Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Despotovac: Bebu bacila na smetlište  (Pročitano 4997 puta)
04. Apr 2006, 12:19:51
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
U selu Stenjevac kod Despotovca, u subotu pronađen tek rođeni dečak

Bebu bacila na smetlište

ĆUPRIJA- Samo pet dana, pošto je u vinskoj bačvi porodice Prlić iz Lapova pronađena beba, u korovu, na smetlištu u selu Stenjevcu kod Despotovca, u subotu, 1. aprila, pronađen je tek rođeni dečak. Mališan iz bačve prozvan je Srećko i sada se svi otimaju da ga usvoje, a kakva će biti sudbina malog Despotovčanina, koga je pronašao komšija, još uvek je neizvesno. Ali, najvažnije je da je dete hospitalizovano u Porodilištu Zdravstvenog centra u Ćupriji.

Beba je pronađena pored transformatora, u smetlištu, a majka deteta je Stanisava Milosavljević (28) iz Stenjevca, saopštila je jagodinska policija. Majka je policiji izjavila da je mislila da je dete mrtvo, pa je odlučila da ga baci na smetlište, a da o tome nikoga ne obavesti, s obzirom na to da niko nije znao da je bila trudna.

Međutim, majka, koja se, takođe nalazi u Porodilištu ćuprijskog Zdravstvenog centra, ispričala je sasvim drugu priču reporteru Glasa.
- Porodila sam se oko 6,45 u dvorištu naše kuće. Tamo je ostala lokva krvi. Onda sam sa bebom u naručju pošla u našu ambulantu kod lekara. Međutim, pošto sam izgubila mnogo krvi i tečnosti, pala sam pored transformatora. Onda je došla Hitna pomoć. Policija je tražila tragove i lepo se vidi krv u dvorištu i na mestu na kome je beba nađena. Nisam bacila bebu. I ona nema nikakvih povreda. Da sam je bacila, imala bi modrice - tvrdi Stanisava.
      

Napuštena novorođenčad

Prošle godine u ćuprijskom Zdravstvenom centru bilo je šest napuštenih beba, ali na sreću, nakon savetodavnog rada, roditelji su ih uzeli. Trenutno je u Porodilištu Vuk, star 40 dana, koga je majka ostavila odmah posle porođaja.
- Više ne verujem u njihove priče, niti ih sažaljevam jer smo se davno uverili da izmišljaju svašta. Ova majka, na primer, izbeglica, rekla je da je silovana i to po drugi put i da zato neće da uzme bebu-kaže dr Matejić.
      
   
   

Doktorka Dragana Matejić, pedijatar, demantovala je priču majke.
- Majka je primljena u subotu oko 10,15, a bebu, uvijenu samo u neko ćebe, donela je policija. Dečak, rođen sa 3,5 kilograma, bio je hladan i modar, imao je usporen srčani rad, a pupčanik nije bio presečen, već iskidan. Dečak je po telu imao modrice i ogrebotine. Beba je dobila antitetanusnu zaštitu, antibiotike, u inkubatoru je provelo 24 sata, a sada više nije u izolaciji jer je njegovo stanje stabilizovano.

Prema rečima doktorke Matejić, ona ne sme da da bebu majci, koja može samo da ga vidi pod nadzorom lekara. Zdravstveni centar je obavestio Centar za socijalni rad u Ćupriji koji je kontaktirao Centar u Despotovcu, koji će odlučiti o sudbini tek rođenog dečaka.

- Neko je zvao na telefon i predstavio se da je iz despotovačke policije. Rekao nam je da dete možemo dati majci jer nema elemenata krivičnog dela, ali ja bez papira ne smem da joj dam dete. Ukoliko Centar bude pismeno naložio da predamo dečaka, mi ćemo to i učiniti jer nemamo razloga da ga zadržavamo. Pozvali smo neuropsihijatra da pregleda majku jer, ako je ona bebu ostavila pored kontejnera, kako ja smem da joj ga dam u ruke bez nadzora-dodaje doktorka Matejić.


Izvor: Glas Javnosti \ Z. Gligorijević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Beba u korovu
Stanislava Milosavljević, koja je posle porođaja ostavila dečaka na smetlištu, brani se time da je mislila da je rodila mrtvo dete


ĆUPRIJA - Tek rođeni dečak pronađen je u subotu u korovu, na smetlištu u selu Stenjevac kod Despotovca. Živu bebu je pored transformatora, u smetlištu, pronašao komšija, a majka deteta je Stanislava Milosavljević (28) iz Stenjevca, saopštila je jagodinska policija. Majka je policiji izjavila da je mislila da je dete mrtvo, pa je odlučila da ga baci na smetlište!

Takođe, policija je saopštila da majka nije htela nikoga da obavesti o porođaju, jer niko nije znao da je bila trudna. Stanislava, koja se, takođe nalazi u porodilištu ćuprijskog Zdravstvenog centra, reporteru Kurira ispričala je sasvim drugu priču.

- Nisam bacila bebu i ona nema nikakvih povreda. Da sam je bacila, beba bi imala modrice. Porodila sam se u subotu, oko šest sati i 45 minuta, u dvorištu naše kuće. Na tom mestu ostala je lokva krvi. Posle toga sam sa bebom u naručju pošla u našu ambulantu lekaru. Međutim, pošto sam izgubila mnogo krvi i tečnosti, pala sam pored transformatora. Onda je došla Hitna pomoć. Policija je tražila tragove. U dvorištu, na mestu na kome je beba nađena, jasno se vidi lokva krvi - brani se Stanislava.

Doktorka Dragana Matejić, pedijatar, međutim, demantuje priču majke.
- Majka je primljena u subotu oko 10.15 , a bebu, uvijenu samo u ćebe, donela je policija. Dečak, koji je rođen sa 3,5 kilograma, bio je hladan i modar, imao je usporen srčani rad, a pupčanik nije bio presečen, već iskidan.

- Dečak je po telu imao modrice i ogrebotine. Beba je dobila antitetanusnu zaštitu, antibiotike, u inkubatoru je provela 24 sata. Više nije u izolaciji, jer je njegovo stanje stabilizovano - kaže dr Matejić.

Zasad nije izvesno kakva će biti sudbina bebe, da li će ona biti vraćena ili oduzeta majci, ali dok nadležni ne ispitaju slučaj, dr Matejić kaže da dečaka ne sme da da majci. Majka, zasad, može da viđa bebu samo pod nadzorom lekara. Zdravstveni centar je o ovom slučaju obavestio Centar za socijalni rad u Ćupriji, koji je kontaktirao Centar u Despotovcu, koji će doneti konačnu odluku o sudbini tek rođenog dečaka.

Međutim, zbog dečaka bačenog na smetlište već su se usijali telefoni:
- Neko je zvao i predstavio se da je iz despotovačke policije. Rekao nam je da dete možemo dati majci, jer nema elemenata krivičnog dela, ali ja bez papira ne smem da joj dam dete. Ukoliko Centar bude pismeno naložio da predamo dečaka, mi ćemo to i učiniti, jer nemamo razloga da ga zadržavamo. Pozvali smo neuropsihijatra da pregleda majku, jer ako je ona bebu ostavila pored kontejnera, kako ja smem da joj je dam u ruke bez nadzora - zaključuje dr Matejić.

Bacaju decu, pa lažu

Prošle godine u ćuprijskom Zdravstvenom centru boravilo je šest napuštenih beba. Na sreću, posle savetodavnog rada roditelji su ih uzeli. Trenutno je u porodilištu i četrdesetodnevni Vuk, koga je majka ostavila odmah posle porođaja.
-Više ne verujem u njihove priče, niti ih sažaljevam. Odavno smo se uverili da majke izmišljaju svakakve priče. Ova majka, na primer, koja je izbeglica, rekla je da je silovana i to po drugi put, i da zato neće da uzme bebu - kaže dr Matejić.
Pet dana pre slučaja bebe iz Despotovca, u vinskoj bačvi porodice Prlić iz Lapova pronađen je tek rođeni dečak. Mališanu iz bačve dali su ime Srećko.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
 U poslednjih deset dana u Srbiji majke ostavile troje novorođenčadi

Bebe bacaju zbog siromaštva i stida

BEOGRAD - U poslednjih sedam dana u Srbiji su zabeležena tri slučaja da su majke bacile novorođenčad koja su sticajem okolnosti preživela. U Lapovu je 27. marta beba ostavljena u bačvi. Istog dana u Zavodu za zaštitu zdravlja u Sremskoj Mitrovic nađen je ostavljen dečačić od tri dana, a u subotu, 1. aprila, na smetlištu u selu Stenjevac kod Despotovca nađena je tek rođena beba.

Stručnjaci kažu da su glavni razlozi zbog kojih se majke odlučuju na ovaj strašan čin siromaštvo, neobrazovanost, strah od reakcije okoline i predrasuda koja vladaju u našem društvu.

Malograđanski moral

Vesna Stanojević, direktor Savetovališta protiv nasilja u porodici, kaže za „Blic“ da majke iz dva razloga ostavljaju ili ubijaju tek rođenu decu.

- Prvi razlog je je postporođajni sindrom, kada je majci smanjena uračunljivost. Ali u ovim poslednjim slučajevima mislim da to nije u pitanju - kaže Stanojevićeva.

Sa njom se slaže i Dejan Filimonović, ginekolog u beogradskom GAK-u, koji kaže da majke ne ostavljaju tek rođenu decu samo u bačvama, na đubrištima, u šumama, njivama već i u porodilištima.

- Na 7.000 porođaja u našoj bolnici jedna ili dve majke, mahom maloletne devojke, nižeg obrazovanja i lošeg materijalnog stanja, odmah izraze želju da ne žele da vide svoje dete - priča Filimonović.

Stanojević objašnjava da se deca najčešće odbacuju u slučajevima kada je majka maloletna ili kada su u pitanju vanbračne veze, dok Filimonović navodi da kod nas i dalje vlada mišljenje da je svaka trudnoća van braka sramota.

- Kod nas i dalje vlada malograđanski moral i predrasude, pa majke pokušavaju da se oslobode te dece. Pomažu im njihove majke, pa čak i cela porodica. A sve zato da se ne bi obrukali pred okolinom, da se ne sazna da se, kako narod kaže, okopilila - navodi Stanojević i dodaje da su besmislene priče o trudnoći za koju niko nije znao.

Skrivanje trudnoće

S druge strane, Filimonović objašnjava da devojke kriju trudnoću i da svake godine bar jedna maloletnica dođe u Urgentni centar, navodno zbog tumora u stomaku, a ispostavi se da je gravidna.

Docent dr Aleksandar Damjanović, psihijatar na Institutu za psihijatriju Kliničkog centra Srbije, međutim, smatra da je ostavljanje tek rođene bebe ili čedomorstvo kombinacija nekoliko faktora - od ekonomskih i socijalnih pa do promiskuitetnog ponašanja. Damjanović kaže da su te žene često nižeg obrazovanja, niže inteligencije, kao i da potiču iz razorenih porodica i da su često i same zlostavljane.

Svi naši sagovornici su saglasni da žene i devojke ostavljaju bebe začete u vanbračnim zajednicama. Ali ostavljaju i onu začetu u braku ako su neželjenog pola.

Beogradski Centar za socijalnu zaštitu prošle godine je pod svoje okrilje uzeo 13 tek rođenih beba koje su roditelji ostavili na teritoriji prestonice.

- Ta deca, kao i 19 beba koje su roditelji ostavili pretprošle godine, smeštena su u neku od prihvatnih ustanova - kaže za „Blic“ Vanja Govorko, portparol Centra.

U Ministarstvu za rad i socijalna pitanja saopštili su da je u martu ove godine 2.759 dece bilo smešteno u hraniteljske porodice, dok se preko 2.000 mališana nalazi u odgovarajućim institucijama.

Dečija kuća

Vest da je pred Higijenskim zavodom u Sremskoj Mitrovici ostavljena beba stara samo dva dana odjeknula je Vojvodinom. Ipak, daleko češće socijalni radnici u Vojvodini suočavaju se sa roditeljima koji se odmah nakon porođaja odluče da se odreknu deteta. U Sigurnoj dečjoj kući u Novom Sadu prošle godine boravilo je 124 dece različitog uzrasta koju su roditelji napustili, a u novosadskom porodilištu Betanija, kako saznajemo, svake godine bude ostavljeno desetak beba. U Zrenjaninu su samo prošle godine zabeležena tri ovakva slučaja i već dva od Nove godine. Somborci se sa ovom pojavom sretnu jednom godišnje.

Vesna Margaretić iz subotičkog Centra za socijalni rad priča da je nedavno jedna majka pobegla iz porodilišta i u njemu ostavila dete.

U Zrenjaninu, saznajemo od Vesne Stankov, direktora Centra za socijalni rad, poznat je slučaj žene kojoj je najpre oduzeto četvoro dece, a nakon toga rodila je još dvoje i odrekla ih se. Šesto dete rodila je pre samo nekoliko nedelja.

Jedan novosadski bračni par u poslednjem trenutku odlučio je da ne želi da zadrži treće dete, jer su smatrali da neće moći da mu pruže adekvatno detinjstvo, pre svega u materijalnom smislu, jer je jedno od njih ostalo bez posla.

Iako se dece odriču najčešće žene iz nižih socijalnih slojeva, ovakva odluka nije strana ni situiranim i obrazovanim ljudima.


Izvor: Blic \ E. B.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Stanisava Milosavljević (28), iz Stenjevca kod Despotovca, krila trudnoću od ukućana

Šešelj pronašao bebu bačenu na đubrište

Stanisava je na pitanje da li je u drugom stanju, odgovarala da nije i da se samo ugojila. Priznala je tek kada je muž pritisnuo jer je video krv po kući

DESPOTOVAC - Stanisava Milosavljević (28), iz Stenjevca kod Despotovca, koja se porodila 1. aprila i svog tek rođenog sina, nepovijenog, ostavila na smetlištu preko puta svoje kuće, još je glavna tema meštana ovog pitomog resavskog sela. Ovako šta se u selu nikada nije dogodilo, tvrde meštani, a za 20 godina, koliko postoji Centar za socijalni rad u Despotovcu, nije zabeležen nijedan slučaj napuštene bebe u celoj opštini. Čak i osnovci koje smo uz put pitali za kuću žene koja je bacila svoju bebu, odmah su nam rekli: "A, oni žive u onoj kući pravljenoj od blata, preko puta transformatora".

Stanisavkina svekrva nije nam dozvolila da uđemo u kuću, nije bila raspoložena za priču.
- Sve je ispričano, nema šta više da se priča. Mene niko nije pogledao kad sam ja bila bolesna - odsečno je odgovorila.

Muža Filipa nismo našli u selu, a meštani Stenjevca kažu da je Stanisava krila da je trudna i čak je, na direktno pitanje da li je u drugom stanju, odgovarala da nije i da se samo ugojila.
-Filip je mnogo dobar čovek. Kaže da je znao da je trudna, ali da nije imao pojma da će uskoro da se porodi. " Što mi nije rekla pa da je odvedem u bolnicu. Ja ću tuđu decu čuvam, a neću svoje" - prepričala nam je jedna Stenjevčanka njegove reči.

-Dragan Nedeljković, zvani Šešelj, oko pola devet našao je bebu, jer je zaplakala. Pre toga sam prošao tuda da bih išao u prodavnicu, ali nisam opazio dete. Dragan je odmah pozvao policiju i Hitnu pomoć. Onda je doneo ćebe da je uvije. Lekari su potom odvezli bebu sanitetom. Potom je došla policija, kojoj je Mile Roks rekao da postoje samo tri trudne žene. Jedna od njih bila je Stanisava. U tom trenutku dotrčao je njen muž Filip i viknuo: "Majku joj, pa to je moje dete!". I policija je otišla njihovoj kući - ispričao nam je deda Milan Stojanović i pokazao posteljicu pored transformatora, gde je nađena beba, a gde se, po svoj prilici, Stanisava i porodila.

-I krava kad se oteli može odmah da ne primi tele. Bude nekad onesvešćena. Možda se to i njoj desilo. Priznala je tek kada ju je muž pritisnuo jer je video krv po kući. On je došao s posla iz Resavice i zaspao, tako da ništa nije video. Mada, kažu da su u poslednje vreme bili u svađi i da nisu govorili - dodaje jedan Stenjevčanin.
      

Nema krivične prijave

Jagodinska policija nije podnela krivičnu prijavu protiv Stanisave. Kada bude završila izveštaj, policija će ga predati opštinskom javnom tužiocu u Despotovcu, koji će kvalifikovati delo. Kako nezvanično saznajemo, Tužilaštvo, mada nije upoznato sa svim detaljima, smatra da ne postoji krivično delo, pa nesavesnu majku, najverovatnije, neće krivično goniti.
- S obzirom na to da nas je dežurna služba policije u subotu telefonom obavestila da je nađena beba kod transformatora, ja sam ih uputio na zdravstvene ustanove, jer je bilo najvažnije da beba bude zbrinuta. U ponedeljak su me iz Zdravstvenog centra u Ćupriji pitali da li smeju da daju majci dete na dojenje. Tek tada sam saznao da se zna čija je beba. Centar za socijalni rad nema nikakav stav, jer nije zvanično obavešten. Kada zdravstvene ustanove i pravosudni organi budu imali stav, Centar je tu ako treba da zaštiti bebu i smesti je negde, ili u slučaju potrebe da pomogne njenoj majci. Poslednju reč daće pravosuđe - izjavio je Radislav Račić, v. d. direktora Centra za socijalni rad u Despotovcu, apelujući na novinare da poštede ovu porodicu prevelikog publiciteta, makar zbog Stanisavkinih devojčica.


Izvor: Glas Javnosti \ Z. Gligorijević
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.53
Krila trudnoću od muža

DESPOTOVAC - Stanislava Milosavljević (28) iz Stenjevca kod Despotovca, koja se porodila 1. aprila u šest sati i 45 minuta i svog tek rođenog sina, nepovijenog ostavila na smetlištu preko puta svoje kuće, još uvek je glavna tema meštana ovog pitomog resavskog sela.

Ovako nešto se u selu nikada nije dogodilo, tvrde meštani, a za 20 godina, koliko postoji Centar za socijalni rad u Despotovcu, nije zabeležen nijedan slučaj napuštene bebe u celoj opštini.

Čak i osnovci koje smo uz put pitali za kuću žene koja je bacila svoju bebu, odmah su nam rekli: "Oni žive u onoj kući pravljenoj od blata, preko puta transformatora". Stanislavina svekrva nije nam dozvolila da uđemo u kuću, niti je bila raspoložena za priču.
- Sve je ispričano, nema šta više da se priča. Mene niko nije pogledao kad sam bila bolesna - odsečno je odgovorila.

Filipa nismo našli u selu, a meštani Stenjevca kažu da je Stanislava krila da je trudna i čak je na direktno pitanje da li je u drugom stanju, odgovarala da nije i da se samo ugojila.
- Filip je mnogo dobar čovek. Kaže da je znao da je trudna, ali da nije imao pojma da će uskoro da se porodi. "Što mi nije rekla da je odvedem u bolnicu. Pa, ja tuđu decu čuvam, a neću svoje" - prepričala nam je jedna Stenjevčanka njegove reči.

- Dragan Nedeljković, zvani Šešelj, oko pola devet izjutra našao je bebu. Dragan je odmah pozvao policiju i doneo ćebe da uvije dete. Potom je došla policija, kojoj je Mile Roks rekao da postoje samo tri trudne žene. Jedna od njih bila je Stanislava. U tom trenutku dotrčao je njen muž Filip i viknuo: "Majku joj, pa to je moje dete!" I policija je otišla njihovoj kući - ispričao nam je deda Milan Stojanović i pokazao posteljicu gde je nađena beba i gde se, po svoj prilici, Stanislava i porodila.



Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Posto je dete našao ovaj "zvani Šešelj", da se pozove Carla del Ponte da bude kuma.


Pa da se ori: "Caaarlaaa... pardon: kuuuumooo... to jest: kuuuurvooo.... izgore ti kesa!!"

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 10108
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
Sreca pa je mali preziveo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.