Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:19:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: District 9  (Pročitano 20375 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
mob
Nokia 
Eh sta ti je zensko, pa zato je i ubacena ta scena  Smile
Ali ako je vec glavna poruka filma kritika drustva zasto su ubacili ljubavnu pricu. Da bi zaradili jos vise para naravno  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 29778
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
mob
Nokia 
Ja ne primecujem niti sam igde procitala da je to neka kritika drustva ili da je to sazidano na nekoj dubljoj osnovi. Deluje mi kao cist produkt maste, fantastika bez neke dublje misli koja je prosto morala da se upakuje u neku pricu da ne bi bilo cisto fantastika radi fantastike.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
Nekako mi se čini da si propustio neke bitne stvari u filmu  Smile

Spoiler:
Ja sam nekim ljudima preporučio da pogledaju film i dvojca dođu i kažu mi: "zašto su ubacili onog blentavog glumca" ili nešto na tu foru. Kao "nije pogodan za tu ulogu  Smile" ...
A zašto im nije pogodan... Pa zato što su navikli na Ramba koji kolje sve pred sobom i navikli su da pljuju takve filmove. Ogroman plus od mene je dobio onaj ko je izabrao tog glumca za tu ulogu. I za to što se radnja ne odvija u Americi. I za neke banalne detalje tipa akcenti, kola u kojima je vozač na desnoj strani itd...Zašto da ubace 'Ramba'?
Ajde da vidimo kako bi se običan, porodičan(otud i ljubav), nesvemogući čovek snašao u priči. I onaj vanzemaljac je isto običan porodični vanzemaljac koji je pored svoje volje zatočen sa detetom na svetu koji im je stran. Film je samo realan. I pokazuje kakvi su u stvari ljudi.
Imam još hiljadu tumačenja koje mogu da navedem, ali neka to ostane moj lični doživljaj, da ne namećem više svoje mišljenje.  Smile
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Meni se čini da je itekako kritika društva, čak sam to prokomentarisala nakon 10-ak minuta filma, jer je odmah postalo očigledno.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
Jeste u suštini kritika društva, i to se provlači kroz celu priču.

A to se rano primećuje zbog "dokumentarac" efekta snimanja. Ono, kao, čini ti se da se to stvarno dešava na drugom kraju sveta. Počneš drugačije da razmišljaš, gledaš stvari ozbiljnije i kad dođe trenutak zapitaš se "dokle smo stigli?". Bre vanzemaljci ispadoše veći ljudi* od ljudi...

*Da li i dalje imamo pravo da epitet "ljudi" koristimo u pozitivnom smislu?
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
mob
Nokia 
@ osma putnica
OK, ocigledno da drugacije gledamo na filmove.

@ qcko
Rekao sam ja da mi se svidja sto je film donekle originalan. I glavni lik mozda ne izgleda kao Rambo ali se zato bije kao on ( skoro kao on  Smile ). To sto se radnja desava u Juznoj Africi kapiram tako sto Ameri nisu hteli sami sebe da prikazu kao nehumano drustvo.

 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
Vi ste to malo preozbiljno shvatili. To je "ozbiljna fantastika", ali nije kritika ovog drustva zato sto se situcaija nije jos desila.
I pitanje kako bi se desila.

Razvija mogucnosti, ovo je jedna od njih. Ali je ipak samo film  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

high prudence

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9110
Zastava Amber
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 1800
@Marco V, pa samo ti objašnjavam ono što ti nije bilo jasno... u vezi provlačenja ljubavi kroz priču.

@Slagvort, ja jesam preozbiljno shvatio film. Ne poričem. Nije se ništa od toga desilo, i postoje mogućnosti za to. Vrlo realne mogućnosti, potkrepljene činjenicama o današnjem stanju, kako u svetu, tako i kod nas.

AKA - Dupe nam zinulo za pare i vlas'.

Ono što mi se najviše dopada u ovoj priči je taj prelaz... Iz jedne u drugu stranu. Danas radiš za njih i boriš se za njih, sutra radiš protiv njih, a boriš se za sebe.
IP sačuvana
social share
                                Someone stole my donuts, and now you're all gonna pay!                               
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.195.21
mob
Nokia 
Otac i sin zive u siromasnom delu Johanezburga, jedva sastavljaju kraj sa krajem, i pokusavaju da nadju svoje mesto pod suncem. Pritom neki mocnici koji bihteli njihovu zemlju nebi li izgradili neke trzne centre (na primer), pokusavaju da ih oteraju na sve nacine. Covek koji dobija zadatak da ih iseli u nazovi bolji svestaj sticajem nesrecnih okolnosti postaje jedan od njih (siromasan) i tek onda shvata sta je radio i kakvo je drustvo u kome zivi. Potom pokusava da im pomogne i okrece se protiv onih za koje je radio. Na kraju otac i sin uspevaju da nadju put do boljeg zivota ali tek uz pomoc coveka koji je od bogatasa stigao na njihov nivo.
I da vas sad pitam. Ko bi isao u bioskop da gleda ovakav film? Niko !
Ali ako umesto siromasnih crnaca ubacite vanzemaljce, svemirska oruzja, svemirski brod, pucacinu na sve strane, coveka koji se pretvara u vanzemaljca, i naravno ljubav koja daje snagu nasem glavnom junaku da se bori dobicete vrlo profitabilan film. Zato sto ljude ne zanima ni prica ni poenta filma, nego oce samo da se zabave za tih 300 dinara i 2 sata.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.43
Upravo tako, ja prvi ocu samo da se zabavim od filma.

Pa sta?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8 9 ... 11
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:19:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.