Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:51:23
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Десни центар  (Pročitano 5059 puta)
16. Okt 2008, 14:36:44
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Када сам поставио своју скромну иницијативу за идејно рашчишћавање међу нама који имамо патриотскије позиције, добио сам одговоре о "позиционирању десног центра". Волео бих да попричамо о томе.

Постоји један непобедиви разлог да се нека нова патриотска опција, рецимо Томини напредњаци тако профилише. Једноставно, они су опозиција, а власт се већ позиционира као "леви центар". Онда је логично да њој насупрот буде десни... Осим тога, и "центристичка" позиција има смисла, од раскола међу бившим радикалима. Сада је СРС на позицијама радикалне (не самим тим екстремне) деснице. ДСС је такође тамо, макар њима тако не изгледало. Аутизам око Косова их је тамо довео.
И ова позиција је легитимна и треба да постоји. Шта!? Смета вам?!? Па кад могу разни свилановићи и лихтови да причају како је Чедина позиција легитимна и корисна, могу и ја за ове. Нека питања само десница (не-центристичка) може да отвори...

Има, међутим, много разлога да се на овој позицији не инсистира. Дакле, ако те неко пита, "десни центар", али без много идеологије.
Пре свега, занимао би ме положај "десног центра" према тајкунима. Наравно, занимао би ме положај било кога према сумњивом капиталу, а посебно ових с деснице зато што идеолошки деснији зазиру од мешања државе. Још ако су при центру, па не би да им неко прикаћи етикете "тоталитаризма" или "популизма"...
Приче како су баш наши тајкуни сумњиви, а за остале не важи оставити по страни. Јер нису се разни ротшилди и рокфелери обогатили поштено. Ако је већ овде нешто посебно - онда то треба решити једнократно и бојим се да је то и решено - порезом на екстрапрофит. Дакле, ко је платио чист је што се тиче "деведесетих", осим ако нема неких кривичних доказа. Све остало се решава државном регулативом - и исто према свима. А то баш није класична позиција "десног центра".

У свету је свеједно све више мешања државе. Видесмо како архи-ултра-либерали (економски, дакле десница) Бернанке и Полсон долазе на позиције "социјализма". Шта онда рећи о Србији где је већина већ у позицији у коју просечан Амер тек улеће светлосном брзином - подстанари, незапослени, социјално угрожени... Па јасно је да овде свака политика мора бити више или мање социјална.

Разлога за идеолошку уздржаност има споља можда још и више. У већини европскијх земаља је на власти "десни центар". "Одлично, можемо с њима да решимо..." можда би неко наиван ускликнуо с љубављу. Треба ли да подсетим да тај "десни центар" није баш добар према нама, и то уопште не из идеолошких разлога. Не бих рекао да неко озбиљан у Европи види у Тадићу комунисту, па мисли да зато Србија нема право на Косово...
И не само то. Од пет земаља ЕУ, познатих по томе што су рекли НЕ кршењу међународног права (барем у овом случају), у три је на власти "леви центар". Чак би могли слободно рећи левица, јер имају доста занимљиве власти, појединачно гледано.
До чега би онда довело неко инсистирање на идеологији. ДСС је то радио са "народњаштвом", постојала је чак нека сарадња. Радикали нису то имали, колико знам, јер су до сада били углавном изопштени. Та сарадња је довела до тога да из супротног блока стижу провокације типа "Што се стидите Ангеле Меркел". Понеко би и ХДЗ поменуо. На те провокације није било одговора. Није згодно у политици када се нема одговора на провокације.

Уосталом, ствар је проста. Проверите да ли је код патиотскије опредељених у Србији симпатичнији Саркози од Чавеза. Одговор ће много шта разјаснити.
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E
brate slazemo se ja i ti u potpunosti Smile
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
По мени, не постоји никакав децни центар!Као што не постоји ни леви центар,али за разлику од левака наша десна идеологија је врло жива и разноврсна!За десницу је основна јединица друштва породица и као што свака здрава породица брине о сваком свом члану,тако је и дужност друштва,као велике породице, да се брине о сваком свом члану,и ту наступа оно што се назива ''мешање државе у економију''!
Прича о Томиној умереној десници је прича за малу децу,као што је и прича о ДС као ''левом центру'' исто прича за малу децу и наивне!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Frizider
Ne moze Toma nikada da bude nama nekakav surogat desnog centra. Treba traziti druge opcije. Nekada je to bio DSS ali su njih sa pravom napustile pristalice jer im je Sef prolupao nacisto. Toliko su ga rascerecili u medijima a cit.sekira: Није згодно у политици када се нема одговора на провокације. Javni nastupi su mu nikakvi, ne jebu ga izgleda ni rodjeni stranacki partneri. Cekamo bolje dane  Smile
« Poslednja izmena: 16. Okt 2008, 15:30:27 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Пази, не инсистирам ја на Томи. Нит ми је род, нит сам члан странке... Ово за странку, можда размислим ако ме неко позове Smile
Само ми се чини да је та опција тренутно најизгледнија ако рачунамо по формули

Могућност алтернативе = политичка снага х количина памети
(где би памет могли веома широко дефинисати)

А Коштуније је тотално пролупао негде у свом првом техничком мандату. Његова права и друга влада су небо и земља према учинцима. Требало би Соња Лихт споменик да му дигне због заслуга у "европеизацији Србије" Smile

Доминик, Стараћу се! Smile
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 187
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Уосталом, ствар је проста. Проверите да ли је код патиотскије опредељених у Србији симпатичнији Саркози од Чавеза. Одговор ће много шта разјаснити.


Ствар је заиста проста. Срби симпатишу Чавеза зато што се спрда са САД, док презиру Саркозија јер је заговорник независног Косова. Нема то везе са левим и десним идеологијама.

И хтео бих још да додам, финансијска криза у САД, није пораз капитализма, као што комунисти данас проповедају и чему су се надали, већ проблем у његовој екстремној и неодговорној варијанти. Грађани у капиталистички уређеним земљама и у овој најгорој кризи живе 10 пута боље од оних у комунистичким и социјалистичким земљама. Капитализам ће се прилагодити и опоравити за пар година и опет ће почети да меље социјалистичко-комунистичке сотоне. Толико левицама.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
Citat
и опет ће почети да меље социјалистичко-комунистичке сотоне.

 Smile Smile Smile Smile Smile

nikako da samelju onog sto je sahranio deset americkih predsednika.....viva fidel Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Citat
количина памети

Dobra šala. Trust najjačih mozgova okupljen oko Tome...duhovito!
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Sekirin Duh je komunista i ta njegova propaganda je prevazidjena davnih dana  Smile Smile
Desni centar kod nas je ...pa nema Smile Kod srba centar ne postoji, postoje samo extremi  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Ko ponese kajace se a ko ne ponese kajace se vise!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 6301
Zastava Nis
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia E

Доминик, Стараћу се! Smile
Ja nikada nisam bio clan niti jedne stranke frakcije i grupacije jedan jedini put sam se zajebao i glasao za DOS 2000-e gutao suzavac zbog bagre idiota lopova narkomana izdajnika i kriminalaca, jednom su me zaveli da glasam za njih i vise nikad na sledecim izborima moj glas ide za SNS, to je sigurno samo ako budem bio ziv i zdrav za vreme sledecih izbora!!!!
Balans i protiv teg ovom olosu iz DS-a mora da se da, verujem da samo SNS sa manjim strankama moze pruziti dobru ravnotezu na politickoj vagi Srbije, ne iinteresuje me sta ovi dusebriznici pricaju o Tomi ni ja ga ne volim ali ga ni ne mrzim!! ne osecam nista prema njemu niti ga vidim kao vodju neke slepe ideologije, svadjaju mi se neki stavovi kod njega i to je sve!!!
Elem da skratimo, ako zelimo da skinemo ovu demokraDsku bandu moramo pregrupisati i zbiti redove sa novim svezim i neokaljanim ljudima a SNS upravo to radi!!!
IP sačuvana
social share
„Tromo se vreme vuče i ničeg novog nema, danas sve ko juče sutra se isto sprema."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:51:23
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.