Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Danas počinje Svetsko prvenstvo ~ Otvaranje ~ Vesti  (Pročitano 15229 puta)
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Otkriće veka

Otkrivene najstrožije čuvane taktike mnogih reprezentacija koje će nastupiti na Svetskom prvenstvu

 

Iz dobro obaveštenih izvora, saznali smo koje su strogo čuvane taktike reprezentacija koje će nastupati na Svetskom prvenstvu! Iako svesni da objavljivanje ovih taktika koje su u strogoj tajnosti pripremane godinama, može promeniti tok i ishod Svetskog prvenstva u Južnoj Africi, naša saznanja moramo podeliti sa vama! Iz patriotskih razloga, ne objavljujemo taktiku reprezentacije Srbije, ali zato ćemo sa vama podeliti tajne planove nekoliko reprezentacija, naročito onih koje su do objavljivanja ovog teksta, važile za favorite na SP. Ni milionske ponude, da ne objavimo ovaj tekst, najmoćnijih država sveta koje su samo u poslednjih nekoliko sati stigle u našu redakciju, neće nas pokolebati: istina mora svima biti dostupna - kao što je oduvek i bila!

Možda nemamo špijunske satelite, dovoljno novca da platimo hiljade agenata i saradnika ili jednog izveštača sa SP u Južnoj Africi, ali imamo „osećaj za feeling”. Od sklonosti jednog od nas ka sobaricama i kleptomaniji, konačo ima neke vajde. Strogo čuvani dokumenti su pronađeni!

Evo i strogo čuvanih taktika koje će primenjivati neke od reprezentacija na Svetskom prvenstvu u fudbalu.





Izvor: SvetskoPrvenstvo
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 6674
Zastava Бачка Паланка
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
Let's rejoice in the beautiful game...  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Tel.Me Your.Number
Počinjeeeeee Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows XP
Browser
Mozilla AskTbBT5 3.8.0.12
Let the games begin  Smile
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Tel.Me Your.Number
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Kapetan

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4288
Zastava Ljubinje (Republika Srpska)
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.3
mob
Apple iPhone 4
 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Otvoreno Svetsko prvenstvo u Južnoj Africi

Svečanom ceremonijom otvaranja na gradskom stadionu u Johanesburgu sa porukom "Ujedinjena Afrika, ujedinjeni svet", danas je počelo 19. Svetsko prvenstvo u fudbalu

U ceremoniji, koja je bila sastavljena iz pet segmenata, učestvovali su umetnici iz Afrike.
Na Svetskom prvenstvu učestvuje 32 reprezentacije, među kojima i Srbije, a do titule svetkog prvaka odigraće se 64 utakmice u devet gradova Južne Afrike.

Svečano otvaranje 19. šampionata sveta, koje se od 11. juna do 11. jula održava u Južnoj Africi, proteklo je u znaku afričke tradicije koju su organizatori Svetskog kupa danas na stadionu "Soker siti" u Johanezburgu gostima dočarali kroz pesmu, igru, koreografije, narodne nošnje i simbole te zemlje.
Domaćini planetarne fudbalske smotre želeli su da tokom jednočasovnog programa istaknu značaj afričkog jedinstva, shvatajući značaj organizacije šampionata sveta, koja je prvi put dodelljena "crnom kontuinentu".
Program koji je izveden na prepunom stadionu, na kome će danas biti odigrana prva utakmica završnog turnira, kao i finale 11. jula, dočarao je jedinstvo Afrikanaca, ali i brojne kontraste i bogatsvo različitosti najnerazvijenijeg kontinenta.

Pesnik Đovani Monitva, koji je ranije dobio priznanje za doprinos očuvanju južnoafričke tradicije, pozvao je sve ljude na jedinstvo i zajednički doprinos budućnosti ove raznolike zemlje.
Tačno 270 učesnika iz svih zemalja Afrike i devet bubnjara iz gradova domaćina prvenstva sveta kroz ples i ritam simbolično su na terenu prikazali radost i potencijale dela planete čiji su fudbaleri sve uspešniji.
Afrički predstavnici na Mundijalu, Nigerija, Alžir, Gana, Kamerun, Obala Slonovače i selekcija domaćina, predstavljeni su kroz muzičke tačke lokalnih umetnika, a zvanicnici tih zemalja pozvali su navijače da tokom šampionata jedinstveno podrže sve ekipe sa njihovog kontinenta.
Domaćini su gostima koji su došli iz svih delova sveta poželeli prijatan boravak u njihovj državi, posluživši im njihovo tradicionalno piće dobrodošlice - "kalabaš". Zanimljivo je da je prilikom izuzetno skupog renoviranja stadiona "Soker siti" uloženo dosta napora da taj objekat spolja izgleda kao tradicionalna lokalna činija za jelo.
Zapaženo mesto tokom programa svečanog otvaranja dobila je buba, koja je postala simbol Južne Afrike zbog svog značaja u prevazilaženju gladi i siromaštva među crnačkim stanovništvom. Simbolično prikazana buba šutirala je zvaničnu loptu svetskog prvenstva "džabulani".

Nekadašnji predsednik Južne Afrike i dobitnik Nobelove nagrade za mir Neslon Mandela zbog smrti praunuke nije mogao da prisustvuje svečanosti u Johanezburgu, a svim ljubiteljima fudbala i gostima poručio je putem video-bima da "darežljivost ljudskog duha može da reši svaki problem".
Predsednik Južne Afrike Jakob Zuma ranije je istakao da je "11. jun najznačajniji datum u istoriji zemlje, posle 11. februara 1990. godine, kada je Mandela pušten iz zatvora".


Izvor: Press
« Poslednja izmena: 11. Jun 2010, 15:23:11 od Oblachak »
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4634
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Samsung S4
Ne videh otvaranje al' procitah da je stadion bio polu prazan!  Smile
Je l istina?
IP sačuvana
social share
 


Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Intel Core 2 Quad Inside

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5400
Zastava Belgrade City
OS
Windows 7
Browser
Safari 5.0.375.70
mob
Apple iPhone 7 Plus
Ne videh otvaranje al' procitah da je stadion bio polu prazan!  Smile
Je l istina?
slab saobracaj. stadion je bio rasprodat ali ljudi jednostavno nisu mogli da stignu do njega
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Počinje Svetski kup


lavlje je počelo i pre početka takmičenja


Konačno je stigao i taj veliki dan o kojem milioni Južnoafrikanaca, pa i cela Afrika, sanjaju već godinama.

U Johanesburgu je održana ceremonija otvaranja prvog Svetskog prvenstva u fudbalu koje se održava na afričkom kontinentu.

Trka za najvredniju titulu u fudbalu počeće po završetku ceremonije utakmicom domaćina protiv Meksika.

No, slavlje je počelo već u četvrtak uveče spektakularnim koncertom u Sovetu, siromašnom predgrađu Johanesburga i nekadašnjem simbolu borbe protiv aparthejda.

"Južna Afrika je spremna", bila je glavna poruka zvaničnika koji su govorili pred masom oduševljenih posetilaca koncerta na stadionu Orlando u Sovetu.

Predsednik Džejkob Zuma rekao je da je Mundijal dokaz da je Južna Afrika sposobna da organizuje velike događaje i da je "kul".



Posebna pažnja i zahvalnost pokazana je ocu nacije "duginih boja" 91-ogodišnjem Nelsonu Mandeli koji, suprotno ranijim nadama, nije prisustvovao otvaranju Mundijala zbog pogibije njegove praunuke u saobraćajnoj nesreći.
   

Raskošnoj ceremoniji otvaranja na stadionu "Soccer City" prisustvovalo je niz poznatih ličnosti iz sveta sporta muzike i politike, od američkog potpredsednikia Džoa Bajdena do predsednika Zimbabvea Roberta Mugabea.

Predsednik organizacionog komiteta Danin Džordan rekao je da je Južna Afrika morala da prebrodi bezbrojne predrasude da bi stigla do ove tačke:

"Naši pokušaji da organizujemo Svetski kup nikada nisu shvaćeni ozbiljno. Čak i kada smo dobili organizaciju Mundijala morali smo da se borimo protiv predubeđenja da nećemo završiti stadione, da nećemo imati dovoljno novca i da će se sve završiti najvećim finansijskim gubitkom u istoriji FIFA-e. Sada je sve to palo u vodu. Činjenica je da će 3,2 milijarde dolara, koliko će biti zarađeno na Mundijalu, biti najveća zarada koju je FIFA ikada ostvarila."

Rešeni da sve bude na najvišem nivou, organizatori su potrošili milijarde doara na poboljšanje infrastrukture u zemlji, kao i na aerodrome i stadione za koje generalni sekretar FIFA Džeroum Falke kaže da su među najboljima koje je ikada video:

"Kada vidite stadione u Južnoj Africi, jasno vam je da su oni definitivno najbolji stadioni koje smo ikada imali na nekom Svetskom prvenstvu. Južna Afrika je u tom pogledu sigurno daleko ispred ostalih zemalja. Međutim, sada je glavno pitanje kako će sve proći dalje. Lepo je imati najbolji automobil, najnoviji Ferari, ali morate da znate i kako da ga vozite."

Dopisnici javljaju da za sada sve uglavnom prolazi u najboljem redu - od transporta preko prodaje ulaznica do bezbednosti, koja verovatno i izaziva najveću zabrinutost.

Ceremoniju otvaranja obezbeđivalo je čak 45 hiljada policajaca i rezervista.

Očekuje se da će tokom prvenstva Južnu Afriku posetiti oko 300 hiljada stranaca.

bbc.co.uk
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.117 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.