Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:46:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dačić se iznervirao  (Pročitano 9527 puta)
16. Avg 2011, 17:08:17
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
Dačić se iznervirao
DAČIĆ: DOSTA VIŠE S TOM GEJ PARADOM!

(169) Send to friend Print Ponedeljak, 15. Avgust, 2011.| Autor: Ekipa Kurira
Ministar policije pozvao koalicione partnere da kažu da li žele da se održi parada homoseksualaca ili ne


BEOGRAD - Zakuvalo se, a nije ni počelo!
Zamenik premijera i ministar policije Ivica Dačić, povodom najave organizovanja ovogodišnje gej parade u septembru, oštro je prozvao demokrate, svoje koalicione partnere, pozivajući ih da jasno i glasno kažu šta žele.

- Neka DS konačno odgovori da li podržava gej paradu ili ne. Video sam intervju koji je dao Dragan Đilas, pa mi nije jasno kakav je njihov stav. Šta hoće vlast u Srbiji? Hoće li da se održi gej parada ili ne? Ne žele valjda to da bude policijski problem - kaže Dačić i dodaje:
- Što se nas tiče, nećemo više razgovarati s predstavnicima gej populacije, jer će na kraju ispasti da je opet policija kriva za sve. Uvek za sve optužuju „Dačićevu policiju“. Šta hoće od nas? Nije korektno da vlast ćuti, da se neki izjašnjavaju da su protiv, a da nama svaljuju da to rešavamo. Recite „nećemo paradu“, i policija neće dati paradu! - ističe Dačić.

On priznaje da „ne postoji agenda Vlade da se parada mora svake godine održavati“.

 

Palma: Dačić je u pravu

Lider JS Dragan Marković Palma u potpunosti podržava svog koalicionog partnera.
- Dačić ima tu nesreću što je ministar policije, pa mora da se bavi i time. Moj stav o gejevima je ostao nepromenjen, a siguran sam da i Dačić o njima misli isto kao i ja - kaže Palma.


Kurir

Ja mislim da nasa drzava zasluzuje paradu ponosa. Sve homic do homica. Svi bi hteli da im neko siPu da oni budu maco pederi. Pa sta fali paradi ponosa. Sve sami ponosni srbi. I oni pederi sta treba da im sePu. Nisu ovi pederi sta zele da im se pusi, nego oni koji i pod prinudom bi trebali da sePu.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46929
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Predizborna kampanja. Sta mislite da je drugo?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Monstrum

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8918
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0.1
17. 08. 2011

PRESS

Prvi Čovek MUP-a uputio dramatiČno upozorenje
Policija neće obezbeđivati gej paradu

Neophodan jedinstven stav - Bez konsenzusa svih relevantnih faktora u zemlji ne pada mi na pamet da šaljem policajce da budu glineni golubovi, poručio je juče ministar policije Ivica Dačić

Neće više da se biju... Veliki broj policajaca povređen prilikom protekle gej parade u Beogradu

Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je juče da policija neće obezbeđivati Paradu ponosa dok se o njenom održavanju ne postigne konsenzus svih relevantnih faktora u državi.
U opticaju više datuma i lokacija

Član organizacionog odbora „Parada ponosa Beograd" Goran Miletić potvrdio je juče da će parada biti održana u septembru, ali nije želeo da precizira tačan datum i mesto gde će se okupiti pripadnici LGBT populacije.

- U opticaju je više datuma i lokacija i sve će biti naknadno saopšteno kada se postigne dogovor sa policijom i predstavnicima državnih institucija - rekao je Miletić.

- Mi ćemo prihvatiti sve, ali bez konsenzusa o tome ne pada mi na pamet da šaljem policajce da budu glineni golubovi - rekao je Dačić.

On je poručio da policija neće obezbeđivati Paradu ponosa dok se o njenom održavanju ne izjasni Skupština grada Beograda, odnosno gradonačelnik Dragan Đilas, Vlada Srbije i predsednik Srbije Boris Tadić.
Nema dogovora

- Zar treba 5.000 policajaca da krvari na ulici, a drugi posle da daju izjave da nije trebalo organizovati Paradu ponosa. Pa, hoće li sad načelnik policijske uprave da odlučuje da li to jeste ili nije ljudsko pravo. Ako smo se dogovorili tako, onda svi treba da stanemo jedni iza drugih - naveo je Dačić.

On je dodao da je policija više puta razgovarala sa predstavnicima gej udruženja, ali da sada oni treba da se obrate koaliciji „Za evropsku Srbiju". Dačić je naveo da policija mora često da radi nepopularne stvari i da u tom slučaju time moraju da se bave i drugi faktori.

Dragan Marković Palma, predsednik Jedinstvene Srbije i koalicioni partner SPS-a, kaže za Press da u potpunosti podržava stav ministra Dačića po pitanju održavanja još jedne gej parade.

- Podržavam Dačića i smatram da treba da istraje u tome. Gej parada nije vredna toga da Srbin na Srbina diže ruku. Nije tačno da nas bilo ko uslovljava održavanjem ovakvog skupa. To pitanje sam postavio petorici ambasadora i svi su mi potvrdili da gej parada nije uslov za ulazak Srbije u EU - ističe Marković.

Predsednik Jedinstvene Srbije smatra da na našoj političkoj sceni nikada neće biti postignut konsenzus „oko gejeva i njihove potrebe da paradiraju."

- Nikada neću dati svoj glas u prilog održavanja gej parade! Ne podržavam nasilje i krvoproliće, ali prava tih ljudi kod nas ničim nisu ugrožena. Oni mogu da idu na posao, u kafanu, u školu, na stadione... Ne mogu i neću da prihvatim da se dva muškarca ljube u usta na ulici i da javno pokazuju nešto što je za mene bolest, iritirajući time 98 odsto građana Srbije - kaže Marković.
Marković: Gde je problem?

Poslanik DS-a Srđan Milivojević kaže za Press da se njihov poslanički klub nije bavio pitanjem održavanja najavljene Parade ponosa.

- Mi smo doneli zakone koji omogućavaju pravo na različitost, koji jasno kažu da niko ne sme biti žrtva pretnje zato što je različit, a na Vladi i institucijama je da te zakone sprovode i na građanima da ih se pridržavaju. Kako će se Vlada i Skupština grada izjasniti o najavljenoj paradi, ja to zaista ne znam - rekao je Milivojević.
Šta o homoseksualnosti misle građani Srbije?
- Homoseksualnost je opasna pojava za društvo 56%
- To je bolest 67%
- Crkva je u pravu što osuđuje pojavu homoseksualnosti 64%
- Država treba da radi na suzbijanju homoseksualnosti 53%
- Gej je zapadna izmišljotina kojom se želi uništiti porodica i naša tradicija 38%
- Problem homoseksualnosti nameću razne nevladine organizacije koje na tome zarađuju 47%
- Gej parada je vrsta provokacije 45%
- Gej paradu u Srbiji podržava samo 12 odsto građana, ali i nasilno prekidanje parade opravdava samo 20 odsto ispitanika
- Protiv homoseksualaca ništa nema 58 odsto ljudi, ali ima protiv javnog istupanja pojedinaca i grupa
* Anketa koju je u martu 2010. godine sprovela Gej strejt alijansa

Goran Miletić iz organizacionog odbora Parade ponosa kaže za Press da „razume stav ministra Dačića i da je vreme da se sve relevantne institucije javno izjasne da li su uz njih ili ne".

- Razumem šta hoće da kaže ministar Dačić i slažem se da sve državne institucije treba da se izjasne po pitanju održavanja parade i hoće li nam pružiti podršku - ističe Miletić.

Upitan šta će se desiti ako policija odbije da obezbeđuje najavljenu „prajd" šetnju, Miletić kaže:
Gejevi tužili Palmu zbog homofobije

Gej strejt alijansa (GSA) najoštrije osuđuje izjavu gradonačelnika Jagodine Dragana Markovića Palme da je homoseksualnost bolest i narednih dana protiv njega će podneti tužbu zbog govora mržnje, diskriminacije i povrede ravnopravnosti.

- I pored toga što je homoseksualnost skinuta sa liste bolesti Svetske zdravstvene organizacije još pre dvadeset godina, što je u više navrata potvrdilo i Srpsko lekarsko društvo, Marković ne prestaje da ovakvim i sličnim izjavama zloupotrebljava medijski prostor, širi neistine i raspiruje mržnju prema LGBT populaciji. Tome sigurno doprinosi i činjenica da ni zbog jedne svoje homofobične izjave, a bilo ih je i previše u poslednje dve godine, Marković nikada nije odgovarao, ni krivično ni politički - navodi se u saopštenju GSA.

- Ne mogu to da komentarišem jer mislim da je takva opcija daleko od realne. Bio bih jako iznenađen kada bi se desilo tako nešto.

Otvorenu podršku Paradi ponosa juče je pružio ministar za državnu upravu i lokalnu samoupravu i ljudskih i manjinskih prava Milan Marković.

- Direktor uprave za ljudska i manjinska prava je u aktivnoj komunikaciji sa organizacijama LGBT populacije, a povodom organizacije Parade ponosa i ja ću se sastati sa predstavnicima tih organizacija. Činjenica je da parada nosi određene izazove i rizike, ali ozbiljni smo ljudi i mislim da svi zajednički možemo doći do odgovora na neka pitanja koja nas sada muče. Ne vidim ja tu nikakav problem - istakao je ministar Marković.

Uz LBGT udruženja stala je i Liberalno-demokratska partija. LDP u svom saopštenju ističe da pruža punu podršku održavanju ovogodišnje Parade ponosa.

- Obaveza države i njenih organa je da svakog zaštiti od bilo koje vrste diskriminacije, a ekstremne nasilnike i nasilničke politike ukloni iz naših života - poručili su iz LDP-a.
fakti
- Prva parada organizovana je 2001. godine, ali je završena prebijanjem učesnika od strane huligana i desničarskih grupa
- Parada ponosa je ponovo planirana 2004. godine, ali je otkazana nakon martovskih nemira i paljenja džamija u Nišu i Beogradu
- Nakon više godina pauze, naredna Povorka ponosa bila je zakazana 2009. godine, ali je otkazana jer organizatori nisu želeli da prihvate da se manifestacija održi van centra grada
- Prošle godine u oktobru u Beogradu je održana prva gej parada. Ovaj skup je obezbeđivalo blizu 6.000 policajaca, ali je bilans na kraju bio 141 povređena osoba, a 207 izgrednika je privedeno

Violeta Nedeljković

Press

Strasno. primitivizam i licemerje. Pored toliko pedera bez peder bala.
IP sačuvana
social share
Sta da radim sutra?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Очистимо Србију !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42084
Zastava †  Србија 011
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Flock 2.6.2
Srbija ipak bez gej brakova


Istopolni brakovi ipak neće biti legalizovani u Srbiji. Ideja da se brak u novom Porodičnom zakonu definiše kao “zajednica dva lica“, bez obzira na njihov pol, ostala je u velikoj manjini.
U Srbiji još rano za istopolne brakove

Srbija se, ipak, neće upisati na listu zemalja u kojima homoseksualci mogu da sklope brak, pišu “Večernje novosti“.


Naime, kako navodi ovaj list, ideja da se brak u novom Porodičnom zakonu definiše kao “zajednica dva lica“, bez obzira na njihov pol, ostala je u velikoj manjini među članovima radne grupe koja piše ovaj propis.


Štaviše, ostatak radne grupe je zaključio da je rano za uvođenje ovakvih rešenja u domaće zakone i da Srbija za tako nešto još nije spremna.


Samim tim, otpao je i predlog da se partnerima u ovim brakovima dozvoli da usvajaju decu.


“Znamo da su evropske intencije da se ozakone homoseksualni brakovi, ali smo većinom glasova zaključili da je za tako nešto još rano“, kaže jedan od članove radne grupe.


S druge strane, razmatra se mogućnost da se izmene članovi u kojima sud nasilnicima izriče meru udaljenja iz stana ili kuće. Povod za to je, kako nezvanično saznajemo, mogućnost da “žrtve“ nasilja u porodici zloupotrebe situaciju i da zakon iskoriste u druge svrhe.


Neke od novina ovog važnog propisa izjednačavaju brak koji sklopi matičar sa onim koji aminuje crkva. Pored toga, prvi put bi se omogućilo i osnivanje alimentacionog fonda iz koga bi se plaćalo izdržavanje deteta sve dok tu obavezu ne preuzme roditelj. Mesto u zakonu po prvi put imale bi i surogat majke, žene koje bi rađale decu roditeljima koji ne mogu da ih imaju.


vesti
IP sačuvana
social share
                                     
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46929
Zastava Босна
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.20
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Ehh... Ispade da je za sve liberalne extreme previse rano... Mozda ce nas jednog dana klonirati u teglama i o nama se brinuti roboti. Dok ce nasi roditelji 200 godina zivjeti i izgledati kao da imaju 20...  A zatim ce svoju svijest upload-ovati u banku mozgova i postati "besmrtni".  Smile
« Poslednja izmena: 17. Avg 2011, 04:57:37 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
LG Nexus 5
Nisu ovako pricali onomad. I bas da vidim kako to ministar policije Dacic nece obezbedjivati gej paradu koja ce legalno prijaviti svoje defilovanje.

Nego se Dacek malo uplasio pred izbore, pa je u fazonu da lupeta kako nece obezbedjivati pedere.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
HTC One
Mislim da nije samo predizborna kampanja... smucilo se Dacicu podjednako kao i Rasimu da ih podmecu za sve sto treba odraditi a ujedno oprati ruke istovremeno od ucinjenog.

Seti se komentara od prosle godine - Daciceva policija bije, Dacic ovo i ono. blablabla... iako je on ministar u DS-ovoj vlasti.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
LG Nexus 5
Pa znam, sada vrti drugu pricu i sto je najgore, narod pusi tu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2834
OS
Windows 7
Browser
Chrome 13.0.782.112
mob
Nokia 
A jadni Dacic uopste nema moc da kaze nema parade. Uopste nije drugi covek u drzavi. Krme obicno.
SPS opstaje na foru upravnih odbora i slicnih gluposti. One resore koji oni drze gledaju da se ucepe tim ljudima i tu dobiju malo glasova.
« Poslednja izmena: 17. Avg 2011, 15:44:54 od Marco V »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 6.0
mob
LG Nexus 5
Glupo je da pred izbore cika Dacek uhapsi 600 decaka 15-20 godina zarad odbrane buljasa.

A dragi buljasi bi mogli da se primire dok ne prodju izbori, pa ako se i posle njih Ivica izbori za svoje mesto, opet ce da ih brani svim raspolozivim sredstvima od hordi huligana, nasih, obrazovaca, fasista i klerofasista.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 16:46:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.