Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Danas počinje Svetsko prvenstvo ~ Otvaranje ~ Vesti  (Pročitano 15159 puta)
11. Jun 2010, 10:26:02
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
U narednih mesec dana uživaćemo u igri najboljih fudbalera na planeti.



U Južnoj Africi danas počinje 19. svetsko prvenstvo u fudbalu, prvo koje se održava na Crnom kontinentu. Svečano otvaranje počinje u 14 sati na stadionu Soker siti u Johanesburgu, a dva sata kasnije biće održana premijerna utakmica Južna Afrika - Meksiko.

Do sada se nikada u istoriji nije dogodilo da domaćin izgubi na otvaranju turnira, a Meksiko je četiri puta „otvarao” SP i nijednom nije slavio.

Meksiko je pobedio na dva od tri dosadašnja okršaja, ali je poslednji put bolja bila Južna Afrika, na Konkakaf kupu 2005. godine.

Bafana Bafana nikada nije pobedila na utakmici Svetskog prvenstva, a ovoga puta ulazi ohrabrena činjenicom da je domaćin, kao i da nije pretrpela poraz u 13 prethodnih nastupa. Ipak, ni meksikanci nisu za potcenjivanje jer su tokom priprema uzeli meru i aktuelnim prvacima sveta, Italijanima koje su savladali sa 2:1.

Od 20:30 na teren će izaći i njihovi suparnici iz A grupe, Urugvaj (prvaci sveta 1930. i 1950. godine) i Francuska (prvaci sveta 1998. godine). I jedan i drugi tim pokušaće da izbegnu loš ishod poput onog iz 2002. godine kada su domaćini SP zajedničkim snagama bili Japan i Južna Koreja. Duel Urugvaja i Francuske tada je okončan bez pobednika i bez postignutih golova, a to je samo bio uvod u eliminaciju obe reprezentacije već u prvoj fazi takmičenja.

Na Mundijalu, koji traje do 11. jula, učestvuje 32 ekipe koje će se boriti za titulu svetskog prvaka koja donosi nagradu od 30 miliona dolara. Biće odigrane 64 utakmice na deset stadiona, od kojih je pet izgrađeno za potrebe svetskog prvenstva, a ostali su detaljno renovirani.

Južna Afrika je organizaciju Svetskog prventva dobila 15. maja 2004. godine pošto je dobila više glasova od glavnog konkurenta Maroka.



Izvor: SvetskoPrvenstvo
« Poslednja izmena: 11. Jun 2010, 13:56:00 od MunkaZe »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Гомила нелогичних потеза... Због љубави! Д.С. 1989

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16786
Zastava Књажевац
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Wave II
Е нисмо знали да данас почиње... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 19874
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Samsung 
Е нисмо знали да данас почиње... Smile

у колико сати, зна ли ко  Smile
IP sačuvana
social share
...Јер си много друкчији од свих
Јер ти си стална опасност за њих
Нешто си ново а не знају шта
Друкчије ходаш, друкчије мислиш...И ниси ко сви
Њихова слабост само си ти...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
e bas mi je drago sto vam rekoh Smile Smile


IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Mandela, Obama i 1.581 plesač!

Devetnaesto svetsko prvenstvo u fudbalu počeće danas spektakularnom ceremonijom na stadionu „Soker siti" u Johanesburgu! Polučasovnoj priredbi prisustvovaće najvažniji svetski lideri, a učestvovaće čak 1.581 umetnik



Planetarni događaj godine, 19. svetsko prvenstvo u fudbalu, biće otvoreno danas spektakularnom ceremonijom na stadionu „Soker siti" u Johanesburgu! Tačno u 14 časova počeće polučasovni spektakl, koji će na najbolji način predstaviti zvuk i boje Crnog kontinenta. Skoro milijardu ljudi pratiće prenos otvaranja u čak 215 zemalja.

Tema ceremonije koja će trajati pola sata je „Dobro došli u kuću sveta", čime organizatori skreću pažnju na činjenicu da se moderan čovek, homo sapiens, pojavio pre oko 200.000 godina upravo na ovom kontinentu, odakle je krenuo u osvajanje planete.

Organizatori obećavaju energičan, šaren i „pravi afrički početak" SP. U ceremoniji će učestvovati 1.581 plesač, muzičar, i razni svetski priznati umetnici. Višestruki dobitnik nagrade Gremi, afroamerikanac Ar Keli zajedno sa „Soveto duhovnim pevačima" zapevaće uglas tematsku pesmu otvaranja „Sign of a Victory" (Znak pobede).

Na ceremoniji, čiji program je uglavnom obavijen velom tajne, učestvovaće harizmatična nigerijska džez zvezda Femi Kuti, koji će otpevati svoj legendarni hit „Beng, beng, beng", alžirski afro-pop umetnik Kalid, bend iz Gane „Osibisa", ali i domaći umetnici - trubač Hju Masekela, pevačice Tandisva Mazvai i Leta Mbulu, reper Hip Hop Pancula, grupa „TKZee", vokalista Timoti Mokoi, pesnik Zolani Mkiva i pevač, producent i aranžer Kiko. Plesom i ritmom iz desetina udaraljki i limenih duvačkih inrtumenata zadiviće nas članovi „Fild bend fondacije".

- Na ceremoniji otvaranja će se predstaviti niz južnoafričkih i afričkih giganata muzike i industrije zabave. Oni će pokazati svetskom auditorijumu talenat, kreativnost, tehnologiju i duh dobrodošlice našeg kontinenta. To će, bez sumnje, biti prava afrička proslava radosti, života i energije - obećao je dr Deni Džordan, predsednik Organizacionog komiteta Svetskog kupa.

Dva sata nakon ceremonije otvaranja kojoj će prisustvovati i ikona borbe protiv aparthejda, teško bolesni 91-godišnji Nelson Mandela, kao i predsednik SAD Barak Obama, sledi i prva utakmica 19. svetskog fudbalskog kupa između domaćina Južne Afrike i Meksika.


Ovacije... Vijera predstavio „boginju"

Šakira kao uvertira

Sinoćnji koncert na stadionu u Sovetu, pred oko 30.000 gledalaca, predstavljao je zapravo uvod u ceremoniju otvaranja Svetskog prvenstva! I ovaj događaj se prenosio uživo širom sveta, a glavna zvezda večeri je bila atraktivna kolumbijska pop ikona Šakira, koja je pevala himnu prvenstva „Vaka, vaka". Pored nje, nastupili su i „Blek ajd piz", Huanes, Džon Ledžend, Ališa Kiz, „Parlotons", Anželik Kiđo i mnogi drugi.

Na binu je bila donešena i popularna „boginja", koju je predstavio nekadašnji osvajač i bivši reprezentativac Francuske Patrik Vijera...





Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Tragedija u porodici Mandele

- Trinaestogodišnja praunuka Nelsona Mandele poginula je sinoć u automobilskoj nesreći na povratku sa koncerta kojim je spektakularno najavljeno fudbalsko prvenstvo sveta Zadužbina legendarnog borca protiv aparthejda i prvog demokratski izabranog predsednika Južne Afrike saopštila je da je Zenani Mandela umrla u saobraćejnoj nesreći u kojoj niko drugi nije povređen.

Predstavnica policije Tumi Šaj je za Asošijeted pres rekla da je "otvoren slučaj o mogućem ubistvu", ali nije dala
nikakve druge detalje, pa ni lokaciju tragičnog udesa.

Sinoćni koncert za Svetski kup u Sovetu, nekad buntovničkom predgrađu Johanesburga, privukao je desetine hiljada ljudi i saobraćajna gužva je trajala i satima po ponoći.

Mala Zenani, koja je 13. rođendan proslavila u sredu, bila je jedno od devetoro praunučadi Mandele. Njegova zadužbina je saopštila da "porodica traži privatnost u žalosti zbog tragedije".

Nelson Mandela, koji će za sedam dana proslaviti 92. rođendan, uglaavnom se povukao iz javnog života, ali se
očekivalo da će se danas popodne pojaviti na svečanom otvaranju Svetskog kupa.

Njegova zadužbina je, doduše, bila saopštila da je on dobio gomilu molbi za susrete, pa neće moći da se odazove ni na mali deo njih.

Mandela se, međutim, pre neki dan sreo s jednim bendom koji je sinoć učestvovao na koncertu u Sovetu, kao i sa portugalskim fudbalerom Kristijanom Ronaldom i južnoafričkim selektorom Karlosom Kveirozom.



Uhapšen vozač

Policija u Johanesburgu je danas saopštila da je uhapšen vozač kola u kojima je sinoć poginula praunuka Nelsona Mandele, prvog demokratski izabranog predsednika Južne Afrike Predstavnica policije Edna Mamonjane je, kako javlja AP, rekla da je uhapšeni šofer, čije ime nije kazala, optužen za vožnju u pijanom stanju, a možda će biti podignuta i optužnica za ubistvo.

"Policija je utvrdila da je bio pijan. Izgubio je kontrolu nad vozilom i ono je udarilo u jednu barikadu", rekla je
Mmonjane.

Trinaestogodišnja Zenani Mandela je poginula u saobraćajnoj nesreći sinoć na povratku sa koncerta Svetskog kupa na stadionu Orlando u Sovetu, svojevremeno sirotinjskom i pobunjaničkom predgrađu Johanesburga.

Zadužbina Nelsona Mandele u međuvremenu je energično demantovala vest da je u kolima bila njegova bivša žena Vini Madikizela-Mandela.

"Ona nije bila u kolima", rekla je predstavnica zadužbine Selo Hatang koja je zamolila da familija Mandela ostavi na
miru da žali gubitak Zenani koja je 13. rođendan proslavila u sredu.

Hatang je kazala da Vini Madikizela-Nelson jeste dobila lekarsku pomoć, ali zbog šoka koji ju je pogodio kad je
dobila vest o smrti praunuke. U bolnici je provela nekoliko sati, pa je puštena kući.

Hatang je, takođe, rekla da je još rano reći da li će Mandela, koji će za sedam dana proslaviti 92. rođendan,
danas popodne doći na otvaranje Svetskog kupa i utakmicu Južna Afrika - Meksiko. To će biti saopšteno kasnije u toku dana.


Otkazano učešće Mendele na otvaranju zbog smrtnog slučaja

Bivši južnoafrički predsednik Nelson Mendela neće prisustvovati svečanoj ceremoniji otvaranja Svetskog prvenstva u fudbalu u Johanesburgu zbog pogibije praunuke Zenani Mendele u saobraćajnoj nesreći, potvrdila je fondacija na čijem je čelu.

U saopštenju se navodi da je Mendela (91) "skrhan" bolom zbog pogibije trinaestogodišnje praunuke, zbog čega je otkazao najavljeno prisustvo otvaranju Mundijala.

Mendelina praunuka poginula je noćas u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila posle koncerta povodom otvaranja Svetskog prvenstva u fudbalu, koji je održan u Sovetu.

Zenani Mandela, jedno od devet praunučadi bivšeg južnoafričkog predsednika, 9. juna je napunila 13 godina.


Izvor: Press
« Poslednja izmena: 11. Jun 2010, 11:53:21 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Afrička navijačka truba vuvuzela opasna po zdravlje?



Osim što je bučan i ispušta iritirajuće zvuke, afrički tradicionalni instrument nalik trubi vuvuzela može biti i opasan jer širi bacile gripa i prehlade, pokazalo je istraživanje britanskih lekara

Vuvuzela, plastična truba koja je čest rekvizit na stadionima Južne Afrike, najpopularniji je instrument među navijačima domaće ekipe.
- Pomoću vuvuzele mogu se na druge navijače preneti bacili jer kroz njen otvor prolazi i dah onoga ko trubi - rekla je doktorka londonske škole za higijenu i tropske bolesti Rut Meknarni. Ona kaže da se duvanjem u vuvuzelu na obodu tog instrumenta sakupljaju sitne kapljice koje mogu da sadrže zarazne bacile, a koji opstaju u toj sredini satima.



Izvor: Press
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Danas na programu

14.00 Ceremonija svečanog otvaranja
16.00 Južna Afrika - Meksiko
20.30 Francuska - Urugvaj
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Jako obezbeđenje za otvaranje Mundijala, počela euforija

Jake snage reda i mira obezbeđuju današnju utakmicu između Južne Afrike i Meksika u Johanesburgu, gde će zvanično biti otvoreno 19. Svetsko prvenstvo u fudbalu

Ulice u krugu od dva kilometra oko stadiona "Grad fudbala" zatvorene su za saobraćaj, osim za vozila koja imaju dozvolu za parkiranje isred objekta čiji je kapacitet 94.700 mesta.
Ispred stadiona je ogroman broj policajaca, vojnika, redara i službenog obezbeđenja.
Nije, ipak, sve dobro organizovano. Novinari su bili prinuđeni da, iz nepoznatih razloga, oko 20 minuta čekaju da uđu u pres centar, pošto su kapije naprasno bile zatvorene bez objašnjenja. Po njihovom otvaranju mnogi od predstavnika medija nisu ni pretresani.

Atmosfera je počela da se zagreva i oko stadiona, pa i na ulicama daleko od "Grada fudbala". Domaćini Mundijala su sve goste probudili već u sedam ujutru kada su se začuli zvuci tradicionalnih lokalnih pesama i vuvuzela, afričkog instrumenta popularnog na tribinama.

Stadion je odavno rasprodat, a najjeftinije ulaznice, koje su za oko 14 evra mogli da kupuju samo državljani Južne Afrike, danas kod preprodavaca koštaju i po više od 200 evra.



Izvor: Press
« Poslednja izmena: 11. Jun 2010, 12:08:03 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 123
OS
Windows XP
Browser
Safari 5.0.375.55
mob
Nokia e51
Jos samo 40 minuta do zvanicnog otvaranja prvenstva.  Smile Nadam se dobrom fudbalu u narednih mesec dana, i dobrim rezultatima nasih reprezentativaca.  Smile

Btw, znam da je mali off, al eto da pitam - za ranija svetska i evropska prvenstva je u Sportu izlazio neki specijal, koji izgleda kao neka knjizica, sa svim zanimljivostima, rasporedom i sastavima timova. Jel zna neko da li je to vec izaslo a ako nije da li ce i kada? Smiley Moze i pm, da ne kvarimo temu. Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.076 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.