Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dijeta od nedelju dana - detoksikacija organizma  (Pročitano 9709 puta)
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
Nokia 



Kako od cega smo se otrovali? Pa od unete hrane i vazduha koji udisemo.
Jel znas da od 500 kg hrane koju unesemo na god. nivou u nama ostane 3 kg otrova.
Aditiva, antibiotika, pesticida, hormona i da ti ne pricam cega jos.
Ljudi su pokretni kontejneri bre.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia E
Ma slazem se lolana ali vidis ti o cemu prica kakopovremeno jedes junk food,z nam takav je zivot i ne mozemo se toga odreci fala Bogu ne mogu ni ja, opasno je preterivati u svemu tome, iako se hranis pravilno voce i povrce nema svih potrebnih minerala i vitamina, tj ima ali u malim kolicinama zato je potrebno te vitamine i minerale dopuniti suplementima...
Toksini u organizmu se taloze i sakupljaju ne javlja se problem od jedared, nas tempo zivota i plus nacin zivota koji je ne zdrav, svakodnevni stres, buka, smog, izduvni gasovi automobila, pesticidi, hemikalije itd. samo potpomazu skupljanju toksina u organizmu.
ja sam uvek bio za varijantu da problem treba preduprediti, zato i kazem zdraviji zivot je samo korak ispred onog trenutka kada nam treba detoksikacija, u stvari to je prevencija!!!

A čime smo se to otrovali pa nam treba detoksikacija?! Valjda za većinu toksina postoji antidot. Smile
Za nedelju dana ovakvog gladovanja mogu se potrošiti zalihe glikogena iz mišića i jetre, izbaciti potkožna voda, započeti topljenje masti, a ako se to naglo uradi mogu se odjednom otpustiti u krvotok razni otrovi koji se skoro isključivo nalaze u telesnim mastima (jer se teški metali i pesticidi najbolje rastvaraju u mastima) i tako postati još više "intoksiniran".  
Cime nisi otrovan to je bolje pitanje, hemikalije u hrani gde god se okrenes.... Teski metali se ne izbacuju tako lako iz organizma!
Ja sam spomenuo gladovanje kao vid terapije kod odredjenih bolesti, konkretno kancera, izmedju ostalog bilo je tu razvoja price oko detoksikacije pa sam i spomenuo detoksikaciju u konktekstu price o gladovanju!


EDIT:
haha Lolana pa neki ljudi su teska djubrad  Smile
« Poslednja izmena: 12. Okt 2010, 16:54:33 od Dominick »
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
Nokia 
Citat
ima ali u malim kolicinama zato je potrebno te vitamine i minerale dopuniti suplementima...

Slazem se.
Zbog toga ja dnevno popijem 3 *multivitamin ( jedan briket sadrzi 23 vitamina ) , 2 * minerali (zbog gvozdja najvise ) , 6 vlakana i 2* omega 3&6 . Plus proteinski sejk sa dodatnim proteinima (biljnim naravno ).

Vlakna moras unositi bas zbog toga sto jedemo svasta, makar i neredovno kao ja.
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia E
Ja vlakna iz povrca vucem i to jedem uvek i uz svaki obrok osim uz dorucak, a biljne proteine ne priznajem samo one iz zivotinja sa rogovima  Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Question everything.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 5329
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
Da, unosimo otrove, to jeste tačno, ali se oni najvećim delom odmah metabolišu i izbacuju napolje. Kada bi se se sve to zadržavalo u organizmu u slobodnom obliku, mi bismo brzo pocrkali od tolikih otrova. Pesticidi se recimo delimično metabolišu u jetri ili se izbaciju putem bubrega kao nemetabolisani, a jednim delom odlaze krvotokom u telesne masti i tu ostaju sve dok se te masti ne počnu trošiti. Priča o trovanju je preterana, ljudski organizam ima mehanizme kojima čuva sam sebe od štetnih dejstava otrova.
Izbacivanje upravo tih nataloženih otrova (kojih je tako malo da ne predstavljaju nikakvu opasnost) jeste moguće gladovanjem, samo je pitanje kolika je tu korist, a kolika šteta.. Isti efekat se postiže recimo i nekom od sportskih dijeta koje smanjuju %bf-a.
IP sačuvana
social share
Deus ex machina.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
Nokia 
Citat
Kada bi se se sve to zadržavalo u organizmu u slobodnom obliku, mi bismo brzo pocrkali od tolikih otrova.

Pa ne pocrkamo odmah ali se svakako razbolimo.
Otrovi su atak na organe i celije i svakako da zatrovan orgazniam brze stari i podlozniji je bolestima.
A o manjku energije i vitalnosti da ne govorim.

Mi smo sve osim savrseni i bas zbog toga treba nam jaka podrska suplemenata i izbacivaca. Koje je najbolje uneti zdraviom obrocima, nikako lekovima. Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.62
mob
Nokia E
@NennadS
Podatak da je broj obolelih od raka u svetu a i kod nas u ogromnom porastu bas ne ide u prilog tvojoj prici Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.13
mob
Nokia 
Citat
biljne proteine ne priznajem

Velika, velika greska. Ali dobro, mozda ti treba vremena sa skontas sta je dobro, ne moze svako odmah da uklaviri. Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.