Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dalji razvoj tehnologije i put ka veštačkoj inteligenciji  (Pročitano 32638 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
Ja pre vidim da ce pola sveta da crkne ili se poubija zbog te automatizacije i nedostatka radnih mesta nego neko blagostanje i srecu.


Na to se nece desiti.

Prvo ce razne tehnologije, kao 3D stampanje ili nesto slicno smanjiti potrebe za obicnom radnom snagom.

To ce znaciti jos jednu seobu industrijskih postrojenja.

Polako ce se smanjiti radno vreme i uvesce se nesto sto se zove Universal Basic Income.

Zasto ? Pa ako vecina nema posla i novca, a zeli da ima, izacice na ulicu i krenuti da rusi vlast i instituceje.

UBI ce biti jedino resenje.

Drugog resenja nema.

Neki ce to iskoristiti i ceo dan gledati realitije i trositi to sto su dobili.

Drugi ce se baviti intelektualnim radom.

Naravno oni koji rade ce imati vise od onih koji samo gledaju realitije. Ljudi ce se adaptirati na to.

Populacija ce se smanjiti, pririodnim putem.


Da li ce za neke zivot postati besmislen ? Mozda, u stvari verovatno da hoce.

Tu postoji mogucnost pojave jake AI.

To je AI sposobna da samostalno misli, uci i donosi odluke. Ona moze biti zla ili dobra. To cemo vec videti
(ili necemo  Smile ).

Зар не рече на претходној теми да је темпо развоја спор?  Smile

Tačno, rekao sam. I dalje stojim iza toga. Samo što sam malo ispod rekao da jedino što napreduje, i to jako brzo, jeste IT odnosno robotika i programiranje.

I kada se stvori pravi VI to je onda to. Imaćeš mašine koje će svakog dana moći da nauče duplo više nego juče. I koje će par godina kasnije moći da prave same sebe. Za 30 godina moći će da rade 80% stvari koje rade ljudi.

A za to vreme ljudi na planeti 9 milijardi, a resursa i prilika sve manje. Znači duplo njesra.

Citat
Исто као са рачунаром данас. Неко ће га користити за учење, неко да гледа порњаву.

Pre će biti kao sa narkomanima. 5% će to koristiti da naprave čuda, preostalih 95% će samo da životare i onda prosviraju sebi mozak od dosade.

Ne. Razvojem space tehnologija ce doci i do pojave neogranicene kolicine resursa. Nece biti svrhe da se bijes sa nekim oko resursa.

Mislim da je  pre dve godine pored planete zemlje proleteo asteroid sa 100 miliona tona platine. Svetska godisnja
proizvodnja je 100 tona.


Ako se AI ne pojavi a interstelarna putovanja postanu stvarnost... to mozda najbolji scenario. U tom scenariju svacije bitisanje i postojanje ima svrhu, opet.
« Poslednja izmena: 27. Dec 2016, 20:48:20 od system_v_r5 »
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 3536
Zastava r djen tina hebote...
Исто као са рачунаром данас. Неко ће га користити за учење, неко да гледа порњаву.

replika!

IP sačuvana
social share
Non nobis domine, non nobis, sed nomine tuo da gloriam.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 5782
mob
Samsung Galaxy S2
@hkj rece da skoro nije bilo nekih velikih i znacajnih otkrica.

Pa nije bas tako, bilo je :

http://www.popsci.com/article/technology/why-blue-led-worth-nobel-prize

i odatle:



A modern white LED lightblub converts more than 50 percent of the electricity it uses into light. Compare that to the 4 percent conversion rate for incandescent bulbs.
IP sačuvana
social share
I have ... a cunning plan. It's as cunning as a fox who's just been appointed Professor of Cunning at Oxford University.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
 Smile Smile Smile

Kuku ....
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Ja sam naveo LED diode u onom prvom postu sa slikama na prošloj temi kao jedno od revolucionarnih otkrića. Ali prošlog veka.

Dalje, što se tiče stava da će se sve nekako ispeglati jer moćnicima nije u interesu da imaju 9 milijardi ljudi koji ne mogu ništa da kupe... To bi stajalo da takvi ljudi nemaju svoj posebni mentalitet. Na šta mislim? Pa najkraće rečeno - na pohlepu.
Recimo da imamo dve fabrike, jednu vodi vlasnik A drugu vlasnik B. Fabrika A ima 40000 zaposlenih i pravi 400 miliona evra godišnje. B ima manje zaposlenih, 30.000 i pravi istu zaradu. Odluči A da otpusti 5000 a uvede automatizaciju da bi skresao troškove i zarađivao više od B. B to vidi pa i sam otpusti 2000 i modernizuje se. Onda A kao kontra meru uradi to opet, pa B opet i tako sve dok i jedan i drugi ne svedu svoje fabrike na minimum minimuma. A napredak robota će dovesti upravo dotle.
Iz perspektive tih vlasnika, postepeno otpuštanje par desetina hiljada ljudi jeste loše ali... tjaaaa, nije smak sveta. E al problem je što će svi na svetu tako da razmišljaju i svi će da otpuštaju ljude čim im se ukaže prilika. I tako svi malo po malo otpuštaju i za par godina planeta koja već pati od prenaseljenosti dobije par stotina milliona nezaposlenih. And counting...
Dok vlade i kompanije shvate šta su uradile već je sve kasno. Kreću krize i nemiri. Jer jebi ga, to ti je kao kad ljudi bace flašu u okean. Šta jedna flaša, šta može da uradi... Eeee ali kad baci 5 miliona ljudi po flašu onda to postaje problem. Ali niko o tome ne razmišlja dok ne vidi plutajuću deponiju koja je upravo potrovala xy tona ribe. Al onda kasno.

A i na kraju dana (što bi rekli ameri)... Šta milijardere boli paja sve i da znaju unapred čemu vodi ta pohlepa? Oni su pokupovali sebi moć i kartu za dugotrajan bezbrižan život. Imaju zemlje, imaju izvorišta vode po svetu, imaju privatne vojske, imaju municije i potrepština, imaju čitave mreže moći, imaju dragocenosti i vrednih materijala kolko oće. Tako da sve i da im neko objasni čemu vodi ta pohlepa i da ih zamoli da ne otpuštaju ljude jer će to dovesti do globalnog njesra, oni bi samo rekli ''šta me boli uvo, kad se to desi idem na svoje ostrvo i briga me za sve''. I realno jeste tako. Da se desi nuklearna zima njih to ič ne bi dotaklo jer bi našli mesto pod suncem gde bi mogli da rade šta god oće. To možda zvuči neverovatno ali pričamo o ljudima koji nemaju ista merila i interesovanja kao ti i ja. Njih u životu sada interesuju samo i isključivo moć i pare. I apsolutno ništa više. To je jedan oblik zavisnosti, opsesije.

Citat
Tu postoji mogucnost pojave jake AI.

Ne da postoji mogućnost nego samo čekam kad ću da pročitam da je mašina napokon i zvanično prošla Turingov test. A u međuvremenu gledam Person of interest i precrtavam stvari sa liste koje su u njoj i koje su nekad bile sci fi ili teorija zavere a danas se obestinjuju. Mislim metaforički, to za listu.  Smile PRISM, Internet of things, nadzor svakog kutka planete, StellarWind, AI virus, data mining, hive mind (IBMov Watson), samoreprodukujući roboti... Sve ono što je nekad bio sci fi polako postaje realnost. A ljudi u euforiji.  Smile  Smile  Tapšu ručicama dok najmoćnija kompanija sveta otkriva novog vojnog robota i njegovog civilnog rođaka koji će im uskoro preuzeti poslove.  Smile

Citat
Ne. Razvojem space tehnologija ce doci i do pojave neogranicene kolicine resursa. Nece biti svrhe da se bijes sa nekim oko resursa.

Mislim da je  pre dve godine pored planete zemlje proleteo asteroid sa 100 miliona tona platine. Svetska godisnja
proizvodnja je 100 tona.

Nije fora samo da ga ima negde, nego i kako doći. I Afganistan koji nam je odma tu na planeti, je prepun ruda (izvor, pošto znam da mi nećeš verovati  Smile ) pa ni Sovjeti ni Ameri nisu mogli da ih se dokopaju jer troškovi eksploatacije trenutno nadmašuju dobit.
« Poslednja izmena: 27. Dec 2016, 22:03:50 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
mob
I-mate 30 Pro
znaci mi cemo ladno da uvatimo taj asteroid i da dignemo tu platinu...

Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Razvoj AI samo znaci da se ljudska evolucija prebacuje na intelektualni nivo.

Na kraju, sto bi rekao moj profa... kompjuter nikada nece uraditi nista sto mu ti prvo ne kazes...
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
Očigledno brkaš virtuelnu sa veštačkom inteligencijom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Ne mesam.. osnova svega je kompjuterski program koji pise covek.
Druga stvar je sto je covek sam po sebi ogranicen, pa ne moze da shvati sve dosege svog delovanja.

IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
I onda se stvori veštačka inteligencija koja je u stanju da uči, razvija se, bude samosvesna... iiii tu ljudska kontrola staje.


Naravno većina će to shvatiti tek pošto se ta slobodna volja manifestuje tako što će neki od 4 miliona robota policajaca da izrešeta civila. Ili tako što će jednog jutra sve što ima elektroniku u sebi a povezano je na mrežu da bude paa... onesposobljeno. A sva sreća pa mi (planeta) još uvek imamo zlatni standard i novac sa pokrićem tako da bar finansijski sistem neće ispašt... a ne, čekaj...  Smile  Smile Dobro, tu su fabrike. Ups. I one su sad na Internet of things i prepune kompjutera. Znači ništa ni od njih.  Smile

A za to vreme napolju 9 milijardi besnih ljudi koji hoće svoje plate, hranu i vodu. What could possibly happen...  Smile
« Poslednja izmena: 27. Dec 2016, 22:12:36 od hkj »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 32
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.