je ucila i odlicno znala biologiju ili hemiju, fiziku... nije ni bitno sta... taj genetski materijal je prenela meni, ali i pored toga ja ne znam ni delic toga sto ona zna kada se rodim...

Аналогија ти је никаква,овде се не ради о атомској физици него о неким општим стварима.О стварима за које можеш да претпоставиш да се преносе још од почетака људске врсте,па су тако и могла да се упишу у код.Много тога радимо инстинктивно,нешто од тога научимо током живота,а нешто нам је сигурно и урођено.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple 
Ha Ha Ha, Jeste istinina bre, jos od praistorijskih dana je ljudima usadjeno kroz gene da cuvaju vatru to jest odrzavaju plamen,pa zbog toga moj komsija duva li duva ovu travicu ,
Sine kaze on meni ,"pa ko ce da se bori protiv gena i prirode bre" ,to je nehumano..
« Poslednja izmena: 08. Sep 2009, 13:14:12 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 43
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
mob
SonyEricsson k800i
Ako ne znamo sta podrazumevamo pod nekim terminima onda ne mozemo znati ni sta osecamo... Ne bismo ni znali sta je osecaj kada ne bismo imali naziv za njega...tim pre sto ga ne vidimo! Ako ne znamo sta znaci "dobro", ne mozemo ni da osecamo dobro, jer sta treba da osetimo? Beba recimo zna sta je bol i od prvog trenutka zna sta je plac i zbog cega place. Beba moze vezati svoj plac za strah, nezadovoljstvo, bol... I ako tudj plac u detetu izazove plemenita osecanja, to se moze objasniti licnom tugom zbog osecanja koja njega teraju na plac. Ukoliko bebu bas nista nije navelo da nauci sta je dobro a sta zlo, onda dete to nece ni osecati.
Slozicu se da je geneticki materijal i sam lanac DNK savrsenstvo prirode i da se mnogo stosta u njemu nalazi. Ali mora postojati pocetno iskustvo, da bismo shvatili sta u stvari posedujemo.

(Sama cinjenica da lanci DNK samo jednog organizma dostizu duzinu kojom mozemo obaviti citavu Zemlju, je neverovatna, meni jos uvek neshvatljiva. Iz mikroskopskih razmera mozemo dobiti lanac vidljiv golim okom duzine oko 2 metra... zasto bismo se cudili bilo kakvom novom otkricu, kad je i samo otkrice ovih kiselina i genetickog meterijala koji nose, neverovatno savrsenstvo.)
IP sačuvana
social share
Kada stignete na ivicu svetla pod kojim vam je sve poznato
i kada samo što niste napravili korak u tamu nepoznatog,
vera zna da će se dogoditi jedna od dve stvari:
Biće nešto čvrsto na šta ćete stati
ili ćete naučiti da letite.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 484
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
naslov je katastrofalan.
oni su otkrili empatiju - no shit sherlock da je deca osecaju - to ce vam reci svaka vaspitacica.
ali neko je hteo malo publiciteta...
« Poslednja izmena: 09. Sep 2009, 19:59:32 od fgtra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.5,
pogotovo kad znamo da medju vaspitacicama ima dosta onih koje su pobegle od motike.
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4 6 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.