Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:41:29
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Demokratija u SPC crkvi za i protiv  (Pročitano 6860 puta)
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Ti kada bi učestovao u zločin,dali bi ti javno priznao svoju krivicu,ili bi nekako pokušavao to zataškavati ako možeš da se provučeš?Opšte poznato da pripadnici institucije  gde se odigravaju afere nikada ne mogu dati relevantan izvor informacija.Istina se saznaje kroz istraživanje,a ne od krivaca.Ta afera je detaljno istražena,i ta informacija je objavljena,i naravno da pripadnicima tih institucija gde su ti aferi,ne odgovaraju otkrivanje istine,pa pokušavaju,pobiti,ublažiti ili zataškavati informacije.Pa normalno da ću više verovati onom ko je dalje od te afere.
Istina ima samo jednu stranu.A akteri afera normalno da će držati onu drugu stranu.Ja želim videti istinu kakva jeste,ali tu istinu meni nikako nemogu dati učesnici tih afera.

Citat
Tacno je za pismo monaha nekolko Ovcarskokablarskih manastira i delimicno se  slazem sa njima ali mi nije jasno kako  ne pominjes ovih ostalih nekolko stotina manastira gde se sve odvija normalno.Zasto uvek izvlacimo iz kontesta ono sto nama odgovara.
Prijatelju,to je kao kada govorimo o čistoj vodi velike količine za piće,a mi ako u tu vodu pustimo jedan kap otrova,mi ćemo zatrovati svu vodu.Dali ćeš reći, šta je kap otrova u odnosu na tu ogromnu količinu vode? Pitam se dali bi ti pio od takve vode??? Nadam se da razumeš šta hoću da kažem kroz taj primer?
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Da vam kazem izasao je danas jedna divan clanak koji govori dosta vise natpisa i toga da novinari binu brigu SPC
Sve sto ste iznjeli samo potvrdjuje ti tezu raznorazne novine i novinari iz takodje toliko razlicitih razloga pisu svasta to samo stvara pometnju i zbrku a kome je zapravo to potrebno je pravo pitanje ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

Zodijak Capricorn
Pol
Poruke 7487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Citat
Srpska pravoslavna crkva "pred raspadom"

Evo jos jedna

Citat
SVAĐE U HRAMOVIMA

Ovakve i slicne nebuloze dezinforamacije, poluinformacije i insinuacije samo potrvrdjujo ono sto sam rekao
Neko ima zesci interes da ovako pise i pokusava da unese nemir medju vjernicima pometnju i bespotrebno negodovanje
Ponovo vas pitam kome je to u interesu zasto bas sada

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Novinari samo rade svoj posao izveštavanja događaja, zato što su crkveni velikodostojnici prestali da rade svoj posao, za koji su se zavetovali,prestali su do vode brigu o svojim delima i ponašanju,i na kraju prestali su da vode brigu o crkvi gde pripadaju vernici.
Nije mala stvar da neko priča i propoveda Jevanđelje,a onda pokazuje sasvim suprotan primer i ponašanje upravo od onih kod kojih to nikako nesme da se desi.Ne pišu novinari svašta,već se svašta radi u crkvi među sveštenicima,koje nebi smelo da bude.Zbrku i pometnju su sami sveštenici napravili i sada su krivi novinari i drugi za ono što se tamo događa.A jesu se ti sveštenici pitali kome potreban taj cirkus i ponašanje među njima,to je pravo pitanje.Jedina dezinformacija je pobijanje nečega što se jasno vidi i što se tamo odigrava.
Žešći interes imaju vernici koji su svoju dušu dali toj crkvi,i hoće da znaju dali je njihova duša bezbedna tamo.A za nemir i pometnju među vernicima su trebali da misle upravo oni koji su se upuštali u borbu za vlast i ovaj kaos u toj instituciji.Jer kakvi su njihovi sveštenici takvi su i njihovi vernici,i za to nemogu da se okrive ni vernici,ni novinari pa ni drugi.
A ja se pitam,kome je u interesu borba za vlast i ovaj cirkus u toj crkvi bas sada? Odgovor na to pitanje je odgovor na sve.
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
mob
Bosch ima centrifugu
Drugim recima svako od nas sopstvenim akcijama definise samog sebe - pa kome se ne svidja nek menja - ali nek podje od sebe ne od drugoga.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Ovih dana je bilo ovo čitanje, iz istorije, iz nekog od jednocifrenih vekova:

Dva monaha su bila zgrožena i tužna zbog svadja medju ondašnjim Episkopima.
Nisu znali rešenje svemu tome niti kako se desilo da hriščanstvo toliko ... nazaduje
u odnosu na hrišćane prvih vekova. I njih dvojica otidju do jednog starog monaha
koji je živeo u postu i molitvi da ga pitaju zašto se to dogadja.
I kada su mu ispričali šta se dogadja i kolike su svadje u pitanju, on je samo počeo da plače!

Posle odredjenog vremena oni ga ponovo upitaše zašto se hrišćani tih dana razlikuju od hrišćana
prvog veka i on im odgovori:
"Deco i braćo moja! Pa ja i plačem jer se ovi sadašnji hrišćani potpuno isto ponašaju
kao i hrišćani prvog veka!"
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
"Deco i braćo moja! Pa ja i plačem jer se ovi sadašnji hrišćani potpuno isto ponašaju
kao i hrišćani prvog veka!"
Pretpostavljam da je to neki vic.
Ako to nije vic,onda je neverovatno kako se pokušava pravdati svađa,greh i svako zlo u crkvi.Pitam se gde će im duša?
Gde to u Svetom Pismu se govori da prvi hrišćani svađali i činili razna zla i grehe.Teško ljudima u monaštvu kada se takvo zlo pravda.

Dela Apostola 2,44 "A svi koji verovaše behu zajedno,i imahu sve zajedno"
Dela Apostola 2,45 "A tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše"
Dela Apostola 2,46 "I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi,i lomljahu hleb po kućama,i primahu hranu sa radošću i u prostoti srca."

"U prvom veku nove ere hrišćani su se tajno okupljali na zajedničkim verskim obredima, propovedima i molitvama. Zajednice hrišćanskih vernika zvale su se hrišćanske opštine, bilo ih je u svim delovima carstva, i u njima je imovina bila zajednička. Ali, hrišćanstvo je samo u početku bilo religija ugnjetenih i potlačenih, da bi vremenom sve više bogataša, nesigurnih i nezadovoljnih državnom vlašću, pristupalo novoj veri. Hrišćanske opštine su se sve više širile i bogatile."

Da su današnji Hrišćani isti kao što su bili prvi Hrišćani,svet bi bio potpuno drugačiji,a u crkvama ne bi bilo svađa,borba za vlast i moć,ni greh.Hrišćani bi delili imanje i sve što imaju sa svojim bližnjima i niko ne bi imao vlastitu imovinu,već bi sve bilo zajedničko kao što je bilo među prvim Hrišćanima.
Taj stari monah mora da je propustio čas,kada su to učili.
« Poslednja izmena: 15. Jun 2008, 00:15:14 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows NT 4.0
Browser
Mozilla Burek
mob
Nokia 
Čitajmo poslanice, tada i danas ljudi su skloni raznim greškama. Čak i apostoli.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bice Bolje

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1729
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Pretpostavljam da je to neki vic.
Ako to nije vic,onda je neverovatno kako se pokušava pravdati svađa,greh i svako zlo u crkvi.
Nije vic.
Ja ne opravdavam ove grehe koje si ti nabrojao. Niti druge.
Pitam se gde će im duša?
Za to je nadležan Bog.
Gde to u Svetom Pismu se govori da prvi hrišćani svađali i činili razna zla i grehe.
Piše u Poslanicama i Delima Apostolskim. Ima tamo divnih primera pobožnog življenja ali i krivoverja.
Teško ljudima u monaštvu kada se takvo zlo pravda.
Pogledaj, monah je plakao. Kada ja budem plakao zbog svadja mojih Episkopa,
tada ću (možda) moći i da kritikujem tu braću po Hristu zbog greha njihovih (svadje u ovom primeru).
"A svi koji verovaše behu zajedno,i imahu sve zajedno"
"A tečevinu i imanje prodavahu i razdavahu svima kao što ko trebaše"
"I svaki dan behu jednako jednodušno u crkvi,i lomljahu hleb po kućama,i primahu hranu sa radošću i u prostoti srca."
Amin!
Beše i ovoga:
"A u naroda koji je poverovao bilo je jedno srce i jedna duša, i niko nije govorio da je što od njegovog imanja njegovo lično,
nego im je sve bilo zajedničko. Apostoli su veoma silno svedočili za uskrs Gospoda Isusa i velika blagodat beše na svima njima.
Niko među njima nije oskudevao, jer su svi posednici zemlje ili kuća prodavali što su imali, donosili su vrednost prodanoga
i stavljali pred noge apostola. Odatle se svakom delilo - koliko je kome bilo potrebno
."
Da su današnji Hrišćani isti kao što su bili prvi Hrišćani, svet bi bio potpuno drugačiji,a u crkvama ne bi bilo svađa,borba za vlast i moć,ni greh.
Hrišćani bi delili imanje i sve što imaju sa svojim bližnjima i niko ne bi imao vlastitu imovinu,već bi sve bilo zajedničko kao što je bilo među prvim Hrišćanima.
Ima i ovoga što ti pišeš, ali koliko ga ima?
Ja sam video mnoge, zaista mnoge primere ali ... nisam za primer.
Taj stari monah mora da je propustio čas,kada su to učili.
Pazi - on odgovara profilu koji si ti gore dao - i ti njega kritikuješ.
Nemoj, brate tako. Pametan si čovek!
IP sačuvana
social share
Bice bolje
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Ok, sve najbolje.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1515
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Pitam se gde će im duša?
Za to je nadležan Bog.
Pa za mnoge stvari je Bog nadležan,pak ipak sveštenici odlučuju.

Citat
Pogledaj, monah je plakao. Kada ja budem plakao zbog svadja mojih Episkopa,
tada ću (možda) moći i da kritikujem tu braću po Hristu zbog greha njihovih (svadje u ovom primeru).
Tu suze ne vrede ništa.A ako kritike ne dovedu do spoznaje kod tvoje braće po Hristu,onda ih razrešite,a na takva mesta bi trebali da postavite osobe koji mogu,hoće i umeju da žive po Jevanđelju,i koji će služiti za primer ostalima,i biti slika crkve.
Citat
Pazi - on odgovara profilu koji si ti gore dao - i ti njega kritikuješ.
Nemoj, brate tako. Pametan si čovek!
Njegov opis neodgovara opisu prih Hrišćana,stoga moja kritika monahu opravdana.
I monah je pametan,pa ne bi trebao da pripisuje takve niske stvari prvim Hrišćanima čiji život očigledno ne poznaje.Brate,on nebi treba tako.
« Poslednja izmena: 15. Jun 2008, 01:37:32 od Pirox »
IP sačuvana
social share
Skrab.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 22:41:29
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.