2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 41 42 44 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Desavanja iz sveta kosarke: Transferi, povrede i jos ponesto..  (Pročitano 60209 puta)
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Miladin Kovačević u Vrbasu


Košarkaš Miladin Kovačević, osumnjičen u SAD za teško prebijanje kolege sa studija Brajana Štajnhauera, potpisao je ugovor sa Vrbasom.

Kapiten vrbaskih košarkaša i član Opštinskog veća za sport i omladinu Bojan Marković rekao je novinarima da KK Vrbas podržava Kovačevića i da je "na njegovoj strani".

"Razgovarao sam sa Miladinovim ocem Petrom i rekao mu da su Miladinu vrata KK Vrbas otvorena i da može doći da igra kod nas kad god hoće. Klub je sa njim danas potpisao ugovor, tako da je on naš registrovani igrač", rekao je Marković.

On je dodao da za članove tog kluba pripreme počinju 10. avgusta i da će se Kovačević priključiti timu kad bude mogao. Ocenio je da će uz to pojačanje KK "Vrbas" sigurno preći iz Prve B lige u Prvu ligu.

Kovačević je optužen da je u tuči u studentskom restoranu u američkoj državi Njujork 4. maja teško povredio kolegu Brajana Štajnhauera, a otom je došao u kući u Kulu, pošto je njegova majka platila kauciju od 100 hiljada dolara.

Miladin je došao u Srbiju jer su njegovi roditelji smatrali da mu u SAD ne bi sudili pošteno.

Sud je prethodno odlučio da oduzme pasoš Kovačeviću, kako bi ga sprečio da napusti SAD.

Međutim, vicekonzul Srbije u Njujorku Igor Milošević je Kovačeviću izdao privremenu putnu ispravu čime mu je omogućio da se vrati u Srbiju.

Interpol je za njim raspisao crvenu poternicu.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This time next year we'll be millionaires!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 697
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.15
mob
Samsung Galaxy CORE
Rastali se Borovnjak i Partizan


Nikola Peković i Dušan Kecman preselili su se u atinski Panatinaikos, Milton Palasio u ruski Himki, a seriju odlazaka iz Partizana ovog leta nastavio je Dejan Borovnjak (22, 206).

Krilni centar i crno-beli sporazumno su raskinuli ugovor. Za sada još nije poznato gde će Borovnjak nastaviti karijeru.

"Hvala crno-belima na svemu što su mi pružili. Žao mi je što odlazim, ali u mojim godinama smatram da je najvažnije da igram. Mnogo lepih trenutaka sam proveo u Partizanu i želja mi je da se jednog dana vratim u Humsku. Velika zahvalnost i navijačima koji su uvek bili uz nas", izjavio je Borovnjak, koji je prošle sezone u Superligi prosečno po meču beležio 3,8 poena i 3,3 skoka.

Borovnjak je četvrti koji je ovog leta otišao iz Partizana, a u medjuvremenu isti igrača je i stigao u Humsku - mladi centri Jan Veseli (18, 211) i Luka Basta (18, 205), provereni bek Aleksandar Rašić (24, 195) i plejmejker Vukašin Aleksić (23, 185).

(MONDO)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Sretenović trener KK Vojvodina


Uprava srpskog košarkaškog superlligaša Vojvodine imenovala je u sredu Zorana Sretenovića za trenera prvog tima.

Sretenović je bio član trofejne generacije splitske Jugoplastike koja je krajem osamdesetih i početkom devedesetih godina prošlog veka bila neprikosnovena u Evropi. Igrao je i u Crvenoj zvezdi, Partizanu, beogradskom Radničkom, nemačkom Bambergu i poljskom Ostrovu.

Posle završetka igračke karijere, posvetio se trenerskom poslu. U sezoni 2001/2002 vodio je ekipu podgoričke Budućnosti, a potom je bio pomoćnik Željku Lukajiću u Hemofarmu kada je vršački tim 2005. godine osvojio završni turnir Jadranske lige.

U prošloj sezoni bio je šef stručnog štaba bosanskohercegovačkog prvoligaša Igokee iz Aleksandrovca.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
Vujošević: "Neophodna nam je pomoć"


Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da je finansijska situacija u tom klubu "veoma ozbiljna".

Vujošević, koji je 'crno-bele' doveo do sedam uzastopnih titula prvaka države, rekao je za beogradski 'Sport' da je Partizanu potrebna pomoć društva i upozorio da će klub, ako se nešto ne promeni, morati da prodaje igrače.

"Finansijska situacija je veoma ozbiljna, skoro kritična," kaže Vujošević za 'Sport', "Što se tog dela tiče i mi smo bolesni. Neophodna nam je pomoć društva u vidu stabilnih finansija. Osećam potrebu da izvestim javnost u kakvom smo položaju i šta može da se očekuje u slučaju da se ništa ne promeni."

U ovom prelaznom roku šampion je ostao bez Nikole Pekovića, Dušana Kecmana, Miltona Palasija i Dejana Borovnjaka, a došli su Aleksandar Rašić, Vukašin Aleksić, Jan Veseli i Luka Basta. Dugo se priča o listi potencijalnih pojačanja na kojoj su Golubović, Micov, Krstović...

"Imamo dugovanja iz prethodnog perioda i ako se nešto ne promeni nećemo biti u situaciji da dovedemo nove, već ćemo morati da prodajemo naše igrače," rekao je Vujošević.

Od igrača koji su lako i ubedljivo osvojili sva tri trofeja prethodne sezone i igrali četvrtfinale Evrolige ugovore sa 'crno-belima' imaju Milenko Tepić, Uroš Tripković, Čedomir Vitkovac, Strahinja Milošević, Novica Veličković i Marko Đurković.

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This time next year we'll be millionaires!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 697
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy CORE
Čović: Ja predsednik, Maljković trener!

Nebojša Čović, vlasnik Košarkaškog kluba FMP Železnik, rekao je u četvrtak da je spreman da uđe u Crvenu zvezdu i da je napravljen kompletan novi sistem funkcionisanja dva kluba.

"Vrh novog sistema bila bi Crvena zvezda. Tim bi činila četvorica sadašnjih igrača Zvezde i košarkaši FMP-a, uz dva ili tri pojačanja. S tim što bismo voleli da trener bude Božidar Maljković", rekao je Čović novinarima u Sportskom centru "Basketlend" u Beogradu.

Mandat sadašnjoj upravi crveno-belih istekao je u junu, posle čega je formirana Radna grupa. FMP i Zvezda su i ranije imali kontakte oko fuzionisanja timova, ali nikada se nije otvoreno i javno govorilo o tome kao sada.

"Mi nismo za dovođenje starih i skupih igrača. Mislili smo da budžet kompletnog sistema bude tri do tri i po miliona evra i da u to budu uključene i mlađe kategorije, koje su među najboljima u Evropi. Mi smo jasno rekli - tamo gde mi predsedavamo, mi odlučujemo", rekao je Čović.

On je naglasio da su u Železniku spremni za razgovor sa čelnicima Zvezde.

"Spremni smo za razgovor sa svima, ali sada smo hteli jasno da kažemo o čemu se radi da se ne bi naša imena povlačila po novinama", dodao je on.

Prema tom planu, Nebojša Čović bi bio predsednik Zvezde i ne bi bio na funkciji u FMP Železniku. Sve tri sale kluba iz Železnika bile bi na raspolaganju ekipama oba kluba, ali bi centar bio Pionir, gde bi Zvezda igrala mečeve i trenirala.

Čović je dodao da je razvijen sistem zaštite igrača, odnosno njihovih ugovora, da su on i funkcioner FMP-a Ratko Radovanović razgovarali sa Maljkovićem i preneli mu svoje želje.

Rekao je da bi u slučaju realizacije programa oni tražili pomoć od države za dosadašnja dugovanja crveno-belih, ali i da bi on uneo svoj kapital.

Na pitanje novinara da li mu je žao što bi u tom slučaju prvi tim FMP-a imao manje šansi da osvaja trofeje i igra polufinala i finala, Čović je rekao da nema sentimentalnih osećanja.

"Posao je posao, a ovde je posao u pitanju. Imamo 30 seniorskih igrača na raspolaganju i tim koji bi nam ostao bio bi dovoljan za takmičenje u regionalnoj i domaćoj ligi. Mislim da je vreme da se usvoji novi koncept u sportu, jer ne mogu klubovi da se oslanjaju na pomoć države. Ona mora da finansira reprezentaciju".

Čović je potvrdio konstataciju novinara da je on navijač Zvezde.

"Za razliku od drugih, ja to nikada nisam krio. Ja sam 'cigan'", rekao je Čović, koristeći stari nadimak navijača Zvezde.

Čović i Radovanović su istakli da FMP ima sklopljen tim i budžet za sledeću sezonu, tako da oni neće imati štete ako do saradnje sa Zvezdom ne dođe.

(MONDO)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 22144
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Nokia 6260 Slide
"Sport": Dinamo želi Veličkovića


Čelnici moskovskog Dinama i novi trener tog kluba Dejvid Blat poslali su ponudu Partizanu za Novicu Veličkovića, prenosi “Sport”. Prema istom izvoru, generalni menadžer moskovljana Genadij Drozdov ponudio je crno-belima za reprezentativnog krilnog centra preko pola miliona eura samo za obeštećenje.

Trener Partizana Duško Vujošević izjavio je u četvrtak “da je finansijska situacija u klubu kritična, i da će bez pomoći, klub biti primoran umesto da se pojačava, da prodaje svoje igrače”

Ostaje da se vidi da li će suočeni sa finansijskim problemima, crno-beli uspeti da sačuvaju ekipu koju su na kraju sezone napustili Nikola Peković, Dušan Kecman i Milt Palasio ( stigli Rašić, Aleksić i Basta ).

Izvor: B92
IP sačuvana
social share
     
Pogledaj profil Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Rastali se Gurović i Prokom

Milan Gurović i zvanično je slobodan igrač, pošto je poljski prvak Prokom Trefl Sopot na svom sajtu objavio da je sporazumno raskinuo ugovor sa srpskim veteranom.

Dosadašnji vlasnik Prokoma digao je ruke od košarke, razočaran slabim rezultatima u Evroligi, pa će budžet kluba za narednu sezonu biti dvostruko manji.

Tridesetdvogodišnji košarkaš sada može da bira novu sredinu, a poznato je da su za njega zainteresovani ruski prvoligaš Trijumf, kao i grčki Panionios, čiji je trener ovog leta postao Aleksandar Trifunović.

Gurović je u plej-ofu bio najzaslužniji za osvajanje titule, kada je Prokom savladao Turov sa 4:3 u pobedama.

U "majstorici" je postigao čak 36 poena, pa ne čudi što je u anketi navijača proglašen MVP-jem ekipe, ispred Litvanca Donatasa Slanine i domaćeg igrača Filipa Dileviča.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.51
mob
Apple iPhone 3Gs
Steva Karadžić preuzeo Hemofarm

Košarkaši vršačkog Hemofarma dobili su novog učitelja. Stevan Karadžić potpisao je sa Vrščanima jednogodišnji ugovor sa mogućnošću produženja saradnje za još jednu sezonu.

"Vrlo mi je drago što sa došao jedan od najboljih klubova u zemlji po rezultatima i organizaciji", počeo je Karadžić priču za MONDO, a zatim dodao:

"Hemofarm ima veliki broj mladih i perspekivnih igrača i moj osnovni zadatak biće da podignem njihov kvalitet, ali da ne trpi rezultat. Vrščani su prošle sezone igrali tri finala, trudićemo se da i u narednom prvenstvu napadamo trofeje".

Karadžić smatra da ima odličan mladi kostur tima, ali da kvaliteta ne manjka ni kod iskusnijih.

"U ovom trenutku svi igrači su pod ugovorom. Otišao je samo Roul Maršal i na toj poziciji ćemo tražiti pojačanje. Što se tiče ostatka tima tu će biti minimalnih promena", naveo je Karadžić.

Da li Hemofarm može da prekine dominaciju Partizana, bilo je sledeće pitanje bivšem treneru Crvene zvezde.

"U ovom trenutku ne znamo sastav Partizana, nisu formirane ni ostale ekipe, pre svega timovi Crvene zvezde i FMP Železnika. Rano je govoriti o tome, ostala su još dva i po meseca do početka sezone. O nekim konkretnim nadama moći ću da kažem nešto više za mesec i po", poručio je Karadžić.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
Gurović i Stanojević se rastali sa Prokomom

Milan Gurović (32, 206) i zvanično je slobodan igrač, pošto je Prokom Trefl Sopot na svom sajtu objavio da je sporazumno raskinuo ugovor sa srpskim veteranom.

Redove poljskog šampiona napustio je i Jovo Stanojević (31, 207), koji je ekspresno već pronašao novi klub. Nekadašnji centar Vojvodine, Crvene zvezde, Partizana i Albe karijeru će nastaviti u turskom Bešiktašu sa kojim je potpisao jednogodišnji ugovor.

Milan Gurović još bira novu sredinu, a poznato je da su za njega zainteresovani ruski prvoligaš Trijumf, kao i grčki Panionios, čiji je trener ovog leta postao Aleksandar Trifunović.

Gurović je u plej-ofu bio najzaslužniji za osvajanje titule, kada je Prokom savladao Turov sa 4:3 u pobedama.

U "majstorici" je postigao čak 36 poena, pa ne čudi što je u anketi navijača proglašen MVP-jem ekipe, ispred Litvanca Donatasa Slanine i domaćeg igrača Filipa Dileviča.

Dosadašnji vlasnik Prokoma digao je ruke od košarke, razočaran slabim rezultatima u Evroligi, pa će budžet kluba za narednu sezonu biti dvostruko manji.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


This time next year we'll be millionaires!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 697
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung Galaxy CORE
Todorić za MONDO: Novici novi ugovor


Strah pristalica Partizana, da će posle Pekovića, Palasija, Kecmana morati da se pomire sa odlaskom još nekog od važnih igrača, pretvorio se u paniku kada je iz Rusije stigla vest da je moskovski Dinamo ozbiljno zainteresovan za Novicu Veličkovića.

Od četvrtka uveče u vazduhu lebdi pitanje - "zar i on"...

"Novica ima ugovor sa Partizanom do leta 2009. Mi smo mu ponudili produžetak saradnje za još godinu dana i sada čekamo odgovor", rekao je za MONDO sportski direktor crno-belih Dragan Todorić.

Ova izjava poklapa se sa izjavom Veličkovićevog menadžera Gorana Ristanovića.

"Postoji više opcija, ali ne bih da komentarišem vest o Dinamu, niti da licitiram imenima klubova. Trenutno pregovaramo samo sa Partizanom".

Sam Veličković, reprezentativac i jedan od ljubimaca publike, rekao je po osvajanju titule prošlog meseca da "sigurno" ostaje u Partizanu. Ali želje su jedno, realnost ponekad sasvim drugo.

Todorić priznaje da trenutna finansijska situacija u klubu ne daje puno razloga za optimizam, ne samo kada je u pitanju ostanak perspektivnog krilnog centra.

"Pričamo dugo da problem koji ne muči samo nas, zahteva pomoć viših instanci, grada i države. Čast izuzecima, ali ako tu naiđemo na zid, kao do sada, bićemo prinuđeni da prodajemo najbolje igrače samo da bismo omogućili funkcionisanje kluba".

Prema njegovim rečima, crno-belima ne ide na ruku što se celo leto čeka(lo) na formiranje vlasti u Beogradu i Srbiji.

"Nadam se da ćemo po završetku godišnjih odmora znati na čemu smo. Zbog toga i ne jurimo pojačanja po svaku cenu".

Nameće se pitanje da li će tada biti kasno da se sastavi respektabilan tim za odbranu tri trofeja i častan nastup u Evroligi? Todorić odgovara odrečno.

"Prelazni rok je otvoren, dakle nismo ograničeni terminima. Ako bude novca, siguran sam da će biti i pravih pojačanja. Na domaćem tržištu ionako nema više igrača koji su zanimljivi za nas, osim Golubovića, kog čekamo da se vrati iz Amerike pa da sednemo za sto. Strance smo uvek dovodili kasnije", podseća prekaljeni operativac.

Dakle, budžet diktira sastav tima, ništa novo. Ali Novica Veličković je još uvek član Partizana.

(MONDO)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 41 42 44 45
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.