Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dečak preživeo 6.000 volti: Dobro sam, malo me pecka ruka!  (Pročitano 400 puta)
18. Jun 2014, 09:27:28
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
Browser
Mozilla Firefox 29.0
mob
Sony xperia
Dečak preživeo 6.000 volti: Dobro sam, malo me pecka ruka!

Dobro sam sada, samo me malo pecka ruka. Što ne ograde onu trafostanicu da deca ne mogu da joj prilaze, kaže Natan Vatović (11), učenik IV razreda OŠ „Vuk Karadžić“ iz zaječarskog sela Veliki Izvor koji je uz neverovatnu sreću preživeo strujni udar od 6.000 volti.



Dečaka je struja udarila kada se, kako se pretpostavlja, popeo na trafo stanicu nadomak škole kojom se njegovo selo napaja strujom. Zbog opekotina, nakon udara struje prebačen je u Niš gde se se oporavlja na Klinici za dečju hirurgiju sa ortopedijom i nije životno ugrožen.

-Struja mu je izgorela desnu ruku do ramena a da na levoj ruci ima opekotine na nadlaktici gde je ušao struni luk, i na butini leve noge, gde je struja izašla iz tela. Nakon pada posekao je bradu. Ne znamo tačno kako je došlo do strujnog udara. Jedan njegov drug kaže da se popeo na trafostanicu da se slika, drugi da je hteo da vidi gnezdo vrapca pošto mnogo voli životinje. Sin kaže da se ne seća a ja nisam hteo da ga zapitkujem. U ovom trenutku nam je najbitnije da se oporavi, kaže Sreten Vatović, otac dečaka.
 
On veli da su deca toga dana slavila završetak četvrtog razreda u školi i da su jedno vreme bili prisutni i roditelji.
 
-Do 19.15 časova smo bili prisutni i ja i supruga pa smo došli kući da skinemo slike i postavimo ih na internet. Ali, posle nekog vremena pozvala nas je direktorka i rekla nam da je sin pao i slomio ruku ali da nije opasno povređen. Spremili smo se da pođemo do škole, kada je javila da je došla Hitna pomoć i da ga voze pravo u Zaječar koji je udaljen oko pet kilometara. Iz zaječarske bolnice su ga odmah odvezli u Niš. Bio je dva dana u šok sobi ali su ga sada prebacili na odeljenje, kaže Sreten.

Opekotine II stepena na mestu ulaska struje
 
Dečak je zadobio opekotine drugog stepena na rukama i nozi, njegovo stanje je stabilno i nije životno ugrožen. Nije zahvaćena velika površina kože, već samo mesta na kojima je struja ušla i izašla iz tela. Dobbro se oporavlja i očekujemo brzo da bude otpušten iz bolnice, kaže direktorka Klinike za dečju hirurgiju sa ortopedijom u KC Niš prof. dr Anđelka Slavković.



On ističe da je ovlastio advokata da podnese tužbu proti eletrodistribucije Zaječar, OŠ Vuk Karadžić, ali i protiv policije i tužilaštva.
 
-Trafostanica je udaljena 25 metara od škole i 15 metara od igrališta. Nije zaštićena, nije ograđena i nema nikakvog upozorenja na njoj za decu da se ne smeju penjati. Policiju ću tužiti jer nije izašla i izvršila uviđaj posle povređivanja mog sina, dodaje on.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.065 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.