Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Devetogodišnji sin rukometaša Čuture umro kad je pogođen kamenom u glavu  (Pročitano 4951 puta)
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Chrome 16.0.912.77
mob
Apple iPhone SE 2020
Davor Čutura: Neistine samo produbljuju bol

J. JEVREMOVIĆ | 13. jun 2012. 12:37 > 19:25    | Komentara: 13
Stric preminulog Stefana demantovao, za "Novosti", da je porodica dala izjavu španskim medijima: Uskoro ćemo dati saopštenje. Ožalošćeni kreću ka Bezdanu sa urnom

NAGAĐANJA oko spleta okolnosti koji je doveo do smrti malog Stefana samo produbljuju bol porodice srpskog rukometaša Dalibora Čuture. Dodatne muke nisu potrebne ožalošćenoj majci, ocu, bratu i ostalim članovima familije, koji sa urnom iz Španije kreću ka Bezdanu, preko Budimpešte. U sredu je bila kremacija, a kada stignu u dom na severozapadu Vojvodine, daleko od očiju javnosti, doneće odluku gde će sahraniti tragično nastradalog devetogodišnjaka.

Davor Čutura, stric preminulog dečaka, demantovao je, za "Novosti", u sredu oko 14 časova da je porodica dala bilo kakvu izjavu za španske medije, koji su dan ranije objavili da se radi o nesrećnom slučaju, da Stefan nije učestvovao u tuči i da nije pogođen kamenom. Ne želeći da komentariše kobni incident, mlađi Daliborov brat, takođe rukometaš, uspeo je da izusti tek nekoliko rečenica.

Citat
ŽELIMO PRAVU ISTINU
- Mi još ne znamo gde će počivati naš miljenik Stefan, jer čekamo odluku roditelja, oca Dalibora i majke Marije. Oni treba da odluče, da li će sahrana biti u Bezdanu ili u Bačkoj Palanci - kroz suze izgovaraju ožalošćeni deda Branko i baka Slavica. - Želimo da saznamo samo pravu istinu o uzroku smrti našeg unuka.


- Ta izjava nije naša. Poslali smo u javnost samo izraze zahvalnosti svima koji su uz nas u ovim teškim trenucima. U narednim danima ćemo verovatno izaći sa zvaničnim saopštenjem. Ništa me ne pitajte - rekao je Davor drhtavim glasom.

Ceo slučaj je veoma zamršen, tema je izuzetno osetljiva i svaka pogrešna informacija dodatno raspiruje tugu. Pribegavanje lažnim izjavama poslednja je kap u moru prolivenih suza. Porodica Čutura apeluje da se zaustave spekulacije. Potreban im je mir i tišina.

- Radimo sve što je u našoj moći da im olakšamo proces prenošenja urne iz Španije do Bezdana - istakao je predsednik Rukometnog saveza Velimir Marjanović. - Sve što treba da se desi posle toga je stvar porodice, niko od nas ne sme da se meša. Stojimo im na raspolaganju, tu smo ako bilo šta možemo da uradimo.

Policija, tužilaštvo, sudstvo, lekari, forenzičari, svi pokušavaju da naprave rekonstrukciju incidenta. Španski mediji najpre su izvestili da se dogodila tuča sa decom starosti 7, 11 i 16 godina i da je Stefan zadobio udarac kamenom u glavu. Autopsija je pokazala da je uzrok smrti bila moždana hemoragija, ali niko sa sigurnošću nije mogao da tvrdi da je to krvarenje prouzrokovao udarac. I dalje se čekaju rezultati toksikološke analize.

Citat
SAIGRAČ STIGAO IZ ARGENTINE
U LEONU je održana komemoracija, kojoj su prisustvovali igrači i čelnici Ademara, predstavnici ostalih španskih rukometnih klubova, ali i drugi sportisti i čelnici grada. Argentinski rukometaš Gonzalo Karou, Daliborov veliki prijatelj, saigrač iz Aratea i Ademara, napustio je pripreme nacionalnog tima za Olimpijske igre i stigao u Leon iz daleke Južne Amerike kako bi pružio podršku prijatelju.


JEDINO SAOPŠTENJE KOJE JE PORODICA ČUTURA UPUTILA JAVNOSTI

LAŽNE izjave porodice Čutura preneli su mnogi španski, ali i domaći mediji. Ipak, jedino pravo saopštenje je ono koje je u sredu u toku dana najpre objavljeno na sajtu rukometnog kluba Ademar Leon, za koji nastupa otac Dalibor. Prenosimo ga u celosti:

"U ovim teškim danima, samo možemo svima da kažemo - hvala. Hvala Ademar Leonu, Atletiko Pinilji (fudbalski klub za koji je igrao Stefan), školi Maristas Ćampagnat (pohađao treći razred ove ustanove), hvala svim kolegama, bivšim kolegama i navijačima iz sveta rukometa. Hvala svim našim prijateljima i susedima, gradu Leon.

Hvala vam svima što ste nam, u ovako teškim trenucima, pružili podršku, prijateljstvo, toplinu, solidarnost, društvo, nežnost, poljupce i zagrljaje. Hvala iz sveg srca".

ISTRAGA U TOKU

ISTRAŽNI sudija iz Leona uzeo je iskaze od trojice dečaka i svedoka u parku i po završetku istrage o okolnostima dečakove smrti proslediće izveštaj nadležnom sudu koji će odlučiti da li ima odgovornih za nemili događaj.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Бог чува Србију!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3973
Zastava Beogard
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.00
mob
Samsung S8 Plus
Pazi ovo, pre dva dana kazu ovo

Citat
"Stefan nije učestvovao u tuči ili svađi i nije pogođen kamenom. Još uvek nije jasno šta se tačno desilo, ali znamo da je u pitanju nesrećni slučaj. Njegov mali život ugasio je moždani udar", ističe se u saopštenju porodice Čutura koje je objavila španska "Marka".

 Porodica je zatražila da mediji prekinu sa spekulacijama o smrti dečaka i istakla da joj takve stvari nanose bol.

A sad kazu ovo(mislim na medije)

Citat
JEDINO SAOPŠTENJE KOJE JE PORODICA ČUTURA UPUTILA JAVNOSTI

"U ovim teškim danima, samo možemo svima da kažemo - hvala. Hvala Ademar Leonu, Atletiko Pinilji (fudbalski klub za koji je igrao Stefan), školi Maristas Ćampagnat (pohađao treći razred ove ustanove), hvala svim kolegama, bivšim kolegama i navijačima iz sveta rukometa. Hvala svim našim prijateljima i susedima, gradu Leon.

Hvala vam svima što ste nam, u ovako teškim trenucima, pružili podršku, prijateljstvo, toplinu, solidarnost, društvo, nežnost, poljupce i zagrljaje. Hvala iz sveg srca".

 Smile
« Poslednja izmena: 14. Jun 2012, 14:53:00 od GoxyMaster »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows XP
Browser
Chrome 19.0.1084.56
Čutura: Na Olimpijadi ću igrati za Stefana




Put iz Španije mi je bio sada teži nego ikad... Kada sam došao, već na vratima, moja supruga Marija tražila je da joj obećam da ću igrati na Olimpijadi, za našeg sina Stefana. Ne mogu a da joj to ne ispunim. Igraću za našeg Stefana - priča između uzdaha, jecaja i suza Dalibor Čutura, koji je juče iz Španije u Bezdan doneo urnu sa pepelom svog tragično preminulog sina.

U stanu porodice Čutura juče se okupljala rodbina i prijatelji. Izjavljujući saučešće, nastojali su da svojom tugom bol Stefanove majke Marije i oca Dalibora ne učine još težim.
 
Malo kasnije, Dalibor, rukometni reprezentativac Srbije, izašao je ispred zgrade da razgovara sa novinarima. Kao da je poslednjim atomima snage pokušavao da objasni šta se zaista dogodilo u španskom gradu Leonu.

- Mnogo toga i svašta se pričalo i pisalo ovih dana... Ali moj sin Stefan je preminuo prirodnom smrću. Izgubio je život usled izliva krvi u mozak. Izgubili smo ga. Ipak, u Madridu se radi biopsija i uskoro ćemo znati tačno medicinsko objašnjenje, zašto mu se to dogodilo - plače i priča Dalibor.

Stefan Čutura preminuo je u parku u Leonu, a tamošnji mediji najpre su objavili da je devetogodišnji dečak stradao u tuči i da ga je, navodno, drugi dečak kamenom pogodio u glavu.
 
Dva dana kasnije, Dalibor Čutura izjavio je da to nije tačna informacija i da je njegov sin stradao od moždanog udara.
 
U Leonu je potom u gradskoj kapeli obavljena komemoracija i kremacija kojoj su prisustvovali igrači i čelnici Daliborovog kluba Ademar, predstavnici ostalih španskih rukometnih klubova i drugi sportisti. Tog dana Dalibor Čutura napunio je 37 godina, a juče je urnu sa posmrtnim ostacima sina doneo u Srbiju.

Rukometni reprezentativac “Blicu” je tvrdio kako će smoći snage da učestvuje na predstojećoj Olimpijadi i da će stići na pripreme rukometne reprezentacije Srbije.
 
- Kako sam ušao u kuću, supruga mi je rekla da me preklinje... da joj obećam da ću igrati. Za nas, za našeg sina Stefana... Igraću pa taman mi to bilo poslednje, moram to obećanje da ispunim. Ne znam kako ću, ali moram da smognem snage - jedva je izgovorio Dalibor.

Kaže i da je u tragediji imao veliku podršku svih u Srbiji i Španiji, stiglo mu je na stotine pisama saučešća.

- Svima sam zahvalan na tome. Nikakve komemoracije niti sahrane neće biti. Ne možemo ponovo da prolazimo kroz taj pakao. Urnu ćemo iz Srbije preneti u Španiju, a kako ćemo i šta ćemo dalje, videćemo. Ovo je tragičan trenutak za nas... jedva podnosimo ovu tugu - skoro nadljudskim naporom izgovara Čutura.

Njegovi roditelji Slavica i Branko, Stefanovi baka i deda, dočekali su kraj školske godine, ali ne i svog unuka koji je sa bratom trebalo da deo raspusta provede u Bezdanu.

(Blic)
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.