Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Diskusija o praksi koja vlada na srpskim fakultetima  (Pročitano 4629 puta)
26. Jun 2016, 21:54:37
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Dakle, razmisljao sam malo o necemu o cemu bih hteo da cujem i vase misljenje.
Naime, pri upisu na fakultet (u Srbiji, za druge drzave stvarno ne znam) taj isti fakultet uzima tvoja svedocanstva i diplomu iz srednje skole. Svi ti dokumenti ostaju tamo sve dok pohadjas taj fakultet ili dok se ne ispises. Verovatno ovo rade zbog toga da ih ne zakines za skolarinu, odnosno, dokumenta ces dobiti nazad iskljucivo ako platis skolarinu za godinu koju si upisao, sad ne znam da li celu skolarinu ili samo neki njen deo.

U kom pravcu ide moje razmisljanje?
Pa zar ovo nije malo nekorektno.  Ja svedocanstva i diplomu iz srednje smatram za licne dokumente pa shodno tome mislim da nije u redu da mi ih neko samo tako uzme. Da mi je taj isti fakultet (koji mi uskracuje ta dokumenta) izdao tu diplomu onda bih (donekle) i mogao da razumem da, iz nekih razloga, ta diploma ostane kod njih i da je ja uzimam samo kad mi oni dopuste.

Zar takva praksa ne narusava neka od osnovnih prava coveka? Zar nas tako ne drze u saci?
U redu je da fotokopije budu kod njih, ali originale zelim nazad. Ako vec zele da se osiguraju da ces im platiti skolarinu nek to bude putem nekog ugovora, pa ako im ne platis, onda da te gone pravno.
Iz ovoga zakljucujem nesto sto sam do sada zakljucio na mnogo primera a to je: uopste nije bitno da li povredjujes necija prava ili mozda radis nesto sto je nemoralno, bitan je samo novac i novac.

E sad, postoji fora da ipak dobijes svedocanstva a da im ne platis skolarinu. Odes u svoju skolu i trazis nova svedocanstva i novu diplomu (sve to platis po 1300 dinara, dakle 4 svedocanstva i jedna diploma x1300 din) i ova "stara" dokumta proglasis nevazecim.

E, sad, mozda vi znate nesto sto ja ne znam, mozda stvarno postoji opravdani razlog da ta dokumenta budu kod njih i da je taj razlog u stvari u mom interesu.
Voleo bih da cujem vasa misljenja o ovome.

Jeste da tema i nije toliko bitna, ali, opet, ne treba je zanemariti.
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
To je i meni uvek bilo debilno. To i ono vadjenje izvoda iz knjige rodjenih 15 puta nanovo kao da vaskrsavam svake godine.

Doduse ovo drugo su resili.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


Your tears don't fall They crash around me

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 18496
OS
Windows 7
Browser
Chrome 51.0.2704.84
mob
Ericsson jeste
nemam mišljenje o tome
IP sačuvana
social share
Ljudi i danas mogu da zive bez straha i mrznje ako mogu da shvate da nisu kreatori svoje sudbine
nego su kreacije svoje sudbine, odnosno da nemaju odgovornost ili zaslugu za sve sto im se desava.
Emotivni strah i mrznja su emocije koje su rezultat neshvatanja zivota.
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.6.17
mob
I-mate 30 Pro
Moja dokumenta su jos na fakultetu...i bice tamo jos minimum 60 godina... Smile

Slobodno neka ih zadrze...  Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 78
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Nokia 
Koliko se ja sećam, na mom faksu si uvek mogao da uzmeš dokumenta na revers. Iskreno nemam pojma što ih drže, probaj da pročitaš zakon o visokom obrazovanju, možda tamo ima neki logičan odgovor, ali ne verujem da ima ikakve veze sa školarinom. Dug za školarinu ti je ko i svaki dug. Banka ti ne traži svedočanstva pa da vidiš kad ostaneš dužan koliko ima načina da ti naplate to što duguješ  Smile Utuže te, pa ti nemoj da platiš. Kad dobiješ na kraju sve sa kamatom češaćeš se gde te ne svrbi. Na kraju krajeva, ne platiš školarinu  - nema overe semestra, nema da ti ubace prijavu u dosije (jebem li ga kako sada to ide, ranije je sve išlo na papirima), nema upisa godine, nema da završiš taj tvoj faks... možeš da se slikaš...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Linux
Browser
Safari 534.30
mob
LG Frizider
Moze na revers al cini mi se da i to placas. Bar je tako ranije bilo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 78
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 49.0.2623.112
mob
Nokia 
Plaćalo se i dobar dan... jedno vreme si kod nas mogao da doneseš svoj beli papir i da na njemu polažeš pisani deo ispita. Posle su zaheftali 4 dvolisnice sa logom faksa na prvoj strani i to su prodavali kao format na kome si morao da polažeš  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Nisam mudar, samo tiho pricam

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.9.3
Browser
Safari 7046a194a
mob
Nokia 6220
Тзв испитна свеска   Smile
IP sačuvana
social share
Баш још једна бенефиција тренирања у јавности, поред очитих бенефиција по физичко здравље, је управо развијање курцобоље за мишљење других...
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Linux Ubuntu
Browser
Mozilla Firefox 47.0
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Koliko se ja sećam, na mom faksu si uvek mogao da uzmeš dokumenta na revers. Iskreno nemam pojma što ih drže, probaj da pročitaš zakon o visokom obrazovanju, možda tamo ima neki logičan odgovor, ali ne verujem da ima ikakve veze sa školarinom. Dug za školarinu ti je ko i svaki dug. Banka ti ne traži svedočanstva pa da vidiš kad ostaneš dužan koliko ima načina da ti naplate to što duguješ  Smile Utuže te, pa ti nemoj da platiš. Kad dobiješ na kraju sve sa kamatom češaćeš se gde te ne svrbi. Na kraju krajeva, ne platiš školarinu  - nema overe semestra, nema da ti ubace prijavu u dosije (jebem li ga kako sada to ide, ranije je sve išlo na papirima), nema upisa godine, nema da završiš taj tvoj faks... možeš da se slikaš...

Upravo sam zbog toga i postavio pitanje. Pazi, ja sam platio skolarinu, overio semestar i januara i sad juna i trebaju mi ta svedocanstva igrom slucaja. Moram da platim 1500 dinara da bi ih uzeo i za jedno 10-15 dana opet ih vracam. Dakle, ako mi kroz mesec dana opet zatrebaju ja moram da iskesiram opet 1500 dinara da bi ih uzeo (dakle moja) svedocanstva. To je po meni cista pljacka.
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.11.4
Browser
Safari 601.5.17
mob
Apple iPhone SE 2020
Bajka kaze da je moguce proglasiti za nestala, objaviti oglas da su nevazeca i izvaditi nova u skolici Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.