Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:57:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Depresija  (Pročitano 93771 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Nokia 
nekad stvarno zna da bude dugo. treba imati strpljenja. definitivno.
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zivot nam vraca ono sto drugima dajemo

Zodijak Leo
Pol
Poruke 22686
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.9
mob
Nokia 
Depresija... bolest koja kasapi kao bilo koje fizicko oboljenje...
Zaista... zaista.. jedna stvar koje se uzasavam...



Ja mislim da te napusta polako - nemas razloga za toliku zabrinutost!  Smile
IP sačuvana
social share


Kad pripadam tebi, tada pripadam sama sebi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Depresiju ne mogu da razumeju oni koji nikada nisu bili depresivni, i svi preporuceni saveti tipa: vezbanje, igranje, ishrana su gubljenje vremena.  Depresija je kao i svaka bolest, mora da se leci postepeno i razlikuje se od osobe do osobe u smislu pomoci.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone SE 2020
Depresija... bolest koja kasapi kao bilo koje fizicko oboljenje...
Zaista... zaista.. jedna stvar koje se uzasavam...



Ja mislim da te napusta polako - nemas razloga za toliku zabrinutost!  Smile

 Smile

...


Lame.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Sheikh Don PaXon The Greatest !!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2736
Zastava Ispred kompa!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Kako prepoznati depresiju? Mislim jel to bas ono prava bolest da se leci lekovima i terapijom ili je prolaznog tipa? Meni se cini da sam par puta bio u depresiji ali nisam siguran.
IP sačuvana
social share
Востани Сербије,
давно си заспала,
у мраку лежала,
сада се пробуди!!!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Žena
Poruke 1054
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ja cesto imam napade depresije, ali srecom ne traju dugo. imam osecaj kao da sam zakovana za krevet i ne mogu da se pokrenem. ponekad cak i ne znam pravi razlog zasto sam depresivna...
IP sačuvana
social share
I'm not what I was last summer, not who I was in the spring.
Tell me, tell me, tell me when will we learn
we love it and we leave it and we watch it burn
Damn these wild young hearts, damn these wild young hearts...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 
Ko su najdepresivniji tinejdžeri?




Tinejdžeri u Rusiji su četvorostruko depresivniji od svojih vršnjaka u ostatku svijeta, rezultati su istraživanja Međunarodnog fonda za djecu i omladinu pri Ujedinjenim nacijama.

 

Oko 20% ruskih tinejdžera ima sklonosti ka ozbiljnoj depresiji, navodi se u istraživanju koje je sproveo UNICEF.

 

Prema podacima ove organizacije, procenat depresivnih tinejdžera u Rusiji je mnogo veći nego u zapadnim evropskim zemljama, gdje ovaj poremećaj pogađa oko 5% mladih.

 

Simptomi depresije su i upotreba droge i alkohola – koji značajno doprinose mentalnim problemima mladih Rusa.

 

I stopa samoubistava raste, tako da se na 100.000 osoba ubije 30,5 – mnogo više od svjetskog prosjeka – 10 na 100.000.

 

U posljednje dvije nedjelje nekoliko ruske djece je u svojim školama izvršilo samoubistvo.

 

Lokalni zvaničnici i stručnjaci govore da je jedan od razloga za takvo stanje među njihovom omladinom “mediji i internet kultura” koje samoubistvo propagiraju kao romantični akt.

 

www.b92.net
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


ZLA

Zodijak
Pol Žena
Poruke 10845
OS
Windows XP
Browser
Chrome 17.0.963.56
mob
Nokia 7500
Uzeti tablete ksalol. Nisu opasne, prepisuju se deci. Uzimati po potrebi  Smile
IP sačuvana
social share
"Ne mozes nekoga naterati da te voli, sve sto mozes je biti neko ko se moze voleti, ostalo je do osobe da shvati da si vredan ljubavi."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5437
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
mob
Nokia zvrr
Ksalol (alprazolam) pripada benzodiazepinima i nije lijek koji se koristi u terapiji depresije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.28
Markeri u krvi i neefikasnost antidepresiva


20. septembar 2012. 09:28 > 09:32

Tim stručnjaka s londonskog Kingz koledža je identifikovao biološke markere u krvi koji mogu da omoguće lakarima da odaberu najbolju vrstu lečenja za svakog pojedinačnog pacijenta, obolelog od depresije.

Karmine Pariante i grupa njegovih kolega sa tog koledža je utvrdila da visok nivo zapaljenskih procesa, koji se pokazuje u sadržaju tri biološka markera u krvi, predstavlja deo mehanizma koji vodi depresiji, naročito nekim njenim oblicima koji ne reaguju najbolje na niske i osrednje doze antidepresiva.

Teža depresija pogađa oko 20 odsto ljudi u svetu u nekom periodu života, a Svetska zdravstvena organizacija (SZO) predviđa da će već do 2020. depresija da se izjednači sa srčanim bolestima po opterećenju koje će predstavljati za zdravstvene fondove.

Na tržištu postoji veliki broj antidepresiva, uključujući i najbolje prodavane "prozak" i "seroksat", ali je opšte prihvaćeno mišljenje da ovi lekovi deluju na samo polovinu pacijenata, pa i na njih ne uvek.

Londonski tim je tokom osam nedelja pratio dejstvo dva antidepresanta "escitaloprama" i "nortriptilina" na grupu pacijenata, mereći nivo tri biomarkera u njihovoj krvi pre i posle uzimanja leka.

Dotični lekovi se, inače, u Britaniji i mnogim drugim zemljama smatraju medikamentima prve linije protiv depresije.

Utvrđeno je da su pacijenti kojima nakon osam nedelja nije bilo ništa bolje, baš oni kod kojih su registrovani najviši nivoi tri markera zapaljenja.

To ukazuje da bi na osnovu nivoa ovih markera lekari unapred mogli da znaju za koje je pacijente najmanje verovatno da će reagovati na terapiju pa bi za njih mogli da propišu ili veće doze leka ili lečenje kombinovanim medikamentima.



Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 12 13 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 13:57:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.