Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:14:42
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dilema oko studiranja  (Pročitano 8703 puta)
08. Avg 2015, 14:44:45
Zodijak
Pol
Poruke 3
Browser
Chrome 46.0.2471.2
Pozdrav svima.      .      .      
Da ne bih dužio priču, pokušaću da ispričam u kratkim crtama, kako bi poenta mog pitanja došla do izražaja.      
Naime, druga sam godina fakulteta, međutim obnavljao sam prvu godinu pod prisilom roditelja, a i ubeđenjem da su u toj prvoj godini predmeti koji meni malo slabije idu od uže stručnih koji dolaze kasnije (inače je na mom fakultetu prva godina zajednička za sve smerove).      
Naravno, toj odluci da obnovim tu prvu godinu više je doprinela prisila mojih roditelja nego ovo drugo.      
Ja sam više bio za to da promenim fakultet, i upišem se na drugi srodni, sličan mom.      
I dalje sam mišljenja da nisam promašio struku, odnosno polje studija.     Studiram ono što sam od malih nogu želeo.      
Druga godina mi ide čak još gore od prve, i u prilog tome, došao sam do saznanja na koje se sve "poštene" načine polažu ispiti na mom fakultetu, i kako većina "povlašćenih studenata" polaže ispite.      
Pod ovim ne mislim na one studente koji polažu preko veze, znam da toga ima svuda.      
Priča je dublja nego što se čini i nije joj mesto u ovoj temi, samo bih naveo da ja ne spadam ni u jednu od gore navedenih grupa studenata.      
Naime, bez obzira na sve to, ja sam odlučio da se i u ovoj godini, budući da sam je već upisao, borim do kraja.      
Ali ako se ponovi scenario kao i u prvoj, da li bih pogrešio ukoliko bih se sad odlučio za promenu fakulteta?
Imam osećaj da bi mi u tom najgorem slučaju, obnavljanje i te druge godine dotuklo i ovo malo samopouzdanja koje mi je ostalo.      
Svaki savet bi mi dobrodošao.      
Hvala unapred.      
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.10.4
Browser
Safari 600.7.12
mob
Apple iPhone SE 2020
Jedno glupo pitanje, nemoj da se uvredis - ali, ko te sprecava da promenis fakultet?
Ako je sada kasno da konkurises za budzet, imas godinu dana da se spremis - finansijski i za polaganje prijemnog i sledeceg juna konkurises gde hoces.
Ako upadnes na budzet, tvoji zaista nece imati nikakve finansijske obaveze prema tebi, tako da nece moci da zakeraju.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.130
 
 
Druga godina mi ide čak još gore od prve, i u prilog tome, došao sam do saznanja na koje se sve "poštene" načine polažu ispiti na mom fakultetu, i kako većina "povlašćenih studenata" polaže ispite.      
 

Ma mani se paranoje.

Svako moze polozit svaki ispit. Mozda placa 10% ljudi ispite, a ne 90%. Vecina studenata koji polozi, zapravo i uci.
Ko je sta platio, tebe apsolutno ne treba da zanima/opravdava.   To je samo zanimljivo kao trach za kafu.
 
 ...

Promjeni fakultet ako hoces, ali nece ni jedan da bude lagan.  Smile Cak i kad nesto volis, predmeti su teski.

Rekao si da si upisao ono sto volis, u cemu je onda problem?
Sta ocekujes od tog drugog fakulteta?
S obzirom da se s ovim fakultetom mucis, roditeljima nije lako da te shvate ozbiljno u velikim odlukama kao sto je promjena faksa.

Neubjedljivo mi je da oces da promjenis fakultet cim si pao godinu. I da nisi htio da je obnavljas.
Tj. djeluje mi da ides linijom manjeg otpora, a tako neces proc nidje.
 
« Poslednja izmena: 08. Avg 2015, 15:16:02 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.4
Browser
Safari 600.7.12
mob
I-mate 30 Pro
Normalno da bi pogresio...treba to skroz bataliti...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 3
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2471.2
Okej, pretpostavio sam da će odgovori biti ovakvi, i da ću morati da ispričam celu priču.       
Naravno, ne iz razloga da bih sve vas uverio da sam ja u pravu - jer u tom slučaju ne bih postavljao pitanje ovde, nego da bih stvorio što širu sliku o onome što pričam, i dobijem vaša mišljenja, jer sam u dilemi.

Radi se o tome, da je na mom fakultetu za vreme polaganja ispita dostupan pristup internetu (fakultetskoj Wi-Fi mreži), a samim tim i pristup Facebook-u preko kojeg se masovno šire rešenja zadataka, naravno po grupama.  (uradiš za sebe, slikaš rad, proslediš kolegi u grupi na Facebook-u. . .  vuk sit, ovce na broju)
Sad sve ovo ne bi bilo tako crno, kada bi tolerancija profesora, odnosno dežurnih bila ista prema svima.       
Naravno nije tako, i ovde se studenti dele po kategorijama.       
I kategorija su studenti koji žive u gradu u kojem studiram, dok su u II kategoriji svi ostali.
U daljem tekstu ću ih ovako i oslovljavati.  (Pogodite ko je brojniji)
Kao što rekoh tolerancija nije ista. . .
Sankcije ukoliko te primete za gore navedeno prepisivanje, za I kategoriju je opomena da ugasiš mobilni telefon.
Za II kategoriju, sankcija je udaljavanje sa ispita.

U II kategoriji je nas 50-60 studenata.
Svi do jednog znamo za ovaj problem od početka, iako se tada nismo međusobno poznavali.       
Naime, pokušali smo na razne načine da se izborimo sa ovim problemom, ali nismo uspeli.       

Citat: Slagvort link=topic=639444.       msg11923993#msg11923993 date=1439039571
Ma mani se paranoje.       

Svako moze polozit svaki ispit.        Mozda placa 10% ljudi ispite, a ne 90%.        Vecina studenata koji polozi, zapravo i uci.       
Ko je sta platio, tebe apsolutno ne treba da zanima/opravdava.          To je samo zanimljivo kao trach za kafu.       
 
 .       .       .       

Nisam paranoičan, samo ne znam kako da, svojim poštenim radom pošto drugačije ne mogu tj.    nije mi dozvoljeno, dokažem svoje znanje profesorima, pored brilijantnih radova prepisivača.       
Kao što vidiš ovde nije stvar u plaćanju ispita, i reciprocitet koji si naveo je obrnut.       
Kamo lepe sreće da je problem samo ovo što si naveo, i da ih je samo 10%.    

Kako bi ste se vi (pitanje za sve koji čitaju ovu temu) osećali da na rezultatima ispita iz jednog predmeta konstatujete da je u prvom ispitnom roku preko 100 studenata dobilo 10-ku, tj.  da je njih 100-tinak imalo od 95-100 poena, a da vi niste položili.
Ja sam se osećao kao totalni gubitnik, jer sam ispit spremao prethodnih mesec dana.
(za ovo postoji dokaz naravno - zvanični rezultati, ne pričam ništa napamet).       
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
SonyEricsson W800i
Slicna je prica svugde brate. Ja nisam previse informisan kako ide prepisivacina ako je ima na mom fakultetu ( ja ni nisam u stanju za to posto jos imam SE W800i  Smile ) , ali nacuo sam svasta. I 'ajde da je u pitanju neki laksi fakultet, pa da covek treba samo da se potrudi da bi polozio ispit, nego ne, desava se da ispit koji ljudima jede godine iako se useravas od rada neko polozi skroz lako. Kasnije mesec dana posle istog kada ga pitas nesto iz gradiva, nesto trivijalno on ne zna... Sto je nemoguce jer ako neko polozi sa dobrom ocenom takve predmete osnovne stvari ce znati ceo zivot.
Bude covek ogorcen ali jbg ... Sta sad. Uvek je bilo i uvek ce biti tih gluposti, prepisivanja, nejednakih kriterijuma i izdrkavanja profesora ... Ostaje ili da se bega na drugi fakultet koji je laksi ili da covek stisne petlju ( ali do onih samurajskih nerealnih granica, jer kad dobijes "repove" i obnavljanja na fakultetu sve je mnogo teze ) i izguras do kraja. Ja sam u ovoj drugoj grupi, samo sam kilavi samuraj  Smile
P.S. Naslucujem koji si fakultet, ako zelis na visu - idi ali moras biti tamo jedan od najboljih, tehnoloski ti je ok ali to opet nije to. Srecno sta god da odlucis !
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 37017
Zastava Antofagasta
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.130
bato sta ti studiras,koji su to kvazi fakulteti,na sta se svela nauka,ko sve postaje akademski gradjanin,pre je bila poneka puskica i toliko sad se studira zato sto je in biti "obrazovan" au pm i takav obrazovni sistem
IP sačuvana
social share



Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.4
Browser
Safari 600.7.12
mob
I-mate 30 Pro
Ovo je neki stari clan... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Ti prevashodno treba da studiras ono sto te interesuje. Tako da ako mislis da je bolje da promenis smer onda ga i promeni.

Sto se tice ovog drugog tebe treba da bude bas briga do toga. Ti radis za sebe, ako si odlucio da neces tako da polazes ispite onda nemoj da se nerviras oko toga nego uci pa polazi. Makar danas kroz Bolonju nije toliko tesko poloziti ispit. Inace moja jedna koleginica je zavrsila faks skoro u roku i to na puskice i bubice. Sta smo trebali, da je lincujemo sto se snasla pa je nisu uhvatili?  Smile To se jednostavno desava, ti gledaj sebe i radi kako bi ti usvojio neko znanje na tom faksu i kako bi kasnije postao dobar u tome sto  ces da radis.  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 10425
OS
Windows 7
Browser
Chrome 44.0.2403.130
Druze ja sam zavrsio medicinu, dakle jedan od tezih.

Bilo je placanja, ali mozda po jedan covjek u grupi od 20, ma i manje, 1 u 50.. kasnije se sazna kroz trach.

Ja sam se dobro smorio uceci, tako da bas i nemam razumjevanja da neko uci 2-3 mjeseca i ne moze da polozi.

I prepisivanje (u malim kolicinama) je moglo da koristi kod manjih kolokvijuma.. a kod ozbiljnih testova, prakticnog ili usmenog, nema jebene sanse.


Pristup internetu za vrijeme polaganja? To je tragikomicno i ponizavajuce za skolstvo i buduce "diplomce".
Ozbiljni i normalni fakulteti tako ne funkcionisu.

Po opisu tvog fakulteta bih rekao da je veoma neozbiljan i napustaj to. To nije pravi fakultet, i zavrsices sa kitom u ruci.
Sta studiras? Kakav si djak bio u srednjoj skoli?   Smile



« Poslednja izmena: 08. Avg 2015, 22:10:29 od Slagvort »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 19:14:42
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.