Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojka preživela pad u ambis dubok 70 metara  (Pročitano 895 puta)
15. Feb 2010, 11:17:07
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Umalo koban uspon planinara na vrh Suve planine
Devojka preživela pad u ambis dubok 70 metara
Vesna Torović | 15. 02. 2010. - 00:02h | Komentara: 8

Beograđanka Tatjana Rašević (28) preživela je pad u ambis dubok sedamdeset metara na Suvoj planini kod Niša. Nesreća se dogodila u subotu prilikom tradicionalnog uspona na vrh Trem, a devojka je zadobila višestruki prelom rebara, ugruvana je, ali povrede nisu opasne po život.

Desetak Tanjinih kolega planinara i pripadnici Gorske službe punih devet časova izvlačili su devojku iz provalije u koju je upala oko 13 časova kada je pokušala da napravi fotografije predivnih predela.
- Skinula sam rukavicu, slikala to što sam htela, a onda sam prilikom vraćanja fotoaparata u torbicu, zakačila rukavicu u čičak, i ona je pala u sneg. Pokušala sam da je dohvatim štapom, ali nisam uspela. Morala sam da se spustim malo niže i stala sam na strehu i tada sam poletela… Gledala sam kako padam, tumbala se, sneg mi je padao u oči. Duvao je jak vetar. Čak sam stavila kačket na glavu da mi ne pada sneg u oči. Ne znam koliko sam dugo padala, meni se činilo kao večnost… Uspela sam da se nekako zakačim za drvo i tada sam pogledala u sat. Bilo je 13.05 časova. Svuda oko mene je bilo belo. Bio je dubok sneg. Ostali planinari nisu mogli da me vide, pa sam zvala mobilnim tatu i jednog druga da im javim da sam pala. I onda sam se molila: „Bože, ne daj me“. Posle pola sata došli su prvi spasioci do mene - vidno potresena priča Tatjana, koja se oporavlja na intenzivnoj nezi Klinike za hirurgiju u Nišu.
Bio je to 14. tradicionalni zimski uspon na vrh Trem, koji je visok 1.810 metara. Kao i svake godine, učestvovali su planinari iz cele Srbije i okolnih zemalja.
- Tanja je pala kad smo bili na oko 1.600 metara nadmorske visine. Stala je na strehu, odnosno na sneg, ispod koga nema zemlje. Padala je, tumbala se i zaustavila na sedamdesetak metara od mesta sa koga je pala. U izvlačenju je učestvovalo desetak ljudi, teško je bilo jer je teren nepristupačan, sa dosta snega. Devojka je bila teško povređena, ali je bila hrabra. Oko 22 časa smo je izvukli. Tanja je imala veliku sreću, jer da nije imala ranac na leđima, povrede bi bile mnogo teže. Mogla je da slomi kičmu ili vrat, mada je i visoki snežni omotač amortizovao pad - kaže Igor Radosavljević iz Planinarsko-alpinističkog kluba „Mosor“ iz Niša, koje je organizovalo uspon na Trem.

Prvi zimski uspon na planinu

Dežurni hirurg dr Dobrivoje Antić kaže da Tatjana ima teške povrede rebara, ali da će se uspešno oporaviti i da nije potrebna nikakva hirurška intervencija.
Tatjana je član Planinarsko-skijaškog kluba „Železničar“ iz Beograda i već sedam godina je aktivna planinarka, ali joj je ovo bio prvi zimski uspon na neki planinski vrh.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows XP
Browser
Safari 4.0.249.89
mob
Sony 
eto da neko ima i sreće... Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Stvarno velika sreca Smiley Znam devojku koja je prezivela slican pad u ledeni rascep i u njemu lezala 11 sati Smiley

Ovaj gore pravi sjajne scenarije  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.