Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:43:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojka koja je alegrična na vodu  (Pročitano 1900 puta)
20. Sep 2016, 00:42:49
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 48.0
Devojka koja je alegrična na vodu


Rejčel Varvik boluje od retke bolesti koja joj svakodnevne navike i osnovne potrebe pretvara u noćnu moru - ona je alergična na vodu.



Aquagenic urticaria, ili "alergija na vodu" je stanje koje i dalje nije potpuno proučeno, a koje utiče na normalno funkcionisanje organizma.

“To je svet gde su opuštajuće kupke zapravo noćna mora, a ronjenje u tropskim morima je privlačno kao i plivanje u trnju. To su moje verzije pakla”, kaže Rejčel.

Svaki kontakt sa vodom (čak i kada se oznoji) izaziva kod Rejčel bol, natečenost, jak svrab i osip na koži koji može da traje i do nekoliko sati. “U tom trenutku se osećam kao da sam istrčala maraton. Osećam se toliko iscrpljeno da moram da sedim neko vreme posle reakcije. Užasno je, ali ako se zaplačem oteći će mi lice.”

Ova retka dijagnoza je od samog početka bila zbunjujuća za naučnike, kao što je i za sve koji prvi put čuju da postoji alergija na vodu. Tehnički, ovo stanje zapravo nije alergija, zato što izaziva reakciju na nešto što se nalazi u telu, ne javlja se kao reakcija na strano telo. Naziva se alergijom zato što ima iste vidljive simptome, dok uzrok i dalje nije proučen.

Najstarija teorija objašnjava da aquagenic urticaria deluje kada je voda u interakciji sa spoljnim slojem kože, koji uglavnom sadrži mrtve ćelije kože ili uljane supstance koje je održavaju hidriranom. U kontaktu sa vodom, ove komponente mogu da ispuštaju toksična jedinjenja koja izazivaju reakciju.

Druge teorije navodi da voda može jednostavno da rastvori hemikalije u slojevima mrtve kože, dozvoljavajući im da dopru duboko u kožu, gde mogu da izazovu reakciju. Možda najprihvatljivija teorija je ta da je ova “alergija” izazvana promenom pritiska, koja slučajno aktivira "imuni alarm" u trenutku kada voda napušta kožu.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
 na koji nacin unosi potrebnu koilicinu vode u organizam  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

...члан секције младих трезвењака...

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 37273
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 48.0
Алергија се јавља кад вода дође у контакт с кожом, могу да пију.
IP sačuvana
social share
Prefer a feast of friends to the giant family
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.7.8
mob
I-mate 30 Pro
 Smile

Novinari... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 16.0
a znaci mogu da piju vodu..ne smeta im u ustima(iako su usne i unutrasnjost usta...najosjetljiviji dijelovi tjela...i na njima se prvo manifestuju...simptomi izazvani alergenima )...
.i zbog toga sam  ja mislio da mozda  ne unosi vodu ko girl birs crijevoom kroz anus ..tj debelo crijevo  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.5
Browser
Safari 601.7.8
mob
I-mate 30 Pro
zesci mindfuck...pljuvacka je koliko 90posto voda...ko i vecina tecnosti u organizmu... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.90
Sluzokoža jeste jedna vrsta kože, ali se ipak znatno razlikuje. To što nekome smeta voda na koži ne mora da znači da će da mu smeta i na sluzokoži. Jeste paradoksalno da njoj smeta voda na gruboj koži, a ne na sluzokoži ali i to je moguće. Možda jer sluzokoža, jelte, ima sloj sluzi. Ili ko će ga već znati, nisam doktor pa da znam.


Inače iako cela priča zvuči čudno i iako novinari danas mnogo lažu i izmišljaju, ovaj poremećaj zaista postoji. Ima mnogo gorih i čudnijih poremećaja od ove ''alergije''. Jednostavno, ljudsko telo je vrlo složen mehanizam, i zato ima 5205023502367 mogućih ''kvarova'', od kojih neki mogu delovati krajnje bizarno ali eto, i oni se dešavaju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
onda je poprilicno oke..ako smije piti vodu.......

nego mene nesto drugo zanima...
nisu rekli jel i na ckura alergicna  Smile
jbg...sperma se sastoji od 63 posto protena i 37 posto vode  Smile
vjerovatno guta samo... Smile
nesto kontam...ako bi doslo do ejakulacije po najvecem ljudskom organu -kozi  Smile
vjerovatno bi doslo i do iritacije koze na ...recimo - dojkama  Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 48.0
  Bila je jedna reportaža na tv-u o čoveku koji je imao isti problem. Živeo je u okolini Užica i bukvalno mokad se nije treznio. Metaboličku vodu unosio je manje preko hrane a više preko rakije. Čak se i umivao mekom rakijom. Na njegovu sreću na alkohol nije bio alergičan.

  Pisale su o tome i novine a ja ne znam da li je još živ jer sam davno to gledao i čitao.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 53.0.2785.90
Bobače ludače.  Smile Smile

Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 21. Sep 2016, 09:38:19
  Bila je jedna reportaža na tv-u o čoveku koji je imao isti problem. Živeo je u okolini Užica i bukvalno mokad se nije treznio. Metaboličku vodu unosio je manje preko hrane a više preko rakije. Čak se i umivao mekom rakijom. Na njegovu sreću na alkohol nije bio alergičan.

  Pisale su o tome i novine a ja ne znam da li je još živ jer sam davno to gledao i čitao.

Ahahaha, da je neki Amer ili Evropljanin on bi potrošio silno vreme i pare da napravi specijalne koktele i mešavine tako da može lakše da istrpi tu vodu. A Srbin uzme lepo rakiju i boli ga paja.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:43:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.