Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:10:32
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dispozitori  (Pročitano 3482 puta)
03. Okt 2006, 11:28:22
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Dispozitori

Dispozitor je planeta koja vlada znakom u kome se nalazi neka druga planeta. Planeta koja se nalazi u sedištu nema svog dispozitora, jer ona sama vlada znakom u kome se nalazi. Dispozitori ukazuju na dve stvari:

1. Daju detaljniji opis prirode same planete, odnosno osobe, situacije ili osobine koju ona predstavlja. Svakako da nije isto ako je Sunce u Ovnu, a Mars, kao njegov dispozitor u jednom slučaju u Lavu, a u drugom u Raku;
2. opisuju budućnost situacije ili evoluciju neke osobine. Pozicija planete u znaku opisuje početak nekog događaja, dok dispozitor planete opisuje ono što će se desiti nakon toga. Dakle, predstavlja rezultantu događaja. Kada posmatramo dispozitora neke planete, važno je obratiti pažnju na to da li je dispozitor otišao u:
– znak u kome se on dobro ili loše oseća, tj. da li je u sedištu, egzaltaciji, izgonu ili padu; na primer, ako je Sunce u Ovnu, njegov dispozitor Mars bi se dobro osećao u Ovnu i Škorpiji, jer je tu u sedištu, kao i u Jarcu, jer je to znak njegove egzaltacije, a bilo bi loše da se nađe u padu ili izgonu: u Biku, Vagi ili Raku;
– znak u kome bi se planeta koja predstavlja poziciju dobro ili loše osećala (tj. da li je to znak njenog sedišta, egzaltacije, izgona ili pada). U našem primeru, za Sunce u Ovnu bi bilo veoma povoljno da se Mars, kao dispozitor, nađe u Lavu (znaku Sunčevog sedišta) ili Ovnu (znaku Sunčeve egzaltacije), a veoma nepovoljno kada bi se Mars našao u Vodoliji ili Vagi, gde je Sunce u izgonu i padu.

U čemu je razlika da li je dispozitor u znaku u kome se sam dobro oseća ili je u znaku u kome bi planeta koja čini poziciju želela da se nađe? Kada je dispozitor otišao u znak u kome bi pozicija želela da se nađe, to je veoma povoljan znak za ono što se započinje, budući da će osoba istrajati u svojoj nameri. To je pokazatelj volje koja živi kroz vreme. Kada je, s druge strane, dispozitor otišao u povoljan znak za sebe, ali ne naročito povoljan i za planetu koja predstavlja poziciju, to ukazuje da će do željenog rezultata doći, ali ne onakvog kakav se u početku planirao. Dolazi do promene plana, ali se on ispostavlja kao dobar i za samu poziciju, ali na drugačiji način. Ovde je potrebno obratiti pažnju na to šta je jače postavljeno – pozicija ili dispozicija. U slučaju da je pozicija snažno postavljena, u dobrim aspektima, a dispozitor nema jaku poziciju, niti aspekte, tada će se najveći deo priče odigrati kroz poziciju, a dispozitor će biti sekundaran. Dakle, ona planeta koja je naglašeno snažnije postavljena predstavljaće težište za dalji tok sudbine.
Lisa


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Samsung D500
Ajmo utvrditi znanje  Smile

Dispozitor moje venere u prvoj je sunce(prva u lavu) ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne tece to reka,nego voda!Ne prolazi vreme,već mi!

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 18761
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
Pa naravno da jeste  Smile

A npr. tvoj Merkur (u trećoj kući) nema dispozitora jer je u svom sedištu(u Devici). Ali će Andjela o tome staviti neki tekstić.
Meni baš nisu jasni konačni dispozitori...volela bih i to da pročitam  Smile
IP sačuvana
social share
Ako je Supermen tako pametan zašto nosi donji veš preko odela??
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
Pa naravno da jeste Smile

A npr. tvoj Merkur (u trećoj kući) nema dispozitora jer je u svom sedištu(u Devici). Ali će Andjela o tome staviti neki tekstić.
Meni baš nisu jasni konačni dispozitori...volela bih i to da pročitam Smile

Pa da ,planeta kad je u svom sjedistu,nema dispozitora,to je to.

Grtalicina Venera prima pozitivnu vibraciju od Neptuna i steta je ici na dispozitora,Sunce,koje ima kvadrate...treba znaci raditi na Venera 120 Neptun aspektu,od njega uzeti maksimum,a ne ici na Sunce kvadart Satrun,pa tu tzraziti rjesenje i pomoc zar ne?

Konacni dispozitor ti je ,kad dodjes do kraja price,znaci planeta se nadje u znaku u kom vlada(kao sto je slucaj sa grtalicinim Merkurom) ili,imas primjer:
Venera, vladar bilo koje kuce u Jarcu,Satrun otisao u Lava,Sunce u Bika,trazimo Veneru,gdje je-u Jarcu,vratili smo se na pocetak price i tu je kraj.
To je samo jedan primjer.
 
E sad kad bi tu Sasa malo dodao bilo bi dobro,ili bilo ko ,ko zna nesto vise o ovome   Smile
« Poslednja izmena: 14. Okt 2006, 11:38:20 od andjela pizelly »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 67
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
andjela, sad si me baš zainteresirala za ovo o dispozitoru,meni je 7.kuća u znaku raka a mjesec u blizancima,tu se znači mjesec ne osječa dobro,dispozitor mu je merkur u blizancima koji se ovdje fenomenalno osjeća, kako da ja to tumačim u smislu mog bračnog partnera, da li će on biti više merkur nego mjesec kad je merkur tako jak? kako sam shvatila brak će se dalje odvijati pod utjecajem merkura a  da li taj merkur više opisuje i njegov fizički izgled i osobine i da li ćak predstavlja i mjesto poznanstva? nadam se da ćeš shvatiti moje pitanje! Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Žena
Poruke 234
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
Mjesec u blizancima se ne osjeca dobro? molim????  Smile
IP sačuvana
social share
Maybe God wants you to meet many wrong people before you  
meet the right one, so when this happens, you`ll be thankfull.  

Gabriel Garcia Marquez
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 6537
Zastava montenegro
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson 
andjela, sad si me baš zainteresirala za ovo o dispozitoru,meni je 7.kuća u znaku raka a mjesec u blizancima,tu se znači mjesec ne osječa dobro,

Zashto mislish da se ne osjeca dobro?Mozda samo zato shto je,znachi u VI kuci,a  to je XII od sedme.

Citat
dispozitor mu je merkur u blizancima koji se ovdje fenomenalno osjeća, kako da ja to tumačim u smislu mog bračnog partnera, da li će on biti više merkur nego mjesec kad je merkur tako jak?
kako sam shvatila brak će se dalje odvijati pod utjecajem merkura a da li taj merkur više opisuje i njegov fizički izgled i osobine i da li ćak predstavlja i mjesto poznanstva? nadam se da ćeš shvatiti moje pitanje! Smile


Mislim da je jeako dobro shto je krajnji dispozitor dobro postavljen,mada ipak ostaje u VI kuci,jel tako?
Moguce je ,da cesh raditi sa suprugom u firmi.da li imash u sedmoj kuci planeta.Chesto planeta u sedmoj kuci ukazuje na znak partnera.Meni je npr Uran i udala sam se za Vodoliju,a DC mi je Rak.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 67
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
nije u svom znaku a ni egzaltiran!!!!znači dvostruka potvrda merkurovog tipa, vladar mjesec i njegov dispozitor oba u blizancima..da li je to znak mlađeg muškarca? u 7 kući su mars i saturn u raku(i vrh  7.je  u raku), saturn je na 27 stupnju(stupanj blizanca-opet potvrda merkura)!da li mjesec kao vladar može predstavljati njegovu kuću, pa da ja radim u blizini nje jer je meni mjesec u 6.kući?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 08:10:32
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.