Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 09:01:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Dačić: Guraju nas u ruski zagrljaj  (Pročitano 4241 puta)
15. Feb 2012, 11:34:41
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
LG Nexus 5
Zamenik premijera Ivica Dačić: Da nam šta nude, ušli bismo u NATO, ovako nek ne pitaju za rusku bazu. U svetu otvoreno kažu da ih baš briga za to ko će dobiti izbore u Srbiji.



EVROPA bi napravila veliku grešku ukoliko Srbija u martu ne dobije kandidaturu. Ako EU i Amerika ne razumeju naše stavove i uvek su na strani Albanaca, onda je normalno očekivati i da na vlast dođe politička opcija koja će se možda okrenuti Rusiji.

Zamenik premijera i prvi čovek MUP Ivica Dačić ovako na veliki državni praznik sagledava moguće rasplete uoči nove etape našeg iscrpljujućeg evromaratona. U sretenjskom intervjuu za ”Novosti” govori o šansama za veliki dogovor oko Kosova, otkriva šta su ga sve nedavno pitali u vašingtonskim kabinetima i ”crta” taktiku SPS za dolazeće parlamentarne izbore.



* Novi ”dan D” u Briselu iščekujemo sa starom dilemom: gazimo Rezoluciju 1244 ili nema nastavka evroputa. Ima li izlaza?

- Očekujem da ćemo ga pronaći u dijalogu sa Prištinom. Moramo insistirati na očuvanju Rezolucije 1244 i asimetričnom predstavljanju KiM na regionalnim forumima. Ispod toga ne smemo da idemo.



* Šta da se radi ako naša kandidatura opet ne prođe?

- Očigledno je da u narodu postoje velike simpatije prema Rusiji i da je sve veći pad popularnosti EU. Ako je njihov interes da srpski narod stalno ima osećaj da mu se čini nepravda, hajde sad da vidimo ima li višeg interesa od toga.



* Koji je to viši interes?

- Šta bi, recimo, bilo da se u Srbiji izgradi ruska vojna baza? Da li bi to bio problem za SAD? Sigurno bi bio. A ja se pitam zašto bi bio kada ih je baš briga za Srbiju? Ali, mi ne znamo da pričamo na takav način sa velikim silama. Padnemo u nesvest pre nego što sednu za naš sto.



* Vi biste Rusima ponudili bazu?

- Sto puta su me pitali svuda u Evropi i Americi za bazu u Nišu. Kažu: ”Pa, nije to valjda preteča vojne baze.” Ja ih pitam: ”A šta vi nudite?” Oni ćute. E, pa kad nešto budete nudili - javite se. Da nekome ne bi palo na pamet da Rusima ovde ponudi izgradnju vojne baze, onda EU i Amerika moraju da vode nepristrasnu politiku prema nama. Da Amerikanci imaju interes da napravimo veliki dogovor oko Kosova, naš interes bi možda bio da uđemo i u NATO. Ali, očigledno je da oni neće takav dil.



* Mogu li EU i Amerika, ipak, da omekšaju zbog izbora u Srbiji?

- Ne. Sad svi tamo kažu da ih je baš briga za izbore u Srbiji. Zašto ih nije bilo briga kada je Milošević bio na vlasti? Mešali su se u sve i svašta. Pošto su u saradnji sa onima za koje računaju da bi mogli da dođu posle Tadića, onda ih nije briga za naše izbore.


* Da li je Vlada praktično pala?

- Nije pala zato što u njoj ne postoji problem.



* Kako ne postoji kada više u Skupštini ne može da se okupi 126 poslanika?

- Ukoliko bi bio poslat predlog za razrešenje Vlade, ne verujem da bi dobio neophodnih 126 glasova. Baš kao i što ne verujem da SPO ima interes da sruši Vladu, ali je očigledno da više ne želi koaliciju sa DS i obratno.


* Jeste li se i vi pokajali što ste sa Vukom bili u Vladi?

- Mi nismo ni potpisivali sporazum sa njima, pošto smo pregovarali sa demokratama. Mada, moram da primetim da Vuk i dalje vodi borbu sa Miloševićem.


* Otkud to da sada niste gadljivi ni na LDP? Možete li da zamislite sebe u budućoj vladi u kojoj bi šef diplomatije bio Čeda Jovanović?

- U vladi bih želeo samo SPS, Jedinstvenu Srbiju i PUPS. To bi bilo idealno, ali nije realno. U svakom slučaju, ne bismo ušli u vladu u kojoj bi neke od ključnih poluga držali SPO i LDP i koja bi sprovodila program koji se suštinski kosi sa političkim načelima SPS. Ali LDP kao manjinski deo koalicije, koji neće moći da nametne svoje ideje u spoljnoj politici, ne bi pravio teškoće u radu koalicije. Dobar primer je vlast u Beogradu.



* Po pitanjima KiM i spoljne politike, od Čede i Vuka su vam bliži Nikolić, pa i Koštunica, ali njih ne spominjete kao partnere. Zašto?

- Ne odbacujem SNS i DSS kao partnere. Ali, ne možemo sada, kada smo u koaliciji sa DS, da govorimo da nam je bolje sa Tomom i Koštunicom. To se graniči sa zdravim razumom. Normalno je da prvo razgovaramo sa DS, koja je naš strateški partner.



* Da li je realno da se pravi velika koalicija DS i SNS, o čemu ste među prvima ”alarmirali” javnost?

- I dalje tvrdim da će DS i SNS pokušati da naprave tehničku ili prelaznu vladu, ukoliko posle izbora ne bude matematički bila moguća neka druga većina.



* U tom slučaju SPS se seli u opoziciju...

- Ne bi nam zaista bio interes da budemo ikebana u vladi SNS i DS.



* Vučić vam poručuje da vam se crno piše ako odete u opoziciju. Na šta je konkretno mislio?

- Nisam rizničar njegovih umotvorina, ali kada je on preživeo u opoziciji, preživeću i ja. Naprednjacima je potrebniji SPS, nego oni nama. Od njihovog odnosa prema nama, zavisiće i naš odnos prema njima.



* Da li vas je zvao Toma na onaj čaj koji je najavljivao?

- Nije. Čaj pijem samo kada sam prehlađen. Ali kontaktiram sa njim, Veljom Ilićem, Čedom Jovanovićem. Policija brine o njihovoj bezbednosti.



* Imate li kontakt sa Krkobabićem ili su i pre pregovora pukle veze zato što navodno traže jake finansijske funkcije?

- Nije o tome bilo reči. Tek treba da razgovaramo o podeli mandata i kadrovskoj šemi. Programski nemamo nikavih razlika. Mislim da sa PUPS i JS možemo da osvojimo 15 odsto glasova.



* Šuška se i da u DS čak razmišljaju da vam unapred ponude premijersku fotelju kako posle izbora ne biste prebegli u tabor SNS...

- Nisam o tome razgovarao ni sa kim iz DS. Sačekajte da podvučemo crtu kada se završe izbori. Premijersko mesto nije moj osnovni cilj.


* Želite novi mandat na čelu MUP?

- Ovo mesto je na neki način zahvalno, jer sam zavisiš od svojih odluka. Ali o tom - potom.



I DOS TREBA DA SE IZVINI
* DOK se vi izvinjavate za devedesete, Mrkonjić traži izvinjenje DOS. Zašto ste u raskoraku?

- Nema raskoraka. Imao sam hrabrosti da kažem da nastavljamo ono što je dobro iz devedesetih, a da ono loše ne treba da se ponovi. Slažem se i da oni koji su došli posle 5. oktobra 2000. treba da se izvine građanima. Sve teme koje su bile aktuelne kod Miloševića, žive su i sad. Ili kraće: oni koji su bili pre 2000, morali su da odu, a ovi koji su došli posle njih nije trebalo ni da dođu.


VELJOVIĆ ME NE ”PRESKAČE
* IMA li podela u MUP? Kažu da vas direktor policije Milorad Veljović često ”preskače” u odlučivanju.

 - Ne postoje podele, niti bi smele da postoje. Ali treba više da se radi na poboljšanju koordinacije. Veljović operativno vodi policiju, a po zakonu je obavezan da me o svemu obaveštava. Moje instrukcije su obavezujuće. Niko mi u Srbiji ne veruje da vrlo često i ne znam za neke akcije. Inače, ponosan sam što u MUP nisam ostvarivao partijsku politiku. Jedan sam od retkih ministara koji za načelnike policijskih uprava nije doveo nekoga izvan policije.

Izvor: Novosti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Alcatel 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61
Kako je sad zajeban lik pre izbore. Ma on sad amerikancima i evropi sve moze da kaze a kad nema izborne frke onda je ko mali mis...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1606
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Nokia 
Mislim da se drug Cobi okreće u grobu (il gde je već) kada vidi gde mu sve meću ime Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Слава Богу на висини, на земљи мир, међу људима добра воља
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
mob
Nokia 
Дачић је добар за своје страначке другове и за пројевропске граЏане!

Нека остане!
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mali prasac  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

¡Zadržavam pravo na nepokornost! @NikolaJovic

Zodijak
Pol
Poruke 755
OS
Windows 7
Browser
Chrome 17.0.963.46


Siguran sam da će do osvešćenja i političkog sazrevanja doći tek kada osetimo ruski zagrljaj.


IP sačuvana
social share
Član 38. Zakona o javnom informisanju: Zabranjeno je objavljivanje ideja, informacija i mišljenja kojima se podstiče diskriminacija, mržnja ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja nekoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihove seksualne opredeljenosti, bez obzira na to da li je objavljivanjem učinjeno krivično delo.
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Alcatel 


Siguran sam da će do osvešćenja i političkog sazrevanja doći tek kada osetimo ruski zagrljaj.



Samo bez straha Evropejaca, od najezde mongolskih hordi. Sada vidimo kako je u Američko Nemačkom zagrljaju.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.61


Siguran sam da će do osvešćenja i političkog sazrevanja doći tek kada osetimo ruski zagrljaj.




мислим да она шачица јевреја није имала ништа против руског загрљаја 1945 у аушвицу Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 47255
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 10.0.1
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Oduvijek je zapad Srbiju smatrao ruskim kopiletom. EU Srbija je smiješna utopija..
« Poslednja izmena: 15. Feb 2012, 18:54:13 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Jun 2024, 09:01:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.097 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.