Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dačić: Otvoriti radno mesto u Srbiji je poduhvat  (Pročitano 368 puta)
03. Avg 2012, 13:28:37
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Chrome 20.0.1132.57
mob
Apple iPhone SE 2020
Dačić: Otvoriti radno mesto u Srbiji je poduhvat

Tanjug    | 02. 08. 2012. - 21:20h | Foto: AFP    | Komentara: 66
Otvoriti danas u Srbiji radno mesto jeste stvar za odavanje priznanja svakome ko to učini, rekao je večeras premijer Srbije Ivica Dačić na otvaranju hotela "Alfa", na Velikoj Moravi u selu Končarevu kod Jagodine.

- U uslovima krize kada se preduzeća zatvaraju, u uslovima, kada je za poslednjih 12 godina 300.000 do 400.000 ljudi u Srbiji ostalo bez posla, otvoriti danas 55 radnih mesta u Jagodini, ovde na selu, u ovom hotelu, jeste zaista poduhvat i ja vam čestitam - rekao je Dačić.

- Mi u Srbiji ne možemo da napravimo neki veliki iskorak zapošljavanjem u jednom potezu nekoliko hiljada radnika ali možemo na ovakav način putem malih i srednjih preduzeća, putem zapošljavanja u sektoru usluga - ocenio je Dačić.

On je izrazio nadu da će doći "vreme kada ćemo mi odanost prema našoj zemlji i herojstvo kao što smo nekada pokazivali na bojnom polju, dokazivati otvaranjem novih radnih mesta".

Dačić je kazao da se kroz seoski turizam, na ovakav način, kao u Jagodini, može doprineti razvoju zemlje.

- Ja mislim da je ovo jedan redak primer da na Moravi postoji hotel - rekao je Dačić i istakao da je Morava srpska reka koja prolazi kroz srce Srbije.

- Siguran sam i pozvao bih sve u našoj zemlji da svi zajedno, od onih koji se bave politikom do onih koji se bave poljoprivredom, preduzetništvom, da se naše reke, bez obzira kako se zovu ulivaju u jednu reku koja se zove Srbija - rekao je Dačić.

Dačić je istakao da je Jagodina primer kako jedan grad može da napravi veliki iskorak u oblasti turizma.

Srbija nema more ali ima druge turističke destinacije koje može da korsti, istakao je Dačić i naveo primer Mađarske, koja, kako je naveo, zarađuje desetine milijardi dolara i evra koristeći svoje banje.

Dačić je dodao da mu zameraju što se nalazi često među narodom - "kažu da je to marketing, zameraju mi što se bavim nekim po njihovom mišljenju malim stvarima".

- Ja mislim da je ovo velika stvar, od toga se sastoji život - rekao je Dačić.
Dačić je u pratnji predsednika Skupštine grada Dragana Markovića Palme i gradonačelnika Ratka Stevanovića i domaćina razgledao hotel.

Hotel "Alfa" je izgradilo preduzeće "Alfa", vlasništvo Radovana Vasića, koje je danas obeležilo 23 godine postojanja.

Hotel ima 12 soba i četiri apratmana, bazene, sportske terene, a namenjen je poslovnim ljudima, sportistima...

Izgradnja hotela je trajala deset meseci i koštala je 500.000 evra.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.