Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:24:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Pobaciti ili ne
DA
64.3%  (9)
NE
35.7%  (5)
Ukupno glasova: 14
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dilema  (Pročitano 15840 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Točnije, začećem ne postaje fetus, nego embrij. Još točnije, zigota pa tek onda embrij. No to nije čovjek? Ako nije tad kad je? I pravo nam određuje kad je čovjek čovjek...
Pa i sami ste rekli da tjelesne funkcije ne označuju čovjeka, jer ima ljudi koji nemaju sposobnost svih tjelesnih funkcija. Jesu li zato prestali biti ljudi? Ne. Osim toga ni socijalne funkcije nisu također oznaka čovjeka jer, kako ste sami rekli, ima ljudi koji nisu sposobni sami živjeti. Jesu li zato prestali biti ljudi? Po takvoj definiciji očito jesu, ali nitko to ne želi priznati, jer to nije istina. 
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Kad kazem "fetus" mislim sve pre rodjenja.

U sirem smislu "fetus" jeste sve od jajne celije koja u sebe inkorporira nekakvog uljeza, nesto sto je u odnosu na nju sicusno kao virus da bi postala zigot, pa embrion itd. U uzem smislu si -- naravno -- u pravu: fetus je kasniji stadijum, onaj za koji ne postoji nijedno drugo specificno ime. Ali, slozices se, pretpostavljam, da je "zigot" u odnosu na "fetus" kao sto je "bordo" u odnosu na "crveno", tj. podvarijanta onoga sto prethodi coveku ali nije covek. 

===

No, dobro. U svakom slucaju ako covek nema fizioloske funkcije, to je zato sto je -- i to samo neke od njih -- izgubio. Fetus nikad nije ni stekao ogromnu vecinu njih, a najvaznije je od svega disanje.

Uistinu covek koji ne dise ne postoji. Covekov mozak bi bez disanja bio mrtav u roku od najvise 20 minuta, a najcesce vec posle 5.

Dakle, fetus, ono sto je u zeninom telu cak i kad je ona vec u 9. mesecu trudnoce nije covek, a nedonosce rodjeno "prevremeno" tj. i takor ano kao sto je u 6. mesecu jeste covek.



Inace, kad smo vec kod zigota, posto je zigot samo jajna celija u koju je uljez -- mnogo manji od nje same -- tj. spermatozoid, uneo haos genetske mutacije, onda ces mozda inistirati da je i neoplodjena jajna celija covek?

Uostalom, nije li se po nacelima upravo tvoje religije bogoCOVEK Isus rodio -- kao covek, ne kao bog, jer se bog po tvojoj religiji ne radja -- od neoplodjene jajne celije Jevrejke Mirjam (iskvareno u "Marija").

Anyway...
« Poslednja izmena: 04. Jul 2005, 16:57:32 od Tralalalala »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Ako čovjek samo na jedan način dolazi na ovaj svijet, a to je iz spajanja muške i ženske gamete, onda Bogočovjek Isus Krist nije nikako drugačije došao na svijet. Samo što se Marija 'nađe trudna po Duhu Svetome'. ( Napomena: Kad već ti pretpostavljaš u moje ime, ponekad krivo, onda ću i ja u tvoje, također možda krivo, no... Mogao bi reći da tada Marija nije djevica jer je 'bila' s Duhom Svetim, no po našem vjerovanju do oplodnje Marijina jajašca došlo je silom Duha Svetoga, a ne fizičkim kontaktom.)
Ili možda misliš da bi Bog drugačije došao na svijet? Da je to možda prejednostavno ili preobično za njega? U tom i je snaga poruke. 'Bog se ne nalazi u oluji, nego u vihoru.' On je došao na posve ljudski način da bi pokazao da poštiva zakone prirode, koje je on stvorio, i da pokaže vrijednost dara kojeg smo primili.
Fetus možda nema sve funkcije, ali da ih on ne stekne ni 'tvoj' čovjek ih nikad ne bi imao. A osim toga, ako se iz fetusa rodi dijete, čovjek, s razvijenim mozgom razborito je da pretpostavim da je 'taj' mozak dobivao kisik, jer bi inače za tri-pet minuta prestao raditi. A on se razvija i preživi devet mjeseci u utrobi. Očito da 'nekako' diše.
Kad već koristiš simboliku, bordo također ima crvenu boju, ona je sastavni dio. Isto tako da bi dobio bordo moraš u bazu - crvenu dodavati crnu i možda malo zelene da ju zagasiš, ali crvena je glavna. Tako je i fetus čovjek (crvena) u koju moraš dodavati crnu, tj. mora ga se pustiti da se razvije. Jer ako zigota nije čovjek, nikad neće 'postati' čovjek.
Možda sam krivo shvatio pa me ispravi, ali zar misliš da čovjek postaje rođenjem? Ako da, koja je razlika između 'onoga' koji je jedan trenutak u utrobi majke a drugi u rukama doktora? Doslovce sve u minuti.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Upravo sam i rekao da je, kao sto to tvrdi tvoja religija,

Jevrejka Mirjam (iskvareno u "Marija")

partenogenezom

rodila rabina Jehošuu (iskvareno u ("Isus"/"Jesus"),

pa sam te pitao da li

na osnovu toga smatras da je i svaka jajna celija vec potpuni "covek"

i pre oplodnje.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Oprosti, ali mislim da ne znaš što moja religija kaže o začeću Isusovom, osobito kad ovako naglašavaš neke stvari i hoćeš me uhvatiti u jezičnoj pogrešci. Ako te nešto zanima pitaj me direktno a ne ponavljaj pitanje na koje sam već nekoliko puta dao odgovor.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Nisi ti kriv sto ne poznajes ni svoju sopstvenu religiju.

Grcka rec "partenogeneza" znaci "devicansko rodjenje".

Pravoslavna, anglikanska i rimokatolicka crkva uce

da je Jevrejka Mirjam (iskvareno u "Marija")

bila devica kad je zatrudnela,

dakle rodila je Jehošuu (iskvareno u "Isus"/"Jesus")

iako je bila devica.


Prema tome, samo bi lud mogao tebe nesto da pita,

jer ti ocigledno ne pzonajes ni osnovne fundamente religije za koju se hvastas da je tvoja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
Da li je poenta ove diskusije da ti pokazes poznavanje nekoliko jezika ili nesto drugo?

A nije zigot tek samo jajna celija + uljez, tek cinom oplodnje se mesa genetski materijal oca i majke tako da u tom trenu nastaje nesto novo. Pre toga jajne celije nemaju nikakav znacaj jer ne predstavljaju bice razlicito od majke. A oplodjena jajna celija to jeste po svom genetskom sastavu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
@Tralalalala

Ako ja ne poznajem osnove svoje religije onda si valjda ti tu da me poučiš, premda iz tvojeg pisanja, a mojeg neznanja, mogu slobodno zaključiti da neke stvari, barem što se tiče Katoličke crkve, ne znaš.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
ne koni, svakako necu traciti vreme da tebe bilo cemu poducavam:

radije cu da dresiram medvede, jer mislim da ce oni uciti brze nego ti.


A tebe cu samo da razoblicavam kao pateticnog, zlonamernog, nekompetentnog i neobrazovanog po pitanjima onoga za sta plediras da si ekspert.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Citat
A tebe cu samo da razoblicavam kao pateticnog, zlonamernog, nekompetentnog i neobrazovanog po pitanjima onoga za sta plediras da si ekspert.
Koni nije zlonameran, nikad nije ni bio, da li je ogranicen sopstvenim verovanjem i nije toliko bitno, on u drugo ne ulazi, u to veruje i to je njegov licni izbor i njegova licna stvar, kao i tumacenje toga. Vredjas coveka koji ti ni jedan razlog za to nije dao, bar ne na ovoj temi. Blago tebi.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 21:24:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.122 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.