Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dečaka raznela bomba kašikara  (Pročitano 756 puta)
03. Avg 2006, 12:20:05
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.00
mob
Apple iPhone SE 2020
Dečaka raznela bomba kašikara

Sedmogodišnji Željko Odžić iz Maslovara kod Bosanskog Novog stradao od ručne bombe koju je našao i aktivirao u blizini svoje kuće

BANJALUKA - Željko Odžić (7) iz sela Maslovare kod Bosanskog Novog poginuo je nakon što je u neposrednoj blizini porodične kuće aktivirao ručnu bombu "kašikaru"! Dečak je bez ruke i potpuno raznetog grudnog koša preminuo na putu za bolnicu.
Pretpostavlja se da je bombu, uz drugi otpad, nanela reka koja protiče uz imanje Odžića. Bomba je izbačena na obalu gde je nesrećni dečak pronašao i aktivirao. Majka stradalog dečaka Dijana Odžić kaže da je čula strahovitu detonaciju u blizini njihove kuće.
- Na mestu gde je stradao, Željko se svaki dan igrao sa svojim zečevima. Tako je bilo i ovog puta. Zvala sam ga da dođe kući, a on mi je rekao da će doći. Samo nekoliko minuta kasnije čula se jaka detonacija. Pretpostavljala sam da se dogodilo nešto strašno - kazala je za sarajevski "Dnevni avaz" dečakova majka, koja ga je u lokvi krvi zatekla na mestu tragedije.
Prema njenim rečima, dečak je preminuo na putu za bolnicu.
- Sin mi je ležao u krilu. Osetila sam da mu nema pomoći, iako sam suprugu Zoranu govorila da će sve biti u redu - kaže kroz jecaj majka Dijana, koja pored Željka ima i dvogodišnju devojčicu. Ona je samo spletom sretnih okolnosti izbegla tragediju, jer je nekoliko minuta pre nesreće htela da se igra sa bratom!
Iako potpuno skrhana, Dijana je pristala da govori samo iz jednog razloga, jer želi da svim roditeljima skrene pažnju koliko opasnosti može biti i u bezazlenim dečjim igrama.
- To je verovatno sudbina, da se mom Željku ovako nešto dogodi, jer niko nije mogao pretpostaviti da bi on na tom mestu gde se često igrao mogao pronaći bombu od koje će stradati - kaže Dijana.
Stanovnici Maslovare kažu da je Žaljko bio fin i miran dečak.
- Ovo je strašna tragedija, a Maslovare nikada neće biti iste bez našeg Željka - kaže prvi komšija Odžića Milenko Brčin, čiji je sin išao u prvi razred sa stradalim Željkom Odžićem.
(R. P.)

Izvor: Press
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.