Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Destruktivna politika Harisa Silajdžića!  (Pročitano 34431 puta)
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
NN: Koji je, po Vama, put za ukidanje Republike Srpske? Promjenom Ustava, dogovorom predstavnika sva tri naroda, referendumom, lobiranjem u inostranstvu ili međunarodnim pritiscima?

SILAJDŽIĆ: To je put na kom entitet RS već godinama sam radi kroz neizvršavanje odluke Ustavnog suda BiH o konstitutivnosti naroda, kroz nezapošljavanje nesrpskog stanovništva u institucijama na lokalnom i entitetskom nivou, kroz insistiranje na etničkom ekskluzivitetu tog entiteta, kroz korištenje entitetskog glasanja s ciljem ispisivanja preko pola miliona građana iz BiH državljanstva, kroz neprovođenje Aneksa 7 ili kroz gašenje CIPS sistema svakog ljeta kada građani iz dijaspore pokušaju izvaditi lične karte. Ne može se govoriti o multietničnoj RS, kakva je predviđena Dejtonom, a na svakom koraku aktivno raditi na gušenju te multietničnosti.

Međutim, put za rješavanje pitanja oba entiteta je, naravno, kroz promjenu Ustava, za što je, uostalom, predviđena mogućnost samim Dejtonskim ustavom. Taj ustav garantuje multietničnost svih teritorijalnih jedinica unutar BiH, kao i konstitutivnost i jednaka prava svih građana na cijelom teritoriju BiH. Ovi principi, nažalost, nikada nisu ispoštovani, te danas imamo niz monoetničkih teritorijalnih jedinica. Rješenje ovog pitanja, na dobrobit svih građana i naroda BiH, može se postići kroz sistem istinskih multietničkih regija, baziranih na privrednim, prirodnim i drugim kriterijima, gdje bi građani većinu svojih prava ostvarivali unutar tih regija. BiH ne treba da bude centralizovana država gdje će se prihodi poreznih obveznika slijevati u Sarajevo, ali po istom principu nerazumno je da se prihodi poreznih obveznika iz, recimo, Foče slijevaju u Banjaluku.
http://www.superbosna.com/vijesti/politika/haris_silajdzzi%E6:_republika_srpska_%E6e_ukinuti_sama_sebe/

Predsjedavajući Predsjedništva BiH Haris Silajdžić, u svojoj prvoj reakciji na vijest o hapšenju Radovana Karadžića, izjavio je u utorak za BHT da se pokazalo da je pravda ipak dostižna, ali i upozorio da je Ratko Mladić još u bjekstvu.

Silajdžić je, između ostalog, kazao da se ne smije dozvoliti da projekt te dvojice ljudi živi, a posebno je pritom mislio na posljedice genocida za koji su oni odgovorni.

Silajdžić vjeruje da će hapšenje Karadžića doprinijeti pravdi, miru i stabilnosti u BiH, ali i katarzi u Srbiji.

Kazao je da mu je drago da su predsjednik Srbije Boris Tadić i Vlada Srbije imali snage za ovo.

Citat
clio
22.07.2008. u 01:28
Silajdžić je u pravu, nije toliko važno njihovo hapšenje koliko uklanjanje njihovog projekta
beri
22.07.2008. u 01:59
e sada Hare ucini sve sto mozes...da se ukine rs...ne treba vam veci dokaz....
boki_sa
22.07.2008. u 03:30
Pa gospodine Haris , vasa familija kao i vi ste veliki nacionalista,prema tome nemojte pricat gluposti, i vi imate san kao i ova dvojica kretena , da zivite u drzavi koja ima samo jedan narod."muslimane" eee sad se zamislite , da ste se kojim slucajem rodili kao srbin a u sebi govorite Hvala bogu ili Allahu , e nisam.Pa sta mislite nebi stali na stranu RS-a ili ovih ratnih zlocinaca.NEBI KURAC!!! hahaha pa rukujete se sa Dodikom , pa VI i ON ste na istom kalupu , on hapa u srpskom entitetu , a vi u muslimanskom hehehe sjajni ste mi obojica Smiley cestitam u daljnjem radu khmmm pardon hapanju Smiley
ovca
22.07.2008. u 05:56
Silajdzic je njegov veliki prijatelj.. Zajedno su svercovali VEK i jos ponesto... Mislim da bi trebao da se priduruzi svom drugu u hagu..
BLEEEEEEE-SILAJDZICU..-G
ENOCIDNA TVOREVINO
True
22.07.2008. u 14:09
Pa da li vi, "komentatori", vidite ikad ista pozitivno ili morate da pokazete vasu pamet ... da izvine pamet!
Niste ni svjesni koliko ste glupi i zatucani, tako da vam je moj prijedlog da cuvate komentare za sebe.
http://www.sarajevo-x.com/clanak/080722004

Stvarno sam ih počeo saželjevati! Toliko su jadni!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Koja je ovo bolesna sovinisticka srbomrzacka i opterecena majmuncina sacuvaj me Boze
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 28
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ne znam šta bi rekao za ovog harisa, ali mislim da govori istinu...to mu se vidi u očima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
UNIX
Browser
Opera 9.50
mob
Ericsson T28
Pa narvno da govori istinu, samo što to ništa od toga neće ostvariti dok je nas. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ne znam šta bi rekao za ovog harisa, ali mislim da govori istinu...to mu se vidi u očima Smile
Ja jedino iz njegovih ociju vidim da mu viri ona stvar ! Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Ja i dalje vidim crveno na celu ostalo od one letve sto ga lik puce na  nekom skupu u Cazinu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1882
Zastava Šeher Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
i ja mislim da ce poslije sudjenja karadzicu dosta stwari bit dokazano, a sto u svijetu ne prolazi kao normalna,demokratska tekowina jednog naroda...
IP sačuvana
social share
Prvi ćemo zaratiti sa došljacima iz svemira.
Dusan  Kovacevic, dramski pisac (Blic) Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Na sta mislis
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 2238
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
i ja mislim da ce poslije sudjenja karadzicu dosta stwari bit dokazano, a sto u svijetu ne prolazi kao normalna,demokratska tekowina jednog naroda...


Još jedan multietniĆar...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1882
Zastava Šeher Banja Luka
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
pa mozda mu dokazu genocid za period cjelog rata,a ne da to lokalizuju na srebrenicu samo...pa onda mozda i beograd u owim okolnostima sada kad je usmjeren ka EU i sto skorijem prijemu dostawi i svoj ratni arhiv, pa  ima tu swega necega, mada po meni najweca krivica lezi na beogradu i SANU, a toga oni postaju svjesni i napokon postoji politicka wolja tamo da se obracuna sa avetima proslosti i da metu sve pred sobom sto koci progres srbije,pa tak i karadzica,uskoro i mladica pa i same rs kojoj porucuju 'brinite se sami o sebi, dosta smo propustili brinuci se o drugim i tudjim'...
IP sačuvana
social share
Prvi ćemo zaratiti sa došljacima iz svemira.
Dusan  Kovacevic, dramski pisac (Blic) Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 9 10 12 13 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.