Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devojčica ranjena u pucnjavi  (Pročitano 5840 puta)
29. Jan 2006, 10:50:20
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
Devojčica ranjena u pucnjavi

Meta je bio Nikšićanin Veselin Pejović Peka koji, kako saznajemo, navodno ne zna zašto se našao na meti napadača u petak uveče

NIKŠIĆ - Dvanaestogodišnja Nikšićanka Milica Đokić ranjena je u petak uveče u centru Nikšića kada se slučajno našla u blizini vatrenog obračuna u kom je, prema nezvaničnim saznanjima, Miloš Radulović (26) pucao na automobil "audi 4" u kome su bili Veselin-Peka Pejović (38) i Marinko Malović.

Život nije ugrožen

Devojčica je prolazila sa roditeljima trotoarom pored Ulice šeste crnogorske u trenutku kada su se začuli pucnji. Posle incidenta jedan od prolaznika je Milicu odvezao u bolnicu. Lekari su konstatovali da je devojčicu jedan od ispaljenih metaka pogodio u leđa i izašao kroz stomak. Nakon lekarske intervencije, lekari su konstatovali da devojčica nije u životnoj opasnosti. Na Hirurškom odeljenju Opšte bolnice u Nikšiću juče su saopštili da je devojčica operisana, da je njeno zdravstveno stanje stabilno i da nije u životnoj opasnosti. Nedugo posle pucnjave, Pejović je u stanici policije prijavio da je napadnut. Uviđaj su obavili službenici nikšićkog Centra bezbednosti, po nalogu istražnog sudije Višeg suda u Podgorici Hamida Ganjole.

Pucao iz automobila

Sudija Ganjola nam je kazao da se Radulović nalazi u bekstvu i da za njim policija traga. Policija je detaljnom pretragom terena utvrdila da je napadač nasred prometne ulice ispalio najmanje šest hitaca iz pištolja TT, kalibra 7,62. Jedan hitac je pogodio devojčicu, a ostali auto na koji je pucao. U policiji saznajemo da je Radulović najverovatnije pucao iz BMV-a strane registracije na Pejovićev "audi", registarskih oznaka NI 102-877, dok su oba vozila bila u pokretu. Prema prvim nalazima istrage, Pejović se kretao od bivše Pedagoške škole prema Humcima, a u tu prometnu ulicu Radulović se uključio iz jednog od prilaza stambenim zgradama. Kako saznajemo, Pejović navodno nije mogao da objasni zbog čega je bio na nišanu.

Ovo je drugi sličan obračun u Nikšiću za kratko vreme. Nekoliko dana nakon Božića u glavnoj nikšićkoj ulici u 13 sati, pred stotinama šetača, Darko Aleksić i Ivan Stevović ispalili su najmanje osam metaka na Predraga Krcunovića Krcka, koji je uspeo da im umakne. Napadači su iste večeri uhvaćeni u autobusu prilikom pokušaja bekstva u Srbiju, a na ulici nije bilo ranjenih.


Izvor: Glas Javnosti \ V. Konjević
   
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 98
Browser
Mozilla
mob
Apple iPhone SE 2020
 Pucnjava u centru Nikšića

Devojčica ranjena u obračunu kriminalaca

NIKŠIĆ - Dvanaestogodišnja Milica Đokić teško je ranjena u vatrenom uličnom obračunu grupe nikšićkih kriminalaca kada se sa roditeljima, kao slučajni prolaznik, u petak uveče zatekla u blizini picerije „Merlin“.

To veče oko 22 sata u ulici Šeste crnogorske brigade, prema saopštenju policije, zaustavio se automobil BMW kojim je upravljao Miloš D. Radulović (25). Usledili su hici. Radulović je iz pištolja TT, kalibra 7,62 mm, pucao u pravcu automobila „audi“ u kojem su bili vozač Veselin -Peka Pejović (38) i suvozač Marinko Malović.

Ispaljeno je oko šest hitaca, nakon čega se Radulović odvezao u nepoznatom pravcu, dok su Pejović i Malović prošli bez povreda. Jedan hitac, na nesreću, pogodio je Milicu Đokić koja se sa roditeljima vraćala kući iz posete dedi i babi. Devojčica je, prema rečima lekara nikšićke bolnice, zadobila prostrelnu ranu u predelu desne slabine i, na sreću, nije u životnoj opasnosti iako je teško ranjena. Dušanka Đokić, majka male Milice koja se sa suprugom Veselinom i ćerkom vraćala iz posete roditeljima koji stanuju u blizini mesta gde se desila pucnjava, kaže da je u ovoj nesreći bilo i dosta sreće.

„Da mi je dete bilo samo ili sa drugaricama, iskrvarilo bi na licu mesta. Prava je sreća da smo moj suprug i ja bili sa njom - kaže Dušanka i navodi da su ulice Nikšića postale nesigurne jer su pucnjave česte.

„Sve troje išli smo ulicom, ali smo u jednom momentu Milica i ja, zbog poledice, prešle na drugu stranu. Prošle smo pored „audija“, a onda se nekoliko sekundi kasnije začula pucnjava. Čula sam supruga kako viče da se sklonimo. Povukla sam Milicu iza kontejnera, u zaklon, i onda je ona jauknula. Pomislila sam da se udarila, a onda sam videla krv na jakni. Oduzela sam se. Moj suprug je pozvao Hitnu pomoć, a ja sam Milicu držala na rukama i molila se da ostane živa... Šta da kažem. Pa ti takozvani mafijaši su obični besposličari, bez pameti, koji ugrožavaju obične građane. Što se kao ljudi lepo ne dogovore pa odrede mesto i obračunaju se, a ne da strada normalan svet, da stradaju deca. Nek tada povade oči jedni drugima ako hoće - kaže Dušanka revoltirano. Đokići imaju troje dece. Suprug Veselin radi i nikšićkoj „Železari“, mala Milica je odličan đak sedmog razreda, a sin i druga ćerka su studenti.

Miloš Radulović, prema saopštenju policije, još nije uhapšen, a nije poznato ni šta je motiv poslednjeg revolveraškog obračuna nikšićkih žestokih momaka.

Istražni sudija podgoričkog Višeg suda Hamid Ganjola izjavio je juče da još nije saslušao Pejovića i Malovića, i da to ne može učiniti pre nego što sasluša Radulovića, za kojim se intenzivno traga.


Izvor: Blic \ Baćo Ćetković
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.