Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dečak je goreo kao buktinja i vrištao: „Spasite me!“  (Pročitano 1254 puta)
24. Apr 2013, 14:00:26
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
Browser
MSIE10.07.0
mob
Nokia 6300
Dečak je goreo kao buktinja i vrištao: „Spasite me!“
Dvanaestogodišnji Đ. M, koji je zadobio teške opekotine na 90 odsto površine tela kada ga je 21.aprila na Železničkoj stanici u Nišu udario strujni udar od 25.000 volti, preminuo je prošle noći na Klinici za dečju hirurgiju i ortopediju u Nišu, potvrdio je za "Blic" pomoćnik direktora Klinike dr Dragoljub Živanović.

Dečak se teško povredio kada se sa drugovima u toku igre popeo na jedan od starih vagona kada ga je uhvatio strujni luk, zapalio i bacio na zemlju.

Dečak je utrčao u stanicu i povikao: „Pomozite, gori mi drug!“ Zgrabio sam protivpožarni aparat i pretrčao 300 metara. Između 10. i 11. perona video sam dete kako gori. Plakao je i vrištao: „Spasite me, molim vas“.

- Krv mu je išla na usta, glava mu je bila povređena. Goreo je kao buktinja. U životu ništa strašnije i potresnije nisam video, a ratovao sam na Kosmetu - kaže Dragan Milošević, vatrogasac i čuvar firme „Ful protekta“ na železničkoj stanici u Nišu, koji je prvi pritekao u pomoć dečaku.
On kaže da su lekarima Hitne pomoći pomogli da prenesu teško povređenog dečaka.

- Da je njegov drug došao neki minut kasnije po pomoć, bio bi ceo ugljenisan. Voleo bih da preživi i da ga upoznam - kaže Milošević.

Dečak je sa dubinskim opekotinama na 90 odsto kože zbrinut na Klinici za dečju hirurgiju s ortopedijom. Lekari su učinili sve da teško povređenom dečaku spasu život ali su povrede bila fatalne. On je brzo nakon prijema u bolnicu pao u komu, pa je priključen na raspirator.
- To su teške, dubinske, opekotine. Bio je svestan na prijemu, ali je brzo postao dezorijentisan. Morao je da bude priključen na mašinu za veštačko disanje. Jedna strana tela je ugljenisana, odnosno prekrivena opekotinama četvrtog stepena - rekao je juče direktor Klinike prof. dr Anđelka Slavković.

Reporter "Blica" sinoć je posetio porodicu dečaka.

- Srce moje, vrati mi se kući. Nemoj da me ostaviš sada. Molim vas, spasite mi mog lepotana zlatnog. Koga ću sada u kosicu da ljubim - jecala je baka Svetlana Mitić, grleći i ljubeći sliku unuka.

Ona je sa suprugom Zoranom podigla Đorđa, jer je njegova majka Maja obolela još u trudnoći, dok oca nikada nije upoznao.

- Đorđe je talentovan za crtanje, od džeparca je kupovao sprejove i boje. S drugovima je izašao oko 13.30 časova. Nismo znali da idu na železničku stanicu. Popeo se verovatno da bi nacrtao grafit na starom vagonu, mada su sa njih skidali i neke grafitne šipke za crtanje. Udarila ga je struja. Hteli su da ga prebace na VMA, ali je u veoma teškom stanju. Rade mu samo srce i pluća i na mašini je koja mu održava život - tužno govori dečakov deda Zoran.

Dečak je pohađao peti razred OŠ „Kralj Petar Prvi“ i, po rečima njegovih najbližih, bio je napredan za svoje godine.

- Proleće je, radovao se šetnji. Da nisam pod terapijom, ko zna da li bih ovo podnela - kaže dečakova majka Maja.

 
Žale zbog tragedije
U Železnicama Srbije žale zbog teškog sluučaja.
- Vagoni su bili na propisanom mestu, a železnička stanica se ne može ograditi jer su to kilometri. Strujni luk može da udari i sa dva metra daljine, zato je zabranjeno penjanje na vagone - kaže direktor Medija centra Železnice Nenad Stanisavljević.
 
Blic

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
O,Bože...  Smiley 1  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Superstar foruma


Nista

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 82508
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Deda dečaka kog je ubila struja: Jedina mu je želja bila da upozna oca


Jedina mu je životna želja bila da upozna oca, koji ga nikada nije priznao. Tražio je da mu pokažemo oca, makar i od blata, ali mu se želja nije ispunila, priča skrhan bolom Zoran Mitić, deda dečaka Đorđa (12) koji je preminuo pretprošle noći od povreda strujnog udara od 25.000 volti.

Dečaka je udario strujni luk na Železničkoj stanici dok se 21. aprila sa drugovima igrao penjući se na vagone i sa teškim opekotinama na 90 odsto kože bio je hospitalizovan na Klinici za dečju hirurgiju sa ortopedijom, gde je izdahnuo 22.aprila oko 22.30 časova uprkos naporima lekara dam u spasu život.

- Ja sam kao deda dozvolio da se Đorđe rodi. Otac za koga nije dokazano očinstvo, sa ženom je živeo četiri godine u braku i nije imao dece, ali je tražio od moje ćerke da abortira. Ja to nisam dozvolio. Mnoge žene, mislio sam, ne mogu da rode, ko sam ja onda da budem dželat. Bog je njoj namenio dete, rekao sam ćerki da je to njen izbor i da ja tražim da rodi dete. U bolnici, kada mu se otac nije javljao, rekli smo mu: otac te neće ali mi te hoćemo. Ti si naša sreća. Kada sam ga iznosio iz bolnice, rekao sam mu da ja želim da mi on uzvrati pažnju tako što će on nositi moj kovčeg kada umrem. Nije mi se želja ostvarila - priča Zoran.
 
On kaže da je njegova ćerka Maja jako teško podnela to što otac dečaka ne želi da ga prizna, zbog čega se razbolela psihički, što se odrazilo i na njegovo odrastanje.

- Njegova majka ne može o sebi da se stara, danju spava, pod terapijom je a noću se budi i traži da se sa njom priča. Dete je sve slušalo, budilo se, danju je izlazio iz kuće. To je ostavilo traga na njega. Bio je hiperaktivan, nije ga držalo mesto. Ali, bio je pametan dečak. Nije učio, ali je bio odličan đak. On nam je bio nada da će se sutra brinuti o majci kada poraste i ima svoju porodicu. Ali, otišla je naša nada i naši životi sa njom - jada se deda Zoran.

Neutešna baka Svetlana, koja mu je bila kao druga majka, ne može da zadrži suze.
 
- Volela sam ga kao da mi je sin, brinula sam o njemu kao majka, jer mu se majka razbolela. On me je podmlađivao svojom vedrinom i živahnošću. Čuvala sam jedne cipele da budu nove, nadajući se da ću mu jednoga dana zaigrati na svadbi. Bio si tako pun života i energije, dušo moja lepa - plače Svetlana.

Lekari Klinike za dečju hirurgiju sa ortopedijom učinili su sve da spasu dečaka, ali su povrede bile smrtonosne jer se dečakovo telo zapalilo nakon udara struje. Na prijemu u bonicu on je bio poluugljenisan.

- Rađene su sve mere reanimacije, opekotine su hirurški obrađene, priključen je na veštačku ventilaciju, primenjivane su mere intenzivnog lečenja. Međutim, takve povrede nije moguće da se prežive - kaže dr Dragoljub Živanović, pomoćnik direktora Klinike.
 
Saučešće železničara
 
Železničari niškog železničkog čvora uputili su telegram saučešća povodom smrti dečaka.

"Najbolnija strana života je ovaj put sticajem nesrećnih okolnosti nemilosrdno zatamila vaše živote i udarila gde je najranjivije. Ostaje da i mi železničari živimo u senci nesreće koja se desila na našem prostoru. Saučestvujemo u vašoj boli za koju znamo da je nemerljiva ali i nedeljiva. Svi smo siromašniji za jedan mladi život, a sećanjem ćemo čuvati uspomenu na malog Đorđa. I na ovaj način vam upućjemo izraze naijskrenijeg saučešća, navode železničari u telegramu. U Železnicama Srbije kažu da je edukacija dece o opasnostima u železničkom saobraćaju jedina mera kojom se mogu ovakve nesreće preduprediti, jer je nemoguće ograditi kilometre železničkih stanica i postaja tako da im se ne može prići."
 
Deda napisao oproštajnu pesmu unuku

U proleće sve živi, sve životom diše,
Ali tebe nema Đorđe tebe nema više
Primi zadnji pozdrav od svog dede,
od razreda i od đaka
I reci mi cvete mladi da li ti je crna zemlja laka
Ja ti želim sretan put do neba
Al sad ne znam da živim kako treba
Ostao sam s tvojom bakom,
sa tvojim vermin drugom
ali nauči me moj živote
kako da živim sa tugom

Izvor: Blic

Почивај у миру  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
"Narod je glup, a sad se buni zato što je glup. Pa ne možeš i biti glup i bunit' se što si glup."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.15
Tuga, stvarno tuga.  Smile

Nek pociva u miru...
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
Тужно да срце препукне...

Али ми новинарски лешинари изазивају бес својом сензационалистичком патетиком..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows XP
Browser
MSIE8.0
Тужно да срце препукне...

Али ми новинарски лешинари изазивају бес својом сензационалистичком патетиком..
+1
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 26.0.1410.64
mob
Samsung GT-S7580
Али ми новинарски лешинари изазивају бес својом сензационалистичком патетиком..

Све, само да се продају новине.

Најежих се.  Smile
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 20.0
mob
Nokia X6
Тужно да срце препукне...

Али ми новинарски лешинари изазивају бес својом сензационалистичком патетиком..

http://www.alo.rs/vesti/hronika/decak-goreo-kao-buktinja/16870

ĐORĐA MITIĆA (12) IZ NIŠA SPRŽILA STRUJA Smile
IP sačuvana
social share
Chelsea the champions europe
ako radis isto sto je uradio i on onda nisi nista bolji od njega
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Dođoh, videh, osvojih!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10979
OS
Windows 7
Browser
MSIE10.07.0
mob
Nokia 6300
Језив начин да се оконча један дечији живот  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.64
дуго ме нешто овако није погодило, нека почива у миру
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.