Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Deset saveta Čarlsa Bukovskog: Kako da živite punim plućima!  (Pročitano 6699 puta)
23. Jun 2014, 15:37:05
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Na listi saveta američkog književnika Čarlsa Bukovskog koji će vas odvesti pravo u savršen život našle su se između ostalog i mudrosti: "nemojte se plašiti smrti", "ne shvatajte život preozbiljno", "verujte u sebe", "ima i mnogo gorih stvari od usamljenosti" i "ponekad jednostavno morate da piškite u lavabo"



Želite da živite kako treba? Evo pravog trenutka da se latite tog samo na prvi pogled “komplikovanog posla”.


Ekipa Telegrafa izabrala je deset najdelotvornijih misli pretočenih u savete jednog od najvećih književnih boema, bludnog sina američke književnosti Čarlsa Bukovskog.

Na vama je da se za početak pronađete u bar nekoj od njih.

1. Nikada se nemojte zadovoljavati sa malo

Stremite isključivo onome što žarko želite i zaslužujete. Ako odustanete od svojih snova, ceo život ćete biti nezadovoljni!

2. Volite sebe

“Nikada nisam poželeo da budem neko drugi. Čak iako sam bio u zabludi, bilo mi je dobro”, govorio je Bukovski.

Istina je da niko nije savršen, međutim to ne znači da zbog toga treba da očajavate. Prestanite sebe da kritikujete zbog svake sitnice i volite sebe za promenu.

3. Živite život punim plućima

“Nije strašno umreti nego ne živeti”! “Neki ljudi nikada ne divljaju. Oh, kako je tužan njihov život”, reči su proslavljenog američkog književnika.

U prevodu, ako ste želeli da uradite nešto ludo što se ranije niste usuđivali, vreme je da se bacite u akciju!

4. Nemojte se bojati bola, jer bez njega ne biste znali šta je sreća


 ”Morate da umrete nekoliko puta da biste konačno počeli da živite”, govorio je Bukovski.

I sami znate za onu staru da posle kiše dolazi Sunce. Kada god dotaknete dno, znajte da gore od toga ne može biti i da je ono što sledi – dizanje!

5. Budite svoji i ne bojte se to da pokažete

“Bolje je da uradite nešto dosadno sa stilom, nego nešto uzbudljivo bez stila”!

Nikada nemojte da radite nešto samo da biste se dopali drugima. Koga je uopšte briga šta drugi misle?

6. Jači ste nego što mislite

“Ponekad ustanete ujutru misleći da nećete uspeti da izgurate dan… Osmeh na lice će vam izmamiti kada se setite koliko puta ste pomislili nešto slično“.

Život je pun iskušenja, međutim, svaki put ste nekako uspeli da ih prevaziđete i izvučete se. Nikada nemojte zaboraviti da ćete se uvek nekako snaći i da ste mnogo jači nego što mislite.


7. Nemojte se plašiti smrti


“Nosim smrt u levom džepu. Ponekad je izvadim i obratim joj se: Ćao, draga, kako si? Kada dolaziš po mene? Biću spreman”.

U životu je jedino smrt sigurna. Najbolje su govorili antički filosofi: “Zašto se bojati smrti? Kada smo mi tu, nje nema, a kada ona dođe, nas nema”.

8. Verujte u sebe

“Problem sa ovim svetom je u tome što inteligentni ljudi mnogo sumnjaju”.

Verujte u sebe i zapanjićete se rezultatima koje ćete postići.


9. Ima mnogo gorih stvari od usamljenosti

“U životu ima mnogo gorih stvari od usamljenosti. Problem je u tome što obično prođu decenije pre nego što to shvatite, a onda je već kasno”.

“Nikada nisam bio ni mizantrop ni mizoginac, ali sam se uvek sjajno osećao kada sedim sam i pijem i pušim na miru. Uvek sam sebi bio najbolje društvo“!
Foto: Tanjug


10. Ne shvatajte život preozbiljno

“Ponekad jednostavno morate da piškite u lavabo”.

Nemojte biti perfekcionista. Nema svrhe shvatati sve preozbiljno. Nekada jednostavno morate da se opustite i pustite da vas život iznenadi.

(K.V.)
« Poslednja izmena: 24. Jun 2014, 17:18:34 od chelavi1 »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Sony 
7. Nemojte se plašiti smrti

“Nosim smrt u levom džepu. Ponekad je izvadim i obratim joj se: Ćao, draga, kako si? Kada dolaziš po mene? Biću spreman”.

U životu je jedino smrt sigurna. Najbolje su govorili antički filosofi: “Zašto se bojati smrti? Kada smo mi tu, nje nema, a kada ona dođe, nas nema”.


Ovo mi se već dopada, pametno razmišljanje!  Smile


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 35.0.1916.141
bukovski.. iskompleksirani ruzni veciti tinejdzer zavistan od seksa i kurvi..

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Dobri su ovo saveti, samo sto sam ih milion puta procitao na internetu.  Smile
Ne mozes samo da procitas ove savete, naucis ih napamet i odjednom si drugi covek. Potrebno je vremena da se promenis.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Dobri su ovo saveti, samo sto sam ih milion puta procitao na internetu.  Smile
Ne mozes samo da procitas ove savete, naucis ih napamet i odjednom si drugi covek. Potrebno je vremena da se promenis.

Saveti ne da su dobri, nego su mnogo dobri ako im produbis smisao a ne citas samo ono sto je napisano kao papiga Smile

bukovski.. iskompleksirani ruzni veciti tinejdzer zavistan od seksa i kurvi..



Jbg svi imamo neke fetise gde trosimo kintu  Smile
Neko slika, neko zdere, neko se oblaci, neko sportuje, neko se masira, neko se skoluje, neko kupuje skupe automobile,neko u motocikle, neko je hipohondar pa besomucno posecuje lekare  a neko uziva u kruvama.  Smile


« Poslednja izmena: 24. Jun 2014, 01:58:21 od Arijada »
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19852
Zastava Šabac , Srbija
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
mob
Sony 
Meni je dok sam čitao Bukovskog prvo na pamet palo da bi nešto slično i ja mogao da napišem, ali da me ne bi niko proglasilo za velikog pisca, već za prostaka i seljačinu.. Smile
« Poslednja izmena: 24. Jun 2014, 02:21:54 od Pouckovic »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svedok stvaranja istorije


AriA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 22537
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 30.0
mob
Samsung Galaxy S4 mini
Znam, to je ona prisnost sa razumevanjem autora i onoga sto je napisao. Mnogi su pokusali da ga kopiraju ali bezuspesno. Ipak je tezak orginal jer stoji iza svake svoje napisane reci i delom. E to je vec uspeh  Smile
IP sačuvana
social share
Čoveku je dato da se prilagođava situaciji.
Onog koji čeka da se situacija prilagodi njemu, ubije taština.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 30.0
BS
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


You can't kill me, i'm already dead!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1009
OS
Windows 7
Browser
Chrome 35.0.1916.153
Dobri su ovo saveti, samo sto sam ih milion puta procitao na internetu.  Smile
Ne mozes samo da procitas ove savete, naucis ih napamet i odjednom si drugi covek. Potrebno je vremena da se promenis.

Saveti ne da su dobri, nego su mnogo dobri ako im produbis smisao a ne citas samo ono sto je napisano kao papiga Smile

Slazem se, treba da im se produbi smisao. I knjigu dok citas moras da produbis smisao u onome sto je napisano u njoj inace neces da je razumes. Bar je kod mene tako.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 41361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 28.0
Meni je dok sam čitao Bukovskog prvo na pamet palo da bi nešto slično i ja mogao da napišem, ali da me ne bi niko proglasilo za velikog pisca, već za prostaka i seljačinu.. Smile

Pa ko i apstraktna umetnost, mozes da naskrabas na zidu, platnu sta god oces, onako bez veze, progalisce te blentavim a neko za takvu stvar kasira milione  Smile
IP sačuvana
social share
Ako te uhvati bes ako stojis ti sedi,ako sedis ti lezi,ako lezis ti se polij vodom,voda ce da odnese tvoj bes...

Svest nije samo materijalna manifestacija, potrazi na interenetu

Dzoni, ne budi Kristal.

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.